Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי מידת רוחב צמיג מ175 ל 185, כיצד ישפיע על צריכת הדלק?

שימו לב! השרשור הזה בן 1782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי פיאט פונטו איבו שכרגע נועלת צמיגים במידה של 175/65 ואני רוצה להחליף למידה 185/65 שניהם רדיוס גלגל 15. השיקול להחליף נובע מרצון לשיפור (גם קטן) ביציבות במהירות בין עירונית והתמודדות עם בורות/מפגעי סלילה/ חריצים/ שברים/ פתחי ביוב בתוך העיר. אני מעריך שהאפקט על נוחות והיציבות לא יהיה שמיים וארץ, אבל אני מעריך שארגיש שינוי כלשהו. בדקתי, מותר ואפשר לשנות למידה הנ"ל מבחינה חוקית מבלי לשנות את הRIM.

הצמיגים שאני מעוניין בהם הם falken ze310 ecorun, צמיג יחסית חדש ומוערך (מוערך באינטרנט, אשמח לשמוע מבעלי ניסיון). העניין הוא שבמידה הקטנה (175/65) דירוג צריכת הדלק הוא C ובמידה היותר גדולה (185/65) הוא E. שתי דרגות מעל. מראש דירוג C הוא לא מצטיין, ודרוג E כבר דיי חריג וגבוה היום.

השאלה כמה משמעות אמיתית יש לזה על צריכת הדלק? האם אפשר להעריך בצורה מדויקת בכמה אחוזים הצריכת דלק תהיה גבוהה יותר?

עריכה אחרונה על ידי יונתן12345
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את השרשור הזה, השאלה שלי היא שונה: מה ההבדל בין דירוג C לE ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי פיאט פונטו איבו שכרגע נועלת צמיגים במידה של 175/65 ואני רוצה להחליף למידה 185/65 שניהם רדיוס גלגל 15. השיקול להחליף נובע מרצון לשיפור (גם קטן) ביציבות במהירות בין עירונית והתמודדות עם בורות/מפגעי סלילה/ חריצים/ שברים/ פתחי ביוב בתוך העיר. אני מעריך שהאפקט על נוחות והיציבות לא יהיה שמיים וארץ, אבל אני מעריך שארגיש שינוי כלשהו. בדקתי, מותר ואפשר לשנות למידה הנ"ל מבחינה חוקית מבלי לשנות את הRIM.

הצמיגים שאני מעוניין בהם הם falken ze310 ecorun, צמיג יחסית חדש ומוערך (מוערך באינטרנט, אשמח לשמוע מבעלי ניסיון). העניין הוא שבמידה הקטנה (175/65) דירוג צריכת הדלק הוא C ובמידה היותר גדולה (185/65) הוא E. שתי דרגות מעל. מראש דירוג C הוא לא מצטיין, ודרוג E כבר דיי חריג וגבוה היום.

השאלה כמה משמעות אמיתית יש לזה על צריכת הדלק? האם אפשר להעריך בצורה מדויקת בכמה אחוזים הצריכת דלק תהיה גבוהה יותר?

אני חושב שהחתך שלך גם יורד אם תשים 185. עד כמה שאני זוכר, המידה זה 185/55/15. ביחד עם צמיגי פאלקן החדשים, אין ספק שהשינוי הדינמי יורגש. לי אישית יש 914 שזה הדגם המוחלף ואני בהחלט מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.autoluxe.co.il/%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%92-%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%A4%D7%99-%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%90%D7%99%D7%AA/

יכול לעזור ?

לפי הנ"ל - אין דרוג צריכת דלק D (דילגו על הנ"ל), כך שבפועל - עלית דרגה אחת בלבד בפועל (כנראה).

המתן (כמוני) לעוד תגוובות.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהחתך שלך גם יורד אם תשים 185. עד כמה שאני זוכר, המידה זה 185/55/15. ביחד עם צמיגי פאלקן החדשים, אין ספק שהשינוי הדינמי יורגש. לי אישית יש 914 שזה הדגם המוחלף ואני בהחלט מרוצה.

החתך נשאר 65 לפי בדיקה במכון רישוי והוראות יצרן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הקוטר החיצוני גם ישתנה מעט (6.5*2*PI מ"מ) וחשוב מאוד לקחת את זה בחשבון (בחישובי צריכה). הכי טוב למדוד ק"מ על פני מקטע קבוע לפני ואחרי ההחלפה ו/או למדוד מהירות מול GPS לפני ואחרי ההחלפה. לא יודע אם על הבדל כזה נמוך מחייבים לשנות את היחס בשעונים.

מקובל שההבדל בצריכה בין צמיג מדורג A ל-G הוא 7.5%, אבל זה יותר יבוא לידי ביטוי בנסיעה בינעירונית רגועה ופחות בנסיעה עירונית.

הערכה אפשר לתת. מדוייקת - בטח שלא!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...