Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש מומחי מתכות בקהל?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1800 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לצורך שיחזור מוט דחף במכונה, אני מעונין לדעת באיזה חומר לבחור. קוטר המוט המקורי היה 6 מ"מ ואורכו כ- 400 מ"מ.

זקן אחד שעימו התייעצתי (והיה בעברו ברוסיה בעל בית מלאכה) אמר לי לחפש פלדת כסף.

אין לי מושג מה זה "פלדת כסף".

למוט אין צורך בתכונות אל-חלד.

מה שכן - הוא צריך לדעת לקבל לחץ חזק של מנוף רגלי, כלומר מפעיל ידרוך על פדל בכוח רב, ועל המוט לעמוד בעומס ללא פיתול או עיוות.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פלדת כסף הוא כינוי למוט פלדה שיוצר במשחזת ללא מירכוז, 'סנטרלס'. הרעיון הוא שמוט הפלדה מלוטש חיצונית אצל יצרן הפלדה ומגיע כשהוא מבריק (ומכאן שמו), והוא ישר למדי.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה מוט נירוסטה h9 6 מילימטר אין לי בעיה לתת לך חתיכה (נמצא באשקלון).

פלדת כסף זו פלדת כלים עשירת פחמן שניתנת לחיסום במים. משתמשים בה לא מעט גם ללא טיפול תרמי לצירים ושימושים דומים. לא רואה סיבה לקחת פלדה כזו לדבר כזה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי.

החיבור לפדל הוא בריתוך או ע"י תושבת כלשהיא? כי ריתוך נירוסטה שונה להבנתי הדלה מאד בתחום מריתוך מתכות "רגילות" ומצריך אלקטרודות ספציפיות ולא יודע מה עוד.

אם אתה לוקח מוט מפלדה "רגילה", תדאג לגימור מבריק עבור עמידות טובה יותר לחלודה לאורך שנים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מוט 6 מ״מ באורך 400 מ״מ זה בהחלט משהו שיתכופף אם הוא לא מטופל תרמית. ממה שאני מכיר ״פלדת כסף״ היא אכן כינוי לפלדת כלים מושחזת. לדעתי היא מתאימה גם לחיסום בשמן.

מכל מקום- אם אינך יכול לבצע טיפול תרמי או לקחת מוט עבה יותר אני ממליץ לך למצוא איזה מוט מטופל ולהשתמש בו. דוגמה אחת שעולה לי לראש- קח מוט מבוכנת גז ישנה, כזו שמשתמשים בה בבגאז׳ או במכסה המנוע של רכב (האחרונות ארוכות יותר). אני מניח שאחד מבעלי המוסכים כאן ישמח לתת לך אחת כזו תקולה. הם מוקשחות ואין סיכוי שיתכופפו. אפשרות אחרת היא לקנות מוט הברגה מפלדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה יכול פשוט קנה חתיכה של מוט פלדת כסף. לא חשוב מאיזה חומר בדיוק, ממילא אם הוא לא מוקשח בטיפול תרמי הוא יתכופף תחת עומס צירי גדול.

אם זה מתאפשר השתמש במוט קצת יותר עבה, נניח 8 או 10 מ"מ.

פלדת הכסף מלוטשת ויחסית חסינת חלודה, לא כמו נירוסטה אבל בשימון דק תחזיק היטב.

אם יש לך חששות תמיד ניתן לקחת צינור שהעמידות שלו (להתכופפות עקב עומס צירי) גבוהה בהרבה משל מוט דק מלא, ולהבריג לתוכו קצוות שיתאימו לחיבורים הנדרשים.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה לכולם על ההתייחסות הרצינית.

לגבי חלודה: אין בעיה. יכול לקחת נירוסטה ויכול פלדה מחלידה ולצבוע, בכל אופן זה יעבור צביעה.

לגבי חיבור המזלג בקצה: בהברגה. המוט לא יעבור ריתוך בשום שלב.

לגבי מוט הברגה: מעדיף להימנע. לטעמי לא חזקים מדי.

בעצם, הדבר דומה למוטות שהפעילו פעם את בלמי התוף האחוריים באופנועים. כזה מוט יהיה מצוין אבל אני רוצה חדש, ובטח לא רוצה להתחיל לחפש מוט שכזה בפירוקיות (בספק גם אם אמצא).

ובכן, נישארתי עם התהייה עצמה: האם "סתם" פלדה שאני מוצא באספקת מתכות למיניהן, או פלדת נירוסטה? לגבי טיפול טרמי: אני יודע לעשות ויש לי כבשן, מבערים ושמן קירור, אבל לא מספיק ארוך בכדי שמוט של חצי מטר ייכנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון אתה צריך מוט למתיחה עם הברגות בקצה.

כל מוט יהיה טוב לזה ואם תרצה מוט נירוסטה ותגיד איזה תבריג תרצה אכין לך (ללא תמורה כמובן).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, מעריך את זה מאד.

המוט אגב יעשה בדיוק פעולה הפוכה: הוא ידחוף. לא ימשוך.

ולגבי ההברגות בקצה, אני מעדיף לבצע בעצמי לאחר שאתקין זמנית המוט על המכונה ואקח מידות מדויקות להברגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שרשמתי מוט הברגה מפלדה, לא מוט הברגה רגיל. מוט הברגה מפלדה מטופל תרמית והוא פתרון לא רע (יותר חזק מפלדה לא מטופלת שתקנה בחנות). מבחינתי מוט מצופה כרום קשה, כזה שיש בבוכנות גז הוא פתרון מושלם. הבעיה היחידה שלא תוכל לייצר לו הברגות בקצוות ותצטרך לרתך את הקצוות או להתאים מתאם ב- press fit.

לדעתי הכי קל בשבילך לקחת מוט הברגה מפלדה.

לגבי התבריג שאתה רוצה לייצר לבד- לא תוכל לייצר הברגה על מוט רגיל (stock) ללא חריטה, כיוון שהם מגיעים ב- over size כדי להשאיר מרווח לעיבוד.

עריכה אחרונה על ידי אביב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

מה שכן - הוא צריך לדעת לקבל לחץ חזק של מנוף רגלי, כלומר מפעיל ידרוך על פדל בכוח רב, ועל המוט לעמוד בעומס ללא פיתול או עיוות.

תודה.

לא לגמרי הבנתי מה העומס שהמוט צריך לעמוד בו?

האם אתה מחפש מוט שיעמוד בקריסה? כלומר לא מדובר על מתיחה או כפיפה או פיתול?

אם כן, ואין לך ברירה לגבי האורך והחתך, אז זה לא ממש משנה איזו פלדה תבחר, כי מה שנשאר זה מודול האלסטיות והוא די דומה בכל הפלדות. שים לב שאין קשר לחוזק או לקושי הפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...