Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ליסינג ספורטג׳ 2.0 ליטר או קוגה 1.5 טורבו

natio2
שימו לב! השרשור הזה בן 1770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם ,

כיום אני נוסע על ספורטג׳ 1.6 בנזין שנת 2017 רכב נחמד מאוד אך עצל מאוד .

כמי שאוהב התנהגות כביש ונוחות נסיעה זה פחות מה שאני מקבל ממנו .

הוא כן נוח לנו כרכב משפחה ומדרכות אבל פה זה נעצר .

אני מתבלט בין הספורטג׳ מנוע 2 ליטר עם 155 כוחות סוס

לבין פורד קוגה מנוע 1.5 ליטר עם טורבו ו 182 כוחות סוס

על פניו בכל פרמטר נראה שהופרד מוביל על הקיה למעט עיצוב חיצוני שאני חייב להגיד שהקיה יפה

וגם לפורד יש קטע ... אבל זה עניין של טעם .

אשמח לשמוע אם היה פה משהו עם התלבטות דומה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחרי שנתיים עם הקיה, אתה מחפש רכב זריז ודינאמי יותר, גרסת ב 2 ליטר, לדעתי לא תענה לך על מבוקשך. הפורד אומנם דינמי וזריז, אבל מיושן מאוד, ולמעשה המחליפה שלו כבר הוצגה, לכן לדעתי אין הגיון ברכישתו, אני שנה שעברה שרכשתי את הסיאט אטקה, אני מאוד מרוצה מהרכב, הוא מהיר ודינמי, כיפי לנהיגה, עולה עשיריה פחות מהקיה. לך תבדוק לך ותראה אם אתה מתחבר.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורד נוח יותר מהקיה, זריז יותר וחזק משמעותית. הקיה יותר מרווח בספסל האחורי. עדיף שלפחות תעשה סיבוב על הקוגה ותיווכח בעצמך. בין שתי הקיות אין הבדל גדול כי מנוע ה 1.6 עם הילוכים קצרים בראשון-שלישי כך שתחושת ה"פתיחה" די דומה בינו לבין ה 2 ליטר. ההבדלים מגיעים רק בעליות קשות או כשהרכב עמוס. בקיצור אחד עגלה והשני זאת הסוסה הצולעת שמנסה לסחוב אותה. אם אתה נהג שיכול להחזיק את הקיה קבוע מעל 4000 סל"ד אז שם יש טיפת דרור, אך זה לא מתאים לכל אחד וצריכת הדלק מזעזעת.

בקיצור- קודם תנהג בקוגה

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה לכיוון הספורטאז׳, הגרסא המעודכנת השנה כוללת אבזור בטיחות ומערכת מולטימדיה חדשים ולדעתי כשתעשה נסיעת מבחן על ספורטאז׳ חדשה וחזקה יותר תשתכנע. אם אתה רוצה רכב חזק יותר תבדוק את ה- GT, יש לו 177 כ״ס, או את ההדיזל שמרגישה חזקה בהאצות ביניים ומאוד כיפית בעקיפות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוגה יותר מתנהגת מהקיה שנראית ונוסעת כמו משאית, וגרסת ה GT שלה נוסעת סבבה, יהיה לו חסר כח בקוגה, שם תוכנה ועובר את ה 200 כח ונותן בראש לקיה.

ולא דיברנו על הגיר האמין של פורד לעומת הרובוטי של קיה שאוהב להתחמם בפקקים, תכף קיץ - יהיה מעניין.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמחפש התנהגות לא יכול לחשוב אפילו על הקיה ספורטאז.

עם ישראל קונה את הספורטאג' בגלל שהיא מאובזרת, יחסית לא יקרה ו"אמינה" (העדר קבע שהיא אמינה, הנתונים כנראה קצת פחות).

אם אתה מחפש התנהגות - לך על הקוגה.

אם יש לך אופציות נוספות, הייתי בודק בכיף....הציעו לך את האטקה, מה עם הרנו קאדג'ר? יש עוד רכבים טובים וחזקים.

אם אתה מחפש התנהגות לך על מנוע טורבו

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האטקה מנותקת מהכביש ורק מאיצה טוב בקו ישר, את הפער בכוחות אפשר לצמצם כמו שהצעתי בהשקעונת של תוכנה לניהול מנוע שתתן לקוגה עוד קצת פלפל... על הגיר אין מה לעשות בהשוואה למהירות של ה DSG אבל הקוגה לפחות תהיה הרבה יותר אמינה.

שורה תחתונה - קוגה.

ותכלס, התנהגות וספורטאג' ?

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, אתה מאוד נחרץ, איך אתה יודע מה יהיה אמין יותר? רק שבוע שעבר היה פה שרשור על אס מקס, שהשקיעו בה שלושים אלף שקל בתיקונים, עוד נאמר שרוב הרכבים שהם בני 5 לרובם הוחלף הטורבו והמנוע, אז איך אתה יכול לייעץ לאנשים מנוע אקו בוסט? איך אתה מייעץ ללקוח רגיל להתחיל עם תוכנת ניהול מנוע, שזה יבטל לו את האחריות. נקודה שניה, כן אורך החיים של הקלצ'ים של dsg מוגבל ונמוך מידי לדעתי, הוא עומד על 60 עד 80 אלף ק"מ, העלות בהחלפה היא 2500 שקל. זה הכל. אתם מגזימים עם הסטיגמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון לא טועה.

הגיר של הקוגה (בינתיים) מוכיח אמינות מצויינת והוא כבר לא מעט זמן בשוק. המנוע 1.5 גם כבר מספר שנים בשוק וגם הוא (בינתיים) מראה אמינות מצויינת.

התקלות שעולות כאן במונדאו טורבו ואס-מקס הם על מנוע אחר. אגב, הקוגה בשנותיה הראשונות הגיעה עם אקובוסט 1.6 שהיו לו מספר בעיות (ככל הידוע לי הן ניתנות למניעה אבל לא יכול להצהיר שחקרתי מספיק טוב).

מה שכן, ממש לא הייתי רץ לעדכוני תוכנה, הקוגה מספיקה כמו שהיא, בטח אם משווים אותה לספורטאז' 2.0 ...

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הבעיה עם dsg שזה כזה deal breaker? שצריך להחליף קלצים פעם ב70000 ק"מ ב 2500 שקל? מאיפה אתה יודע כמה אמין הקוגה? הוא כמעט ולא נמכר ובצדק, רכב מיושן מאוד, אני לא יכול לחשוב על תחום שבו הקוגה עדיפה על האטקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שDSG זה דיל ברייקר? בטח לא אני.

אין לי שום בעיה עם הגיר הזה, היו לי 2 רכבים איתו שלא עשו שום בעיה.

פותח השרשור מבקש המלצה בין קוגה לספורטאז' ועל זה אני עונה. אם ירצה אטקה או קארוק? בחירה מצויינת.

החזקתי קוגה תקופה קצרה (לא שלי, "שמרתי" עליה עבור חבר שנסע לכמה חודשים), 2 חברים שמחזיקים אחת ועוד חבר בארה"ב שנוסע על אסקייפ כבר 4 שנים.

המדגם הלא מייצג הזה מראה אמינות מושלמת עד עכשיו.

ללא קשר, יש לי חיבה מיוחדת לחברת פורד (בעיקר היסטורית), אני עוקב לא מעט אחרי הפרסומים שלהם ועליהם, לא נתקלתי בפרסומים המצביעים על בעיות במכלולים הקיימים בקוגה המדוברת.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כן. הרבה פחות לחימת הגה מהפורד, יותר דינמי מהפיג'ו ומנוע יותר חי מהמזדה האטמוספרית.אני,אחרי שבדקתי את הרכבים האלו שנה שעברה, מצאתי, שלי, האטקה הכי מתאימה.

עריכה אחרונה על ידי guy.a
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...