Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתחנן לעזרתכם בנוגע לטבעת אירוסין!

enemia
שימו לב! השרשור הזה בן 1791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתפלא, היה סלולרי (לבנה עלתה 5000 דולר וזמן האויר היה יקר מאד, אבל בישראל היה שירות בערך מ-1886), ורכב לא היה מותרות. והתרגילים של De Beers התחילו בערך 10 שנים לפני שנולדתי. אבל, לפחות בחוגים שלי, הנושא הזה לא היה משמעותי.

אבל הזוגות הצעירים קונים טבעות ב-10 א"ח ועורכים חתונות עם 500 אורחים (ואני מודה, בעניין הזה גם אנחנו חטאנו, אבל ככה זה כשמתחתנים עם מרוקאית עם 180 בני דודים. אבל בכל זאת מצאנו פתרונות לא יקרים לחלק ניכר מההוצאות), ואז מתלוננים על מחירי הדיור. סורי. קצת פרופורציות וסדרי עדיפות.

אחרי שתעשה סטטיסטיקה של עלויות החתונה של זוג צעיר (אחרי החזר הכספי של האורחים, כי כך זה נהוג בארץ שאורחים נותנים מתנה או כסף). ולאחר מכן תבדוק כמה עולה דירה, כלומר כמות המשכורות צריך להשקיע בדירה.

לאחר מכן תעשה השוואה עם הנתון שמצאת מול הדור שלך, אז אולי תכנס לפורפורציות.

לצעוק על הדור הצעיר שהוא לא אחראי סבבה, לגיטימי. אין לי מושג מי אתה ומה אתה, כמה ילדים יש לך (אם בכלל), אבל להסתכל על אחוז מסוים של הדור שלא אחראי ולהכליל, זה מולי כיף.

מי שאחראי יודע איך להתקדם יודע איך ליזום דברים, איך להבליט את עצמו ולא לבכות למבוגר שקשה לו, אלא להסביר לו שחיים זה לא זבת חלב ודבש כפי שתיארו לנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

gbguy - אל תחשוב שאני מנותק מהעולם. לא הייתי לפני 30 שנה ובודאי שאני לא מנותק היום. אל תחשוב שבתקופה "שלי" ולפניה לא היו זוגות שאחרי כל מתנות החתונה נשארו עם חובות לבנק שלא הספיקו להחזיר גם אחרי שהתגרשו.

אבל, אין לי ספק שיש לחלק נכבד מהדור הצעיר בעיה של סדרי עדיפות. ודווקא התארכות תקופת הלימודים והשינויים בשוק העבודה והקושי בדיור הם סיבה להיות יותר מחושבים. ספציפית לגבי חתונות - אני נגעל מהן. אין לי מושג מה יעשו הבנים שלי כאשר יגיעו לפרקם, אבל אני לא שוכח שהחתונה היא קודם כל חגיגה של הכלה, ועל פיה יישק דבר. אני מקווה שהם לא יפריזו.

אחרי שתעשה סטטיסטיקה של עלויות החתונה של זוג צעיר (אחרי החזר הכספי של האורחים, כי כך זה נהוג בארץ שאורחים נותנים מתנה או כסף). ולאחר מכן תבדוק כמה עולה דירה, כלומר כמות המשכורות צריך להשקיע בדירה.

זו בדיוק הבעיה. הכל מתגמד, ואז זורקים עוד ועוד ועוד. אני רואה את השרשורים בפורום הזה על האלכוהול ועל שכירת רכב לחתונה, וזה מבחיל אותי. אובדן שליטה מוחלט. החתונה תהיה לא פחות שמחה גם אם אנשים לא ישתכרו, גם אם הכלה תגיע בקורולה ולא בבנטלי, או אם הרמקולים לא יגרמו לחרשות למאות אנשים. וגם לא צריך ירח דבש באיזה אי אקזוטי. וכמובן שאם לא שורפים כסף על כל מיני דברים מיותרים, ובהנחה (שלא נראית לי תלושה מהמציאות) שהמתנות לא יהיו פחותות, נשארים בסוף הערב עם עוד כמה עשרות אלפי ש"ח שיספיקו למטרות יותר חשובות בטווח הארוך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אפשר להזמין את האורחים למתנ"ס הקרוב לביתך, להביא רב, חופה ניידת, אוכל בסיסי ולהגיד לאורחים "אל תביאו מתנות, אנחנו רוצים רק טקס".

אגב, הייתי בחתונה כזו לא מזמן. לא של זוג מבוגר, של זוג צעיר. כשרוצים לחסוך, הכל אפשרי.

כשבניך יגיעו לשלב של חתונה, תנסה להגיד להם שיותרו על כל התענוג בשביל להרוויח כמה שקלים מהחתונה. אני אשמח לדעת מה תהיה התגובה של הילדים שלך, או לכלותך לעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שיצחקו...

בנושא הירח דבש אני ממש לא מבין את דעתך. זו פחות או יותר בין ההזדמנויות היחידות של רוב הזוגות לצאת לחופשה ארוכה ומהנה לפני שיש ילדים (אחד שיטוס לחודש וחצי יומיים אחרי החתונה שלו)

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשבניך יגיעו לשלב של חתונה, תנסה להגיד להם שיותרו על כל התענוג בשביל להרוויח כמה שקלים מהחתונה. אני אשמח לדעת מה תהיה התגובה של הילדים שלך, או לכלותך לעתיד.

אני לא מצפה שירוויחו מהחתונה. אני מצפה שלא ישקעו בחובות מיותרים.

למרות שאני לא מצוי בתחשיבים המדוייקים התחושה שלי היא שה"ירוויחו" הזה נובע כנראה בעיקר מהשתתפות ההורים, ושאם הורי שני הצדדים לא שמים עשרות אלפי ש"ח (כל אחד) בעסק החתונה הופכת הפסדית. לא צריך להתכלב, אבל יש איזה נטיה להיות בזבזני מאד בערב הזה. קצת כמו ברכישת דירה. ההבדל הוא שמהחתונה תהנה במקרה הטוב כמה שעות. מקו חשמל שייחסר בדירה תסבול שנים. אני רואה את כל ההשקעה בצלמים בחתונות. צוותים כאילו מדובר בגמר גביע אירופה. אחרי זה מסתכלים על האלבום פעם עם ההורים שלו, פעם עם ההורים שלה ואז מוציאים אותו שוב לקראת חתונת הכסף. שלא לדבר על הוידיאו שבדרך כלל משעמם לפני גמר הצפייה הראשונה. וזו רק דוגמא אחת לבזבוז.

איך הבנים שלי יתיחסו לעניין? לא יודע. יש לי תחושה שלא ישתפו אותי יותר מדי, אבל, מי יודע. מקווה שישמרו על פרופורציות. הבעיה היא שכרגיל, קיימת התחרות מול החברים ובעקרי החברות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם שוכחים משתנה חשוב מאד, הכי חשוב - הכלה, תתברך.

החתונה וכל מה שסביבה ייערכו כמו שהיא ומשפחתה רוצים, לכל הפחות.

לעניין הטבעת, לפי הכלל שלעיל, זה מאד תלוי מה היא רוצה ומה מתאים לה. אני קניתי לפני יותר מעשור טבעת יהלום וזהב לבן בחמישית הסכום שהוזכר. לא תמצאו טבעת יפה ועדינה ממנה. טבעת נישואין יפהפיה מזהב עלתה שליש מהסכום שהוזכר, גם ממנה יפה לא תמצאו.

אם הייתי מוציא סכומים יותר גדולים הייתי ממש מתבאס ברבנות כמה שנים אח״כ...

הכל עניין של טעם והעדפה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה שוב לכל המגיבים.

תראו אני גם אדם שחיי על 'מה שעולה זול יעלה יקר אחר כך'

אני שומע אין ספור פעמים שאנשים שקנו טבעת יהלום ב-1000 שקל מחנויות כמו ג'קסון

כעבור שבועיים נופלים להם היהלומים מהטבעת, ואלוהים יודע איזו איכות היהלום כאשר כל הטבעת עלתה 1000 שקל.

בגלל זה ציינתי שדווקא חנויות כמו שפר, רוגל, דיימונד פקטורי, ושחיבר הרשימו אותי יותר

המכנה המשותף של כולם? שהמחירים שם הם לא 1000-2000 שקל לטבעת, אבל כשאתה רואה את התוצר

הסופי של הטבעות שלהם, לא נשאר אלא להתרשם.

בנוסף ציינתי שאני ממש לא אוהב אווירת שוק לרכישת טבעת, בהנחה ובתקווה שזו

תהיה הפעם היחידה בחיים שאקנה טבעת יהלומים, ארצה לעשות זאת 'כמו שצריך'.

לא אמרתי שאני הולך לזרוק 40000 שקל על טבעת כי פשוט אין לי את הסכום הזה.

אבל כן ארצה להשקיע מספיק כסף כדי שהטבעת תהיה מכובדת, יפה ואיכותית.

את ה'חישוב' איך הגעתי לאיזור 8-9 אלף זה בגלל שהנחתי (ועדיין מתלבט) האם ללכת על יהלום GIA או לא.

הגודל שמעניין אותי הוא גודל של כחצי קראט, אני חושב שיותר מזה הופך להיות לא פרקטי וגם קצת לא פרופורציונלי

לאצבעות של האישה, מצד שני יהלום קטן מחצי קראט אני מפחד שיראה צנוע מדי.

יהלום חצי קראט של GIA מתחיל מאיזור ה-7-8 אלף שקל (בעוד שיהלום רגיל מתחיל מאיזור ה-4-5 לדעתי).

לכן לא ברור לי איך אנשים לקחו פה טבעת של חצי קראט ושילמו 2000 שקל כולל הטבעת עצמה.

אשמח שוב אם תוכלו לעזור לי בניווט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אתה זורק באוויר מחיר כללי, הגיב לך פה יהלומן שהסביר שהמחיר משתנה כתלות בניקיון ובצבע בין היתר...

יהלום מרכזי 0.4, צבע E ניקיון SI1, ללא התעודה המדוברת שאתה רוצה, וגם לא במחיר שאתה מדבר עליו... :)

לטעמי ולטעם הגברת נראה מספיק מרשים79758f424390d9a68e5b17a1e233e74e.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אתה זורק באוויר מחיר כללי, הגיב לך פה יהלומן שהסביר שהמחיר משתנה כתלות בניקיון ובצבע בין היתר...

יהלום מרכזי 0.4, צבע E ניקיון SI1, ללא התעודה המדוברת שאתה רוצה, וגם לא במחיר שאתה מדבר עליו... :)

לטעמי ולטעם הגברת נראה מספיק מרשים79758f424390d9a68e5b17a1e233e74e.jpg

על זה בדיוק אני מדבר חחחח

צבע E בתעודת GIA יעלה אלפים רבים אם בכלל תצליח להשיג צבע שכזה.

צבע E ללא תעודת GIA הינו בעצם צבע בכ-3 דרגות נמוכות יותר מהמוצהר.

האמור תקף גם לגבי דרגת הניקיון.

עריכה אחרונה על ידי enemia
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את זה שאתה מצהיר את זה בצורה חד משמעית ללא ידע בתחום.

אני הסתכלתי על היהלום בעזרת לופה, אכן יש נקודה אחת נראית לעין (רק בעזרתה.. גם בהסתכלות עם 'זכוכית מגדלת' לא ראיתי אותה)

היהלום היה נראה שקוף גם כשלא היה על הטבעת, וגם כשניסיתי להסתכל מכל מיני זוויות שונות.

בסופו של דבר אתה צריך להבין שהעין היא זו שקובעת פה, אחד רואה משהו שהשני לא.

אין פה 'דירוג חד משמעי' ולא משנה מי ואיפה בדקו לך את היהלום.

אגב את הטבעת לקחתי למכר שביקשתי ממנו לבדוק את הטבעת האם לדעתו הדירוג הוא אכן מה שרשום ולטענתו זה אכן כך (אם לא הובן זה העיסוק שלו...) בכל אופן זה לא יותר מדי מעניין אותי, אני בסהכ מנסה לפתוח לך את העיניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו אני גם אדם שחיי על 'מה שעולה זול יעלה יקר אחר כך'

אני שומע אין ספור פעמים שאנשים שקנו טבעת יהלום ב-1000 שקל מחנויות כמו ג'קסון

כעבור שבועיים נופלים להם היהלומים מהטבעת, ואלוהים יודע איזו איכות היהלום כאשר כל הטבעת עלתה 1000 שקל.

מדובר בתכשיט שאמור להיראות טוב.

חוץ מהקטע של נפילת יהלומים, שזה כבר קשור פחות ליהלום, ויותר לכמה שילמו להודי שהרכיב אותו בתוך הטבעת,

האבן עצמה תהיה בגודל שמי שלא בעל מקצוע בתחום, לא יוכל להבחין באיכות, אז כל עוד זה נראה טוב, מה זה משנה מה סוג היהלום, ואם זה בכלל יהלום טבעי או מלאכותי?

אז לא הבנתי לגמרי למה "זול עולה ביוקר". זה לא כלי שאמור לשרת פונקציה, זה משהו שכל עוד זה נראה טוב, סבבה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לא הבנתי לגמרי למה "זול עולה ביוקר". /QUOTE]

[ציניות]

זה אומר שבמקרה הטוב יצטרך להחליף את הטבעת. במקרה הרע את האשה קומפלט.

[/ציניות]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה יהלום חצי קראט ב2000 שח! יש, אבל אני לא מכיר, לא מתעסק אם תחליפים זולים.

יש הרבה עוסקים בתחום, אין לי מילים רעות לומר ולא אגיד, אבל יש כל מני דרכים להתפרנס, למען האמת

אני לא מכיר את כל הדרכים (הלוואי), מה שמנחה אותי בדרך כלל, זה שהלקוח לא מבין כלום ואני אישית

חייב להגן עליו כי גם אותי בודקים ולא ארצה שיהיה מילה לומר על המוצר שאני מוכר, אני לא זול! אבל אינני

מחזיק מזכירה, או חנות,או חלון ראווה מלא יהלומים וטבעות או עובדים שעולים הרבה כסף שאותם אתה כלקוח תשלם... יש לי בית מלאכה קטן

וצנוע ואנחנו עובדים 2 אנשים בלבד שעוסקים בתחום התכשיטים והכל תוצרת ישראל... אני אדם צנוע ורגיל

לא נועל נייקי וכאלה ויש לי תכשיטים שאני עושה לעצמי... לא קונה נייקי או קרטייה...עקרון שלי, רק כחול לבן.

אני מוכר יהלומים לקרטייה טיפני הארי ווינסטון גראף שופארד וואן קליף... כולם מהשורה הראשונה, אז יש לי משרד

יהלומים גדול, אני לא שפר או רוגל או דימונד פקטורי המוערכים, אני הרבה יותר גדול מהם, בהרבה.

אנחנו מכינים תכשיטים רק לפי הזמנה. אבל קודם כל אני יהלומן 35 שנה דור שני שכבר 55 שנה בתחום.

אשמח לייעץ לך גם אם לא תקנה דרכי בכלל להפך, אדריך אותך אם צריך לכל אורך הדרך והעזור לך ללא תמורה כלל.

יהלום טוב או יהלום מצוין לא צריך תעודה, רק לידע כללי. הוא מעיף אותך כשאתה מביט בו.

וחוץ מזה , אני לא נושך כלל.

כנסו לאתר ותראו, את התכשיטים שלי אני מצלם אפילו בעצמי להוזיל עלויות. ואינני יודע פוטושופ עדיין.

https://www.facebook.com/Miur-Art-Jewelry-Diamonds-2596527483706825/?ref=bookmarks

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה,אשתי לא עפה על תכשיטים,באמת.

ביום יום עונדת צמידים + טבעות (אירוסין ונישואין),אבל מעולם לא קנתה לעצמה משהו ממש יקר (גג כמה מאות)

לי הטבעת אירוסין עלתה אלפיה,והטבעות נישואין שלנו עוד 2000

אם הייתי קונה לה טבעת אירוסין ב10K והיא הייתה יודעת - האירוסין היו מבוטלים לאלתר :)

עופטופיק - ראיתי איפשהו מישהו שקנה לאשתו קופסת תכשיטים יפה כזו (הזמנה אישית מן הסתם,עם חריטה וכל מיני) - למישהו יש כיוון? אי אפשר לגשת סתם לנגר..

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר האיכות לא קובעת לרוב האנשים בפרט בגדלים האלה..

גם לראות את הפגמים אפשר רק כאשר ממש מסתכלים ממרחק של 20-30 ס"מ בלבד.

תקנה את היהלום הכי גדול שאתה יכול בצבע F וניקיון IS2 בתקציב שלך ללא תעודה.

לדעתי רוב הנשים יעדיפו 70 נקודות "מלוכלכות" על פני 50/60 נקודות בדרגת "נקיות" יותר.

SIZE DOES MATTER

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...