Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פנצרייה שהרסה את הברגים בגלגל

שאול לוי
שימו לב! השרשור הזה בן 1814 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלפתי כרגע צמיגים בפנצרייה בקריות, הם מיהרו בגלל יום השואה, אני קולט שהילד שמחבר את הגללגל הרביעי לא מפסיק עם הפטיש אוויר, ניגשתי לשם ואני רואה ש 3 ברגים מתוך 4 הוא הבריג עקום ומנסה לגרום להם להתברג בכוח, ניגשתי לבעל העסק שאמר שהברגים שלי דפוקים וזה לא בעיה שלהם.הוא לקח את הפטיש אוויר והמשיך לנסות להבריג את הבורג, ואמר שיש חלודה וצריך לשים wd40 כדי שזה יכנס, ואז שם והמשיך ואני בשיא הקריזה מול 7 בני דודים צורח עליו והוא שם לי בורג אחר של רכב אחר ואמר לך תתלונן איפה שאתה רוצה. השאיר אותי עם רכב שבו 2 ברגים מקוריים סגורים, אחד לא מקורי ואחד לא סגור עם הברגה הרוסה למי מתלוננים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה חמור ומצער מאוד.

קודם כל אל תיסע כך ברכב, קח אותו למוסך קרוב שיבדוק את הברגים בכל הגלגלים ותתקן מה שצריך ושמור את החשבונית.

דבר שני פנה למשרד התחבורה איגוד המוסכים והגש תלונה עם פירוט.

דבר שלישי, כאשר יש בעיה בהברגה הוא היה צריך להראות לך את זה כבר פתיחה של הגלגל ולא בסגירה, כאילו חכם לאחר מעשה ומנסה לחמוק מאשמה.

אין דבר כזה חלודה בהברגות, ברגי ואומי גלגלים מיוצרים ומצופים במתכות כמו ניקל למניעת חלודה, בכל שנותיי בתחום מעולם לא נתקלתי בבורג/אום גלגל שתפוס עקב חלודה, החלודה אם קיימית היא מאוד מאוד שטחית.

כאשר מגיע אלי רכב עם בורג גלגל שנפתח קשה אני מיד קורא לבעל הרכב מראה לו ומעדכן אותו שכבר בפתיחה יש בעיה ושיחולו עלויות תיקון נוספות כך צריך להתנהל.

לא ציינת את דגם הרכב, אז אענה באופן כללי, אם ברכבך קיימים אומים לגלגלים משמע צריך לחלץ את הגוג'ונים ההרוסים ולהחליף בחדשים יחד עם אומים ( עלויות נמוכות יחסית)

אם מדובר בברגים, משמע יש נזק לנאבה ואז העלויות גבוהות מאוד ויהיה צורך להחליף נאבה ומייסב גלגל תלוי ברכב וברגים חדשים.

ברגים ואומי גלגלים לעולם לא נהרסים בזמן פתיחה, אלא אם כן מישהו לפני סגר אותם עקום ואז בפתיחה רואים את הנזק, ופה הוא היה צריך לקרוא לך ולהראות לפני שהוא סוגר.

בכל מקרה עליך לתקן את הרכב ולהחזירו למצב בטיחותי, אחר כך תתנהל מול הפנצריה.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה , הרכב הוא שברולט אופטרה, יש אומים ולהחליף אום וגוז'ון זאת לא בעיה בכלל , היחס המזלזל ונסות להפיל את האשמה עליי זה מה שמעצבן, הילד שסגר את הברגים נראה בן מקסימום 15 , לא נראה לי שיש לו הסמכה בכלל. כשאגמור איתו את הסיפור אעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלם טוב את מצב ההברגות.. מספר תמונות ממספר מצבים.

יש למשרד התחבורה מחלקה די טובה לטיפול בבעיות מוסכים.

גם ל איגוד המוסכים - יש אגף ענף לטיפול בבעיות - "

ענף הצמיגים איגוד המוסכים" - צור איתם קשר והיתלונן

(מהתאור שלך, לא נראה כי מכונאי מוסמך או אדם מוסמך לטיפול בצמיגים , ביצע את סגירת ההברגות)

הטיפול מחולק לפי אזורים כדוגמה - לדעתי כדאי להתקשר למזכירות הראשית, ולבקש הדרכה

• תל-אביב והמרכז, משרד ראשי
    איש קשר: עו"ד דנה סלטון, אחראית על תלונות הציבור
    מען לשליחת תלונות: יוסף קארו 24, ת"א 67014.
    שעות מענה טלפוני לקהל: ימים א'-ה' 10:00 – 13:00
    טלפון: 03-5620113.EMAIL: [email protected]
  • סניף חיפה והצפון
    איש קשר: מעין חמוי, אחראית על תלונות הציבור.
    מען לשליחת תלונות: חלוצי התעשייה 47, מפרץ חיפה 26119.
    שעות מענה טלפוני לקהל: ימים א'-ה' 08:30-16:00
    טלפון: 04-8405001
  • סניף באר-שבע והדרום
    איש קשר: מוניקה שחק, אחראית על תלונות הציבור.
    מען לשליחת תלונות: הנרייטה סולד 8, ב"ש 84894.
    שעות מענה טלפוני לצבור: ימים א'-ה' 08:30-16:00
    טלפון: 08-6233107
  • סניף ירושלים והאזור
    איש קשר: ישרפור מיטל, אחראית על תלונות הציבור.
    מען לשליחת תלונות: רח' האומן 21 תלפיות, ירושלים 93420
    שעות מענה טלפוני לצבור: ימים א'-ה' 08:30-15:00
    טלפון: 02-6781272

גם לאיגוד המוסכים - יש אגף לטיפול בתלונות, המטפל ומבצע בורריות ומעניש מוסכים ומתקיני צמיגים החורגים מהתקנים.

https://iga.org.il/%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%A7%D7%AA-%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8/

ראה כאן דוגמה לטיפול בבעיה - חווית לקוח רעה ב"צמיג ישיר" פתח תקוה

"בשלב הזה עירבתי את מר יוסף נעים ( יו"ר ענף הצמיגים איגוד המוסכים ) אשר בשיחת טלפון עם גיא עזר לי

ואכן הוחלף לי הצמיג לשביעות רצוני המלאה"

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי נראה מוזר שכתובת המייל של נציבות תלונות הציבור באיגוד המוסכים נקראת מלשינון? :shock:

ועוד בשורוק במקום בחולם.

כלומר מבחינתם מי שמתלונן הוא מלשין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה הזו היא נחלתם של כמעט כל המוסכים/הפנצ'ריות. כולם משתמשים בפטיש אויר לפתוח/לסגור את אומי הגלגלים. עוד לא ראיתי מוסך/פנצ'ריה אחד/ת שהשתמשו במפתח אומים רגיל או שסגרו אום גלגל לפי מפרט המומנט שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לאכזב סתם אבל אני בספק אם מתביעה או תלונה כזו כלפי המוסך הזה תניב משהו. המוסך לא ישתף פעולה או שייזרוק שהברגים שלך אשמים..ואתה תזרוק עליו...ומשרד התחבורה יגרד עם שניכם את האף..ואתה תזרוק כסף על עורך דין...בקיצור סבטוחה שעלולה להיגמר בלא מעט עצבים והוצאות. זה התחום לטוב ולרע..בין השחור ללבן יש לא מעט אפור שבא גם לא מעט על חשבון הלקוח. בכל מיקרה תעדכן בהתפתחויות עם יהיו ופעם הבאה שאתה ניכנס למוסך אל תתבייש לפני הליפט לבקש ממנו לעבוד בצורה מבוקרת וללא פטיש אויר בסגירות ומי שיעשה לך פרצוף תגיד לו תודה שלום. יש פה מספיק בעלי מקצוע מנוסים ומומלצים ולא מעט אנשים בפורום שגן כן יכולים לעזור לך שתצטרך משהו.

עריכה אחרונה על ידי מאור30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הראשון לצעוד עם לפידים ולשרוף בעלי מקצוע שלא משתמשים בידית מומנט.

אבל בואו, לא צריך ידית מומנט בשביל לא להרוס ברגי גלגל.

פשוט צריך להבריג אותם ישר ובכח סביר, ואת זה אפשר לעשות עם כל כלי, כולל פטיש אויר.

הבעיה מתחילה כשלא משקיעים את השניה וחצי בשביל להלביש את האום \ בורג על ההברגה עם היד, על מנת לוודא שהכל ישר ובמקום, לפני שנותנים בסגירה.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לסגור עם מפתח מומנט. הידית שיש לך ברכב מיועדת לזה שלא תצליח להפעיל יותר מידיי כוח.

הידית שבאוטו +לחיצה בריאה עם הרגל של מבוגר תסגור את הבורג במומנט הרצוי.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1814 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...