Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אומר החוק בקשר לשוטר שיושב ברכב והנהג עומד בחוץ בחום ?

שימו לב! השרשור הזה בן 1796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ,

מרגיז אותי שאני נוסע בכבישים ומדי פעם רואה ניידת משטרה שעצרה רכב בצד הכביש ,

השוטר יושב לו בנוח בתוך ברכב במזגן או בחימום והנהג עומד בחוץ בחום הלוהט או בקור ובטפטוף גשם כל .

נכון שהנהג אולי ביצע עבירת תנועה אבל זה לא אומר שהוא צריך "להיענש" גם בצורה זו .

לי אישית לא קרה , אבל רואה הרבה כאלה וזה מעצבן אותי , האם זה חוקי , האם זה לא מסכן נהג שיוצא מהרכב בלי אפוד זוהר , ..... ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה מסתכל על זה עקום. לעניות דעתי (ויגיבו פה מבחינה חוקתית גם) מה שאתה רואה אלו פשוט הנהגים הישראלים שחייבים לצאת מהרכב ולהשען על הניידת בזמן שהשוטר ממלא את הדוח שלהם.

אני רואה את זה תמיד ותמיד זה נותן הרגשה שאנחנו נמצאים במצרים או משהו. לא מובן לי איך שוטרים מאשרים לנהג לצאת מהרכב שלו ולא רק לסכן את עצמו והסביבה, עוד להישען בנונשלנט על הניידת כאילו היתה הונדה פשע של חבר שלו מהשכונה.

לא שמעתי מעולם על שוטר שמורה לנהג שהוא עצר לצאת מהרכב ולעמוד על יד הניידת כאשר השוטר בפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שעומרי אמר. שוטר ניגש לנהג, לוקח רשיונות ומבקש ממנו להשאר ברכב מספר דקות, עד שיסיים לרשום דו"ח/לבצע בדיקות מסוף וכד'. לא מעט נהגים מפרים הוראה זו וניגשים לניידת על דעת עצמם.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובתי מחולקת ל-2 חלקים :

1. הנהג נדרש להגיע לניידת

2. הנהג מגיע לניידת ללא הזמנה

הנהג מגיע לניידת ללא הזמנה :

-----------------

הנהג הישראלי לא אוהב לקבל דוחות (טבעי). עקב המנטליות הישראלית, הנהג ניגש לניידת ומנסה לשכנע את השוטר לוותר על הדוח/ השוטר טעה ולא היתה עבירה.

גם כאשר זה לא עוזר, הוא ממתין ליד הניידת, בד"כ מתוך קוצר רוח ורצון שהשוטר יסיים כמה שיותר מהר כדי שיוכל להמשיך בנסיעתו.

בד"כ פניה לנהג שיחזור לרכבו וימתין - לא עוזרת. במידה ואין סכנה ממשית - אז שוטרים נוהגים להבליג בכדי לא לגרום לאסקלציה של המצב.;

רק במידה ויש סכנה ממשית - יש טעם להתעקש ולכפות על הנהג לחזור לרכבו

הנהג נדרש/מתבקש להגיע לניידת :

------------------------

זה דבר שהשוטר מחוייב לבצע כאשר הוא משתמש באמצעי אכיפה המותקן בתוך הניידת (מכשירי מדידה למיניהם) וזאת במטרה להראות לנהג את הממצאים של אמצעי האכיפה. יחסית נדיר, אך ישנם נהגים שאינם מעוניינים לראות את הממצאים ונשארים לשבת ברכבם. רוב הנהגים מגיעים לניידת, מראים להם את הממצא של אמצעי האכיפה ואח"כ הם מתבקשים להמתין ברכבם. כאן אתה מוזמן לחזור לקרוא את הסעיף הקודם.

הסיטואציה היחידה שאינני מסכים עימה היא כאשר השוטר מתעצל לצאת מהניידת וקורא לנהג לבוא אליו (לקחת רשיונות/ לקחת את הדוח וכו') -> זאת הסיטואציה היחידה בה ניתן להתלונן כנגד השוטר על התנהגות לא מקובלת (מכתב תלונה לקצין תלונות ציבור) והוא אכן יחטוף על הראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי מעולם על שוטר שמורה לנהג שהוא עצר לצאת מהרכב ולעמוד על יד הניידת כאשר השוטר בפנים.

*מרים יד*

נעים מאוד, עכשיו אתה מכיר :lol:

לפני בערך שנתיים נתפסתי על מהירות (ממלז). השוטר ניגש לרכב שלי, ביקש את הרישיון והלך לניידת. אחרי כמה דקות הוא כרז לי להגיע אליו כדי לסיים את כתיבת הדו"ח (ביקש שאודה בעבירה כדי שיוכל ללתת לי אזהרה). בסוף הסיפור קצת הערך כי באמצע היה דיווח על תאונה עם נפגעים הוא היה מנהל המשמרת ונאלץ לנהל את האירוע. בסוף כמובן שהוא התנצל על העיכוב ושלח אותי לדרכי עם האזהרה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי שוטר שכרז לי לעצור בצד הדרך. עצרתי ומיד קפצתי אליו (לא רציתי שיראה משהו ברכב). הוא צעק לי מיד לחזור לרכב. חזרתי כמו ילד טוב. הוא בדק מסמכים ושחרר אותי (לא זוכר מדוע עצר). הוא לא גילה מה הסתתר ברכב (ילד אקסטרא), או שעשה את עצמו....

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוראות הנוהל ברורות

השוטר בא לנהג מצידו הימני של רכב הנהג, ומורה לו באותה הזדמנות שהוא ממתין לו ברכב עד סיום הטיפול בו.

הנהג לא יוצא מהרכב, למעט במקרה של הדבורה ששם השוטר צריך להראות לנהג את תוצאת המדידה ואז הנהג חוזר לרכב עד שהשוטר מסיים את מילוי הדו"ח מביאו לנהג שוב מצד ימין, משחרר את הנהג , ואמור גם לסייע לו להשתלב בתנועה בבטחה.

כל התנהלות אחרת של השוטר אסורה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוראות הנוהל ברורות

השוטר בא לנהג מצידו הימני של רכב הנהג, ומורה לו באותה הזדמנות שהוא ממתין לו ברכב עד סיום הטיפול בו.

הנהג לא יוצא מהרכב, למעט במקרה של הדבורה ששם השוטר צריך להראות לנהג את תוצאת המדידה ואז הנהג חוזר לרכב עד שהשוטר מסיים את מילוי הדו"ח מביאו לנהג שוב מצד ימין, משחרר את הנהג , ואמור גם לסייע לו להשתלב בתנועה בבטחה.

כל התנהלות אחרת של השוטר אסורה.

בשטח עירוני הנהג לא חייב להמתין בתוך הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ,

מרגיז אותי שאני נוסע בכבישים ומדי פעם רואה ניידת משטרה שעצרה רכב בצד הכביש ,

השוטר יושב לו בנוח בתוך ברכב במזגן או בחימום והנהג עומד בחוץ בחום הלוהט או בקור ובטפטוף גשם כל .

נכון שהנהג אולי ביצע עבירת תנועה אבל זה לא אומר שהוא צריך "להיענש" גם בצורה זו .

לי אישית לא קרה , אבל רואה הרבה כאלה וזה מעצבן אותי , האם זה חוקי , האם זה לא מסכן נהג שיוצא מהרכב בלי אפוד זוהר , ..... ?

הנהג לא צריך לעמוד בחוץ, הוא יכול לשבת ברכב שלו עד שהשוטר יסיים למלא את הדוח ואז השוטר יגיע אליו, אבל לכל האזרחים יש סיפורי מעשיות למה לא מגיע להם הדוח, והם מרצונם החופשי עומדים ליד השוטר ומספרים לו כאילו הוא נשוי להם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוטר יוצא מהרכב ? לא תמיד. אבל גם לא הנהג.

לפעמים המפגש הזה לא יוצא גם בשוליים.

קרה פעם שעצרה אותי ניידת, על איזה כביש דיי נידח (דו נתיבי, לכל כוון ועם אי תנועה/הפרדה באמצעו), ככה באמצע הכביש. לא אמרו לרדת לשוליים, ככה סתם נעצרו במקביל באמצע הכביש.

הסתכלו הסתכלו וכששאלתי אם תעודות יוכלו אולי לעזור להם (כי אולי אני איזה עבריין נמלט) אמרו לי לסוע.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...