Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך נוסעים באוטובוס??

omricn
שימו לב! השרשור הזה בן 1781 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יצא ומחר אצטרך לקחת אוטובוס (אני ירושלמי) מתלפיות לגבעת שאול בשעות הבוקר.

איך לעזאזל עושים את זה? אין לי רב-קו, אין לי מושג מה זה ולא רוצה כזה. רוצה לעלות על האוטובוס לשלם ולהגיע. למה כל כך קשה??

בחיי שאני מרגיש שהנושא הזה עבר מעלי לגמרי, לא הייתי על אוטובוס לדעתי כבר 10 שנים, לא כולל בחו"ל ששם פשוט תמיד יש מכונה למכירת כרטיסים לנוסעים מזדמנים בכל תחנה, קנית-נסעת, סה טו, בלי בלבולי שכל.

אז :( מה עושים?...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קונים רב קו. אפשר לעשות את זה בכל אחת מהעמדות של "רב קו" ולדעתי אמורים להיות כרטיסים גם בחנויות שאפשר לטעון בהן, אבל בזה אני לא בטוח.

אני יודע שהייתה תקופה שיכלת לקנות רב קו אנונימי אצל הנהג, לא יודע אם עדיין אפשר.

לטעון את הכרטיס אתה יכול דרך הטלפון (אם יש לך NFC תוריד אפליקציה שנקראת "רב קו אונליין"), או בכל אחת מהחנויות שמאפשרות את זה. לא יודע אם יש רשימה של כאלו.

אם אתה רוצה לדעת בדיוק איפה לעלות, מתי ועל איזה קו, ואיפה לרדת, תוריד MOOVIT. אחלה אפליקציה.

לא יודע כמה זמן אמורה לקחת הנסיעה, אבל תוסיף לעצמך לפחות 20-30 דקות בנוסף למה שהאפליקציה אומרת (עד שמגיע האוטובוס, פקקים מזעזעים בתוך ירושלים וכו).

לא רוצה רב קו? קח מונית. ועל הדרך תמצא לנו שר תחבורה חדש בבקשה.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע את התשלום במזומן ביטלו רק באיזור המרכז(בדן)

בירושלים הכל רגיל ולא חייב רב קו, אתה בא משלם לנהג ונוסע.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירושלים חובה רב קו. אשתי למדה את זה בדרך הקשה, כאשר הגיעה לעיר ורצתה לנסוע באוטובוס. זה היה לפני שהנהגים שוחררו מהטיפול בכרטיסים, באיזו שהיא צורה הנהג חייב איזו נוסעת אחרת פעמיים והחזיר לה מזומן.

גם אני משתמש מעט מאד בתחב"צ. אבל בכל זאת הרב קו הביא כמה דברים טובים:

1. עליה מכל דלתות האוטובוס.

2. הנחה בשיעור 20% בטעינה (אם אתה טוען ב-50 ש"ח החשבון שלך מזוכה ב-62.5 ש"ח).

3. הנחה של 50% לגברים מעל גיל 65 ולנשים מעל גיל 60 (ראיתי באיזה מקום איום על ההנחה הזו).

4. הרבה מאד אופציות של חופשי יומי\שבועי\חודשי\שנתי ועוד כל מיני תקופות. לדוגמא - אין יותר כרטיס הלוך ושוב ברכבת בין חיפה לת"א. כרטיס בכיוון אחד עולה 27.50 ש"ח, אבל חופשי יומי עולה 40 ש"ח ומאפשר לך שימוש מלא בתחב"צ בכל איזור חיפה, גוש דן והקוים שביניהם. המחיר הרגיל 40 ש"ח, אשתי (עם הנחת אזרחית ותיקה) משלמת 20 ש"ח עבור כל הטוב הזה.

בקיצור - הקדש 30 דקות מחייך וגש לתחנת רב קו על מנת להנפיק כרטיס. גם אם תשתמש בו פעם בשנה זה כדאי. עשיתי זאת לפני מספר חודשים ואני לא מצטער על כך. ובאותה הזדמנות קנה קורא כרטיסים ב-5 ש"ח כדי לאפשר טעינה של הכרטיס באמצעות ravkav online. בניגוד ל-NFC בטלפונים, שבעייתי מאד, הדבר הזה פועל היטב.

התלונה היחידה שלי היא שהמערכת לא חוברה לרשת של חברות האשראי. גם הם מצויידים באותם שבבי NFC, ובמקומות רבים בעולם אפשר לשלם בכרטיס אשראי על ידי "נפנוף" שלו מול קורא הכרטיסים. אמנם זה ללא הנחות (נוער, סטודנטים וכו') אבל יש מקומות בהם אפילו מקבלים את הגג של שימוש יומי כאשר המערכת מזהה שימוש חוזר באותו כרטיס. למשל בלונדון. והמערכת של התחב"צ בלונדון פותחה כמובן בישראל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי מעולם לא הייתה בעיה עם nfc כדי למלא רב קו, ואני עושה את זה מעל שנה באופן קבוע. אולי זה תלוי טלפון, אבל אני לא רואה סיבה להגביל את עצמך לעשות את זה ליד מחשב...

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, הבן שלי עם ה-Mi8 עושה את זה בלי בעיות, אבל הוא לא גר אתי. הטלפון של אשתי (Nokia 8 ) לא מצליח לשמור על תקשורת יציבה. בשביל הפעם באף פעם שבהם אני נזקק לטעינה (משהו כמו 3-4 פעמים בשנה) אין לי בעיה לשלוף את הקורא ולחבר אותו ל-USB.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולל בחו"ל ששם פשוט תמיד יש מכונה למכירת כרטיסים לנוסעים מזדמנים בכל תחנה, קנית-נסעת, סה טו, בלי בלבולי שכל.

לא נכון, ממש לא נכון.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירושלים בערך מאזור מרץ לא ניתן היה לשלם יותר במזומן(הייתה תקופת חסד שעוד נתנו לשלם על נסיעה אבל לא לטעון).
אה. אז כנראה שאני לא מעודכן.

אם ככה אז גם אני אעשה רב קו.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה קונים רב קו? גוגל לשירותך: http://www.egged.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8-786-%D7%A8%D7%91-%D7%A7%D7%95.aspx

(רד קצת למטה בדף, לתחנות בירושלים).

יש עוד מקומות, למשל הקופות בתחנת הרכבת נבון. עוד קצת גיגול ותמצא.

תחנות טעינה - יש עמדות אוטומטיות בכל מיני נקודות רנדומליות (סוללה שלמה בתחנה המרכזית), וגם בתי עסק עם מכונה כזאת. גוגל לשירותך.

כפי שנאמר מעליי, אין יותר תשלום מזומן לנהג. לא קיים. בדיוק כמו עוד עשרות מדינות בעולם.

התיירים שנתקלתי בהם לאחרונה בישראל פשוט קנו רב קו בתחנת הרכבת של נתב״ג וטענו אותו בשלל מקומות שונים, בלי שום בעיה.

- - - - - -

נ.ב.

אני מכיר כל מיני תל-אביבים שכף רגלם לא דרכה באוטובוס, ומתנהלים כל היום בין מוניות לבין חיפושי חניה,

אבל ירושלמי בגיר שלא נסע כלל ברכבת הקלה? נו, כל יום לומדים משהו חדש. :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהלך אשר מקשה את החיים על אנשים זקנים ובעלי מוגבליות שכליות שונות כגון: חולי נפש, רפי שכל, ילדים על הספקטרום האוטיסטי ועוד.

פשוט בזיון.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות במיץ. לכל האנשים שהכללת ברשימה לעיל יש אפוטרופוס.

פעם האפוטרופוס היה קונה מראש כרטיסייה, עכשיו הוא מטעין מראש רב קו.

שום הבדל.

הבעיה איננה אנשים זקנים, אלא אנשים צעירים שתקועים עם ״ראש זקן״. יש כמה דוגמאות בפורום, לפחות ככה זה נראה מבעד למקלדת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהלך אשר מקשה את החיים על אנשים זקנים ובעלי מוגבליות שכליות שונות כגון: חולי נפש, רפי שכל, ילדים על הספקטרום האוטיסטי ועוד.

פשוט בזיון.

תגיד, מרק, מעולם לא יצאת מגבולות ישראל? כיון שהדבר הזה נפוץ מאד בעולם. חפש את הודעתי הקודמת, כולל ההתייחסות לתשלום בכ"א. אתה לא מבין כמה נוח היה בוונקובר לעלות לאוטובוס ולגעת עם כרטיס האשראי במכונה, ולפני שאתה שומע את ה"דינג" מהמכונה אתה כבר שומע את העדכון בטלפון על כך שהגיע SMS על החיוב. החסרון היחיד הוא שכל אחד צריך כרטיס אשראי (או חיוב, או נטען).

אבל בדברים האלה ישראל מפגרת קשות. אני יוצא מדעתי, עד היום השתמשתי בישראל פעמיים ב-EMV, שבכל העולם דחק את החתימה המטופשת על ספח האשראי.

לגבי ה"רב קו" עצמו - הישראלי דווקא מהיותר מתקדמים, מאפשר לך טעינת "חוזים" שונים ובוחר את הטוב ביותר בשבילך בכל תשלום. זה לא מובן מאליו, יש בעולם מקומות בהם צריך כרטיס נפרד לכל אמצעי תחבורה.

ודרך אגב, נושא השימוש בתחב"צ הוא אחד המעניינים במסגרת ההכנה לנסיעות לחו"ל למשל, אולי נציג הפורום בפינלנד יספר איך רוכשים כרטיס אוטובוס בסלולר (והחשבון המחוייב הוא זה של קו הטלפון) ומקבלים בארקוד לטלפון, בדומה לכרטיס עליה למטוס.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...