Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Helix DSP 2 או HELIX DSP PRO

שימו לב! השרשור הזה בן 1771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מתלבט בין 2 הדגמים, סטאפ הוא 3 WAYS ו SUB, מעבר ל 96 VS 48 KHZ שלא בטוח שהבנתי איך בא לידי ביטוי, לא ממש הבנתי ממה ההבדלים ומה כדאי לרכוש, בדר"כ אני קונה את הדגם הגבוה אך הפער מכובד ולכן רוצה לקבל מאלו שמכירים חוות דעת מניסיון או רק ידע.

תודה ממראש

HU: Skoda Kodiaq OEM | Processor: Helix Ultra | AmpTw/Mid: Genesis S3 | AmpWoofer: Rockford Power1050S | AmpSub: Rockford 1501BD | Tw: GoldenEar Reference HVFR | Mid: HAT X3 | Woofer: CDT Audio ES6+ | Sub: IDMAX 12" X2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא ברזולוציית\קצב הדגימה של המידע וההמרה שלו לאות אנלוגית.

המידע שאתה מקבל בדגימה גבוהה יותר הוא הרבה יותר קרוב למידע המלא שקיים באות אנלוגית וזה מתבטא בהמרה שיש בה פחות אובדן מידע.

אך בשביל זה אתה מראש צריך גם קבצים שהוקלטו בקצב דגימה שכזה וזה עדיין לא בשימוש נרחב ממה שידוע לי - הסטנדרט של חברות ההקלטות לפי מה שאני יודע עדיין על 48K - בכל זאת כבר ניתן למצוא לא מעט הקלטות ב96K רק תיקח בחשבון שהקבצים ענקיים אם אתה שומע פורמטים שהם LOSLESS

ואז אנחנו מגיעים לפתיחת תיבת הפנדורה - האם אתה? כבן אדם בעל שמיעה לוגריתמית אנושית - תשמע הבדל?

אני באופן אישי - לא מתבייש להודות באמת שלי - לא שומע הבדל.

אני באופן אישי - חושב שמי שכן טוען שהוא שומע הבדל או בא בטענה שצריך ציוד שישמיע את ההבדל - צריך ללכת לקנות משרוקית כלבים ו... נעצור כאן.

אם הפער ניכר וכל ההבדל הוא קצב הדגימה - תחסוך את זה מעצמך.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה על התגובה, עכשיו ברור לי הרבה יותר, נתתי את נושא ההמרה כדגומא להבדל בולט, האם יש עוד הבדלים פרט לכמות יציאות שצריך לשקול את PRO בכל זאת?

HU: Skoda Kodiaq OEM | Processor: Helix Ultra | AmpTw/Mid: Genesis S3 | AmpWoofer: Rockford Power1050S | AmpSub: Rockford 1501BD | Tw: GoldenEar Reference HVFR | Mid: HAT X3 | Woofer: CDT Audio ES6+ | Sub: IDMAX 12" X2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. הpro הוא גרסא ישנה יותר. dsp 2 על הנייר מחזיק רכיבים "יותר טובים" אבל כפי "שתוענים" לא כל אחד יכול לשמוע את ההבדלים... יש אנשים שעומרים ש dsp 2 טוב יותר ותמורה מאוד טובה לכסף אפילו מpro 2

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

phone

-> HELIX DSP PRO MK2 -> Mosconi AS100.4 -> ScanSpeak D3004 & ScanSpeak 12M

Mosconi AS200.4 -> JL ZR800-CW & JL 10W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה על התגובה.

באילו רכיבים מדובר? האם יש לך כתבה \מאמר שמציין שזה אותו דובר או יותר טוב מ PRO?

אז למעט ה SAMPLING ו יציאות אין הבדל שמצדיק את ה PRO?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר של היצרן יש את כל הנתונים לגבי רכיבים ומיספר יציאות.

אני יכול להפנות אותך לפורום ברוסית. (אם זה יעזור לך) אנשים מאוד בכירים בתחום אודיו לרכב עשו השוואה ראש בראש של מספר גדול של מעבדים בחדר סגור עם אותם תנאים והגדרות.

בגדול יש את dsp pro.

יש לו 10 יציאות.

יש את pro2 גם 10 יציאות וdsp 2 עם 8 יציאות.

אומרים ש dsp2 רגיל לוקח את pro ומוצר מוצלח יותר וגם עולה פחות.

בקשר לרכיבים ושער דברים תכניים חפש באתר של יצרן.

אני מסביר לך את מה שקראתי ולא מהנסיון שלי. אני לא השתתפתי בנסוי. אבל אני כן יודע שאנשים האלה משתתפים פעילים בתחרויות וכמה מהם היו בגמר של emma וiasca. כך שיש מצב שמה שהם הסיגו בניסוי זה נכון..

אבל יש מצב שהיה חסר להם משרוקית... [emoji3]

phone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, עזר לי מאוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק משרוקית גם חבילה של בונזו כנראה.

הארגונים האלה וגם לא מעטים מהמשתתפים בהם לא מונעים משום דבר טהור. זו תעשייה כמו כל תעשיה אחרת.

מבחינת הבדלים על הנייר - שמיעה לינארית של מיקרופונים - אני יותר מבטוח שרוב המוצרים החדשים יותר מתעלים בנתונים שלהם על המוצרים הישנים - בזה אין קסם מדובר בטכנולוגיה ומדעים שהולכים ומתפתחים.

אם אתה גם תביט על מחקרים שמתבססים על שמיעה אנושית - אתה תמצא כמה קונצרנים וחברות שהפנימו את זה היטב והמוצרים שלהם היום נותנים תוצאה טובה יותר בפועל למרות שעל הנייר, בתוך הארנק ואפילו ויזואלית אתה תביט על המוצר ותגיד "מה זה הדרעאק הזה?" עד שפשוט תשב ותקשיב.

כשאני מביט על פרוססורים מה שמעניין אותי בעיקר זה גודל הבאפר שיש להם לביצוא TC למשל - אם אתה רוצה לבצע תיקוני זמנים נכונים בין סט קידמי לסאב וופר בתא מטען - אתה צריך לפעמים לתת דיליי של 17 ואף 20 מילישניות (תלוי עד כמה הסאב וופר הוא בהמה ענקית שבקושי זזה) - רוב הפרוססורים היום מאפשרים לך עד 15 מילישניות עדיין.

אני אביט באמת על מספר יציאות.

סוגי הקרוסאוברים - כלומר שיטות החיתוך - באטרסוורט', לינקוויץ' ריילי, בסל, צ'בי צ'ב ואיזה סלופים ניתן להשתמש בכל אחד מהם.

האם ניתן לעשות בנד פאס עם סלופים משתנים לכל רמקול? שיטות שונות בכל סלופ?

האם ניתן להסיט את הפאזה בX מעלות ולא רק היפוך של 180 מעלות (הליקס!)

איזה סוג של איקולייזר? פרמטרי? גראפי? שליש אוקטבה? רבע אוקטבה? Q משתנה? אפשרות לבצע מדפים? פילטר FIR?

כמה פריסטים?

האם הממשק ידידותי ונוח?

האם יש פתרונות אלחוטיים BT או WIFI?

האם יש כניסה אופטית?

כרטיסי הרחבה?

האם ניתן לנהל רק דרך מחשב או שיש אפליקציה לסמארטפונים?

האם יש עזרים שמתאמים את המוצר לרכבים עם מערכות סטופ סטארט?

האם זה מוצר שגם תומך בטכנולוגיית סאונד דיגיטלי ראה ערך FULLDA אצל אודיסון למשל

האם יש אפשרות לכוונים אוטומטיים?

האם יש אפשרות לעבוד עם תוכנות מדידה חיצוניות כמו REW למשל ולקסטם פילטרים לEQ וTC לפי מדידה גרפית? (הליקס!!!)

וכמובן עלות, גודל ומשקל

הסאונד מבחינתי - זהה בכולם - למה? כי אני, לא מסוגל להבדיל. לפחות אני מודה בזה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית וואו, רשימה ארוכה ומפורטת, האם במקרה תחסוך לי את הקריאה ותאמר לי ש DSP2 של HELIX נותן את הכל ואני אסיים ברכישה :-) :-)

המון תודה על הזמן לכתוב את כל זה, לא מובן מאליו.

תודה

לא רק משרוקית גם חבילה של בונזו כנראה.

הארגונים האלה וגם לא מעטים מהמשתתפים בהם לא מונעים משום דבר טהור. זו תעשייה כמו כל תעשיה אחרת.

מבחינת הבדלים על הנייר - שמיעה לינארית של מיקרופונים - אני יותר מבטוח שרוב המוצרים החדשים יותר מתעלים בנתונים שלהם על המוצרים הישנים - בזה אין קסם מדובר בטכנולוגיה ומדעים שהולכים ומתפתחים.

אם אתה גם תביט על מחקרים שמתבססים על שמיעה אנושית - אתה תמצא כמה קונצרנים וחברות שהפנימו את זה היטב והמוצרים שלהם היום נותנים תוצאה טובה יותר בפועל למרות שעל הנייר, בתוך הארנק ואפילו ויזואלית אתה תביט על המוצר ותגיד "מה זה הדרעאק הזה?" עד שפשוט תשב ותקשיב.

כשאני מביט על פרוססורים מה שמעניין אותי בעיקר זה גודל הבאפר שיש להם לביצוא TC למשל - אם אתה רוצה לבצע תיקוני זמנים נכונים בין סט קידמי לסאב וופר בתא מטען - אתה צריך לפעמים לתת דיליי של 17 ואף 20 מילישניות (תלוי עד כמה הסאב וופר הוא בהמה ענקית שבקושי זזה) - רוב הפרוססורים היום מאפשרים לך עד 15 מילישניות עדיין.

אני אביט באמת על מספר יציאות.

סוגי הקרוסאוברים - כלומר שיטות החיתוך - באטרסוורט', לינקוויץ' ריילי, בסל, צ'בי צ'ב ואיזה סלופים ניתן להשתמש בכל אחד מהם.

האם ניתן לעשות בנד פאס עם סלופים משתנים לכל רמקול? שיטות שונות בכל סלופ?

האם ניתן להסיט את הפאזה בX מעלות ולא רק היפוך של 180 מעלות (הליקס!)

איזה סוג של איקולייזר? פרמטרי? גראפי? שליש אוקטבה? רבע אוקטבה? Q משתנה? אפשרות לבצע מדפים? פילטר FIR?

כמה פריסטים?

האם הממשק ידידותי ונוח?

האם יש פתרונות אלחוטיים BT או WIFI?

האם יש כניסה אופטית?

כרטיסי הרחבה?

האם ניתן לנהל רק דרך מחשב או שיש אפליקציה לסמארטפונים?

האם יש עזרים שמתאמים את המוצר לרכבים עם מערכות סטופ סטארט?

האם זה מוצר שגם תומך בטכנולוגיית סאונד דיגיטלי ראה ערך FULLDA אצל אודיסון למשל

האם יש אפשרות לכוונים אוטומטיים?

האם יש אפשרות לעבוד עם תוכנות מדידה חיצוניות כמו REW למשל ולקסטם פילטרים לEQ וTC לפי מדידה גרפית? (הליקס!!!)

וכמובן עלות, גודל ומשקל

הסאונד מבחינתי - זהה בכולם - למה? כי אני, לא מסוגל להבדיל. לפחות אני מודה בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מציע לך במקום פשוט להרים טלפון לאקס סאונד ולהתייעץ עם אריק הבעלים - ספונסר פורום.

אם חשוב לך חיבוריות BT תוודא שהוא מסוגל לקבל אליו את כרטיס ההרחבה HEC_BT

וגם על השלט שלו - הDIRECTOR אל תוותר (אלא אם כן כלול ברכישה מלחתכילה).

לאמר לך שהוא נותן את הכל? - זה מוצר של הליקס - פשוט מעולים. אני לא חושב שלא תצליח להפיק מהמוצר הזה את מבוקשך וחוץ מזה תמיד אפשר להסתדר - אתה לא קונה כאן מגבר עירום אתה קונה כאן DSP חזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני בקשר עם אריק, הוא היה זה שהמליץ לי לשקול DSP2 , התרשמתי ממנו לטובה.

דרך אגב, המודול BT נועד להזרמת אודיו או ניהול ה DSP?

ואת האמת חשבתי לוותר על הדירקטור, אולי פספסתי את מטרתו מהקריאה אך נראה על פניו שהוא בעיקר לשנות עוצמות ומעבר בין תצורות, האם מעבר לכך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודול bt להזרמת מוזיקה ולא לניהול. במקום דירקטור. (שהוא יקר אבל יותר משוכלל) יש שלט יותר פשוט רק לווליום ולסאב והוא הרבה יתר זול. עם אתה משתמש במודול bt של helix או של mosconi או משתמש בכניסה אופטית אתה חייב שלט. רק אם אתה משתמש בכניסות אנאלוגיות אתה יכול לשלוט בווליום מנגן חיצוני.

ממשק ניהול של helix אחד הטובים ונוחים. הרבה אפשרויות שליטה.

phone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההבהרות והחידודים, ממש עוזר, כיון שמדובר בסקודה קודיאק ויש HU מובנה, אני לא יודע אם זה הגיע לרמת שכלול של יציאה אופטית, מניח שיש RCA ושם זה נעצר,האם מצופה לשמוע או להבחין בהבדל בהזרמת אודיו דרך מודול BT של HELIX לעומת מודול ה BT המובנה ביחידת המולטמידה? ברור לי שלא התנסיתם אלא יותר להבין את הערך המוסף של המודול של HELIX שאם אוסיף אותו אז גם אצטרך שלט ואז אקח את הדירקטור ולא הפשוט יותר שראיתי כבר כממה עולה בחו"ל.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף להזרים ישר למעבד דרך מודול של helix. הרדיו מובנה שלך לא ברור מה הוא עושה עם האות. וגם אתה ממיר מדיגיתלי לאנלוגי ואז עוד פעמ מעבד עושה את זה. כלומר אתה משתולל עם האות יותר מדי.. תזרים ישר למעבד. יהיה סאונד הרבה יותר איכותי.

phone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...