Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט התקנה - אלפא 156 והמון ציוד ישן (פרוייקט איטי)

שימו לב! השרשור הזה בן 1705 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צודק אדי, אכן נתון ההספק של הרמקולים זה נתון הספיגה, עם זאת, חישבתי גם את נתון הזרם שיצרכו המגברים, וגם ציינתי שנתון זה הוא נכון בתנאי שאני אבחר להשמיע מוזיקה בעוצמה מלאה, ובתדרים מאוד ספציפיים. אבל אני לא מאמין שאנצל אפילו 50% מהיכולת הזו. לגבי המצבר, אצלי מורכב בוש AGM 860 אמפר זרם הנעה, והאלטרנטור דיי חדש, כך שאני רגוע מאוד, וגם השימוש ב2 כבלים של 4g במקום ב4 של 4g (כדי לספק 240a בשיא) אני אשן בשקט. אגב רשמתי שזהו חישוב מאוד גס ולא הכי מדוייק, אבל היות ואני לא עובד בניצול 100%, אני יכול לחיות עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת לא תהיה קרוב אפילו לניצול כזה של המערכת - במידה ואתה תנגן תדרים נמוכים ורציף אז מן הסתם זה כבר סיפור אחר.

למוזיקה - יש הרבה מאוד רגעי שקט בתוך מה שנתפס בעיניך כסאונד בלתי פוסק במוזיקה יומיומית.

עם כזה מצבר ביחד עם אלטרנטור שמספק 120 אמפר לעומת הרכיבים שבחרת - אני גם מסכים לגבי שינה שקטה.

אני מריץ כרגע זוג עשיריות שטוחות על מונו N2 של מאסיב ביחד עם סט שלושה חלקים (קרוס פסיבי בין מיד לטוויטר) שמוגבר על פרימה 8.9 ביט ולמעט זה שקצת חסר לי כוח במידבאסים - זה פשוט מדהים איך מערכת כזו נשמעת. כיוונתי אצלי את הפיק של המערכת בכלל לתדר 60 הרץ ויש חיתוך חד ב40 הרץ ובמקביל לעשיריות האלה יש נצילות מאוד גבוהה באזור ה93-94 DB אם אני זוכר נכון והדבר הזה פשוט עף.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לצערי ההתקדמות שלי איטית (עוד יותר ממה שחשבתי או ציפית, שלא לדבר שהיא רחוקה ממה שרציתי), אבל אין מה לעשות, אלו האילוצים.

לבנתיים, אני צריך עזרה וייעוץ לגבי הסאב/ים.

כאמור, התכנון היה 2 סאבים זהים של סיז, וכל אחד בתיבה אטומה של 64 ליטר לערך (למה 64 דווקא? משום מה המספר הזה זכור לי כנפח האופטימלי לתיבה עבור הסאב הזה, ברכב - ככה לפחות לפי מהנדס בסיז עצמם שהתכתבתי איתו.

במקור, הסאב ישב בתיבה אטומה של 31 ליטר+- (אם הזכרון שלי לא בוגד בי), והוא היה נשמע טוב, אבל זו הייתה סוג של פשרה עבור הנפח, והפעם, החלטתי ללכת על כל הקופה, אז הנפח לא רלוונטי (אלא אם מדובר על 120 ליטר לתיבה בודדת).

מחיפוש באינטרנט, ולמרות שהסאב מאוד אהוב, אין יותר מדיי מידע על תיבות מומלצות, וההמלצה היחידה שמצאתי היא של בחור שהשתמש בו כסאב ביתי, ושם, לפי החישובים שעשה בהתאם לנתוני הסאב, הנפח האידיאלי הוא כ3.5 קיוביק פיט - שזה בערך 100 ליטר - עם זאת, וא טוען שבסוף בנה תיבת 2.85 קיוביק פיט (שווה ערך לכ-80 ליטר) עם כחצי קילו חומר מילוי.

השאלה היא באיזה כיוון לבחור? ללכת על שתי תיבות אטומות של 31 ליטר? או שתי תיבות של 80 ליטר, או ללכת על כל הקופה ולעבוד עם סאב בודד בתיבת 100 ליטר!

ולא, אין לי שום כוונה לבנות 5 תיבות ולהחליט מי מהן תיתן את התוצאה הטובה ביותר.

נתוני הסאב הינם:

nominal impedance - 4ohm

free air resonance - 23hz

vas - 94 liter

qms - 5.92

qes - 0.56

qts - 0.51

החישוב שעשה הבחור מאחד הפורמים הוא הניח שהQTC יהיה 0.707 - ואם משתמשים בQTC-1 הנפח המתקבל הינו כ1.5 קיוביק פיט.

עריכה אחרונה על ידי yuraskor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות ממה שאני זוכר זה הנפח המומלץ לתיבה פורטד - לא אטומה.

אם פורטד - סאב בודד.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לפי האתר: https://www.diyaudioandvideo.com/Calculator/SpeakerBoxEnclosure/, וגם לפי

https://forums.audioholics.com/forums/threads/seas-lotus-12-inch-car-sub-converted-to-home-use.113334/

הם מדברים על תיבות אטומות, ולא פורטד.

בדרכ מעדיף להסתמך על ניסיון של אנשים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דף הנתונים המלא: http://www.seas.no/images/stories/lotus/pdfdataheet/sw300_1-l0020-04_v2.pdf

גרף ההיענות המוצג, בוצע לפי הכתוב בתיבה אטומה של 31 ליטר, וניתן לראות פיק באזור ה-60 הרץ.

נפח גדול יותר ישטח כנראה את הפיק הזה.

אפשר לשחק עם הנתונים בתוכנות למיניהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לפחות זוכר שהיתה פעם טעות באתר שלהם בנפחים - תחפש בשרשור של דני גואטה - DANNYG אם אני זוכר נכון היה היוזר שלו.

בנפח של 31 ליטרים תיבה אטומה הם מאוד עדינים ונעימים לאוזן - שניים כאלה יהיו מאוד חזקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TOM_22 - וואלה אתה צודק, לא שמתי לב לנתון הזה, למרות שקראתי את הSPEC SHEET כמה וכמה פעמים. תודה!

נראה לי שאבנה תיבה של 80 ליטר, ואחלק אותה לשתי תיבות של 40, ובמידת הצורך אקטין אותה לשתי תיבות של 31, או שאשאר עם תיבה בודדת של 80 ליטר בהתאם לפוסט שפורסם באודיוהוליקס, לדעתי ככה אוכל לנסות כמה אפשרויות, מבלי לבנות כמה תיבות, ורק לערוך שינויים לתיבה אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

38 ליטר לסאב בודד נשמע מצוין, יש לציין שיש פה עניין של העדפה אישית וגם ב 31-32 הוא נשמע טוב, שונה אבל טוב.

כזוג- ניתן להסתפק בנפח קטן יותר מאשר 38 לכל אחד. ניסיתי זאת.

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]519086[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]519087[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]519088[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]519089[/ATTACH] הSOUNDSTREAM D200 דור ראשון, מצורף גם התיקון שנעשה במגבר, לא הכי יפה, אבל המגבר עובד, ואני לא הצלחתי לשמוע בהבדלים בין הערוצים. שימו לב גם לאופן החיבור שלו לרמקולים ולמקורות המתח.

יש מגברים משנות ה-90 שנראים כאילו נבנו על ידי שבט של חורנים עם מלחם ובדיל,

אבל עובדים נהדר עם צליל איכותי ונקי.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, בחרת להתייחס למגבר שעבר תיקון - לא הכי יפה, אבל עושה את העבודה.

לגבי השבט של חורנים עם מלחם ובדיל, אתה כנראה צודק, לדעתי, בזמנו הקפידו מאוד על ההנדסה של המעגל, כך שאף רכיב לא יפריע לרכיב אחר, מה גם, שאנשים היו מרכיבים את המגברים האלו. היום מי שמרכיב לך את הכל זו מכונה, אחת מדפיסה את הלוח, אחרת מורחת דבק, שלישית מדביקה את הרכיבים, ולבסוף יש מכשיר שדואג להלחים - אז הכל נראה מסודר ויפה. אם תוסיף לעובדה שהרבה רכיבים בודדים היום מוחלפים בSOC למיניהם, וקיבלת הפחתה נוספת של רכיבים. ואגב, הסאונדסטרימים האלו התחילו את החייהם איי שם בשלהי שנות ה80, ולא ה90.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, מגברי הסאונדסטרימים הראשונים לרכב, התבססו על תכנון של משנות ה-70,

של חברת Threshold Audio וכמובן Nelson Pass.

התכנון הנ"ל היה בסיס לסדרת מגברים ביתיים של נקמיצ'י ואדקום (שיצאו בערך באמצע שנות ה-80), ושיתוף הפעולה עם מגברי סאונדסטרים לרכב החל אח"כ.

הסדרה של D200 הראשונה נשמעה נהדר אך סבלה מתקלות בספק הכוח, דבר שנפתר בדגמים החדשים יותר, אך הרבה אנשים טוענים כי איכות השמע נפגעה לעומת הדגמים הראשונים.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1705 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...