Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתחנן לעזרתכם בנוגע לטבעת אירוסין!

enemia
שימו לב! השרשור הזה בן 1783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדגיש שוב, יהלום 0.50 ומעלה הוא מאוד יהלום מכובד מאוד מאוד, צבע Hאו I הם צבעים נהדרים ונחשבים לבנים כשI הוא מעט בעל גוון צהבהב,

בנקיון ממליץ כמובן על SI1 SI2 שזה תכליל קטן יחסית ורואים רק בלופה ....מעל זה VS1 או VS2 אז בכלל בקושי רואים ונחשב אבן נקייה.

0.70 ומעלה הוא יהלום כבר סופר מכובד וכבר זו הגזמה אבל גודל פצצה, אלה ליהלומים טבעיים שלא עברו השבחה, ומחירם אמור לעלות מעל 10 אלף...

אלו ההמלצות שלי בגודל צבע נקיון. במידה והאבן עגולה.

שאר יהלומי הצורות למינהן (צורות פנטזי,טיפה מרקיזה לב אובל מרובעות) הן טיפה יותר זולות מעגולות. ומומלצות צאוד אבל בסדר גודל של מה שרשמתי ונקיונות כמובן. מעל לכל ישנה עבודה טובה מצויינת או עבודה פחות טובה שמאבד היהלום את הזריחה והוא נראה דהוי ואינו שופע אור... זה מקצוע של יהלומנים, לא תכשיטנים רק.

אתן דוגמה ליהלום קראט ...1.01 ומעלה. יהלום קראט שנמכר בסביבות קצת מעל 10,000 אלף, הוא לא יהיה באיכות טובה, אלה אם כן גודל במעבדה. או אחר שרשמתי.

יהלום "טבעי" של 1.01 ומעלה יעלה מ 18 אלף שח ומעלה... יש מחירון יהלומים וכל אבן יש לה פרמטרים משלה... יש לציין שאם האבן על הטבעת, אינני יכול להעריך אותה גמולוגית... צריך להוציא את היהלום (יש בזה סיכון קל תמיד) ולבדוק את האבן ערומה נקייה ומנוגבת.

שימו לב שעדיין לא דברתי על תעודת GIA, בגלל שיהלום מצויין או טוב מאוד , גם יהלום "טוב" איננו צריך תעודה... אם הוא פשוט מושלם

בעיני, אז הוא מושלם בעיני הלקוח/ה. תעודה היא לחברת הביטוח יותר מלבעל היהלום. רק מזכיר שתעודות GIA עושים לאבנים מעל 0.70 ואם יש כזו, זה יתרון, אבל לא משהו להעדיף אותו.

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

2 התגובות האחרונות - בדיוק מסוג התשובות שחיכיתי וכיוונתי אליו

כמובן שמודה לכל מגיב ומגיבה כאן!

BIGGIE - כן זו בדיוק ההתלבטות! האם ללכת על צבע שקוף יותר או לרדת טיפה בצבע וללכת על 0.6 0.7

למרות שאני חושב או נוטה להישאר סביב ה-חצי קראט בגלל שהאצבעות שלה עדינות.

אני בוודאות אלך על טבעת זהב לבן, אז אני מניח שמכאן קיימת עדיפות להשקעה בצבע שקוף יותר.

לגבי רמת ניקיון, אכן אני מתחיל להתקבע לכיוון ה SI1 או SI2 (אבל במידה וזה לא GIA זה אומר שזה יהיה עם פגמים משמעותיים

יותר, ואני מפחד שאראה נקודת פחם) (בנוסף מכאן באה ההתלבטות האם להשקיע על GIA ובכך המדדים יהיו נכונים ואיכותיים יותר).

איך זה הולך בחנויות -> יש להם היצע של יהלומים ואני בוחר פיזית? ואם יש להם נניח רק 2 יהלומי חצי קראט בצבע מסויים?

ואני רואה שיש נקודת פחם מקדימה, אז אני פשוט צריך ללכת לעוד חנות ועוד חנות עד שאני מוצא יהלום שנראה טוב בעין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את מה שכתבתי לך קצת יותר למעלה ;)

אתה מתעסק יותר בתפל (תעודה וכו') ופחות בעיקר (האם היהלום נראה טוב בעין)

בתעודה ערך התכשיט גם ככה יהיה גבוהה יותר ממה ששילמת (וזה באמת רלוונטי אך ורק עבור הביטוח).

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה מומלץ לבחון את האבן בעצמך עם לופה ותאורה טובה לפני הקניה/שיבוץ. גם בהנחה ואתה לא גמולוג מקצועי לפחות תוודא שאין משהו שאתה רואה. פגם יכול להיות גם לבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם לופה רואים הכל ואין קנה מידה לאדם לא מיומן שרואה תכליל, ישנם לקוחות מסוימים שראו משהו מאוד קטן,

VS לצורך העניין וחשבו שהוא גדול... רק מערער את הלקוח יותר ומעיק על חווית הקנייה של הלקוח.

וכמו שאתה רואה זה סיוט לשמו במקום שיהיה חוויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בלהסתכל בלי לופה, אם האבן נקיה בעין אפשר להסתכל עם לופה ואם רואים משהו לשאול את המוכר. אפשר לטמון את הראש בחול ולהגיד אני לא רוצה להבין/לדעת אבל אני לא בעד דרך זו, בטח לא למי שכבר חפר בנושא כל כך הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אם רואים משהו, זה כבר לא טוב... מה שמנסה אני להסביר, שהכל תלוי תקציב, ולאבן 0.55 נקודות (חצי קראט) אם רואים משהו במחיר 8-9 אלף שח, אז אוי ואבוי... במחיר שהוא מתכוון ורוצה לשלם, לא אמורים לראות כלום בלי לופה.

בוא בשמחה, אני מוכן לתת שיעור לעד 3 אנשים, אצלי במשרד,ללא תמורה ולא כלום ואז תבין כמה זה סבוך כי אחרי 20 דק, אתה מאבד את זה.

אבל, יש לי ואפשר לראות מלא דוגמאות מכל דבר, מכל צבע ונקיון וגודל יהלומים, מהאבנים הנקיות והמובחרות עד לאבנים עם מקום טוב באמצע...

זולות מאוד מאוד אין לי, אבל אפשרי לארגן לכמה לצורך הלמידה, יש לי מספיק חברים שישאילו לי כמה. אבל אין לי ספק שאחרי השיעור המהנה

(מבטיח שתהנו), תהיו מבינים קצת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם לופה רואים הכל ואין קנה מידה לאדם לא מיומן שרואה תכליל, ישנם לקוחות מסוימים שראו משהו מאוד קטן,

VS לצורך העניין וחשבו שהוא גדול... רק מערער את הלקוח יותר ומעיק על חווית הקנייה של הלקוח.

וכמו שאתה רואה זה סיוט לשמו במקום שיהיה חוויה.

אגב, גם פה יכול להיות שבגלל שהיהלום לא היה GIA, אז VS הוא לא באמת VS אלא 2-3 דרגות נמוכות יותר, האם אני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

אני תיארתי מצב שבו התכליל באמת קטן VS1 או VS2 (אפילו שאין לו תעודה שלGIA) , ואתה תחשוב שאני עובד עליך בגלל שאין תעודה של GIA

ולך הוא נראה גדול ורציני בלופה, אבל הוא לא. בקיצר... אתה צריך לרכוש אבן עם תעודת GIA בלבד ותסגור את הפינה, גם עם זה עולה יותר וכך תישאר רגוע יותר. גם אני כמוכר אשמח יותר ואשאר רגוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעודות מקומיות הן לרוב לצורך ביטוח למקרה שגנבים נכנסו ולקחו את התכשיטים וגם לצורך כללי כמובן

שאתה כלקוח תדע משקל זהב, משקל יהלום מרכזי ומשקל יהלומים מסביב. לפעמים טבעת מורכבת מכמה

גדלים של יהלומים בנוסף למרכזי... GIA לא עושים הערכה של יהלומי הצד הקטנים, רק על האבן המרכזית

ורק במידה והיא מעל 0.10 נקודות (נדמה לי שמתחת ל0.10 נקודות הם לא עושים). לתעודה המקומית יש

ערך לביטוח וצילום הטבעת מופיע וגם מחיר הערכת הטבעת בדולרים על פי כותב התעודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...