Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משחקי הכס: הסוף מתקרב (ספויילרים לפרק 6)

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי 8 שנים ו-8 עונות (בחיי איך הזמן טס) הסדרה האגדתית מתקרבת לסיומה.

קראתי את שלושת הספרים הראשונים לראשונה בתיכון אי שם בשנת 2004. קראתי את הספרים 4 ו-5 באנגלית בשלב יותר מאוחר בחיים. צפיתי בכל העונות מ-1 עד 7 שלוש פעמים. צפיתי בכל הניתוחים והתיאוריות ביוטיוב.

כפי שניתן להבין אני מאוד מושקע בעולם משחקי הכס.

העונה ה-8 עדיין לא נגמרה (נשארו 3 פרקים), אבל אפשר להגיד כבר עכשיו שכישרון כתיבה של יוצרי הסדרה לא מתקרב לבוהן של ג.ר.ר מרטין.

בעונות הראשונות כאשר הסדרה נצמדה לספרים הסדרה הייתה מדהימה. בעונה 5 התחילו להופיע סדקים. (*שיעול* dorne

*שיעול*) בעונה 6 העלילה התחילה להתפורר, אבל battle of the bastards הציל אותה. החל מעונה 7 הסדרה הפכה לסדרת פנטזיה ג'נרית.

אחרי קרב נגד מלך הלילה מבחינתי אפשר להפסיק לצפות בסדרה.

קשה לי לתאר במילים את האכזבה.

בנו את העלילה של מלך הלילה עוד מהפיילוט של העונה הראשונה. פמפמו לנו Winter is coming במשך 7 עונות וזה מה שקיבלנו?! מלך הלילה הוא לא יותר מ-sub boss. היוצרים זרקו לפח את כל הנבואות. אין דרמה. אין טרגדיות. אין הפתעות. בשביל מה החזירו את ג'ון לחיים?! בשביל סצנת בני דודים מזדווגים?!

אני אמשיך לצפות בסדרה, אבל אני לא מצפה לשום הפתעה. אריה תהרוג את סרסי. ג'ון ודאנריז יחלקו את הממלכה.

כפי ש-Angry Joe תיאר הסדרה הפכה ל-high budget fan fiction.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 228
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

מסכים עם כל מה שכתבת חוץ מדבר אחד-

הרי ברור שג'יימי יהיה זה שיהרוג את סרסיי, סגירת מעגל וכל השיט הזה :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה 8 עונות, אבל יותר מ 8 שנים. עברו שנתיים מאז עונה 7...

מסכים לגמרי עם האכזבה.

הסדרה הפכה להיות "שר הטבעות".

בעונה הקודמת התאכזבתי מהמוות של "אצבעון".

כאילו, 7 עונות אנחנו רואים אותו מחייך מתחת לשפם ומכין את התוכנית האולטימטיבית, להגיע לכס הברזל.

ואז פתאום הוא מחוסל ברגע... המאסטר מיינד שהניע את כל העלילה...

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אתה צודק בהכל. חוץ מזה עיצבן אותי שזה נראה כאילו הם נתנו לילד בן 5 להכין את תוכנית הקרב.

כאילו סבבה, סדרת פנטזייה והכל וטקטיקות זה לא העיקר פה אבל בחייאת לפחות תעשו כאילו אתם מתאמצים.

והוא גם כ"כ חשוך שרוב הזמן אי אפשר לראות כלום. צריך אמר"ל.

אפשר לעשות קרב בחושך בסופה וערפל וגם שיראה נורמלי.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראן - מה הייתה הפואנטה שלו? בשביל מה הוא עבר את המסע לצפון הרחוק? כיצד תרמו יכולות three eyed raven שלו לעלילה?

ג'ון - מה הייתה הפואנטה שלו? בשביל מה החזירו אותו לחיים? נבואת Azor ahai נזרקה לפח.

דאנריז - מה הייתה התרומה שלה לעלילה? אוקי היא הביאה את הצבא שלה לצפון. הצבא הושמד ב-3 דקות הראשונות של הקרב בהחלטות טקטיות מפגרות לחלוטין שהמטרה היחידה מאחוריהן הייתה להשוויץ ב-CGI. איפה נבואת "שלושת הבגידות" מ-house of the dead?

מלך הלילה - הבוס הכי מאכזב בהיסטוריה. סאורון היה בוס יותר משמעותי בהשוואה אליו. מלך הלילה. פאקינג מלך המוות. מלך החורף. האפוקליפסה וסוף האנושות שניבאו במשך 2,000 שנה ומחסלים אותו בפרק אחד?! בספרים מלך הלילה אינטלגנטי. הוא סגר ברית עם קראסטר. הייתה לו מטרת על כלשהי. מה הייתה הפואטנה שלו בסדרה?!

טיריון - מה הפואנטה שלו בשתי העונות האחרונות?

כל כך מאוכזב. לדעתי לפחות 50% מהדמויות היו צריכות למות + מספר אירועים טרגיים כמו התאבדות של סאנסה וטיריון (באמת חשבתי שזה הולך לשם, אבל ליוצרים לא היה אומץ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העונה ה-8 עדיין לא נגמרה (נשארו 3 פרקים), אבל אפשר להגיד כבר עכשיו שכישרון כתיבה של יוצרי הסדרה לא מתקרב לבוהן של ג.ר.ר מרטין.

אחרי קרב נגד מלך הלילה מבחינתי אפשר להפסיק לצפות בסדרה.

היוצרים זרקו לפח את כל הנבואות.

כישרון הכתיבה בהחלט לא מתקרב לבוהן, אבל למרטין גם מגיע למות, כול כך הרבה זמן עד Winds of winter , בוא, מלחמה ושלום לקח פחות זמן. הוא פשוט זנח את הכתיבה ונהנה מהכסף, זנח את המעריצים.

כול העונה אכזבה אחת אחרי השניה, בהחלט אין מה לצפות, גם מי שיושב על הכס זה לא כול כך מעניין.

מה שכן, פה אין נבואות, זה "משחקי הכס" ולא "שיר של אש וקרח" , לא זכור לי שהיו נבואות בסדרה, לא לגבי סרסי, לא אזור אהיי, לא כלום. אז אין מה להתאכזב מזה.

הסדרה הפכה להיות "שר הטבעות".

...סאורון היה בוס יותר משמעותי בהשוואה אליו....

אני לא מבין מה התלונות כלפי שר הטבעות, באמת שלא.

אני ממתין שדינריס תמות, בתור מי שסבל את כול הספר הרביעי בכישלונות שלה במפרץ העבדים, ושרואה את כול הכשלונות שלה בסדרה, די. תמותי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לתחושת האכזבה, לא ציפיתי שמלך הלילה בכבודו ובעצמו יהיה כל כך שולי ומיותר.

וגם אשכרה לא הבנתי מה הקטע של בראן???

יושב שם ליד העץ כמו השייח' יאסין, מדי פעם רואה מה שהעורב רואה אבל מה זה נותן?

לעלילה? לו? לדמויות אחרות? לי כצופה? כלום, שיט, נאדה! ממש מקווה שיסבירו את זה מתישהו לקראת הסוף.

אגב, אני מהמר ורוצה שסרסיי תלד גמד ותמות בלידה, הכי סגירת מעגל שיכול להיות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם תחושות האכזבה. היה די צפוי מה שקרה עד עתה. מעט מדי דרמה.

מציע להוסיף בכותרת שיש ספויילרים בתגובות לטובת אלו שטרם צפו.

אני מניח שזו מחלה של הרבה יצירות ספרותיות שעוברות למסך, כמו למשל ספרי הארי פוטר, שדווקא שם בעיניי הסרטים היו סבבה ביחס לספרים. כמובן שהם לא הכילו הכל ועיוותו כמה וכמה דברים בשביל להוסיף דרמה/לקצר תהליכים, אבל סך הכל עשו את זה סביר.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי פשוט רוצים ליסגור את הבאסטה וסתם מזרזים ומחלטרים את כל העונה הזו, באמת אכזבה, כל משחקי הטקטיקה/הבגידות והכל הלך לפח.

בטח חשבו לעצמם איך נצמצם את עלויות הCGI והקרבות בדקה? בוא פשוט נעלים את כל הדות'טרקי בשנייה, נשאיר קצת חיילי אנסליד, וזהו.

וככה סתם להרוג את מלך הלילה? WTF? אפילו לא קיבלנו מידע מי ולמה ומה הסיפור האמיתי שלו.

לפחות היו עושים סצינה של דקה שמלך הלילה מגיעה אליו ואז רואים את המבט לאחור על מלך הלילה ולמה נוצר ומה התכלית שלו וכו' ורק אחרי הסגירה הזו שהיו מקפיצים את הנינג'ה הקטנה להרוג אותו.

כ10 שנים וזה הסוף? עצוב :-(.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה ועוד משהו, את הקרב הזה אפשר קצת להקביל לקרב של helms deep, שיותר קצר, ויזואלית רואים יותר טוב (במקום להיות שחור מוות הוא כחול כהה, אולי זה לא כזה מציאותי או משהו, אבל זה עדיף על לא לראות בכלל), הרבה יותר מעניין, הרבה יותר טוב. משאיר אותך עם הרגשה מעולה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדרה זה עוד טוב. בספרים קווי עלילה נפתחים ונסגרים שרירותית כל הזמן, שכדי לפתח אותם, ואת הדמויות שצצות ונעלמות, צריך 20 ספרים, והדביל לא מייצר יותר כלום.

אבל ככה זו הכתיבה שלו. למעשה אין נרטיב, קו עלילה, מרכזי. יש התרחשויות מקומיות, שכל הזמן מתוארות ברמה פרטנית מתוך ההתרחשות, בהתאם למיקום בה של דמות מרכזית זו או אחרת, ומה שעובר עליה בסיטואציה. וכמו בחיים, כל קו עלילה יכול להפתח או להסגר ולכל דמות למות או לקום לתחייה. כולם מתגלגלים כל הזמן בין התרחשויות מקריות, בניסיון למצוא לעצמם מקום בתוך כל הבלאגן.

כמו בחיים.

בסדרה יש כאילו נרטיב מרכזי. בספרים אני לא מזהה אחד. לכן גם הגיוני שמלך הלילה מת לפתע.

למיטב זכרוני גם אין בספרים אזכור מה קורה לתינוקות של קראסטר בכלל, מלבד זה שנותנים אותם "לאחרים". אין גם "מלך הלילה" כמו בסדרה. בספרים זו דמות אחרת לגמרי, וטיבם של "האחרים" לא ברור.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כישרון הכתיבה בהחלט לא מתקרב לבוהן, אבל למרטין גם מגיע למות, כול כך הרבה זמן עד Winds of winter , בוא, מלחמה ושלום לקח פחות זמן. הוא פשוט זנח את הכתיבה ונהנה מהכסף, זנח את המעריצים.

כול העונה אכזבה אחת אחרי השניה, בהחלט אין מה לצפות, גם מי שיושב על הכס זה לא כול כך מעניין.

מה שכן, פה אין נבואות, זה "משחקי הכס" ולא "שיר של אש וקרח" , לא זכור לי שהיו נבואות בסדרה, לא לגבי סרסי, לא אזור אהיי, לא כלום. אז אין מה להתאכזב מזה.

אני לא חושב שהוא זנח את המעריצים. אני חושב שהוא קרס תחת sheer scale של הסיפור. הוא מעדיף להשקיע את האנרגיה בכתיבת ספרים קלים יותר. לדוגמא לא מזמן הוא סיים לכתוב ספר על ההיסטוריה של משפחת טיגריאן:

https://www.amazon.com/Fire-Blood-Thrones-Targaryen-History/dp/152479628X

לדעתי פשוט רוצים ליסגור את הבאסטה וסתם מזרזים ומחלטרים את כל העונה הזו, באמת אכזבה, כל משחקי הטקטיקה/הבגידות והכל הלך לפח.

בטח חשבו לעצמם איך נצמצם את עלויות הCGI והקרבות בדקה? בוא פשוט נעלים את כל הדות'טרקי בשנייה, נשאיר קצת חיילי אנסליד, וזהו.

וככה סתם להרוג את מלך הלילה? WTF? אפילו לא קיבלנו מידע מי ולמה ומה הסיפור האמיתי שלו.

לפחות היו עושים סצינה של דקה שמלך הלילה מגיעה אליו ואז רואים את המבט לאחור על מלך הלילה ולמה נוצר ומה התכלית שלו וכו' ורק אחרי הסגירה הזו שהיו מקפיצים את הנינג'ה הקטנה להרוג אותו.

כ10 שנים וזה הסוף? עצוב icon_sad.gif.

ממש ככה.

מרטין אמר שצריך לפחות 10 עונות של 10 פרקים בשביל לסיים את הסיפור ברמה סבירה.

כנראה ליוצרים ושחקנים רוצים לסגור את הבאסטה כדי שיוכלו להמשיך בחיים שלהם.

מובן, אך מאכזב שהסאגה תסתיים בצורה כל כך עקומה.

מרטין עצמו כנראה גם התנער מהסדרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאור מדויק של פרק 3.

כל כך מאכזב!

גם אני מגיע מהספרים עוד לפני שהחלה הסדרה (אם כי קראתי אותם בעברית ולא באנגלית) וגם אני חוויתי בילד-אפ מטורף (במשך יותר מעשור!!) לגבי מהותם, מקורם ושאיפותיהם של האחרים. וגם אני התאכזבתי שכל זה (מה שנדמה כעיקר של ״שיר של אש וקרח״) נגמר בקרב הראשון שלהם בצורה סתמית לחלוטין.

דבר נוסף שכתבת ושאני טוען אותו כבר תקופה ארוכה: מהרגע שהם החלו להתפצל מהספרים, כך הם התרחקו מההילה האדירה שהייתה להם בעונות הראשונות.

לעומת זאת, אני כן חושב שמרטין מבין את המשמעות של סדרת הספרים שלו ושל המשקל שלה עבור המעריצים הקיימים והעתידיים והוא לא רוצה לשחרר משהו פחות ממושלם. מכאן העיכוב (שוב, לדעתי. אולי זה סתם ווישפול ת׳ינקינג)

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהוא זנח את המעריצים. אני חושב שהוא קרס תחת sheer scale של הסיפור. הוא מעדיף להשקיע את האנרגיה בכתיבת ספרים קלים יותר. לדוגמא לא מזמן הוא סיים לכתוב ספר על ההיסטוריה של משפחת טיגריאן:

https://www.amazon.com/Fire-Blood-Thrones-Targaryen-History/dp/152479628X

קראת? זה שווה משהו?

לי יש הרגשה שהוא הוציא ספרים מסביב כדי למכור את הסיפורים ל HBO ולהרוויח עוד כמה שקלים, ובזה הוא זנח את המעריצים.

פריקוולים, סיקוולים וכאלה זה נחמד, אבל אני מעוניין לסיים לקרוא את הסיפור הראשי.

לעומת פאלו אני לא הרגשתי כאילו בספרים הכול בבלאגן ואני חושב שההתרחשויות המקומיות האלה כולן קשורות לעלילה אחת מרכזית שאפשר לעקוב אחריה. מצד שני אני מסתמך על הזיכרון שלי כי סיימתי את הספרים לפני 6-7 שנים אז... אולי אני טועה.

אגב אני לא קראתי את הפרקים הרנדומליים שהוא זרק למעריצים שלו. לא יודע, לא נראה לי סבבה.

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...