Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזק למכסה מנוע מפגיעת רסיס ב"הסלמה האחרונה"

שימו לב! השרשור הזה בן 1808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

ברשותי רכב מסוג פיג'ו 308, מועד עליה לכביש בסוף 2014, בצבע לבן פנינה.

במכסה המנוע של הרכב נוצר חור של כ-1/1.5 ס"מ בעקבות רסיס שנפל מהשמיים(רסיס מיירט\גראד, וואטאבר).

שמאי מטעם מס רכוש ראה את הנזק והעריך את הנזק בכ1400 +מעמ (עלות תיקון). אין עניין של ירידת ערך במצב כזה?

במעמד השמאות, השמאי ציין בפני כי לא מחליפים מכסה מנוע בגין נזק כזה אלא מתקנים. שאלתי אותו לגבי פחח שהוא ממליץ עליו ויבצע עבודה איכותית וטובה והמשכתי לדרכי.

יום למחרת ניגשתי אל אותו פחח שהשמאי המליץ עליו, הפחח לא מוכן לבצע תיקון אלא החלפת מכסה מנוע בשלמותו (מסתבר שמכסה המנוע עשוי מאלומיניום ולכן הוא לא מוכן לבצע תיקון נקודתי שלא יהיה כראוי). בנוסף,נאמר לי כי בכל סיטואציה אחרת שלא מערבת מס רכוש השמאי היה פוסק החלפת מכסה מנוע במיידי ולא מעלה הצעת תיקון כלל.

בנוסף , ביקרתי אצל עוד שני פחחים גדולים ומוכרים בעיר מגוריי, גם שם סירבו לבצע תיקון אלא החלפת מכסה המנוע בלבד.

מצאתי פחח פחות מוכר בעל מוסך "קטן" שלאחר שהתעקשתי איתו הרבה הסכים לבצע תיקון, אך טען שזה לא אידיאלי ונקב מחיר גבוה משמעותית מהשמאות.

מה שאני הצלחתי להבין בטיולים שלי בין פחחיות זה שעדיף לי לבצע החלפה של מכסה המנוע וכי בסכום שנקב לא ניתן לבצע שום דבר בכל מקרה.

לא מספיק עוגמת הנפש והבאסה שהרכב נפגע, גם אצטרך להלחם מול מס רכוש / השמאי.

בינתיים לאחר שיחה ארוכה עם השמאי בטלפון נתבקשתי ליצור איתו קשר בעוד כשבועיים מאחר והוא עמוס בעבודה, סירבתי להמתין כשבועיים, ולאחר שהצגתי טענותיי ביקש שאחזור אליו מחר. לא תולה הרבה תקוות בדבר.

מה הם האופציות שלי להמשך הדרך? למי פונים בעניין ערעור? אין לי בעיה גם לתקן את הרכב ממיטב כספי ולתבוע לאחר מכן את מי שצריך(שמאי? מס רכוש?)

לסיכום.. מה אתם הייתם עושים ?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש מכסה משומש אולי תמצא אפילו בצבע שלך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפחחים שהייתי אצלם ביררו לי לגבי מכסה מפירוק מול כמה ספקים איתם הם עובדים - כמעט ואין מכסי מנוע מפירוק לרכב זה, אלו שקיימים היו בצבע אפור/כסף(הלוואי והיה מכסה מנוע בפירוק בצבע זהה לרכב, הייתי שמח לקבל מכסה משומש שראה קצת שמש ויהיה דומה יותר לצבע הרכב ). הבחור ממנו רכשתי את הרכב (כותב בפורום) שילם תוספת לא קטנה עבור הצבע הזה כך שאני יכול לשער שזו הסיבה שהוא לא נפוץ כל כך. כמה זה יהיה נוראי לקחת מכסה מנוע אפור\כסוף ולצבוע אותו משני הכיוונים ללבן פנינה ?

SAVE, אם כמה פחחיות גדולות ומוכרות בעיר מגוריי לא רצו לתקן אז אני משער שיש כמה אופציות:

או שזה לא כלכלי להם מבחינת רווחיות / כמות עבודה שזה דורש / סיכון שמכסה המנוע יתעוות/יסדק במהלך תהליך ה"עיבוד" (מלבד חור, יש איזה 2-3 ס"מ של שקע מסביב לחור)

או שהעובדה שהמכסה מאלומיניום מקשה עליהם את התיקון.

או שהם חוששים שהתוצר הסופי לא יהיה משביע רצון ולא מעוניינים להיכנס "לפינות" מול לקוח.

בכל מקרה נראה לי שאנחנו סוטים מהנושא, אני לא מעוניין להכניס את הרכב לפחח בינוני שיזרוק לי חצי קילו בונדו על המכסה מנוע ויעשה תיקון לא ראוי שיבלוט לעין. גם ככה לאחר צביעה של מכסה המנוע בלבד כנראה שיראו הבדלי גוונים...

מה האופציות שלי בהתנהלות מול השמאי/מס רכוש בהנחה ולא ימצא עמק השווה ?

האם מדובר בתביעות קטנות ? עירעור ב"צינורות" מסויימים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות להגיש ערר על ההחלטה, ולתבוע את תשלום יתרת הנזק האמיתי.

אתה צריך שכל המוסכים שאמרו לך שאי אפשר לתקן, אלא רק להחליף יתנו לך את זה בכתב, כולל עלות התיקון האמיתית.

לדעתי הלא מלומדת, זה עשוי להספיק כהוכחה מספקת. כמובן שעדיף שמאות נגדית. אבל זו תעלה לך כסף נוסף שתתקשה לקבל חזרה.

תראה את הטופס הזה

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...