Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה כדאי, למשוך קרן השתלמות או להמתין קצת?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1766 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברה,

החודש קרן ההשתלמות (ילין לפידות, מסלול כללי) שלי תהיה נזילה (קרן בגובה 83,000 ש"ח). במקור תכננו להשתמש בכסף הזה לטובת רכישת רהיטים לדירה החדשה שאליה אנו צפויים להכנס עוד כחצי שנה ואולי קצת יותר (על פי החוזה ינואר 2020 אבל לפי ההתקדמות שלהם, זה כנראה יקרה בנובמבר).

מאז שחתמנו על הדירה ביולי 2018, צברנו כ-72,000 ש"ח מהפקדות חודשיות (הכל מהמשכורות). הכסף מושקע באג"ח סולידי (לדעתי מרגע שהתחלנו להשקיע עלינו ב-3000 ש"ח בערך אחרי המיסים). הכסף הזה הצטרף ליתרה שנשארה לנו מהחתימה, כ-50,000 ש"ח. סה"כ אנחנו עומדים כרגע על 122,000 ש"ח שמושקעים באג"ח.

עכשיו השאלה, מה כדאי? להשאיר את הכסף בקרן השתלמות שלבנתיים יצבור מהפקדות חודשיות ואולי מתשואה, או, שאוציא את הכסף, אכניס אותו לסכום הגדול באג"ח ואולי התשואה תהיה טובה יותר.

לא בקטע שלהמר במניות, בטח כשמדובר בכסף שהוא חשוב לנו לצורך הון עצמי.

דעתכם?

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב להקביל את מועד פירעון האג"ח למועד בו תצטרכו את הכסף. האג"ח יכול להיות הכי סולידי בעולם מבחינת סיכון אשראי (הסיכוי שהמלווה לא יחזיר את כל מה שהוא מחויב לו) אבל המחיר שלו עדיין ישתנה בהתאם להערכות לגבי הריבית העתידית, ואם אלו ישתנו הוא יכול לרדת. זה לא שתפסיד 20% מהסכום, אבל גם הרווח שלך מריבית במהלך חצי שנה לא יכול להיות גבוה מ- 1%...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה נוספת - לקחת הלוואה ע"ח קרן ההשתלמות בריבית נמוכה. לא יודע מה התשואה של קרן ההשתלמות שלך, אבל אם זה מסלול כללי כנראה שזה יותר גבוה מתשואה של אג"ח סולידי (לפחות בקצת). הריביות בהלוואות האלה נמוכות משמעותית ממה שאפשר לקבל בבנק. ככה תוכל להמשיך לצבור תשואה עדיפה בקרן ההשתלמות (לא משכת את הכספים), תלוי רק איזו ריבית יציעו לך בהלוואה. סתם מחשבה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרן השתלמות היא אפיק החסכון המשתלם ביותר, מכיוון שיש לך פטור מרווחי הון על רווחים שנצברו על הפקדות עד התקרה (הפקדות של עד 18,800 ש"ח בשנה).

לכן, להוציא כסף מקרן השתלמות והשקעה בכל אפיק אחר זו החלטה לא נכונה.

אם כבר, להפך - אם עוד לא הגעת לתקרה ההפקדה הפטורה ממס, תפקיד עד שתגיע אליה.

את הכסף שאתה משקיע באג"ח אתה יכול להשאיר שם.

כמו שכתבו מעלי, שים לב שגם אג"ח יכול להיות מאוד תנודתי ככל שהמח"מ (בגדול, הזמן לפרעון) רחוק יותר. אל תשלה את עצמך שזו השקעה בטוחה. אלא אם אתה משקיע באג"ח מדינה לטווח קצר, ואז התנודתיות נמוכה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את Quad.

הפטור ממס הוא הטבה חשובה של קרן השתלמות (ושל עוד מספר סוגי חסכון לטווח בינוני וארוך). אישית אני מתייחס אליה כחלק מהחסכון הפנסיוני, שגן ברור לי שלמרות שהצטרפתי לקרןפנסיה בגיל 30 הירידה בהכנסה החודשית ביציאה לגמלאות תהיה משמעותית, ויהיה לי צורך בחסכונות נוספים. חסכונות שמטבעם נותנים הטבות בטווח ארוך מתאימים לצורך זה, וכאמור, קרן השתלמות מקיימת הטבה כזו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו, זה כסף שאני בכל מקרה אצטרך בקרוב. אז השאלה מכוונת על הטווח הקצר. מדובר בסה"כ על מספר חודשים. כבר ציינתי שה-122K הם לטובת ההון העצמי למשכנתא וה-83K הם לטובת רכישת רהיטים ועוד הוצאות בכניסה לבית החדש.

למיטב ידיעתי אין לי דמי ניהול דרך הבנק על האג"ח.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשביררתי מולם לגבי הלוואה, נאמר לי שהם נותנים לאלה שצברו 100 אלף לפחות. לא רלוונטי עבורי, אבל אתה די קרוב. תראה אם לקחת הלוואה דרכם יותר משתלם לך אולי (אם בכלל זה אופציה), כך שהכסף ישאר בקרן השתלמות בעצם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שאז ההחזר החודשי לקרן ההשתלמות ייגרע מכושר ההחזר של המשכנתא, מה שיגרום להתיקרותה או להגבלת הסכום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שיש פה מומחים אז אני מנצל את השרשור המועיל -

לאבי יש קה"ש נזילה אך דמי הניהול גבוהים יחסית , והתשואות לא משהו גם .

האם ניתן לנייד קרן נזילה ? ( ללא ארוע מס )

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם QUAD. תבדוק את האופציה של הלוואה כנגד קרן ההשתלמות. בדרך כלל הריביות שלהם נמוכות מאוד ובמקרה הכי גרוע בו לא תוכל לעמוד בתשלומים - פשוט תפדה אז חלק מקרן ההשתלמות.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שיש פה מומחים אז אני מנצל את השרשור המועיל -

לאבי יש קה"ש נזילה אך דמי הניהול גבוהים יחסית , והתשואות לא משהו גם .

האם ניתן לנייד קרן נזילה ? ( ללא ארוע מס )

תתקשר אליהם ותאיים לעזוב, זה עובד כמו בהוט או בסלקום או בכל שוק תאילנדי.

ובקשר לפתיחת קרן השתלמות, זה אחד הדברים הכי פחות רצויים.

אחלה כסף אבל מתחרטים על זה אחרי עשר שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובקשר לפתיחת קרן השתלמות, זה אחד הדברים הכי פחות רצויים.

אחלה כסף אבל מתחרטים על זה אחרי עשר שנים.

למה פחות רצוי?

למה מתחרטים אחרי 10 שנים?

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...