Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוכבים לעבודה? מחפש עצות לרוכב המתחיל (אופניים)

Gosser1860
שימו לב! השרשור הזה בן 1464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה רוצה אופניים בשביל כושר או בשביל לא לבזבז זמן על חניות ופקקים?

במרחק רכיבה שלך כושר לא תקבל. בשביל לחסוך זמן בפקקים וחניות זה פיתרון חביב, אבל תלוי אם יש לך שביל אופניים ברוב המסלול לעבודה.

על אופניים רגילות או אפילו חשמליות אתה לא תשתלב בתנועה בכביש. שבילים לאופניים כמעט ואין. בסופו של דבר תמצא את עצמך רוכב על המדרכה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק על דבריך.

במיוחד אם היום הפעילות הגופנית היום היא אפס, רכיבה של 6-7 ק"מ ביום יכולה לשפר את מצב הכושר.

זה נורא פשוט - אם תגביר כל הזמן את המהירות שלך ותאמץ את הלב, הכושר יעלה.

אף אחד לא אמר שהוא יסיים את הג'ירו בעקבות האימון הזה.

לגבי כפפות - חשוב לדעתי אפילו יותר מקסדה. אני לעולם לא עולה על אופניים ללא כפפות. ואם הוא בוחר באופניים ללא בולם קדמי אז עוד יותר חשוב.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן 6-7 ק"מ זה מעולה, מעל הממוצע זה בטוח.

כמו שנאמר, אכן כפפות לדעתי יותר חשוב מקסדה, להוסיף לזה רכיבה עם מכנסיים ארוכים (למנוע שיפשופי עור ברגליים בעת נפילות) וחולצה ארוכה יחסית למנוע שיפשופים במרפקים.

אומנם לא רכבתי שנים אבל את כל הילדות העברתי על דו גלגלי והוראות אלה נכתבו בדם מה שנקרא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגנה שחתיכת כותנה מספקת מפני שפשופים היא מינימלית, בשביל זה אין טעם להתבשל בחום.

ולא מדובר על רכיבת שטח או על טוסטוס שמצריכים מיגונים מרפק וברכיים. המהירות היא בסך הכל איטית ופוטנציאל הפציעה לא גבוה.

לובשים חולצה מנדפת זיעה ומכנס נוח (ענין של העדפה), ומקפידים להאט היכן שאין שדה ראיה או כשהמשטח לא יציב.

שפשפוף עור זה דבר לא נעים, אבל לא פציעה מגבילה במיוחד. מי שלא סובל מאוד מחום יכול לשקול כפפות חצי כי כפות הידיים הן גם פגיעות יותר וגם שימושיות למדי ביום יום (כך שמעתי).

אני אחרי שנים של רכיבות ספורטיביות בשבילי ת״א ללא נפילה (טפו טפו טפו היו כמה ״כמעטים״), אין תחליף לזהירות.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתיכת כותנה איכותית יכולה לעשות את ההבדל בין שיפשוף כואב ומגביל בעור לבין המשך רכיבה.

אני כמובן מדבר רק על פרק הזמן הראשוני של קבלת ביטחון ולמידת הדרך, אני מאמין שאחרי חצי שנה שנה אתה כבר תרגיש שאין צורך בזה לבד (פרט לקסדה וכפפות), לגבי החום - אם יוצאים מספיק מוקדם לא מרגישים ובסופו של דבר גם מתקלחים בעבודה אז הכל טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפפות חשובות יותר מקסדה? באיזה תרחיש בדיוק? אני רוכב על בסיס יומי מרחק דומה, על אופניים בלי בולם קדמי (הם אפילו עם גלגלי 16", אז מהמורות הדרך עוד מורגשות יותר), ואין לי שום בעיה בלי כפפות. כשיש גריפ נוח, לרכיבה עירונית נינוחה, כפפות זה לגמרי לא משהו בגדר חובה.

וגם, חצי שנה-שנה ללמידת הדרך וקבלת ביטחון? ובשביל זה צריך ביגוד מיוחד?

אפשר להתחיל עם הביגוד שיש בבית, חולצה ומכנס נוחים (כמובן לקחת ביגוד נוסף בתיק ללאחר המקלחת), אין באמת צורך בטייץ או משהו מיוחד. חולצה מנדפת זה נחמד בהחלט, ובכל מקרה יש מקלחת בנקודות הסיום.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפפות חשובות יותר מקסדה? באיזה תרחיש בדיוק? אני רוכב על בסיס יומי מרחק דומה, על אופניים בלי בולם קדמי (הם אפילו עם גלגלי 16", אז מהמורות הדרך עוד מורגשות יותר), ואין לי שום בעיה בלי כפפות. כשיש גריפ נוח, לרכיבה עירונית נינוחה, כפפות זה לגמרי לא משהו בגדר חובה.

אפשר להתחיל עם הביגוד שיש בבית, חולצה ומכנס נוחים (כמובן לקחת ביגוד נוסף בתיק ללאחר המקלחת), אין באמת צורך בטייץ או משהו מיוחד. חולצה מנדפת זה נחמד בהחלט, ובכל מקרה יש מקלחת בנקודות הסיום.

הסיכוי ליפול על הידיים גבוה יותר מאשר על הראש במהירויות כאלה, שניהם חשובים אבל אם היה אחד שהייתי צריך לקנות ראשון זה כנראה הכפפות.

לא אמרתי שצריך ביגוד מיוחד ובהחלט אפשר להסתפק במה שיש.

אני בגישה של תמיד לשאול את עצמך, אם היית נופל מהאופניים מה היה ממזער את הנזקים, מכנסיים וחולצה ארוכים ונעליים סגורות אלה דברים שאני חושב עליהם די אוטומטית מהניסיון שלי ברכיבה, לאדם שלא רכב תקופה אני ממליץ בתקופת ההתרגלות להגן על עצמו כמה שיותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עשיתם מרכיבה עירונית בתוואי שטוח שנמשכת גג 12 דקות, הצילו...

קח טוכעס, הושב טוכעס על מושב, וסע.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה אופניים בשביל כושר או בשביל לא לבזבז זמן על חניות ופקקים?

במרחק רכיבה שלך כושר לא תקבל. בשביל לחסוך זמן בפקקים וחניות זה פיתרון חביב, אבל תלוי אם יש לך שביל אופניים ברוב המסלול לעבודה.

על אופניים רגילות או אפילו חשמליות אתה לא תשתלב בתנועה בכביש. שבילים לאופניים כמעט ואין. בסופו של דבר תמצא את עצמך רוכב על המדרכה.

חבל שערכת את ההודעה המקורית (זו שדיברה על קטנוע וכו'). בנוגע לזמן, אני מדבר על הפקקים, חניות הם לא בעיה.

כושר - להוסיף רכיבה של 15 ק"מ (ב-2 פעימות) על מנת להעלות סך פעילות ולשפר סיבולת לב-ריאה. בנוסף, להבנתי פעילות כזו, בממוצע, שורפת כ-500 קלוריות. בהינתן ואני נשאר במאזן נייטרלי (לפני הוספת הפעילות), מדובר ב-2500 קלוריות. עוד רכיבה או שתיים בסופ"ש ואנחנו מדברים על ירידה של כ-0.5 קילו בשבוע (אני לא נכנס פה לדקויות של העמסות, מאזן שליל ושאר ירקות).

בנוגע לרכיבה על מדרכה, כל עוד עושים זאת בזהירות ובסבלנות ומבינים שתחילה הולכי הרגל ורק לאחר מכן רוכבי האופניים, אז לא מדובר ב

ההגנה שחתיכת כותנה מספקת מפני שפשופים היא מינימלית, בשביל זה אין טעם להתבשל בחום.

ולא מדובר על רכיבת שטח או על טוסטוס שמצריכים מיגונים מרפק וברכיים. המהירות היא בסך הכל איטית ופוטנציאל הפציעה לא גבוה.

לובשים חולצה מנדפת זיעה ומכנס נוח (ענין של העדפה), ומקפידים להאט היכן שאין שדה ראיה או כשהמשטח לא יציב.

שפשפוף עור זה דבר לא נעים, אבל לא פציעה מגבילה במיוחד. מי שלא סובל מאוד מחום יכול לשקול כפפות חצי כי כפות הידיים הן גם פגיעות יותר וגם שימושיות למדי ביום יום (כך שמעתי).

אני אחרי שנים של רכיבות ספורטיביות בשבילי ת״א ללא נפילה (טפו טפו טפו היו כמה ״כמעטים״), אין תחליף לזהירות.

מסכים לגביי כפפות, נזק בכפות הידיים זה מצב לא רצוי בכלל.

ראה תגובתי מעל. פציעה בכפות הידיים זה לא כיף אם צריך להקליד לאחר מכן.

מה עשיתם מרכיבה עירונית בתוואי שטוח שנמשכת גג 12 דקות, הצילו...

קח טוכעס, הושב טוכעס על מושב, וסע.

7 ק"מ ב-12 דק'? כלומר באזור ה-35 קמ"ש (בתוואי עירוני שאיננו שטוח כולו)? לרוכב מתחיל?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיכנס איתי לדקויות.

מדובר במרחק קצר ובתוואי שטוח,

מהסוג שכל מכשיר עם פדלים וגלגלים מסוגל להתמודד איתו.

קסדה חובה וכפפות לא יזיקו, מעבר לכך - חפירות על ניוטרל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אני מתגורר במדינה עם תשתית האופניים מהטובות בעולם אם לא הטובה ביותר.

אז עם קסדה רוכבים פה זקנים וספורטאים. אבל זאת דרישה שאני מבין בארץ.

עם כפפות רוכבים פה רק כשקר.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי ליפול על הידיים גבוה יותר מאשר על הראש במהירויות כאלה, שניהם חשובים אבל אם היה אחד שהייתי צריך לקנות ראשון זה כנראה הכפפות.

לא אמרתי שצריך ביגוד מיוחד ובהחלט אפשר להסתפק במה שיש.

אני בגישה של תמיד לשאול את עצמך, אם היית נופל מהאופניים מה היה ממזער את הנזקים, מכנסיים וחולצה ארוכים ונעליים סגורות אלה דברים שאני חושב עליהם די אוטומטית מהניסיון שלי ברכיבה, לאדם שלא רכב תקופה אני ממליץ בתקופת ההתרגלות להגן על עצמו כמה שיותר

אף אחד לא באמת יודע באיזה רגע הוא יפול, אם בכלל כמובן, זה כמעט תמיד תופס אותך בהפתעה. יותר מזה, אף אחד לא יודע באיזו תנוחה הוא יפול, אפילו לא כשמדובר על רוכב שטח מנוסה בסינגל הבית שלו, שכבר חווה כמה נפילות.

מסכים לגביי כפפות, נזק בכפות הידיים זה מצב לא רצוי בכלל.

ראה תגובתי מעל. פציעה בכפות הידיים זה לא כיף אם צריך להקליד לאחר מכן.

נכון, פציעות בכפות הידיים זה ממש לא כיף, הקלדה או לא. על פציעות בראש יש מצב שלא תוכל לתת את הדעת, כי הסיכוי שתהיה לך אחת שעובדת כמו שצריך אחרי הנפילה, הוא... אממ...

אל תעשו את ההימור הזה, זה כל כך לא שווה...

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

אז אני חוזר לעדכן אחרי (כמעט) שנה. 

במשפט אחד: אחת ההחלטות הטובות שעשיתי.

מבטטת כורסא (יותר נכון כיסא לימודים) צברתי כמות ק"מ לא רעה בכלל (בממוצע 45~ ק"מ בשבוע) ולאחר תקופה מסויימת התחלתי להגניב רכיבות בסופ"ש של שעה+- ככה שהתווספו בין 10 ל-20 ק"מ לממוצע השבועי. לאחר עוד קצת זמן הוספתי גם שעון מהירות כדי להבין באיזה סדרי גודל אני רוכב. המשכתי לרכב גם בחורף (התמגנתי היטב), אבל עדיין מצאתי את עצמי מצונן כמה ימים כשהגשמים היו מוגזמים במיוחד.

בהתחלה התחושה היתה סבל מתמשך והייתי בטוח שלא אשרוד את הרכיבות הראשונות, אבל מהר מאוד (יחסית, כן?) מצאתי את עצמי בספרינטים מהמקום עובר קורקינטים ואופניים חשמליים באופן קבוע (המבט שלהם - פרייסלס). מ-40 דקות (כן, המון!) למרחק של 7 ק"מ ירדתי ל-25-20 דקות, תלוי כמובן בתנועה ורמזורים (לא מבין את אלו שגונבים אדומים..).

סה"כ התנועה היא תנועה עירונית עמוסה ואני לא בתחרות עם אף אחד. ובעיקר למדתי להיזהר כפליים מהנהג הישראלי. 

רוצה להודות לכולם על הטיפים, ורוצה להוסיף עוד כמה אם יש קוראים שזה מעניין אותם:

- מכנסי רכיבה, אם הישבן שלכם יקר לכם אני ממליץ בחום לקנות אחד.

- תאורה, בכל מקום אפשרי. על הכידון, על הקסדה ומאחורי המושב.

- בחורף, אני ממליץ להצטייד בחם צוואר שמתאים לפעילות ספורטיבית. 

- ללמוד להחליף הילוכים כמה שיותר מוקדם כדי למנוע שחיקה של השרשרת וגלגלי השיניים. 

- תחזוקת אופניים מונעת: שטיפה, דגריזר, ייבוש, שימון. ניפוח צמיגים ללחץ הנכון.

================================

הקורונה בהחלט דפקה את הכל. בימים הראשונים הגוף לא הבין בכלל את העניין. אחרי כמה זמן שהסגר וההנחיות של ה-100 מטר נכנסו לתוקף הבנתי שצריך למצוא פתרון. מצאתי אחד בדמות טריינר. לא היה קל למצוא אחד, ולבסוף נרכש Kinetic T2710  מהחנות של Trek בת"א (ממליץ בחום, שירות ויחס אנושיים מאוד). 

אחרי כמעט שבוע של שימוש, והתחלה של תוכנית אימונים לנובים (FTP), אני יכול בפה מלא להגיד שאני לא סתם מתחיל, אני אפילו לא התחלתי לגרד את המעטפת. כל מיני מונחים כמו cadence ו-watt התחילו לקבל משמעות במציאות אחרי ששמעתי עליהם בעיקר מהחבר'ה של GCN (אחלה ערוץ יוטוב דרך אגב).

לרכב שעה בקצב של 28-30 קמ"ש זה לא משהו שהייתי רגיל אליו (עם סה"כ elevation של 70 מטר). אבל יש משהו סופר מזוכיסטי לרכב דרך הסבל. ובסוף להצליח לעמוד במשימה, בהחלט משמח.

למרות שרכיבה עם מאוורר וטאבלט מול הפנים זה לא קרוב לרכיבה בחוץ, אבל זה הכי טוב שיש בנתיים.

================================

מחשבות על העתיד. התחלתי להשתעשע ברעיון, ברגע שהקורונה תירגע מעט, להחליף (*) את האופניים הנוכחיים (אופני היבריד, merida crossway 40d) באופני כביש. התקציבים של המפלצות האלה יכולות לסמר את השיערות של רוב האנשים. החל מ-2000 וכלה ב-25 אש"ח (ויותר, אבל זה בטח לא רלוונטי לרוב האוכלוסייה). שמתי את העיניים על merdia scultura 400\4000. אני עוד לא סגור על העניין של הקרבון, כי לא באמת מעניין אותי להרוויח עוד כמה שניות זניחות כל שעת רכיבה. בעיקר אלו אופני endurance יחסית קלות שיאפשרו לי לשדרג למשהו שהוא כמה רמות מעל היכולת שלי, ויהיה לאן להתקדם. בעיקר התמורה למחיר נראית מדהים (בדגם 2019, למשל). ד"א אם למישהו יש המלצה על משהו עד 6K, אשמח לשמוע. 

(*) למכור או להשאיר אותם כאופני "חורף", הבנתי שזה מקובל עם הזוג הישן. 

תודה אם קראתם עד כה :) 

• רעיון טוב! 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה,

מצא לעצמך מסלול ארוך בהולנד לאחרי הקורונה.

יש שם רשתות של מסלולים מאוד נחמדים, אפשר להשכיר אופניים ולצאת לטיול של כמה ימים.

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...