Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניפוץ מיתוסים על שמשות חלופיות

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 1794 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לפני מספר ימים פתחתי דיון על מה אתם הייתם עושים במקרה של שמשה שנסדקה. גם מהדיון וגם מהמון פוסטים ברחבי הרשת, הבנתי שרוב האנשים אינם ממליצים על כך, אולם יש קומץ מאוד מצומצם של אנשים שקיבלו חוויה טובה. לצערי, האירוע קרה לי לפני מספר ימים, וכפי שאתם יודעים, הסדק רק הולך ומחמיר - במיוחד עם השרב האיום ששורר על מדינתנו.

תחילה, רציתי להקשיב לעצתכם ולרכוש שמשה מקורית מפירוק וללכת להרכבה אצל זגג מקצועי. אכן מצאתי אחת מקורית, בטבריה, שמוצעת למכירה עבור 1,300 שקלים. לאחר המון התעסקויות בנושא, מחקר, ובעיקר כאב ראש - בת זוגתי שכנעה אותי לתת הזדמנות לחלף המקורי, אם כי מיותר לציין שנסיוני הלא מפואר לימד אותי שהתעסקות עם חלפים שאינם מקוריים גוררת אך ורק בעיות.

לאחר בדיקה מקיפה ברשת, ראיתי שיש מקום שחוזר ונשנה ושמו "זגגות האחים" ברעננה. ביום ההחלטה הגורלית והמאוד לא פשוטה הרמתי טלפון למקום וענתה לי בחורה מקסימה שהסבירה לי את התהליך המאוד פשוט; מצלמים את הנזק, שולחים טפסייאדה לחברת הביטוח, ממתינים להגעת השמשה ומבצעים את ההתקנה. לא עברה חצי שעה וכבר התייצבתי דום אצל בני, בעל המקום.

מיד בהגעתי ראיתי שמדובר במקום מאוד צנוע עם שני אנשים מבוגרים ופקידת קבלה שמאוחר לאחר מכן גיליתי שהיא אשתו של בני. המקום היה שורר מכוניות פאר, מ-SLK ועד לקסוס חדשה, כך שמיד ידעתי שמדובר בבן אדם עם שתי ידיים טובות. רצתי אל בני ושפכתי בפניו את כל הטענות, המענות והחששות שלי לגבי העניין הזה, משום שמדובר ברכב שקניתי בכספי ועליה לי המון ולא הייתי רוצה "להתפשר". לפני שסיימתי לקרוא את רשימת הבעיות הפוטנצאליות מהרשת בפניו, הוא מיד עצר אותי והסביר לי ברוגע את התהליך המאוד לא מסובך הזה. יש לציין כי בני עובד 30 שנים בתחום וכבר הספיק לראות ולבצע המון עבודות שונות ומגוונות, ולמרות שהיה לו יותר משתלם לנסות לדחוף לי אפשרות מקורית (שהייתי מסכים לה באותו הרגע), הוא התעקש שאנסה קודם את התחליפי ואחר כך אחליט.

מילוי הטפסים היה מאוד זריז, ולאחר 10 דקות כבר לא הייתי שם. קבעתי איתו להגיע לבצע את העבודה ביום למחרת (אתמול בשעה 07:00, חמישי) וכך זה היה; הגעתי מוקדם מאוד, השארתי את מפתחות הרכב, הודתי לבני והמשכתי לדרכי. לא עברה שעה וחצי ובני התקשר אליי שהרכב מוכן, אך יש לחכות שהדבק יתייבש שזה תהליך של עוד כשעתיים. הגעתי אליו חזרה בשעה 12:00 ומיד הבחנתי בתוצאה המושלמת. השמשה שקיבלתי, למזלי, היא שמשה תוצרת חו"ל ולא ישראל (אף על פי שיש בארץ איכויות מצויינות שמסופקות גם הן בייצוא), ההדבקה הייתה בצורה מופלאה ובני אפילו הדביק את מצלמת הדרך שהייתה לי על השמשה עם דבק חדש. כפדנט ואוהב רכבים, מיד חשדתי והשוותי תמונות למיקומים של הדברים הכי קטנים - החל מנתיב הצמה של חיווט המראה ועד למיקום מספר מספר השילדה. הכל היה בול במקום, בדיוק כמו שאני אוהב וכמו שצריך.

רצתי להודות לבני על העבודה המופלאה והוא, כאיש צנוע ובעל לב זהב רק חייך ושלח אותי לדרכי. מכיוון שהורעלתי בהמון מיתוסים אודות החלפת שמשות, רציתי לפתוח את הנושא הזה כדי לנפץ כמה מהן.

הראשון הוא פעולת חיישנים (במידה ויש) שתלויים על השמשה שמפסיקים לעבוד לפתע: לי ברכב מותקן חיישן תאורה (שאגב, אני התקנתי בעצמי) על השמשה הקדמית. החיישן מזהה את התאורה/גשם באמצעות פד ג'ל בצבע שחור וככה בעצם הטכנולוגיה עובדת (אין לי מושג איך להסביר זאת מאחורי הקלעים). במידה וההחלפה בוצעה על ידי ידיים מקצועיות, אין שום סיבה שחיישן, כל שיהיה, יפסיק לעבוד. השמשה שהותקנה לי ברכב עומדת באותו תקן של השמשה הקודמת ועוביה הוא דומה, לכן אין שום סיבה שמשהו פשוט יחדל מלעבוד. האפשרות היחידה היא, כמובן, שריטה של אותו פד ג'ל, שתגיע מהתקנה של ידיים שמאליות.

בנוסף, היה שיח רב על הבדלי גוון, צבע, עיוותים בראייה או איכות חסימת קרינת השמש. אני אישית "זכיתי" בשמשה מחברה יחסית מוכרת, לכן אין שום הבדל בצבע או בגוון של הזכוכית, כמו כן, בימים האחרונים בהם שרר שרב כבד מאוד על מדינתנו, לא הרגשתי בשום הבדל מבחינת החום ברכב. הראייה היא מושלמת. אם משהו היה לא כשורה, הייתי שם לב, אבל אני לא רואה שום הבדל ולא אף סטייה בזווית הראייה.

הדבר האחרון, והכי אבסורדי מבחינתי זה ההתעקשות על גומי מקורי. ראיתי המון פוסטים על כך שצריך להתעקש על קבלת גומי מקורי מכיוון שמדובר בדבר בטיחותי; מים עלולים לחדור אל הרכב אם הגומי הוא מחומר זול. מדובר בבלוף אחד גדול. כמו הטלפונים החכמים של ימנו, הדבר שמגן על פני הרכב מכניסת מים הוא הדבק שבעזרתו מודבקת השמשה. הגומי המדובר הוא סך הכל "קישוט אסתטי" שנועד לכסות את הרווח בין הדבק לבין פח הגג.

לסיום, מה שחשוב לי להגיד זה שלמרות שאני דוגל בהתקנת חלפים מקוריים ואיכותיים בלבד ברכבי, הפעם הופתעתי לגלות שיש תחליפים לא רעים, במיוחד שמדובר בדבר שנחשב סופר בטיחותי - שמשת הרכב. אז נכון, לי אישית דפק המזל בדלת ו"נפלתי" על איש מקצועי וחסר פשרות, אבל אני בטוח שיש עוד רבים בארץ.

בהצלחה לכל מי שמתעסק בנושא ואני מקווה שלא תצטרכו.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה. יש משהו בדבריך. עם זאת, אני כן חושב שניתן לתת אפשרות לתחליפי (מכיוון שמדובר בעלות מינימלית, רק על הגומיה - 100 ש"ח) ובמידה ולא מרוצים - לרכוש מקורי ולהתקין שוב. אין "נזק" שנגרם כתוצאה מהחלפה שנייה מכיוון שזהו חלק ללא בלאי.

מטרת הנושא היא נטו לתת ספוט לאותן שמשות תחליפיות שלא כל כך רעות כפי שממתגים אותן, ואולי הזדמנות לחסוך כסף למספר מחברי הפורום.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם עם המתקינים צריך מזל.

אני צריך עכשיו שוב להכניס את הרכב לזגג, כי אחרי החלפת שמשה בפעם הראשונה , המים חודרים פנימה בזמן הרחיצה (לא אחכה לבדוק עד עונת הגשמים ).

כמובן, ההדבקה החוזרת באחריות, אבל בהחלט לא חסרה לי שוב התעסקות עם זה ובזבוז זמן.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו צריך לבחון את האיטום.

ודרך אגב - ההתייחסות הכללית לתוצרת הארץ כנחותה. בדרך כלל היא לא. אבל, כמובן, מצריך בדיקה פרטנית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כיף לשמוע שהייתה לך חוויה טובה ומהירה מכל העניין הזה, טוב להפקיד את הרכב שלך אצל מישהו מקצועי שאתה מרגיש שאפשר לסמוך עליו ונותן תחושה שיעשה עבודה מצויינת.

בקשר לשמשה, שמח בשבילך שהכל יושב בול במקום ושאין תלונות, אבל (ויש אבל) סלח לי שאני אומר את זה, לדעתי לא ניתן לקבוע אמינות של עבודה רק לאחר כמה ימים מהביצוע שמדובר בהחלפת שמשה, כן יכול להיות שהשמשה היא ברמה הכי גבוהה שיש ושהעבודה בוצעה כמו שצריך ומעבר אבל כמו שאמרו בעבר, תקלות מגיעות לפתע, אני מאוד מאוד מקווה בשבילך שלא ייקרה מצב שאיזה חיישן יפסיק לעבוד או שפתאום יחדרו לך מים מהשמשה ותקלל את היום הזה, על פניו כרגע הכל נראה תקין וטוב שכך, אבל האם העבודה טובה וכל העסק יושב טוב כמעט כמו שיצא מהמפעל? זה הזמן יגיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד.

וכדי לאזן את הההתלהבות שלך, אספר שכשאבא שלי החליף שמשה מהביטוח לרנו קנגו שלו, הוא חזר למתקין 3 פעמים.

השמשה יצרה רעשי רוח מוגזמים בנסיעה שלא היו קודם. רק לאחר פעם שלישית השמשה הורכבה כמו שצריך.

כמו כל דבר בחיים, צריך מזל. ובעל מקצוע טוב זה משהו שקשה למצוא. במיוחד שלא אתה זה שמשלם את החשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שאתה מרוצה מהתוצאה, אני עדיין חושב שהייתי מרכיב שמשה מקורית מפירוק, אם הייתי מקבל התחייבות שהיא תקינה לחלוטין, שכן גם כאן אפשר ליפול עם שמשה שרוטה ולא לדעת את זה אם מזמינים אותה מעסק רחוק ולא רואים אותה לפני הרכישה ואפילו אם מבצעים בדיקה ויזואלית לפני הרכישה לא לשים לב לשריטות.

למה בעצם לא הרכבת את השמשה המקורית מפירוק, בגלל עלויות נוספות או בגלל הפרוצדורה הנוגעת לכך?

מה הייתה הפרוצדורה הנלווית לרכישת השמשה ומה היו העלויות הנוספות הצפויות?

אני מניח שהיית צריך להוסיף תשלום לעסק החלקים מהפירוק בשביל הובלה של השמשה לעסק שירכיב אותה ברכב שלך?

וכן לשלם על הרכבת השמשה?

האם השמשה מפירוק כללה גם גומיה מקורית?

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיתוסים נבנו מהרבה כאבים שהיו לאנשים. הצלחה אחת לא מנפצת כלום.

אחלה לך ששלך יצא טוב. אבל מכאן ועד להפוך את השמשה החליפית למשהו מוצלח? נו שויין

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אסייג ואומר שיתכן וקיבלת שמשה טובה שקרובה ברמתה לשמשה המקורית.

עם זאת, לא ניפצת שום מיתוס, כי מדובר על התרשמות אישית שלך.

תפקיד הגומיות= לאטום, אחרת למה הן שם? אם רק הדבק ששם לך הזגג לפי ראות עיניו אוטם לטענתך ואתה מעוניין בניפוץ המיתוס -תסיר את הגומיות ותבדוק.

לגבי עיוות הראייה, 'חדירת' השמש וכד' בשמשה חלופית, מהתרשמותך האישית אין הבדלים, גם כאן לא ניפצת שום מיתוס , כי יכול להיות שיש הבדלים ואתה לא שם לב ויכול להיות שאין הבדלים בגלל שאתה ספציפית קיבלת שמשה מ"פירמה" טובה.

אז לצאת בהצהרות כמו "מדובר בבלוף אחד גדול" על סמך כלום או על סמך התרשמות אישית זה לא נראה לי מתאים.

בכל מקרה ההודעות של "אני מעוניין בטוב ביותר לרכבי" לא עולות בקנה אחד עם "אני מעדיף משהו זול" במיוחד לאחר שייעצו לך ללכת על שמשה מקורית כאן בפורום.

עריכה אחרונה על ידי Or05230

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפקיד הגומיות= לאטום, אחרת למה הן שם? אם רק הדבק ששם לך הזגג לפי ראות עיניו אוטם לטענתך ואתה מעוניין בניפוץ המיתוס -תסיר את הגומיות ותבדוק.

הגומיה היא לקישוט ולגימור בלבד, השמשה מורכבת בהדבקה, חומר ההדבקה הוא זה שדואג לאטימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם עם המתקינים צריך מזל.

אני צריך עכשיו שוב להכניס את הרכב לזגג, כי אחרי החלפת שמשה בפעם הראשונה , המים חודרים פנימה בזמן הרחיצה (לא אחכה לבדוק עד עונת הגשמים ).

כמובן, ההדבקה החוזרת באחריות, אבל בהחלט לא חסרה לי שוב התעסקות עם זה ובזבוז זמן.

גם עם השמשה צריך כנראה מזל (זה פות"ש רשם, שלמזלו הותקנה שמשה תוצרת חו"ל. למה ? לא ניתן לבדוק קודם מה סוג השמשה עם הזגג ?)

שמח בשמחת פות"ש גם בבחירת בעל מקצוע שנראה באמת ראוי ומקצועי.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות ישנות יותר (לפחות עד סוף שנות השמונים) הגומיה ועוד איך מחזיקה את השמשה במקום, ועל הגומיה יכול להיות פס קישוט שנועל אותה במקום.

לגבי שמשה קדמית מפירוק - לא קונים, גם אם היא מקורית. כדאי לחפש משהו יותר איכותי ולהוסיף כסף על מה שחברת הביטוח נותנת. אבל שתהיה חדשה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1794 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...