Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בנוגע לתיבה רציפה

AsafRS
שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום :)

יש לי שברולט ספארק 1.4L. הרכב מגיע למהירויות די גבוהות בסל"ד נמוך מה שנותן תחושה שיש לאוטו המון כוח (באמת יש לו, אבל מרגיש יותר). אבל.. במקרה שרוצים לקבל כוח באופן מידי, יש משהו מאד מרגיז שאני חושב שקשור לעובדה שהרכב עם תיבה רציפה.

כשלוחצים בכבדות על דוושת הגז, יש איזשהו Delay של שניה (זה די הרבה, לא?), ואז המנוע מתחיל לצעוק אבל ההאצה די חלשה לעומת זעקת המנוע. מה שגורם להרגשה שכל ההתנהלות היא עם דיליי. למען הסר ספק, לחיצה חלשה על הדוושה לא תניב את הכוח הדרוש, לכן לחיצה כבדה.

אני כבר די למדתי את הרכב ואני לוחץ על הגז שניה לפני שאני באמת רוצה שהאוטו יתחיל להאיץ. אבל השאלה היא למה זה קורה? בגלל תיבת הילוכים רציפה? לא חושב שזה חוסר בכוח, זה אוטו קטנטן וזריז (אם מורידים את הדיליי המעצבן מהמשוואה) עם 100 כ"ס.

אם זה בגלל התיבה הרציפה אז ככה אדע לרכישת רכב הבאה - לא לקנות רכב עם תיבה רציפה :)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בגלל התיבה הרציפה, יש תחושה של גומייה נמתחת, זה התחושה, אותי היא מאוד מתסכלת, אבל היום רוב היצרנים היפנים עוברים אליה. חבל. לא נתקלתי בתיבה אחת שאהבתי.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן זה בגלל התיבה הרציפה.

על מנת לפתור את השהייה בזינוק , טויוטה הוסיפה גלגל שיניים ייעודי, ועד כמה שניסיתי לפחות את ההשהייה הזו זה פותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חרא של תיבה?

הגזמתם...

התיבות החדשות של טויוטה מגיבות מצויין, ההשהיות המוכרות מפעם התקצרו לחלקי שנייה.

רעש? זה חלק מהעסק אבל גם במגמת שיפור (איכות הבידוד ברכבים המודרניים עלתה משמעותית).

תנסו את התיבה החדשה של סובארו (פורסטר לדוגמא), לא אתפלא אם תצאו בתגובה "לא הבחנתי כלל שלא מדובר בתיבה פלנטרית".

חוץ מזה, נסתכל על מתחרים "פלנטריים" - כמה מתוך התיבות הנפוצות בשוק (לא להכניס את ZF8 בבקשה) באמת מגיבות מהר, בלי השהיות ובלי צווחות?

ההבדלים היום לא כאלה גדולים, אם בכלל.

מי שרוצה תגובה מהירה, שקטה ועדיין לפנות לחסכון בדלק עובר לרובוטי דו-מצמדי, על חסרונותיו.

בקיצור, אין מושלם. יש טרייד-אוף בכל בחירה וממש אין אחת שמתאימה לכולם.

נ.ב.

בסוזוקי יש חרא תיבה. :wink: (לדעתי)

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

מחזק

תיבה רציפה מס' 1 היתה לי באופל אומגה שנת 97 (אוניה), מאד אהבתי, הרכב היה בבעלותי 3 שנים.

תיבה רציפה מס' 2 יש לי ברנו פלואנס 2011, שאצלי (בשנים האחרונות בעיקר אצל אישתי) כבר 7 שנים.

אני בפרוש לא חושב שפחות טוב מפלנטרית רגילה.

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה גם היא עם הנוסעים ברכב. אני יוצא לעקיפה, המנוע צורח וזה תמיד גורר תגובה מהנוסעים ברכב (תזהר\אין לאן למהר\מה יש לך? וכו'). כל זה כשבפועל לא קורה שום דבר חריג.

במאזדה 3 2008 שהייתה להורים שלי (הייתי משתמש בה לפני הספארק) התגובות היו טובות יותר לדעתי. אתה לוחץ - האוטו נוסע, למרות שיש פחות כוח..

מניח שברכב הבא אלך על רובוטית דו-מצמדית - למרות חסרונותיה (יש עוד חסרונות חוץ מאמינות לקויה?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה גם היא עם הנוסעים ברכב. אני יוצא לעקיפה, המנוע צורח וזה תמיד גורר תגובה מהנוסעים ברכב (תזהר\אין לאן למהר\מה יש לך? וכו'). כל זה כשבפועל לא קורה שום דבר חריג.

במאזדה 3 2008 שהייתה להורים שלי (הייתי משתמש בה לפני הספארק) התגובות היו טובות יותר לדעתי. אתה לוחץ - האוטו נוסע, למרות שיש פחות כוח..

מניח שברכב הבא אלך על רובוטית דו-מצמדית - למרות חסרונותיה (יש עוד חסרונות חוץ מאמינות לקויה?).

בודאי. תיבות רובוטיות מתפקדות בצורה די מחורבנת בפקקים ובכל מצב אחר שבו אין לתיבה מושג ברור אם היא צריכה להעלות או להוריד הילוך והתוצאה מטלטלת.

תיבות פלנטריות מודרניות (רוב תיבות 8+ ההילוכים שנמכרות היום) מתפקדות הרבה יותר טוב מאלו הרובוטיות והאמינות שלהם טובה בהרבה. כמו שרשמו לך נכון, גם התיבות הרציפות מהדור האחרון עובדות מאוד יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי. תיבות רובוטיות מתפקדות בצורה די מחורבנת בפקקים ובכל מצב אחר שבו אין לתיבה מושג ברור אם היא צריכה להעלות או להוריד הילוך והתוצאה מטלטלת.

תיבות פלנטריות מודרניות (רוב תיבות 8+ ההילוכים שנמכרות היום) מתפקדות הרבה יותר טוב מאלו הרובוטיות והאמינות שלהם טובה בהרבה. כמו שרשמו לך נכון, גם התיבות הרציפות מהדור האחרון עובדות מאוד יפה.

תודה,

ממה שראיתי בביקורות על הספארק שהושקה ב2016, שבחו את התיבה הרציפה שלה ואמרו שמרגישה טוב יחסית. זה יכול להיות מכל מיני סיבות שהם יגידו דבר כזה (כסף) אבל זה היה די גורף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

ממה שראיתי בביקורות על הספארק שהושקה ב2016, שבחו את התיבה הרציפה שלה ואמרו שמרגישה טוב יחסית. זה יכול להיות מכל מיני סיבות שהם יגידו דבר כזה (כסף) אבל זה היה די גורף...

עשיתי כמה נסיעות מבחן בטויוטות עם תיבות רציפות מזעזעות שגרמו לי לפסול את המכוניות בצורה מוחלטת ויכול להיות שהתיבה בספארק (שאני לא מכיר בכלל) היא טובה יחסית לזוועות האלה ועדיין לא משהו...

מהצד השני, אני מחזיק בשנה האחרונה XV חדשה והתיבה הרציפה שלה מגיבה מהר, מתנהגת יפה מאוד ואין לי תלונות לגביה בכלל (ואני עוד עברתי אליה אחרי שנים במכונית עם תיבת 8 הילוכים של ZF שהיא בערך הטופ שקיים).

היתה לי בעבר פולו עם תיבה דו-מצמדית משוקצת. כשהתיבה התפגרה (כמו כולן), המוסך נתן לי פולו חלופית מדור ישן עם תיבה פלנטרית ולמרות שהיא היתה תיבת 4 הילוכים ישנה היא גרמה לי להבין עד כמה שהתיבה בפולו שלי מתנהגת גרוע בלי קשר (פועל יוצא של המחסור בממיר מומנט שקיים בתיבות פלנטריות ורציפות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל תיבה והפשרות שלה. תיבה רציפה זולה יותר לייצור מאשר פלנטרית. מדובר על תיבה פשוטה מאוד יחסית וקומפקטית. יחד עם זאת יעילה ומאפשרת ליצרנים לדווח נתונים מרשימים של חיסכון בפרוספקט.

רציפה טובה בפקקים, יעילה מאוד מבחינת חיסכון, אבל ממש לא כיפית ובדרך כלל גם לא מגיבה מהר, השהייה מפריעה מאוד לתמרונים והשתלבות. אצלי תיבה מסוג הזה גורמת לתסכול.

רובוטית כפולת מצמד הכי מתאימה לנהיגה מהירה וספורטיבית, אבל הכי פחות טובה בפקקים ועיר. יש יוצאים מן הכלל, למשל ביונדאי איוניק הם עשו דבר יפה מאוד כדי לחפות על חיסרון של זחילה בפקקים. הרכב תמיד מתחיל לנסוע על חשמל. כך נהנים משני העולמות.

הייתה לי תיבה DSG6, לא אהבתי אותה בפקקים ולא אהבתי תזמון העברת הילוכים. תקופה ממושכת השתמשתי במצב ידני.

לדעתי, פלנטרית מודרנית עדיין מהווה פשרה הכי טובה לנהיגה מנהלתית. היא טובה בפקקים ובעיר, תיבות מודרניות 6+ הילוכים מגיבות מהר למדי גם ברכבים עממיים ומאפשרת לתמרן.

ברכב הנוכחי יש לי תיבה פלנטרית 6 הילוכים - מתפקדת מצויין בכל המצבים, מעולם לא נדרשתי לעבוד מD לאף מצב אחר. זמן תגובה מספק אותי, היא מורידה כשצריך הילוך או יותר ותמיד הרכב נוסע בהילוך הנכון בכל מצב. אני לא מרגיש שחסרים הילוכים. למשל 4 הילוכים היו לא מספיקים לי ברוב הרכבים שהיו לי.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיבה רציפה iz ze sh*t ; רק שצריך להתייחס אליה כמו אל רוגטקה. אפשר לסחוט את המצערת, אבל צריך שניה, שתיים לאחר מכן להתחיל להרפות ממנה בהדרגה ואז תרגיש את התיבה "מטיסה" אותך קדימה (לא באמת, יותר כמו פרץ עדין של מומנט). במידה ומתעקשים לסחוט את הדוושה תוצרי הלוואי יהיו בעיקר צווחות של המנוע ובחלק בלתי מבוטל מהרכבים גם טלטלה של כל המרכב, שזה מה שגורם ללא מעט ממתגרזני הליסינג לבוא אליה בטענות.

יש יוצאים מן הכלל, למשל ביונדאי איוניק הם עשו דבר יפה מאוד כדי לחפות על חיסרון של זחילה בפקקים. הרכב תמיד מתחיל לנסוע על חשמל. כך נהנים משני העולמות.

באיוניק גם כשהנסיעה מתחילה באמצעות המנוע החשמלי, היא מתחילה כשנעשה שימוש בהילוך הראשון של התיבה הרובוטית. באקזמפלר שלי ניתן היה להרגיש בצורה די ברורה את המעבר מהילוך ראשון לשני (ובמקרים מסויימים גם משני לשלישי), כשנעשה שימוש בחשמל בלבד.

הפלנטרית במאזדה הנוכחית (שישה הילוכים) לא ממש חלקה בפעולה שלה ; העלאת ההילוכים בחלק מהמקרים גסה למדי (משער שסובייקטיבי, למרות שאומת גם עם מאזדה 2 מאותו הדור) ומזכירה יותר אופי של תיבה רובוטית מאשר פלנטרית חמאתית.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה, GM ופורד משתמשים במכוניות ההיברדיות שלהם בתיבת הילוכים רציפה שמשלבת שני מנועים חשמליים. זה סידור די מתוחכם שמאפשר הן פעולה חסכונית של מנוע הבנזין והן תגובת דושה טובה. הסידור הזה מוגן בפטנט אז יצרנים אחרים נאלצים להשתמש בפתרונות נחותים כמו שילוב של המנוע החשמלי עם תיבה רובוטית או פלנטרית.

Hybrid Synergy Drive

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...