Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בחירה בין קורולה היברידית, יונדאי איוניק, C-HR

Shitu
שימו לב! השרשור הזה בן 1791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על זה שרוב הלקוחות שלהם לא רוצים משהו חוץ מטויוטה.

גם אני, אחרי שתי קורולות ופריוס, אם הייתי קונה עכשיו רכב חדש, לא הייתי חושב פעמיים איזה מותג לבחור.

עצוב שהם מרשים לעצמם לנצל את זה לרעה, זה כמו לחזור לשנות ה80, ולראות מכוניות נעולות באולמות תצוגה של סובארו, ומוכרים שצועקים עליך "לא טוב לך - לך תקנה פיאט".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היי

ברשותי קורולה כבר כ חודשיים + ועם 6000 קילומטר.

דעתי לגבי הרכב:

צריכת דלק של 1/17 משולבת עם רגל כבדה על הגז.

נוסע בל רחבי הארץ, מרגישה חלשה, אבל היי נהגתי בראפיד לפני...

נהיגה מאוד נוחה ושקטה , מאובזרת כמו שצריך.

מעט צרה במושב האחורי אך הבגאז' מצוין (יחסית ל04 דלתות כמובן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

ברשותי קורולה כבר כ חודשיים + ועם 6000 קילומטר.

דעתי לגבי הרכב:

צריכת דלק של 1/17 משולבת עם רגל כבדה על הגז.

נוסע בל רחבי הארץ, מרגישה חלשה, אבל היי נהגתי בראפיד לפני...

נהיגה מאוד נוחה ושקטה , מאובזרת כמו שצריך.

מעט צרה במושב האחורי אך הבגאז' מצוין (יחסית ל04 דלתות כמובן)

היי

תגדיר בבקשה רגל כבדה

כי 17 זה יחסית רחוק ממה שמצהירים, הצפי במבחן אמיתי לצריכת דלק הוא 21 ק"מ ממה שהבנתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם רגל כבדה באמת אפשר לרדת מ 10:1, לפחות באיוניק. ממוצע עירוני עם מזגן הניב 1:16 (נתון מדהים לכשעצמו מבחינתי), כשבבינעירוני 21-22 לליטר עבור 100-110, שיוטים במהירויות של כבי6 ימקמו אותך איפשהו על איזור ה 19-20 לליטר.

Sent from my Tricorder

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה אנשים עדיין מתעקשים שזה שהאיוניק/נירו מתחילות נסיעה על חשמל, אז לגיר אין שום קשר ; זו טעות.

המנוע החשמלי יושב על גל ההינע שיוצא ממנוע הבנזין, ממש לפני שנכנס לגיר עצמו ומספק לו "רוח גבית". הנסיעה תמיד מתחילה בהילוך ראשון עם הקלאץ' ששייך לו.

אדייק מעט את מה שרשמת:

1. מנוע חשמלי מספק לא רק רוח גבית, אלא יכול לפעול בנפרד ממנוע בנזין ולהניע את הרכב. אם כי בדגם היברידי בגלל סוללה קטנה זה כמעט ולא מתממש. אבל יש גם PHEV שלא מיבאים. אותה מערכת היברידית עם סוללה גדולה יותר. "רוח גבית" זה מנוע סיוע במערכות מסוג הייבריד רך בהן לא ניתן לנתק מנוע בנזין ממנוע חשמלי ולא ניתן לנסוע על חשמל בלבד. איוניק היא רכב מסוג הייבריד מלא ולכן מאפשר נסיעה על חשמל בלבד, מאפשר לכל מנוע לעבוד ביחד ולחוד.

2. בין מנוע בנזין לגיר קיים מצמד, כאשר עוזבים את הגז ומנוע בנזין נכבה, המצמד מפריד את המנוע. מה שבין היתר מבטל בלימה על ידי מנוע ומאפשר לשייט על חשבון אינרצייה זמן רב מבלי לאבד מהירות. כאשר יש צורך במנוע בנזין, המערכת מניעת את המנוע ומאיצה אותו לסל"ד דרוש ורק אז משלבת.

3. זה נכון שהגיר מופעל דרך מצמד, אבל להבדיל ממנוע בנזין שיש לו סל"ד מינימלי, מה שדורש החלקת מצמד כדי לזחול, מנוע חשמלי פועל מ0 סל"ד לכן אין בעיה כזאת שהיא נקודת תורפה העיקרית של כל רכב קונבנציאונלי עם גיר רובוטי.

טויוטה מפרסמים את המומנט של מנוע הבנזין בלבד ואילו יונדאי (וגם בקיה נירו) מפרסמים נתון מומנט משולב של המנוע החשמלי והבנזין יחדיו.

בפרוספקט של איוניק מופעים נתונים הבאים למנוע בנזין:

הספק: 105כ"ס על 5700סל"ד משולב 141

מומנט: 15קג"מ על 4000סל"ד משולב 27

ונתון מענין של קדח מהלך: 72X97 מהלך ענקי יחסית למנוע 1.6 שאמור לתת מומנט על סל"ד נמוך תוך חיסכון בדלק

מדובר על מנוע הזרקה ישירה במחזור אטקינסון מסוג GDI

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדייק מעט את מה שרשמת:

1. מנוע חשמלי מספק לא רק רוח גבית, אלא יכול לפעול בנפרד ממנוע בנזין ולהניע את הרכב. אם כי בדגם היברידי בגלל סוללה קטנה זה כמעט ולא מתממש. אבל יש גם PHEV שלא מיבאים. אותה מערכת היברידית עם סוללה גדולה יותר. "רוח גבית" זה מנוע סיוע במערכות מסוג הייבריד רך בהן לא ניתן לנתק מנוע בנזין ממנוע חשמלי ולא ניתן לנסוע על חשמל בלבד. איוניק היא רכב מסוג הייבריד מלא ולכן מאפשר נסיעה על חשמל בלבד, מאפשר לכל מנוע לעבוד ביחד ולחוד.

2. בין מנוע בנזין לגיר קיים מצמד, כאשר עוזבים את הגז ומנוע בנזין נכבה, המצמד מפריד את המנוע. מה שבין היתר מבטל בלימה על ידי מנוע ומאפשר לשייט על חשבון אינרצייה זמן רב מבלי לאבד מהירות. כאשר יש צורך במנוע בנזין, המערכת מניעת את המנוע ומאיצה אותו לסל"ד דרוש ורק אז משלבת.

3. זה נכון שהגיר מופעל דרך מצמד, אבל להבדיל ממנוע בנזין שיש לו סל"ד מינימלי, מה שדורש החלקת מצמד כדי לזחול, מנוע חשמלי פועל מ0 סל"ד לכן אין בעיה כזאת שהיא נקודת תורפה העיקרית של כל רכב קונבנציאונלי עם גיר רובוטי.

בפרוספקט של איוניק מופעים נתונים הבאים למנוע בנזין:

הספק: 105כ"ס על 5700סל"ד משולב 141

מומנט: 15קג"מ על 4000סל"ד משולב 27

ונתון מענין של קדח מהלך: 72X97 מהלך ענקי יחסית למנוע 1.6 שאמור לתת מומנט על סל"ד נמוך תוך חיסכון בדלק

מידע מעניין

תודה.

הקורולה עד כמה שאני יודע גם מסוגלת לנסוע על חשמל בלבד. האם אני טועה ?

מתי הסוללה נטענת ? בבלימה על הבלמים ? או גם בירידה ? אני מבין שאין שימוש בבלם מנוע ולכן גם לא תהיה טעינה. או שמנוע הבנזין מופעל בלי קשר כאשר הסוללה מתרוקנת.

שאלה נוספת.

במידה שהסוללה טעונה, עד איזו מהירות יכול המנוע החשמלי לעבוד ללא הפעלת מנוע הבנזין ? מה ההבדל בין האיוניק והקורולה בעניין הזה ?

תודה מראש לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה יכולה לנסוע על חשמל במהירות עירונית, משהו כמו עד 30 קמ"ש, לאחר מכן מנוע הבנזין מצטרף.

הסוללה נטענת בבלימה, וניתן גם להעביר למצב B שמגביר את הטעינה מהבלימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי בסוכנות של טויוטה בחיפה, נהגתי כ40 דק הקורולה היברידית, עליות, ירידות, פקק קטן וכביש מהיר.

פשוט תענוג ענקי, לדעתי המחיר כן ענקי ביחס לתמורה אבל זהו רכב שפשוט נהנתי לנהוג בו, בנוסף גם החלק האחורי מרווח ונוח.

אני הייתי בדילמה הזאת והקורולה חד משמעית נצחה ואני מקווה כבר שבוע הבא להזמין אותה. (תלוי מאישור הבנק לגבי המימון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי בסוכנות של טויוטה בחיפה, נהגתי כ40 דק הקורולה היברידית, עליות, ירידות, פקק קטן וכביש מהיר.

פשוט תענוג ענקי, לדעתי המחיר כן ענקי ביחס לתמורה אבל זהו רכב שפשוט נהנתי לנהוג בו, בנוסף גם החלק האחורי מרווח ונוח.

אני הייתי בדילמה הזאת והקורולה חד משמעית נצחה ואני מקווה כבר שבוע הבא להזמין אותה. (תלוי מאישור הבנק לגבי המימון)

היי חבר

אני גם מתעניין מאוד

אשמח לעזרתך ולשמוע פרטים בפרטי לגבי העסקה שאתה הולך לסגור

ועל גבי איכות הרכב

אם זה בסדר מבחינתך :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שנוהג באוריס היברידית לא מעט, יכול להעיד שמחשב דרך מציין צריכה של 4 או 5 ל100 (1 ל20-25) ובדיקה במשאבה מראה 1 ל16 17, בנהיגה חסכונית למדי.

יש פה חברה שנוהגים באיוניק ומעידים על 1 ל19 18.

לגבי דיזל - עם טכנולוגיות זיהום האוויר החדשות, לא מריחים דיזל גם בפליטה, אולי רק במנוע קר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה קשור למחזור אטקינסון, אבל מהלך גדול, בוכנות קטנות וארבע שסתומים לבוכנה זה משהו טיפוסי למנועים אסייתים, עוד מתקופת 4AGE של טויוטה, כנראה אפילו לפני.

נועד אכן למומנט גבוה בסל"ד נמוך וחיסכון בדלק, כדי להתאים את המנוע יותר לעולם האמיתי, ומה שמשתמש ממוצע רוצה (סחיבה טובה, כח בהאצה, ושיהיה חסכוני בדלק).

במנוע 2ZR של טויוטה נראה לי אותו מצב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה יכולה לנסוע על חשמל במהירות עירונית, משהו כמו עד 30 קמ"ש, לאחר מכן מנוע הבנזין מצטרף.

הסוללה נטענת בבלימה, וניתן גם להעביר למצב B שמגביר את הטעינה מהבלימה.

לגבי השימוש במנוע החשמלי, מלבד המצב שציינת שנוגע להאצת הרכב מהמקום, המערכת ההיברידית מכניסה את המנוע החשמלי לפעולה בלעדית ללא מנוע הבנזין גם במצבים שונים אחרים במהירויות גבוהות יותר, אפילו בנסיעה בינערונית במהירות של 100 קמ"ש למשל.

לגבי מצב B אני גם חשבתי כמוך, אבל מייד כאשר השתמשתי בפעם הראשונה במצב הזה, הרגשתי פשוט בלימת מנוע רגילה ולא רגרנטיבית וזה עורר את חשדי. ואכן מעיון בספר הרכב רשום שמדובר אך ורק בבלימת מנוע ומצב זה אפילו פוגע בטעינת הסוללה (שכן במקום לנצל את הבלימה הרגרנטיבית על ידי לחיצה על דוושת הבלם שגורמת למנוע החשמלי לעבוד כגנרטור ולהטעין את הסוללה מנוע הבנזין הוא שמבצע את הבלימה).

מאז אני לא משתמש במצב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי הסוללה נטענת ? בבלימה על הבלמים ? או גם בירידה ? אני מבין שאין שימוש בבלם מנוע ולכן גם לא תהיה טעינה. או שמנוע הבנזין מופעל בלי קשר כאשר הסוללה מתרוקנת.

הסוללה נטענת במצבים הבאים:

טעינה רגנרטיבית:

בכל מצב שבו עוזבים את דוושת התאוצה.

בלחיצה על דוושת הבלם.

טעינה על ידי מנוע הבנזין:

בעליות (מנוע הבנזין גם מטעין את הסוללה וגם את הגלגלים. הסוללה לא מניעה את הגלגלים בעליות, מלבד בזינוקים מהמקום ולפחות לא בנסיעה במהירות מתונה בה אני נהגתי עד כה בקורולה שלי).

כשמתחילים נסיעה לאחר שהרכב חנה זמן ממושך ומנוע הבזין קר, הנסיעה בהתחלה מבוצעת על ידי המנוע החשמלי בלבד אבל מנוע הבנזין עובד ברקע ומטעין את הסוללה ולא מניע את הגלגלים (שני ציפורים במכה, מנוע הבנזין מתחמם ובאותו זמן מטעין את הסוללה, מבחינת ההרגשה המצב דומה לרכב רגיל בו נמצאים בהילוך ניונטרל עם דוושת התאוצה לחוצה, אבל כאן הרכב נוסע) ורק בהמשך המנוע החשמלי מניע גם את הגלגלים.

בעמידה במקום לאחר זמן מסויים.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מצב B אני גם חשבתי כמוך, אבל מייד כאשר השתמשתי בפעם הראשונה במצב הזה, הרגשתי פשוט בלימת מנוע רגילה ולא רגרנטיבית וזה עורר את חשדי. ואכן מעיון בספר הרכב רשום שמדובר אך ורק בבלימת מנוע ומצב זה אפילו פוגע בטעינת הסוללה (שכן במקום לנצל את הבלימה הרגרנטיבית על ידי לחיצה על דוושת הבלם שגורמת למנוע החשמלי לעבוד כגנרטור ולהטעין את הסוללה מנוע הבנזין הוא שמבצע את הבלימה).

מאז אני לא משתמש במצב הזה.

לפי מה שהבנתי מהאינטרנט, אם הסוללה קרובה להיות מלאה, כדאי להשתמש במצב זה כדי שהבלמים לא יתחממו (הגיוני, כי לזה משתמשים בבלימת מנוע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...