Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

308 מול פוקוס מול סיד - 2015-2016

yonimoses
שימו לב! השרשור הזה בן 1779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

אחרי חפירות רבות בפורום פה, מתלבט קשות בין שלושה דגמים

בצד הדרישות יש 3 ילדים (9,7,5) ונסועה שנתית של ~20K (ממוצע של 8 שנים אחרונות)

הרכב אמור להיות עיקרי במשפחה, עם נסיעות לצפון פעם בחודש, ומידי פעם טיולים , לא משהו היסטרי.

(אני אשמח גם לאוטו מפנק)

תקציב של 50-55

ההתלבטות היא בין 308 - שנתונים של 2015-2016 - יש בלובינסקי מבצעים לא רעים שכוללים אחריות לשנתיים. די מפתה (כמובן שאבדוק את עניין רצועת הטיימינג לפי הפורום פה , שכחתי עוד משהו?)

לבין פוקוס 2016 (דגם אחרי החלפת גיר גרוע?) - קצת מותח את התקציב, ועדיין

לבין סיד - שנשמע שהיא הכי מיינסטרימית שיש.

דעתכם?

יש משהו אחר שלא בדקתי? דגם שפספסתי?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הפוקוס מ2016 מגיעה עם גיר אוטומטי רגיל ומנוע טורבו. לא הכי מרווחת מאחור אבל כנראה הכי כיף לשקל מבין השלושה.

הסיד אכן הכי מיינסטרימית כאן, אבל מצד שני היחידה עם גיר רובוטי כפול מצמדים, ועד כמה שיצא לי לראות לא חסר כאלו עם DRL לד תקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס תהיה הצפופה מכולן, הפיג'ו בדגם ה סטיישן מרווח ונעים לנסיעה, הסחירות שלו ברצפה לכן המחיר הזול, הקיה היא הבחירה הכי קלה, אולי פחות זריזה ונעימה, אבל עם הסיכוי הכי נמוך להפתיעה בהוצאה בלתי מתוכננת

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר רובוטי זה בדיוק פוטנציאל להוצאה בלתי צפוייה,קלאצים,התחממות הגיר,פיקוד.

גם לפוקוס וגם ל308 מכלולים אמינים,שלא לדבר על ההבדל באיכויות הנהיגה/נסיעה בין הפורד והפיגו לאלו של הקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון, אם אין לך מידע מבוסס, לא עדיף לשתוק?

מאיפה המצאתה עכשיו שיש לגיר הרובוטי של קיה בעיות? קלאצ'ים? פיקוד? מאיפה בישלת את זה בדיוק? מעבר לזה ששמעתי פעם אחת על התחממות גיר בספורטאג, שמעתי רק המלצות הן מבחינת התנהגות והן מבחינת אמינות,

אז כמו קודמי, לדעתי הבחירה הכי מושכלת כאן היא הקיה,

אחרי זה הייתי הולך על הפוקוס, מדובר ברכב כייפי הרבה יותר מה308 ולא דורש שום התעסקות עם רצועת הטיימינג, או הנדסת האנוש הבעייתית, למרות שהפוקוס די עמוסה בכפתורים, אך זה עדיין עדיף מלהתעסק עם מסך המולטימדיה לכל פעולה ברכב ועיצוב האיי קוק פיט שמסתיר את לוח השעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה המצאתה עכשיו שיש לגיר הרובוטי של קיה בעיות? קלאצ'ים? פיקוד? מאיפה בישלת את זה בדיוק? מעבר לזה ששמעתי פעם אחת על התחממות גיר בספורטאג, שמעתי רק המלצות הן מבחינת התנהגות והן מבחינת אמינות,

.

במקרה הזה כנראה שלך אין מושג, אז כדאי שאתה תשתוק.

הגיר הרובוטי של קיה מאופיין באותם יתרונות/חסרונות של גיר רובוטי כפול מצמד, וגם בו יש להחליף מצמדים בתלות בבלאי שלהם (שתלוי תוואי ואופי שימוש). בעיות התחממות המצמדים לא תקפים רק סלפורטאז' אם כי בדגם הספציפי שלה (טורבו 1.6), המשקל שלה מן הסתם היווה זרז. גם יונדאי/קיה מעדכנים את הגיר שלהם ונראה על פניו שהדגמים החדשים מקרי התחממות המצמדים פחתו. יחד עם זאת, גיר רובוטי לא מתאים לכולם ולכן בהחלט פותה"ש צריך לקחת זאת בחשבון.

לדעתי, 308 סטיישן תענה על דרישות פותה"ש בצורה הטובה ביותר (יש לשים לב שבסיס הגלגלים של גרסת הסטיישן ארוך ב-10 ס"מ משמעותיים בהשוואה לגרסת ההאצ'בק).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 הרכבים לא רעים, כל אחד עם יתרונותיו.

אני דווקא הייתי הולך עם ה-308 ולא בגלל שהוא טוב יותר מהפוקוס אלא בגלל המחיר, במיוחד שאתה קונה מלובינסקי טרייד.

מודל 2015 יעלה לך עד 40K, אחריות שנה (או שנתיים לרכבים ששייכים למסלול "מושלם" שלהם), האחריות כוללת את הרכיב "הבעייתי" לכאורה - הרצועה והמנוע.

במקרה הכי גרוע ותצטרך להחליף על חשבונך את הרצועה, זה יקרה רק אחרי שנתיים ובעלות של בערך 2K.

הפוקוס תעלה לך לפחות 10K יותר (שנתון 2016, אין 2015), תקבל צריכת דלק רעה ומושב אחורי צפוף יותר. מצד שני, הנדסת אנוש מצויינת והתנהגות חסרת תחרות בקטגוריה. (הערת צד - אם הייתי רוצה להשקיע 50-55K ברכב ולא מעניין אותי להפחית עלויות או צריכת דלק, הייתי בוחר בפוקוס בגלל היתרונות הגדולים שלו).

עכשיו לסיד, זה הרכב הכי משעמם מהשלושה, לטעמי הכי פחות נוח, צריכת דלק פחות טובה מה308 אבל טובה יותר מהפוקוס.

לחיוב, מרווח מאוד (דומה ל308 ), פרקטי, אמין.

נושא הרובוטי - הגיר שלהם סביר, פחות נעים מהאוטומטים, בקשר לאמינות - לא שמעתי על החלפות קלאצ'ים גם ב-120K והיו לנו בחברה הרבה רכבים מהדגם הזה.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כמו קודמי, לדעתי הבחירה הכי מושכלת כאן היא הקיה,

אחרי זה הייתי הולך על הפוקוס, מדובר ברכב כייפי הרבה יותר מה308 ולא דורש שום התעסקות עם רצועת הטיימינג, או הנדסת האנוש הבעייתית, למרות שהפוקוס די עמוסה בכפתורים, אך זה עדיין עדיף מלהתעסק עם מסך המולטימדיה לכל פעולה ברכב ועיצוב האיי קוק פיט שמסתיר את לוח השעונים.

חצי פורום צועק לך שתפסיק לבלבל את המוח עם דברים שאין להם שום קשר למציאות ועדיין..אתה ממשיך.

אני אסביר לך לאט שתבין..

פותח שרשור רוצה להימנע מהוצאות גבוהות,מכיוון שמה לעשות וגיר רובוטי הוא לא שיא האמינות, וגם דורש החלפה יקרה של קלאצ'ים כל כמה עשרות אלף ק"מ חשוב שפותח השרשור ידע זאת.

מעבר לכך הגיר הרובוטי של קיה סובל מהתחממות כרונית תוך כדי נסיעה מנהלתית שדורש עמידה מוחלטת בצד לפרק זמן לא מבוטל,לא מתאים ב2019,לא יודע ממי "שמעת" דברים אך אין לי ספק שהם לא מבוססים או מומצאים.

אף רכב לא מושלם,אך הפיגו והפורד בשקלול של כל מאפייניהם רכבים משפחתיים מצויינים שעולים על הקיה בלא מעט פרמטרים.

לציין שעם הפיגו יש לי נסיון של אמינות מושלמת והרכב עבר מזמן את ה250000 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחבר שלקח קיה סיד כזו , הטענה היחידה שלו זה שהרכב מרגיש עגלה והמולטימדיה דפוקה (התקנה סינית מקומית ככה שמסך מגע לא תמיד מגיב ) והוא הגיע מהיונדאי i30cw שהיא דגם מקביל אבל עם גיר פלנטרי.

נסעתי ברכב שלו הרגשתי שהגיר לא חלק אבל סביר ביותר.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך דווקא על הסיד, למרות שכמעט מכל בחינה הקשורה בחווית נסיעה ונהיגה היא נחותה מהשתיים האחרות. היא מרווחת יחסית במושב האחורי ויש לה גם פתחי מיזוג מאחור, וכשמדובר בשלושה ילדים שיושבים שם, מדובר בתנאי בל יעבור בקיץ הישראלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לה גם פתחי מיזוג מאחור

שים לב שמדובר בסיד הקודמת (מחפש משומשת) - אין שם פתחי מיזוג מאחור.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שכתב פה על גיר שמתחמם זה נכון אולי בספורטאז' GT line החדשה שנבחנה פה בפורום והתחממה.

בסיד הישנה זה דגם גיר אחר ומומנט אחר ולא שמעתי על בעיות התחממות.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...