Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוגי תיבות הילוכים

עדי-אל
שימו לב! השרשור הזה בן 1777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני קורא הרבה כאן בפורום (מאוד מעניין כאן) ואני רואה שיש כאן כל מיני תיבות הילוכים. אוטומטית, רובוטית, רציפה ואולי עוד שם שאני לא זוכר.

כמה תיבות הילוכים יש ומה השוני בניהם? תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול קיימים 5 סוגים עיקריים.

1. ידנית.

2. רובוטית. שזה כמו ידנית רק רובוט לוחץ על הקלאץ' ומעביר הילוכים.

3. רובוטית Dual clutch, כמו הקודמת אבל עם מערכת כפולה שעובדת מהר, יעיל, חלק ומדוייק יותר.

4. רציפה - אינסוף הילוכים, שינוי הדרגתי של יחס העברה באמצעות שינוי קוטר של הפולי המניע והמונע שמקושרים בינהם על ידי רצועה או שרשרת.

5. אוטומטית קלאסית שנקרית "פלנטרית".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קל לגבי 4. תיבה רציפה.

אני לא מכיר תיבה רציפה עם שרשרת, כנראה התכוונת לרצועת גומי או רצועת מתכת.

רצועת המתכת בנויה מפיסות מתכת אבל לא מחוליות שרשרת.

התיבות הפלנטריות (אוטומט רגיל), עברו מהפכה משמעותית , מתיבות של 3-4 הילוכים יש היום תיבות פלנטריות שמגיעות כבר ל 9 הילוכים.

וזה מעלה שאלה .. מה כבר ההבדל בין רציפה לפלנטרית של 9 הילוכים.

תיבות 1-3 מגיעות עם קלאץ' - ואילו תיבות 4 ו5 מגיעות עם ממיר מומנט.

אם טעיתי במשהו , אשמח לתקן .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תיבות רציפות עם שרשרת, למשל התיבה שהייתה בדגמי אאודי בתחילת שנות ה 2000, בתמונה.

היום יש כבר תיבות פלנטריות עם 10 הילוכים.

Screenshot_2019-05-16-23-44-31-1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ברובטיות יש כמה סוגים שכולם עיקרון דומה למשל תיבת dsg של vw שבתחילת דרכה סבלה מהמון בעיות היום המצב יותר טוב.

בנוסף יש תיבות כפולות מצמד עם מצמדים "יבשים" ו"רטובים".,

היבשים יותר פופלארים יותר אבל פחות טובים ביבשים המצמדים לא מקבלים קירור כלשהו או ולכן הם מתחממים מהר ונשחקים הרבה יותר מהר.

הרטובים בנויים יותר לרכבים עם מומנט גדול כמו לאון קופרה או פולקסוואגן T5 ההבדל הגדול הוא שהרטובים טבולים בנוזל שמקרר אותם והם נשחקים לאט יותר

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...