Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באגי שטח (דוגמת רייזר) האם יש חובה לביטוח הכלי?

b_elad
שימו לב! השרשור הזה בן 1790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מנסה לברר האם חובה לבטח רכב שטח כגון רייזר/באגי בביטוח חובה - הבנתי שרוב האנשים לא מבטחים השאלה מה עפי חוק.

אם זה חובה משונה בעייני שרוב חברות הביטוח לא נותנות שרות לנל רק 2 חברות הצלחתי למצוא. בנוסף התקשרתי למשרד התחבורה ולא נתנו תשובה ברורה, אמרו לי שסוכני הביטוח יודעים - להם כמובן יש אינטרס - הביטוח יקר מאד וכנראה רווחי

אשמח לפרטים

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני מנסה לברר האם חובה לבטח רכב שטח כגון רייזר/באגי בביטוח חובה - הבנתי שרוב האנשים לא מבטחים השאלה מה עפי חוק.

אם זה חובה משונה בעייני שרוב חברות הביטוח לא נותנות שרות לנל רק 2 חברות הצלחתי למצוא. בנוסף התקשרתי למשרד התחבורה ולא נתנו תשובה ברורה, אמרו לי שסוכני הביטוח יודעים - להם כמובן יש אינטרס - הביטוח יקר מאד וכנראה רווחי

אשמח לפרטים

אלעד

כל כלי מנועי חובה לבטח בביטוח חובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שהפוטנציאל לעשות תאונה בשטח גדול לכן לא כל חברה לוקח סיכון זה על עצמה

ואם כבר לקחה דרשה הרבה כסף כי הסיכון לתאונה גבוהה יותר מפי 2 בשטח

צעירים שלרוב רוכבים

ורכבי ספורט שטח אתגרי שמנסים להגיע לקצה

להרשות לנהוג בהם כבר בגיל 16

כנל לגבי אופנועים

לא שאני שמח או מעודד

אבל אפשר להבין את הצד המבטח פה

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk

JDM its my life,Subaru b3 Sport

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנכתב כבר- כל רכב מנועי חייב בביטוח חובה.

לא. זה לא רווחי לחברות הביטוח לבטח כלי שטח ואופנועים. בשורה התחתונה הן מפסידות מזה.

כיוון שהחוק מחייב את החברות להציע ביטוח שכזה לכל דורש הוקם ה"פול". הפול מורכב מכמה חברות ביטוח (כל אחת באחוזים שונים) ובפול כל אחד יכול לעשות ביטוח.

סביר להניח שגם החברות שמצאת עושות דרך הפול.

למה אנשים לא מבטחים? כי החוק עקום. כל רכב חייב בביטוח והביטוח הוא פר רכב ולא פר נהג.

כשלמישהו יש כמה רכבים הוא לא תמיד יכול לאפשר לעצמו לבטח את כולם.

דוגמא- בתקופה מסויימת בחיי החזקתי 3 דו גלגליים, רכב קטן משפחתי וטרקטורון. כיוון שאני עדיין לא יודע לפצל את עצמי אז אין לי באמת אפשרות לרכב/לנהוג על יותר מכלי אחד בו זמנית. לעשות 5 ביטוחים כששלושה מתוך הכלים יוצאים במקרה הטוב פעם בשבועיים מהחנייה הרגיש לי שמנסים לגזול אותי. ולכן כלי השטח לא היו מבוטחים. מה לעשות- המציאות "מחייבת" לעבור על החוק ולהסתכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הגדרות ספציפיות לגבי קורקינטים ואופניים חשמליים. בכל מקרה, נכון להיום ההתייחסות אליהם שונה מאופנוע/מכונית/טרקטור/רייזר שחייבים ברישוי לנהג והרכב + ביטוח.

טרקטורונים חשמליים מוגדרים כ'צעצוע' ויש להם הגבלת מהירות (אולי גם הספק).

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הגדרות ספציפיות לגבי קורקינטים ואופניים חשמליים. בכל מקרה, נכון להיום ההתייחסות אליהם שונה מאופנוע/מכונית/טרקטור/רייזר שחייבים ברישוי לנהג והרכב + ביטוח.

טרקטורונים חשמליים מוגדרים כ'צעצוע' ויש להם הגבלת מהירות (אולי גם הספק).

איזו הגדרה ביטוחית יש לאופניים וקורקנטיים? אין. כנ''ל אגב גם לקולנועית, שמותר לה לנוע על הכביש (בלי להפריע, לסכן וכל הבלה בלה הזה) אך אינה מחוייבת ברשיון או ביטוח.

אני הרבה זמן שומע על זה שאנשים לא מבטחים רכבי שטח, לא דבר חדש. כמובן שאותו בן אדם ישלם ביוקר כאשר יקרה משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הגדרה מהם אופניים חשמליים ומהו קורקינט ועבורם קיימים חוקים שונים מכלי רכב מנועיים שנדרשים לביטוח, רשיון נהיגה וטסט שנתי.

קח בחשבון שגם בשטח יש הולכי רגל, אופניים וכלי רכב נוספים. תאונות (גם עצמיות) קורות כל הזמן. די לא אחראי לצאת מהנחה ש 'יהיה בסדר, לי זה לא יקרה...'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...