Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת פוקוס החדשה מליסינג- התאבדות סחירותית?

Krd
שימו לב! השרשור הזה בן 1788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, התחלתי לאחרונה להשתעשע ברעיון של רכישת פוקוס 1.5 טורבו מליסינג.

אני מניח שבסכום של סביבות 45K ניתן לקבל פוקוס טרנד סדאן(המרכב המועדף עלי) 2016 עם נסועה של 70K ק"מ בערך.

הרכב חזק, דינאמי ובעל תא נוסעים איכותי יחסית ובאופן כללי קשה לי לראות איך אני מקבל תמורה טובה יותר לכסף.

הבדלי האבזור בין רמות הגימור לא גדולות יחסית ופחות מפריעות לי, כמו כן את גאנטים המכוערים שמגיעים בגרסת הטרנד תמיד אפשר להחליף.

יש לציין כי אבא שלי מכונאי רכב ולכן יש לי יתרון קל מבחינת עלויות תחזוקה.

אני מאמין שאחזיק ברכב שנתיים-שלוש

בהנחה שהרכב ללא תאונות ובעל היסטוריית טיפולים מלאה, האם לדעתכם כדאי?

תודה

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אתה אומנם רוכש רכב משנת 2016, אבל מיושן יחסית לשנתון, וזה מורגש בבסיס גלגלים ולדעתי גם בעיצוב פנים\

ב. מאמין שערך הרכב יתרסק ב3 שנים הבאות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפוקוס החדשה גיר פלנטרי שאינו בעייתי כמו הגיר כפול המצמדים. למה אתה חושב שמדובר בהתאבדות סחירותית?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת סקפטי שתמצא את הרכב שאתה מתאר במחיר הזה, אבל אולי לא מאוד רחוק משם (נניח, 50-55).

לגבי הרכב עצמו, הוא באמת לא מאוד מרווח, לא חסכוני, ואכן הסחירות שלו לא גבוהה. מצד שני, הוא באמת חזק יחסית (למשפחתית אטמוספרית, לא לפוקוס RS) ומתנהג. אם אתה מחפש משפחתית עם ערך מוסף במחיר זול, זו (לדעתי) אחת האופציות הטובות שיש.

לגבי הסחירות, צריך לזכור שמדובר גם ברכב לא מאוד נפוץ, ואתה בסה"כ צריך למצוא קונה אחד. האקובוסט הידנית האחרונה שעלתה למכירה נמכרה תוך יומיים וב-1,000 ש"ח פחות מהמחיר המבוקש. אז נכון שהיא באמת נדירה יותר, אבל אני רוצה להאמין שגם לאוטומטית ימצא קונה, גם אם לא תוך יומיים.

לא ברור לי כמה עוד יתרסק ערך הרכב. גם ככה מחיר הפתיחה די נמוך, זה לא שעוד שנתיים אי אפשר יהיה למכור את הרכב ביותר מ-5,000 ש"ח. יכול להיות שקורולה שתקנה היום בסכום כזה תאבד קצת פחות בשנתיים-שלוש הבאות, אבל אם פות"ש היה רוצה קורולה, הוא כבר היה קונה קורולה.

גילוי נאות: מחזיק אחת כזו ישנה יותר (וידנית יותר).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא נוסע הרבה (צריכת דלק גבוהה יחסית) - זההרכב נהדר (בעיני עדיפות תצורות מרכב הסטיישן וההאצבק).

הפוקוס מהנה לנהיגה, נוחה ומאובזרת לא רע.

אופציה נוספת בסגנון היא פגו 308.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות, מספר הבהרות:

אני כרגע רווק ולכן מרחב פנים לא רלוונטי, נסועה שנתית של סביבות 14k ק"מ.

כרגע הפוקוס מהסוג שאני מחפש מפורסמות לפני מיקוח ב56k , מאמין שיהיה אפשר לקבל הנחה משמעותית.

הרכב לא יהיה יד שלישית, כרגע הוא יד ראשונה מליסינג(חברות כמו אלבר או באגט) ולכן אני אהיה יד 2.

מה לגבי אמינות הרכב? האם מישהו שמע דיווחים בעייתים? בנוסף, האם האחריות שמציעות חברות הליסינג הגדולות שווה משהו?

אם יש הצעות לרכב אחר מהנה יחסית בתקציב אשמח לשמוע (סיוויק האץ ידנית?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר בעיות קונקרטיות בדגם הזה, אבל הייתי מפחד קצת מרכב ליסינג שלא בטוח שהוחלף בו השמן הנכון בתדירות הנכונה + לחיצות ברכב קר. בכל זאת, טורבו.

אם אפשר, הייתי מחפש ממוכר פרטי שנראה ששמר על הרכב. אם לא, חפש רכב שטופל במוסכים מורשים ובזמן.

בתקציב כזה, אם ידני זו אופציה, אפשר לחפש (אם תמצא) פוקוס אקובוסט ידנית מלפני מתיחת הפנים, או אולי מגאן קופה ידנית. אני לא חושב שהמגאן תהיה מהנה יותר, אבל היא זולה יותר ותיכנס בקלות לתקציב.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך סקרנות הסתכלתי ביד2 על הדגם הנ"ל, אז יש שם התבדרות די גדולה במחירים בין דגם טרנד מליסינג לטיטניום פרטיות (עד כדי 30 אש"ח), אז בהתחשב בזה ש45 יקנו לך פוקוס טרנד שחוטה עם 200 ומעלה אלף, שהיד הבאה שלה יהיה ילד לפני צבא או סוחר ברזל, אני הייתי מוותר על המציאה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבדיקה שלי בפועל בסוכנויות ליסינג, גם ב-52K אפשר למצוא פוקוס סדאן טרנד יוצאת ליסינג במצב סביר לגמרי.

אני אישית לא הייתי מפחד מסחירות אם חשקה נפשי ביתרונות שהרכב הזה נותן (והמחשבה הזאת בהחלט עוברת לי בראש מדי פעם).

קשה לי להאמין שלא תצליח למכור אותו בעוד 3 שנים בערך ב20-25K (שזה לא רע בכלל בחישוב ירידת ערך אבסולוטית).

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אכפת לך סחירות כלכך, תקנה רכב ותהנה ממנו - נהיית סוחר פתאום?

הרכב נותן הרבה כחבילה, אתה מחפש כח והתנהגות - אתה תלך עליו ולא על קורולה נכון ? למרות שקורולה שומרת על שוק, אבל רכב על הפנים מבחינת כח והתנהגות...

וגם ככה השוק בישראל מרסק את כל הרכבים בגלל הליסינג והעסקאות שיש אז לקנות רכב וישר לחשוב כמה תפסיד עליו (למרות שהפוקוס הזו ספגה את רוב הירידה שלה כבר) זה קצת לא נכון.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שקונה רכב משומש עדיף לו לחפש רכב עם אובדן ערך מהיר.

כל הקשיים במכירה וירידת הערך שיחווה פחותים מיתרונות של מחיר רכישה מופחת כעת.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אתה אומנם רוכש רכב משנת 2016, אבל מיושן יחסית לשנתון, וזה מורגש בבסיס גלגלים ולדעתי גם בעיצוב פנים\

ב. מאמין שערך הרכב יתרסק ב3 שנים הבאות

מה הכוונה "מיושן יחסית לשנתון"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מיושן ולא נעליים, אפילו עיצוב סולידי ודי נעים לעין, מה עדיף את כל המכוניות היום שנראות כמו איזה מיקרוגל עם 500 לדים ופסי ניקל?

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...