Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ה"שוורצע" סיכום ארבע וחצי שנים/100K ק"מ נסיעה...

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 1522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ב 1/7/2014 רכשנוE-class E350 avant-garde 2008 עם 50,000 ק"מ יד ראשונה. היום, ארבע וחצי שנים ואחרי תוספת של 100,000 ק"מ נסועה רציתי לעשות סיכום נוסף. כפי שאתם זוכרים העידכון האחרון היה ב 1/7/2016 ועד אז נסעתי ברכב קצת פחות מ 50K ק"מ בשנתיים שהיה ברשותנו. בשנתיים וחצי שעברו מאז שיניתי מקום עבודה וטוח הנסיעות שלי קטן כך שרק היום עברתי 50K ק"מ נוספים ואני מגיע ל 150K ק"מ פונקט על השעון. בגדול, אחרי כמעט 5 שנים אני חושב שהרכב מדהים בהשוואה ל"רכב מנהלים" אחר. אפילו מדהים יותר שאפילו רכב בן 10 שנים הוא נותן חווית נהיגה מהנה יותר מ"רכב מנהלים" חדש. כמובן, זו E350 כך שאני לא צריך להדגיש כי הרכב נראה/מרגיש כמעט חדש, וכפי שמצופה מרכב שכזה, שום חריקות/קירקושים/זימזומים ברכב שנסע לא מעט. הרכב שמור וכמעט נטול שריטות, יוצא דופן לרכב בגיל כזה אבל אני משתדל להיות זהיר איתו בנסיעות רגילות, ואני מטפל בחלקי OEM איכותיים ותמיד בזמן.

תשלומים קבועים: בשנתיים האחרונות עלות הביטוח קטנה עקב ירידת שווי הרכב. ביטוח מקיף+חובה עולה לי מעט יותר מ 5 אש"ח לשנה (שני נהגים מעל 40 בלבד) והטסט מוסיף עוד כ 1200 ש"ח לשנה כך שעלות הרכב בחנייה מגיעה למעט יותר מ 6 אש"ח לשנה.

טיפולים שוטפים: מבחינת טיפולים שוטפים לא התגלו הפתעות מיוחדות, בוצעו חמישה טיפולי 10 בעלות של כ 400 - 600 ש"ח לטיפול, מחשב המנוע מנהל את מועדי הטיפול לפי השימוש כך שאצלי זה יוצא כל 13,500 ק"מ בממוצע. מחיר הטיפול משתנה בהתאם להחלפת פילטר האוויר (כל 30K) כך שבממוצע מדובר על כ 500 ש"ח לטיפול. אני משתמש בחלקי OEM איכותיים (הפילטרים של "מאן" ושמן סינטטי מלא) והטיפול כולל בדיקה מלאה של הרכב (ידנית ובאמצעות סקאנר) והצלבת גלגלים כך שזה אולי מעט יקר אבל עדיין סביר לטעמי. הטיפול האחרון התבצע ממש עכשיו, כשלושת אלפים ק"מ לפני הזמן, עקב טעות שעשיתי. הוספתי מעט שמן מנוע וכנראה לא סגרתי את הפקק היטב כך שהמנוע התיז שמן בתוך תא המנוע. היה חשש שפילטרי האוויר התלכלכו כך שהעדפתי להקדים ולבצע את הטיפול כדי להמנע מבעיות. בנוסף הוחלפו צמד הרפידות הקידמיות בחדשות של "פראדו" (עוד 250 ש"ח)

דלק: הרכב ממשיך להפגין צריכת דלק הזוייה לרכב פרמיום/מנהלים בנפח כזה. בנסיעה מנהלתית הצריכה היא 11-12 ק"מ/ליטר לפי בדיקה במשאבה, ובנסיעה מאזור המרכז לים המלח הלוך חזור מדדתי במשאבה 14 ק"מ/ליטר... אני חושב שאני מבין למה, רוב הנסועה שלי היא בין עירונית רגועה יחסית ואני נוסע כמו ש tzvipper אומר בחתימה שלו ("כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים"). בנוסף, בכבישים בהם אני נוסע המהירות הנדרשת היא דיי נמוכה, 80-90 קמ"ש בלבד, ומחשב התה"ל מעלה הילוכים כמו משוגע כך שב 60 קמ"ש אני כבר בשביעי. הסל"ד בו הרכב נוסע הוא 1600-1700, ויחד עם מקדם הגרר הנמוך גורמים לצריכה נמוכה. לסבר את האוזן, אישתי מתניידת בשבועות האחרונים ברכב החדש שלה, i10 (סיפור עצוב, אל תשאלו) כמעט חדשה. צריכת הדלק אצלה עם מנוע 1.2 ליטר כמעט זהה לצריכה ב"שוורצע" עם מנוע גדול פי 3 כשהיא נוהגת.

תיקונים היו:

צופר: באיזה שהיא תקופה הצופר הפסיק לעבוד לי, לקח לי זמן להבין את זה כי אני לא ממש משתמש בו. משום מה מרצדס משתמשת בצמד צופרים בטונים שונים ומיקומים שונים. לא כדי להנעים לדביל אשר לו מיועדת הצפירה אלא כדי "ליצר צליל יותר ברור בעוצמה יותר נמוכה" לפי מה שקראתי במספר פורומים בחו"ל. שניהם הוחלפו באחד מטיפולי ה 10, 200 ש"ח.

תושבות המנוע/גיר: התושבות החלפו (למפורדר, הוזמנו מגרמניה. כ 1500 ש"ח כולל עבודה) ב 100K ק"מ כי התחלתי להרגיש רעד קל בהגה. אישתי טוענת שאני סתם פאדנט כי היא לא הרגישה שום הבדל אבל אני מעדיף תמיד תחזוקה מונעת על פני תחזוקת שבר.

זרועות: לפני מספר חודשים וויז הוביל אותי בכביש(?) עוקף רמלה העובר דרך מושב, בכביש הזה הייתה תעלה עמוקה בניצב אחרי סיבוב. למזלי נסעתי לאט יחסית אבל שמעתי חתיכת מכה מקדימה כשהחרטום עבר בתעלה הזו... עצרתי ובדקתי, לא ניראו לי סימני נזק למעט תוספת שריטות מתחת לפגוש (לא הפתיע אותי, גם ככה הוא נמוך מדי לכבישי מע"צ המדהימים.) אז הנחתי כי לא נגרם נזק. טעיתי, חודשיים אחר כך כשביצעתי טסט, הוכשלתי על זרועות קידמיות תקולות שכנראה ניזוקו במכה ההיא. 2000 ש"ח לזרועות חליפיות OEM, (לדברי המוסכניק זרועות מקוריות מתומחרות ב 3 אש"ח לזרוע).

צמיגים: התגלה לי כי הדופן הפנימית בצמיג השמאלי הקדמי כמעט קרועה, מכיון שהצמיגים לא ישנים במיוחד (פאלקן 914 בני שלוש) אני מניח כי הנזק נגרם כתוצאה מהנזק לזרועות. 2200 ש"ח לרביעיית הנקוק K111 חדשה. כבר לא מעט זמן אני חושב להחליף הסט האחורי כי בתור עיקרון אני מחליף את כל צמיגים כל 4 שנים, אז ניצלתי את ההזדמנות להחלפה לסט יותר ספורטיבי. הסט הרבה יותר ספורטיבי מהפאלקן הקודמים, מנורת ה ESP נדלקת פחות פעמים בנסיעה מאתגרת, אולם בנסיעה מנהלתית הצריכה עלתה ב 0.5 ק"מ/ליטר. (כן, אני יודע שאני תימני ייקי)

אחר: פנס ימני קדמי הוחלף לאחר שנשבר בפגיעה בצבי באמצע הלילה. עלות פנס כזה היא יותר משלוש אלפיות בארץ אך ניצלתי את הביטוח פנסים/מראות והוא הוחלף בפנס OEM ("הלה") שהוזמן במיוחד מחו"ל ע"י הביטוח ב 140 ש"ח. ד"א, יכול להיות שמנגנון מתזי הפנסים נפגע גם הוא אך מכיון שמעולם לא השתמשתי בו (מנוטרל במחשב הרכב) אני לא יודע וזה לא ממש משנה לי. פנס אחורי שמאלי נשבר (יצאתי מחניה ברברס ופגעתי באידיוט שעצר ישר מאחורי) והוחלף בעלות של 200 ש"ח נוספים (לא להאמין, ששמעתי את המחיר חשבתי שנפל אפס. זול יותר מפנס אחורי של "קיה"). לפני מספר ימים קפצה לי הודעה מפחידה של "ESP malfunction", במוסך אמרו לי "או מחשב ESP שעולה אלפי שקלים או מפסק בלם שעולה עשרות שקלים". המפסק הוחלף, התקלה נעלמה תודה לאל. עד היום, בכל רכבי מרצדס שהיו לי, המפסק הזה התקלקל בכולן לפחות פעם אחת.

פגוש קדמי: לפני כחודש חניתי ברמלה באחד מחניוני הכורכר (ליד התחנה המרכזית) ובין השיחים הסתתר עמוד מתכת מנוסר. אני לא צריך להמשיך ולספר מפה... למרבה המזל השריטה היא בתחתית הפגוש ולא בולטת לעיין כך שאני משאיר בנתיים את המצב כך ואחליף/אשפץ את הפגוש מתי שהוא בעתיד הקרוב. הפגוש הקדמי בנוי בצורה מעניינת, הוא מאוד גמיש ומתקפל פנימה גם ממכה קלה (כמו שהוכיח לי שועל שעבר את הכביש בלילה) אבל מתיישר בחזרה בשליפה ללא כל נזק נראה לעין.

פגוש אחורי: שריטה זעירה ממישהו בחנייה של הבריכה, לא מצליח להבין איך זה בכלל קרה בחניון כמעט ריק. קצת פוליש/ווקס הסתיר אותה, אבל אחרי שטיפה היא קופצת לי לעין.

נוסף: הרכב עבר דיטלינג לפני שנה בעלות של 2000 ש"ח והתוצאות מדברות בעד עצמן. אחרי השטיפה הדו שבועית (עם טיפת התזת וואקס בסוף) הרכב נראה מבריק ואור שמש ישיר מבליט את הצבע היחודי שלו (שחור מטאלי, אני יודע שקצת קשה להאמין כי קיים צבע כזה אבל אחרי שרואים מבינים מה הכוונה). חסרון שהתגלה לאחר ביצוע הדיטלינג הוא שפגיעות בצבע (כגון חורים זעירים כתוצאה מפגיעת חצץ) שתוקנו במכחול (עם צבע מקורי במוסך) בולטות יותר לאחר הדיטלינג.

עלויות כוללות: בארבע וחצי שנים בהם הרכב אצלי עלות התיקונים הייתה כ 8 אש"ח (מזגן וזרועות. תושבות מנוע הם חלקים מתכלים לדעתי), מה שמוסיף לעלות החודשית עוד 200 ש"ח.

מראה ימנית: גיליתי היום בשטיפה, סדק בחיפוי השקוף של המאותת. לפני שבועיים שלושה חניתי ימינה ככל האפשר (אני מנומס, ברצינות) ליד גדר שיחים ובזמן הכניסה המראה הימנית התחככה בעלים. בזמן הגלישה קדימה שמעתי מכה והמראה התקפלה, קפצתי החוצה לבדוק ונרגעתי כשלא מצאתי דבר. בזמן הבדיקה לא ראיתי את הסדק אבל היום כשניגבתי את המראה פתאום שמתי לב.

הראדיו המקורי של הרכב (Audio20) הוחלף בטיפשותי במערכת ג'נרית סינית תומכת אנדרואיד. קיצר, אכלתי אותה קשות עם חתיכת זבל סיני שמהווה סכנה בכביש (למשל, רק 10 דקות אחרי שמפעילים את וויז הוא מתחיל להגיב). כתבתי על האסון הזבלי הזה ב http://www.carsforum.co.il/vb/showth...94-quot-%D7%91

בעיות: לא התגלו בעיות מכאניות נוספת כלשהן בשנתיים האחרונות. מה שכן, מדהימה אותי איכותה הנמוכה של חלק מהפלאסטיקה. הידית המרימה את רצפת (שטיחון קשיח ליתר דיוק) תא המטען נשברה לי ביד לפני כמה חודשים וכשהוצאתי את המשטח גיליתי שגם שני קרסי הפלאסטיק המחזיקים אותו נשברו. תא המטען כמעט ריק (סלים ריקים של סופר נחשב?) ואני לא מוביל שם גופות/פועלים זרים/סלעים. בחייאת, זה לא מה שמצופה מרכב בחצי מיליון ש"ח תוך פחות מעשר שנים... כל פעם שאני פותח את תא המטען אני אומר לעצמי שצריך להזמין (30-40$ באיביי, המשלוח עולה כמו החלק) ושוכח עד הפעם הבאה.

סף דלת הנהג ניתק ממקומו, בחלקו באשמתי כאשר יצאתי העקב נתפס ותלש אותו. הוא לא ניזוק מבחינה חיצונית ורק אחד מראשי הניטים הפלאסטיים נשבר קצת (זניח, שייבת פלאסטיק מודבקת הייתה מתקנת אותו) כך השארתי אותו ברכב בציפייה לתקן אותו בסופ"ש. אלא מה, אישתי לקחה את הילדה ואת החברות של הילדה ברכב שלי וכשחזרה הסף נעלם... כששמעתי שהמחיר בארץ הוא יותר משמונה מאות ש"ח חיפשתי בחו"ל, המחיר שם לחדש הוא פחות ממאה דולר אלא שיחד עם המשלוח (חברת שליחויות, עובר במכס למרבה הצער) מביא את המחיר למחיר בארץ כך שכרגע אני מוותר ומחפש משומש באיביי או מחכה לביקור הבא בארה"ב. או אולי כשאעבור בפירוקייה אקנה את קרסי פלאסטיק, ידית השטיחון, סף הדלת וחיפוי פנס האיתות במראה. אם אצא בנזק של 500 ש"ח אשלם בשמחה כדי להחזיר את הרכב למצב המושלם שלו.

צפי תיקונים: לא רב במיוחד כשמדובר על רכב בן 10. אעשה החלפת נוזלים מלאה (בלמים, קירור, נוזל הגה ושמן דיפרנצייאל) יחד עם הטיפול תה"ל ב 180K ק"מ (600 ש"ח) סביר שמצבר הגיבוי הקטן של מערכת ה SBC יקרוס (500 ש"ח) בשנים הקרובות. אולי יהיה צורך בהחלפת כל מערכת ה SBCכי מרצדס קבעה גבול עליון למספר לחיצות הבלם אבל אני לא בטוח שבדגם שלי זה קיים, 2000 ש"ח למערכת מחודשת. בדרך כלל אני משתדל להחליף בולמ"ז כל 100K ק"מ אבל הנוכחיים מתנהגים עדיין מצוין, סביר שזמנם יגיע עוד כמה עשרות אלפי ק"מ ואז אנסה להרכיב משהו יותר מתקדם של "בילשטיין" (4000 ש"ח?). אני לא חושב שיש עוד משהו מיוחד לצפות אילו ב 100K ק"מ הקרובים, בפורומים בחו"ל ישנן מכוניות דומות עם רבע מיליון ק"מ ולמעט מספר תקלות תה"ל שקראתי עליהן לא מוזכר שם דבר ספציפי חוץ מהזדקנות הרכב. בגדול, מדובר בכ 7 אש"ח בתיקונים בארבע שנים הקרובות, לא מעט אבל גם לא בשמיים.

שיפורים: הוספתי HUB חיצוני לרדיו עם הזנת מתח נפרדת (משקע המצת) כך שניתן לטעון שני טלפונים בו זמנית ולהפעיל את וויז. אני עומד להתקין מערכת אודיאו נורמלית במקום הזבל הסיני שדחפו לי וכנראה להחליף את הרמקולים הקיימים ב H&K חדשים/מתקדמים. אני חושב ליישם את הרעיון של אדי (lanosforce) ולהתקין מגבר דיגיטאלי נפרד שלAudison עם 9 ערוצים מאחורה (במקום הריק המיעד למגבר ה Audio50) ולהוסיף עוד צמד רמקולים אחוריים (יש צורך בפירוק מושבים כדי להתקין את הרמקולים האחוריים כך שזה לא "שלוף והתקן"). יש לי עוד חצי רעיון להתקין מערכת הקלטה של 4 מצלמות HD עם בקר נפרד שתתחבר לרדיו החדש. ניתן למצוא בקרים כאלה בפחות מאלפייה (ולא מדובר על סתם זבל סיני) אבל אני נתקל בשתי בעיות. הראשונה היא שלא הצלחתי למצוא מצלמות HD איכותיות "על חוט" (רוב המצלמות HD הטובות שמצאתי מורכבות כבר עם מודול הקלטה) והשנייה היא כיצד להתקין את מצלמות הצד בתוך המראות. אחרי הניסיון הרע שהיה לי עם המתקין הדפוק מתחנת הדלק ביבנה ב C240 של אשתי הבנתי שחסכון כאן יעלה המון כסף בנזקים נלווים כך שכנראה אעדיף לשלם למומחה שיעשה את הכל בפעם אחת. גם את מערכת האודיאו וגם את המצלמות. משהו שאני חולם עליו לא מעט זמן הוא הוספת קיט ניטרו/צ'יפ לעגלה שלי. הקיט ניטרו אמור להביא את ההספק למעל 300 כ"ס בעלות של כ 1000$ ללא שינויים משמעותיים ברכב. זה ישפר מעט את הזינוק (מקווה לרדת לפחות מ 6 שניות ל 0 עד 100 קמ"ש) ואת העקיפה בעליות. הפיתרון אחר שאני מסתכל עליו הוא צ'יפ שיפורים במחיר דומה, יהיה לי הרבה יותר קל לעבור את הטסט איתו. מה שעוצר אותי הוא החשש מהיכולת של ה 7Tronic לטפל במומנט הנוסף וכיצד להביא את זה לארץ. במחשבה שנייה, עם המנוע הנוכחי היום (272 כ"ס) נדיר שאני יכול לבצע "פתיחה" פראית בלי להדליק את ה EPS, עם קיט הניטרו אהיה חייב להחליף את צמד האחוריים לסמי סילקס כדי לנצל אותו.

הזדקנות: הרכב בין עשר, קשה להאמין. בלי לחפור שוב, הרכב נראה חדש, מרגיש חדש, ומתנהג חדש. מבחינת ביצועים/התנהגות לא הרגשתי דעיכה כלשהי ב 100K האחרונים, לחיצה חלשה עדיין גורמת לאותה תחושה כיפית של ריחוף/האצה ולחיצה החלטית מזיזה את הבהמה הכבדה הזו מהר קדימה. הדעה המקובלת היא שמנועים מזדקנים עקב השימוש בהם והספקם יורד עקב בלאי, אבל עם 270+ כ"ס על כביש מע"צי רגיל ובסביבת משפחטומטיות חלושות אני לא חושב שאני מרגיש הבדל

אני התרגלתי אילו אבל שיורדים זמנית רמה (נאמר ה C240 החלשה) מבינים כמה הפינוקים/ביצועים הקיימים בו יוצאי דופן, ביחוד ברכב בשווי מכונית מיני חדשה... הסלון הפנימי במצב מצויין, רמת הגימור הגבוהה (עור ופלאסטיק איכותי) גורמת לפנים הרכב להיראות כחדש ואפילו שהסלון בהיר הוא לא מושך ליכלוך. אני מנקה את הפנים פעם בחודש-חודשיים בניגוב עם מים וטיפת סבון ולאחר מכן Son of a gun לחלקי הפלאסטיק וספרי עור למושבים.

כסף: איי, כמה שזה כואב... כפי שכבר כתבתי עלות התחזוקה השנתית בחמש שנים האחרונות אינה נמוכה בהשוואה למשפחטומטית חדשה אך עדיין נסבלת בהשוואה ל"רכב מנהלים" חדש, אך ירידת הערך היא קטלנית. הרכב נרכש לפני קצת פחות מחמש שנים ב 152 אש"ח, מחירו כיום (לפי לוי יצחק) היא כ 50 אש"ח... אמנם נכון כי שוויו לפי מחירון יד 2 הוא יותר מ 70 אש"ח ואני מאמין כי ניתן לקבל עליו יותר עקב מצבו היוצא דופן. אבל כאן מתגלה בעיה מטרידה. תאונה קלה/בינונית, נאמר מכת צד בדלת ובחרטום תתומחר בקרוב ל 50 אש"ח לפי מחירון חברות הביטוח כך שאפשר לאבד רכב נדיר במצבו בגלל נזק לא גדול הניתן לתיקון. בכל מקרה, אם נבצע שוב את ההשוואה בין "רכב פרמיום ישן" לבין "רכב 'מנהלים' חדש עם הנילונים" נגלה כי הכאב לא כל כך יחודי. לדומה מאזדה 6 חדשה Signature סדאן אוט' 2.5 (195 כ''ס) עולה כחדשה 206 אש"ח. אותו רכב (כמעט, אני משווה אותו ל Premium Plus סדאן אוט' 2.5 (192 כ"ס) מ 2016) עולה 120 אש"ח אחרי שלוש שנים או 86 אש"ח (Premium Plus סדאן אוט' 2.5 (188 כ"ס) מ 2014) אחרי כחמש שנים. אז כמו שחז"ל אומרים 'צרת רבים- נחמת טיפשים" אני יכול להתנחם בזה שאם הייתי רוכש מאזדה כזו לפני כ 5 שנים הייתי מאבד כ 120 אש"ח, קרוב ל 100 אש"ח ירידת ערך של ה"שוורצע". אני מניח כי ניתן לאמר בגדול כי בחמש שנים האחרונות הוצאתי כ 300-350 ש"ח יותר כל חודש עבור הזכות להניח את הישבן שלי ב E350 אוונגארד. שווה? זו החלטה אישית. לי, אפילו בתור תימני הסכום הזה בטל בשישים לעומת הנוחות והביצועים. מנקודת המבט של כדאיות כלכלית, הענתיקה בת 10 הנוכחית עולה פחות ממשפחטומטית משומשת, נותנת הרבה יותר מרוב המשפחטומטית החדשות הנמכרות ב 200+ אש"ח ותוספת עלות האחזקה (כמובן, בהשוואה למשפחטומטית חדשה) נמוכה מספיק לטעמי.

הצפי הוא כי כנראה יופיעו בעיות חדשות עקב הזדקנות הרכב והנסועה המרובה אולם אם עלות התיקונים תישאר סבירה (פחות מאלפיים ש"ח לשנה במצטבר) לאורך זמן אמשיך להחזיק ברכב. גם עם תקלות מנוע/תה"ל יקרות בשנים הקרובות אני מניח כי עדיין יהיה שווה לי להחזיק אותו כי לא יהיה ניתן למצוא רכב בעל ביצועים כאלה במחיר של 20-30 אש"ח.

אם נעשה השוואה בין יכולות הרכב ומחירו (מלפני 5 שנים) לרכבים חדשים מאותה תקופה באותו מחיר (150-170 אש"ח) נראה כי לא ניתן להשיג את מכלול היכולות ברכב אחד. בדקתי מספר אופציות (ואני מקשה עם עצמי, עם רכבים מהיום שהם יקרים יותר ומתקדמים יותר ממה שהיה לפני 5 שנים) והנתונים מדברים בעד עצמם:

-ספורטיביות. GTI למינהן. ישנן הפולו וה 205. שתיהן מעט יותר ספורטיביות (תאוצה 0-100 ב 6.7-8 שניות) אבל מוגבלות מהירות ולא גדולות.

-משפחטומטית, רכבי מנהלים ויוקרה. בדיחה. מכוניות חלשות יותר ורובן הרבה פחות ספורטיביות. במבט מהיר, רשימת האיבזור בהן פחות מכובדת ממה שיש לי כרגע ברכב בן ה 10.

משהו נוסף שמצחיק אותי (ופחות את אשתי משום מה) שמחיר ה"בימבה" שלה (i10 כמעט חדשה) זהה, הביצועים אהמממ... קצת שונים. בלתי אפשרי להשיג בסכום זעום של 50 אש"ח רכב משומש כלשהו שמתקרב, מכל בחינה שהיא, ל"שוורצע".

ציפיות לעתיד: בתור אחד (אשתי ליתר דיוק...) עם C240 בנזין בת 20 שעד לפני כחודש שומשה לנסיעות יומיומית נראה לי כי אמשיך להשתמש ברכב בחמש - עשר שנים הקרובות, אני מאמין שעם תחזוקה נכונה ניתן לההנות ממנו עוד רבע מליון ק"מ לפני תקלות מנוע/תה"ל יקרות. משהו שיותר מטריד אותי הוא שרוב הרכבים המתקדמים בחמש שנים האחרונות מכילים כל כך הרבה מערכות הגנה וחסכון שקשה מאוד לההנות בהם כך ש ה E שלי תוחלף, אם בכלל, רק ב E או C עד שנתון 2013 וגם אז אולי לא. לדעתי ה W211 יחד עם מנוע ה M272 מהווה את השיא של רכבי מרצדס עד היום מבחינת יחס ההספק/אמינות, להוציא 270 כ"ס משלושה וחצי ליטר אטמוספריים בלבד זה מכובד מאוד ולעשות את זה במנוע מסחרי ביצור המוני שאמור להחזיק 200K ק"מ זה כבר מתחיל להיות מדהים. ואני אומר את זה אע"פ שישנן מספר תקלות נפוצות (מנוף הפלאסטיק בסעפת יניקה וחיישני תיזמון הגלגל"ז) במנוע הזה. כשאני חושב על מנוע ה M276 החדש שהחליף אותו, אני חוטף חררה מכל הסיבוכים שהכניסו (מזרקים פיאזואלקטריים למשל) שם כדי להוציא עוד 10% הספק שללא ספק יקטינו את אמינות המנוע. בתור חובב המותג, עצוב לי כי איכות הרכבים אינה יוצאת דופן כמו בעבר.

באופן אישי:

לטעמי,מרצדס איבדו את האיפיון העיצובי הבולט שלהם, פנסי זכוכית מרובעים וחרטום חד, החל מדגמי ה W203 עקב כניסתם של תקני בטיחות שונים. עקב כך רוב הדגמים החדשים דומים כל כך ליונדאי שנדרש מבט שני כדי לזהות בבטחה וגם אז לחפש את הסמל. למזלי עיצוב ה E350 avant-garde לא נפל לתהומות הכיעור של הדגמים החדשים ואחרי שמתרגלים אילו מתגלות בו מספר נקודות חן. החרטום אמנם מעוגל אך עדיין חד, והתקמרות הפנסים אחורה מעניקה לו מראה של סכין חיתוך עדינה. במבט מלמעלה הרכב נראה כמו , החרטום הרחב והשטוח והגג המשוך אחורה מדגישים את היעוד העיקרי של הרכב, הווה אומר, לשייט ישר ממש מהר. אחרי מספר שנים עם הרכב התחלתי להבין כמה הוא שונה מעדרי המשפחטומטיות ו"ג'יפונים" המציפים את כבישי הארץ. העיצוב עדיין יחודי ואע"פ שהרכב בן 10 הוא מושך מבטים (לטוב ולרע, מרצדס ושחורה. להוסיף עוד משהו?). כשאני נכנס לרכב אני שוכח כמה הרכב גדול ורחב, קצת יותר קטן מסדרה S המפלצתית (ורק קצת), אבל בפנים הוא מרגיש סתם מרווח ולא מאוד גדול. רק כשאני חונה קופץ לי לעיין האורך שלו, הוא מגמד כל משפחטומטית לידו וקל למצוא אותו בחניון בגלל הזנב/האף הבולטים. תודות להנעה האחורית, ההספק והמומנט ניתן לנהוג אגרסיווית (סגנון "אזייתי ים-תיכוני") ללא מחשבה שנייה.

הרכב מרגיש חזק יותר מרוב הרכבים על הכביש ממגוון סיבות. ההספק רב, יחס ק"ג/כ"ס (8, תודה ששאלתם) המכובד ועקומת המומנט הכמעט דיזלית באופייה הנשארת כמעט קבועה בין 2000 ל 5500 סל"ד. שילובן יחד עם הנעה אחורית ושלדה קשיחה מספיק מעניק הרגשה נפלאה גם בנהיגת כביש שיגרתית. כדי לבצע עקיפה מהירה בכביש 6 בבוקר למשל, לא צריך לבעוט בדוושה ולשמוע את המנוע צורח כמו בחלק ממכוניות המנהלים החדשות. לחיצה בינונית ללא הורדת הילוך והרכב זז קדימה מהר ובשקט. מה שקצת חבל לי הוא כמה ה"שוורצע" מבוזבזת בכבישי ארצנו, חלק מהזמן אני משייט בסל"ד של 2000 (קצת יותר מ 110 קמ"ש) כמו סבתא ולא מעט מהנסיעות שלי הן בכבישים בין עירונים תלת-סיפרתיים בהם לא מומלץ לעבור את ה 90 ובמהירות כזו הסל"ד הוא טיפה מעל 1600. קצת מגוחך לחשוב על רכב כזה בסל"ד כל כך נמוך (כל הגרפים/מפרטים של ה M272 מתחילים בכלל מסל"ד של 1750...) והוא מרגיש מאוד רגוע. בנסיעות שכאלה הרכב מאוד שקט, לפעמים רעש הצמיגים הוא הגורם העיקרי לרעש, ומשעמם. לטעמי, המהירות הטבעית שלו היא קצת פחות מ 200 קמ"ש, במהירות כזו הרכב מרגיש יציב, מהודק ושקט בזמן שהסל"ד הוא בסביבות ה 3600. אצלי ספציפית ישנה כנראה בעייה בחלון האחורי שמאלי שגורמת לעיתים לרעשי רוח מטרידים משם אך למעט הרעש הזה ניתן בקלות לקיים שיחה רגועה ברכב. בשיוט אוטובנים כזה ה"שוורצע" מגלה למה הוא באמת נועד, שיוט מהיר (מאוד) ושקט. בהשוואה לרכבי "מנהלים" אחרים, לא מורגש מתח או לחץ במהירויות שכאלה אלא מעין הרגשה של שיוט ב 120 קמ"ש אבל יותר מהיר. הידיים לא מתהדקות להגה בלחץ אלא אלא מתמרנות במהירות בין "זחלנים" או מדריכות את הרכב פנימה לפנייה, במהירויות האלה מורגשת חשיבות ההיגוי המדוייק וניתן להיכנס/לצאת מהפניות המתונות האלה בקו בו בוחרים ובפניות שאינן קבועות ניתן לעקוב אחרי הקו ללא בעייה.

אין הרבה כבישים בהם ניתן לנצל את היכולות האלה אבל שמוצאים את ההזדמנות להציב את בקרת השיוט במהירות כזו אז מרגישים את הדרך נגמרת מהר וברוגע עוד לפני שמספיקים לחשוב בכלל. בסוף נסיעה כזו אני בדרך כלל מתחיל להתגעגע לאוטובנים...

בנהיגה ספורטיבית מרגישים את גודלו של הרכב ואת המגבלות המובנות. קשה לזרוק את הרכב לתוך פניות חדות והמשקל הרב (יחסית) מקשה בהעברת המשקל ביציאה מפנייה, התה"ל7Tronic (פלאנטרי עם 7 הילוכים) ועקומת מומנט שטוחה מסייעים להזיז את הרכב מהר אך עדין, תקיפת פניות אינה נקודת החוזק העיקרית שלו. חבילת ה "אוונגארד" כוללת מיתלים מונמכים וקשיחים הגורמים לזווית גלגול הנמוכה כך שניתן לדייק בבחירת ועקיבת המסלול המהיר ביותר בפניות (ניתן לבצע תיקונים מדוייקים בתוך הסיבוב) אבל עדיין הוא מרגיש לי גדול מדי בנס הרים. זה אולי ישמע מעט קטנוני אבל לי קשה לשלוט בתה"ל טיפוטרטניק עם 7 הילוכים ללא תצוגת מספר ההילוך בלוח השעונים. פליפרים בהגה להעלאת/הורדת הילוכים היו יכולים להיות תוספת מאוד מבורכת בשבילי.

***איך מעלים תמונות?***

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מרשימה, מפורטת ומקיפה. פרט אחד קצת דורש הבהרה, לפחות עבורי, 500 ש"ח לטיפול שכולל החלפת שמנים, פילטרים, הצלבת גלגלים ובדיקה ממוחשבת ( ואתה כנראה בציניות קורא לו "מעט יקר" ), איפה זה הפלא הזה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני מאוד אוהב את הרכב הזה, יצא לי לנסוע כמה פעמים בגרסת הדיזל שלו E280.

בעיניי זה רכב פרימיום שעשוי טוב, מרגיש טוב ועם פרטים קטנים מוקפדים. (אוהב את התאורה בתוך ידיות הפתיחה של הדלתות מבפנים).

לי התחזוקה נשמעת אפילו זולה ביחס לזה שאתה נוסע ברכב מיוחד עם סמל יוקרתי ששונה משאר העדר. אתה משלם קצת יותר אבל מקבל הרבה יותר.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך רם בת"א. אני מתייחס לזה כטיפה יקר (לא בציניות) כי בעבר הייתי משתמש בחצי סינטטי זול יותר. העבודה עצמה היא כ 150-200 ש"ח והשאר הוא החומרים (שני גלונים סינטטי מלא ב 220 ופילטר של "מאן" בעוד 100 ש"ח). אם ממש היה צריך לחסוך כאן אז הייתי יכול לבצע אותו בעזרתו של רועי ולחסוך את עלות העבודה אבל בשביל פעם בשנה אני מעדיף שעדי/משה יעברו על הרכב ויבדקו שהכל תקין.

משהו נחמד במוסך רם זה שהם לא חמדניים, אם נעשה משהו נוסף בזמן הטיפול (פילטרי האוויר או פילטר מזגן לדוגמה) אז הם מחייבים בעלות החלק ולא מוסיפים עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום.אחלה תיזמון. השבוע אספתי (W204 2013 (C300 ספורט.

עם M276 3.5 בהספק הנמוך יותר 248כ"ס( ה350 היא אותו המנוע עם הספק גבוהה יותר).

זו השנייה במשפחה לאחר שהראשונה הורדה מהכביש אחרי שבן בליעל התנגש בה מאחור( הרכב ספג את התאונה באופן לא פחות ממדהים ד"א).

הסיכומים שלך איששו את התפיסה שלי בנוגע למרצדס(עד לשנת 2015). מכוניות שבתור משומשות מספקות תמורה אדירה ביחס למחיר שהן נסחרות בו.

הם מתרסקות במחיר בעקבות( אני משער) שלל דעות קודמות בנוגע לאמינות וכדו'.כן, יותר יקר לתחזק מרצדס טיפ טופ, אבל בתמורה מקבלים רכב שמבייש את רוב המכוניות שנעות על הכבישים (ביחס למחיר).ה -W211 פשוט מרצדס קלאסית בכל המובנים,אלגנטית עם עיצוב שגם היום רלוונטי.תמיד אהבתי את הדגם שלך אחרי מתיחת הפנים.

עשית לי חשק לשרשור סיכום משל עצמי 8).

כיף שיש אנשים כמוך ועוד רבים בפורום שדואגים לרכב שלהם. ואיזה הבדל זה עושה. לראייה הרכב שלך והמצב שלו ביחס לשנתון.

תמשיך להנות ממנו!

עריכה אחרונה על ידי davidf97
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך רם בת"א. אני מתייחס לזה כטיפה יקר (לא בציניות) כי בעבר הייתי משתמש בחצי סינטטי זול יותר. העבודה עצמה היא כ 150-200 ש"ח והשאר הוא החומרים (שני גלונים סינטטי מלא ב 220 ופילטר של "מאן" בעוד 100 ש"ח). אם ממש היה צריך לחסוך כאן אז הייתי יכול לבצע אותו בעזרתו של רועי ולחסוך את עלות העבודה אבל בשביל פעם בשנה אני מעדיף שעדי/משה יעברו על הרכב ויבדקו שהכל תקין.

משהו נחמד במוסך רם זה שהם לא חמדניים, אם נעשה משהו נוסף בזמן הטיפול (פילטרי האוויר או פילטר מזגן לדוגמה) אז הם מחייבים בעלות החלק ולא מוסיפים עבודה.

מוסך רם שאני מכיר הוא מוסך שהתעסק בזמנו במיני מיינור עתיקות, ונמצא נדמה לי ברחוב שונצינו בתל אביב, אליו אתה מתייחס ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מכוניות שבתור משומשות מספקות תמורה אדירה ביחס למחיר שהן נסחרות בו." ניסוח מדויק ומושלם.

תרשה לי לסייג את זה ולציין שלמרות הכל תחזוקתן יקרה (במיוחד אם רוצים לשמור על הרכב קרוב ככל האפשר למצבו המקורי) כך שעדיין צריך לקחת זאת בחשבון.

לדוגמה, ה C240 הישנה שלי בת ה 20 עשתה יותר מ 300K ק"מ ובחודש שעבר נפרץ לה הראדיטור שמן והרכב הושבת. אני חשבתי שאסדר זאת תוך מספר ימים אך אשתי הלכה בינתיים וקנתה לה את הבימבה, i10 כמעט חדשה עם פחות מ 15K ק"מ, בחמישים אלף ש"ח.

ה"שוורצע" שווה 50 אלף וגם הבימבה שווה 50 אלף. מצחיק לראות את שתי המכוניות זו ליד זו בחנייה שלנו. אבל... וזה אבל גדול, גם בתור חובב מרצדס לא הייתי ממליץ למישהו שיש לו רק 50 אלף לרכוש W211 בת עשר במחיר של מיני בת שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטני האמונה...

IMG_20190407_081604_1600x1200.jpg

החיסרון בצבע הייחודי הזה שחוץ מלמשוך מבטים הוא גם מגנט לאבק. הרכב נשטף יום קודם.

IMG_20190406_145349_900x1200.jpg

אני לא מצליח לצלם את זה אך האבק" הוא בעצם חלקיקי המתכת בצבע (זו הכוונה ב"מטאלי"), במציאות זה נראה מדהים.

IMG_20190406_145626_900x1200.jpg

תא המטען של האוניה הזו, מביס בגדול את הקניות לחג של אשתי מ"רמי לוי".

IMG_20190413_152645_1600x1200.jpg

...וידית הפלאסטיק השבורה, לא מכובד לרכב כזה.

IMG_20190413_152704_1600x1200.jpg

סף דלת שמאלית.

IMG_20190413_152819_900x1200.jpg

והאין סף הדלת ימנית...

IMG_20190413_153239_900x1200.jpg

דיפון דלת הנהג (מתנצל, לפני ניקוי). להזכירכם, רכב בן עשר שמשמש אותי יום יום.

IMG_20190413_153256_1600x1200.jpg

ועוד תמונה אחת, יותר מקרוב.

IMG_20190510_144611_1600x1200.jpg

הפס כרום ימח שמו

IMG_20190510_144655_1600x1200.jpg

לא יצאה לי טוב התמונה ותתעלמו מהשטיח פלאסטיק להגנת שטיח הלבד להגנת רצפת הנהג. זה תא הטייס, לא חושב שראיתי רכב בן עשר על הכביש שנראה כך.

IMG_20190510_144632_1600x1200.jpg

ועכשיו לבעיות:

מאותת סדוק במראת ימין

IMG_20190510_144949_900x1200.jpg

קצת מדאיג, מעין ספני אבנית על הצד החיצוני של סף חלון הנהג.

IMG_20190510_145131_1600x1200.jpg

...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תענוג לקרוא!

אני בתור חובב מרצדס מושבע ופחדן מאוד גדול לרכוש אחת כזאת בגילי כיום (27), הצלחתי קצת לקבל תמונת רקע ולגלות

שהעלויות יותר מציאותיות ממה שחשבתי.

מי יודע, אולי בזכותך אגשים חלום מהר יותר=]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

קראתי הכל וממש נהניתי, מלבד ירידית הערך, מאוד מגרד לי לרכוש אחת כזו.. אבל צריך למצוא מישהו כמוך שטיפל בה :)

אגב היית רציני עם הנייטרו? :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...