Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך הייתם פועלים במקרה של סדק בשמשה?

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 1779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה שמרוב הצטברות של מכות אבנים/חצץ נוצר עם השנים לחץ על השמשה וכל מה שנדרש הייתה אבן קטנה בדרך אתמול שגרמה לסדק באורך חצי מטר בשמשה שלי, ממש מול הפרצוף.

בפרמיה שלי העניין מכוסה, אך לאחר בדיקה עם חברת הביטוח מדובר ברשימה ספציפית של נותני שירות שמספקים שמשה חליפית בלבד, והתוספת לשמשה מקורית במקרה הטוב (לא היה זמן לנציגה לברר לי עלות מדוייקת) הוא 4,000 ש"ח.

אני לא מצליח להבין דבר אחד, איך יש דבר כזה שמשה חליפית? כל שמשה היא בגודל ספציפי, בזווית מיוחדת לכל רכב ורכב, מדוע שאנשים ירצו לעשות משהו חליפי מחומר כמו זכוכית?!

אחרי חיפוש רב בנושא, ראיתי שיש אפשרויות לתקן שלא תמיד יוצאות מושלמות ושהמון מקרים בהם השמשה התחליפית גרמה לעיוותים אופטיים, צבע לא תואם, פגיעה באיכות חיישני הגשם/תאורה וכל מה שיוצא בזה שמשתמשים בחלק תחליפי ולא מקורי.

לצערי אין לי סכום כרגע להוציא על זה, אבל עם זאת אני לא רוצה להתפשר על חלק כל כך חיוני ברכב ולסבול. אחרי הכל, זה דבר שמשתמשים בו די הרבה.

מה הייתם עושים במצב הזה? אני מרגיש ממש מבואס ואובד עצות, כי בסופו של דבר זה לא קרה באשמתי ואני באמת לא רוצה להתפשר.

האם הייתם "לוקחים את הסיכון" ומשתמשים בחליפי, או משקיעים את הכסף משום שמדובר בחלק חיוני כל כך?

אגב, אני שוקל את האופציה לברור אולי אוכל למצוא משומש מחר מול מספר מוקדים.

אם מישהו מכיר את רשימת נותני השירות של "אילן קאר גלאס" ויכול להמליץ, צירפתי אותה כאן:

פתח תקווה - ברוך ובניו - רח` גיסין 69. טל` 03-9181400

פתח תקווה - טופ גלס - רח` בר כוכבא 49. טל` 03-9312232

כפר סבא - זגגות רכב רמי - רח` יוחנן הסנדלר 8. טל` 09-7654469

הרצליה - שרגא זגגות רכב - רח` משכית 13 אזה"ת. טל` 09-9556812

רעננה - זגגות "האחים" - רח` המלאכה 16 אזה"ת. טל` 09-7461859

נתניה - יוסי דהן זגגות רכב - רח` פנקס 22 אזה"ת הישן. טל` 09-8620939

חדרה - משה זגגות רכב - אזה"ת חדש מול נווה חיים (בניין אולמי דניאל). טל` 04-6341729

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי פעמיים (ברכבים שונים) להחליף שמשה במסגרת הביטוח, באילן קאר גלס בחולון (משום מה לא ברשימה שלך), הם היו בסדר גמור ולא נתקלתי בשום בעיה בשמשה החלופית.

פעם אחת זה היה אבן ממשאית שעשתה סדק קטן, ואחרי כמה שעות של רכב סגור בשמש הסדק גדל לרמה שלא היה ספק - חייבים להחליף שמשה.

דרך אגב עכשיו אני נזכר שבאותה הפעם אמרו לי בפירוש שאין להם שמשה חליפית לדגם הזה והם שמים לי שמשה מקורית.

על איזה רכב מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש איש בשורות, רק להוסיף על החסרונות של שמשה לא מקורית (אולי בחלק מהמקרים) - סינון לא מיטבי של הקרינה/חום שנכנסים לאוטו. חושב שקראתי כאן סיפורים על אנשים שהחליפו לשמשה לא מקורית ודיווחו על טמפרטורה גבוהה יותר ברכב.

אתן לאחרים לייעץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה משהו באירופה ומוכר אותו בהרבה מאוד כסף.

ואני סיני, אני לא צריך לשלם שכר מינימום לעובדים שלי שיגידו תודה שהוצאתי אותם משדה האורז, עלות העבודה אצלי היא גרוש וחצי,

החומר לא חייב להיות אותו חומר בדיוק, רק משהו שיעמוד בתקנים אירופאיים ולא יתנפץ לרסיסים בתאונה, וברוך השם, יש לנו בסין תעשיית רכבים משגשגת ומפעלים שלמים שישמחו לייצר עבורי בכלום וחצי, מוצרים שהם גם ככה מייצרים ביוםיום.

ואז אני יכול למכור כמעט אותו מוצר, בפחות כסף, ולהרוויח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי פעמיים (ברכבים שונים) להחליף שמשה במסגרת הביטוח, באילן קאר גלס בחולון (משום מה לא ברשימה שלך), הם היו בסדר גמור ולא נתקלתי בשום בעיה בשמשה החלופית.

פעם אחת זה היה אבן ממשאית שעשתה סדק קטן, ואחרי כמה שעות של רכב סגור בשמש הסדק גדל לרמה שלא היה ספק - חייבים להחליף שמשה.

דרך אגב עכשיו אני נזכר שבאותה הפעם אמרו לי בפירוש שאין להם שמשה חליפית לדגם הזה והם שמים לי שמשה מקורית.

על איזה רכב מדובר?

מדובר על Audi A3 2013. אני בספק אם אין שמשה חליפית לדגם הזה, אבל אנסה לברר. אני בספק משום שאני בטוח שבמקום אחד מהמקומות שציינתי כן יש, אבל יכול להיות שאני טועה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פעם אני נתקל בשמשות חליפיות סוג ז'.

תתעקש על מקורי,גם אם צריך להוסיף כסף.

חברות הביטוח חושבות שאנשים אדיוטים ושמות למבוטחים שמשות לא זהות לשמשות המקוריות מבחינת חיישנים,רמות סינון.

גם ראיתי שמשות שמעוותות את הראות,יש מקרא על השמשה המקורית עם כל הסימנים,לבדוק שהשמשה ששמים לך היא זהה עם כל הסימנים שיש על השמשה המקורית לפני שמחליפים.

לכל סימון יש משמעות,אם חסר משהו להתעקש על מקורי!

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פעם אני נתקל בשמשות חליפיות סוג ז'.

תתעקש על מקורי,גם אם צריך להוסיף כסף.

חברות הביטוח חושבות שאנשים אדיוטים ושמות למבוטחים שמשות לא זהות לשמשות המקוריות מבחינת חיישנים,רמות סינון.

גם ראיתי שמשות שמעוותות את הראות,יש מקרא על השמשה המקורית עם כל הסימנים,לבדוק שהשמשה ששמים לך היא זהה עם כל הסימנים שיש על השמשה המקורית לפני שמחליפים.

לכל סימון יש משמעות,אם חסר משהו להתעקש על מקורי!

אין בעיה להתעקש על מקורי, זו אופציה מבחינתם. אבל התוספת שהם רוצים היא מטורפת (4,000 ש"ח).

האם אתה מתכוון שבתהמקחות שלי מול חברת הביטוח אני יכול לציין שהחלופי "לא עומד בסטנדרטים" של המקורי מבחינת מה שהמקורי מכיל?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך חברת הביטוח בכלל קשורה לזה?

ברכישת הביטוח קנית חבילה, החבילה מורכבת מכמה רמות.

ביטוח מקיף - אתה יכול להפעיל אותו על כל נזק ברכב, לשלם השתתפות עצמות , לשלם על עליית הפוליסה בשנים הבאות,

ולקבל מה שהשמאי יפסוק לך...

במקרה הזה אתה יכול אכן להתעקש עם השמאי/חברת הביטוח שאתה רוצה מקורי, שיש ירידת ערך לרכב עם שמשה לא מקורית וכדומה.

חבילה שנייה שרכשת - זה ביטוח שמשות/גרירה/פנסים/מראות , בחבילה השנייה חברת הביטוח לא ממש קשורה.

רכשת מנוי בחברות השונות , אם זה גרירה אז שירותי גרירה לפי מה שרשום שם.

ואם זה שמשות אז לפי כתב השירות שלהם... כתוב שם בפירוש שמשה חלופית.

דמי המנוי שלך הלכו ישירות לספק השירות והוא סופג את עלות התיקון עכשיו , הוא לא מתחשבן עם חברת הביטוח על התיקון.

ולכן אין הרבה מה להתעקש מול חברת הביטוח על הסעיף הזה.

תפעיל מקיף ותנסה לדרוש מהשמאי שמשה מקורית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציה המקורית הכי טובה - היא לקחת שמשה מפירוק. אם תמצא.

אני שמתי 3 פעמים שמשות חליפיות.

לבורה - OSG מקומי.

לאודי A4 - שמשה אירופאית כלשהיא.

לגטס גם שמשה מקומית OSG.

לא הרגשתי שום הבדל באף אחת מהן.

כולן ללא חיישנים.

יש קטע של החברות האלו לחייב אותך בנוסף על 100-200 שקל על גומייה - לפעמים זה כלול בפוליסה.

ושל המתקינים לדרוש טיפ.

קח את זה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עכשיו קטע חדש - במקום תשלום על גומייה, הם לוקחים תשלום על הדבקת מוביל איי, מצלמה עוד.. גם כן כ 100 ש"ח.

לדעתי זה טירוף לשלם אלפי שקלים תוספת לשמשה מקורית או להפעיל מקיף (ואז השתתפות, עליה בפרמיה ל 3 שנים).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעה כללית, אפשר מראש לעשות ביטוח לשמשות מקוריות ולא תחליפיות.

במקרה של פותח השרשור- כנס לאתר האינטרנט ״גלגלים״, זירת המסחר בחלפים, תרשום שאתה מחפש שמשה מקורית לרכב שלך ותוך כמה שעות תקבל תשובות מעסקים שמוכרים חלפים מפירוק.

מניסון שלי בעבר, לא היה חלק שלא היה קיים אצלם.

אם לא יהיה חלק כזה, נסה לתקן את השמשה העלות כ- 200 - 300 ₪ ואין מה לא לנסות לדעתי.

אולי אפילו תנסה קודם לתקן.

חפש בשבועיים האחרונים היה שרשור כזה והציגו סרטון של בעל עסק חרדי שמתקן שמשות, שנראה מקצועי והגון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים.

אכן הגשתי בקשה באתר "גלגלים" וקיבלתי הצעה של 1,300 ש"ח עבור שמשה מקורית בדיוק לדגם הזה, האם זה מחיר נורמאלי?

מי שביצע זאת בעבר - מה עלות התקנה של דבר כזה ואצל מי מבצעים?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים.

אכן הגשתי בקשה באתר "גלגלים" וקיבלתי הצעה של 1,300 ש"ח עבור שמשה מקורית בדיוק לדגם הזה, האם זה מחיר נורמאלי?

מי שביצע זאת בעבר - מה עלות התקנה של דבר כזה ואצל מי מבצעים?

כל זגג יכול לבצע עבורך את ההתקנה.

תרים טלפונים לכמה זגגים.

אולי תנסה להתקשר לזגג של הביטוח להגיד להם שאתה מגיע להתקין שמשה מקורית משומשת שאתה מצאת - אולי הם יסכימו לעשות את זה בחינם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...