Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך באמת אפשר להמנע מדוחות באירופה?

AsafRS
שימו לב! השרשור הזה בן 1809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעוד כחודשיים אנחת עם הבת זוג במינכן ואקח משם רכב ( Mercedes E350d/Audi A6 3.0/BMW 530d זה מה שהיה לשלמה סיקסט במבצע עם Cal שכולל את כל הביטוחים במחיר די טוב שעניין אותי. הייתי מעדיף רכב קופה כלשהו קטן יותר כמו BMW 430 או אם היה Audi TT, אנסה להחליף שם).

ממינכן ניסע לדולומיטים בצפון איטליה לכמה ימים. מדובר בנסיעות די ארוכות, הארוכות שבהן הן הנסיעות הלוך חזור ממינכן לאיטליה. כבר השכרתי רכב בצ׳כיה לפני כמה חודשים וקיבלתי דו״ח מהירות ממצלמה כשנסעתי 109 (104 אחרי הורדה אפשרית או משהו כזה) כשמותר 100. הכל היה כתוב בצ׳כית ושאלתי את הנהג שנסענו איתו מהשדה (השכרנו את הרכב ליום אחד) ואמר שכתוב במכתב שבעיקרון היה מותר בכלל 80 באופן זמני. אמר שגם הוא מקבל דוחות מהמצלמה שם.

בפראג ניסיתי להקפיד ככל האפשר לשמור על המהירות המותרת. היה לנו GPS מובנה ברכב שהיה כתוב בו את המהירות בכל כביש. איך אני יכול לדעת מה המהירות המותרת העדכנית בכל רגע נתון? איך אני יכול לדעת איפה יש מצלמות? ועוד אני הולך להיות באיטליה, ששם הבנתי הדוחות מגיעים עד הבית בלי היסוס, באיחור של חודשים עם ריבית מטורפת. מקווה שבאיזור הדולומיטים אין מצלמות כלכך... הייתי שמח לא לשכור רכב אבל לא ניתן להסתדר שם ללא רכב.

אז איך עושים את זה? איך לא מקבלים דוחות? או שזה בלתי נמנע ולהוסיף עוד 1000₪ לפחות בתכנון ההוצאות לטיול...

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איך אני יכול לדעת מה המהירות המותרת העדכנית בכל רגע נתון?

תמרורים. הם גם בשפה אחת ובינלאומית של מספרים, ככה שלא תפספס.

אז איך עושים את זה? איך לא מקבלים דוחות?

לא עוברים על החוק.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, ברור שהתשובה לשאלה היא לא עוברים על החוק. השאלה מה הדרך הטובה ביותר לדעת מה החוק בכל רגע נתון. קרי מה המהירות המותרת והאם מותר להמשיך בנסיעה או שאם אמשיך עוד 10 מטר אפגוש שלט ZTL ואקבל קנס? האם ניתן בWAZE להגדיר שלא יכנס לאיזורי ZTL? אלו איזורים עם תנועה נמוכה באיטליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עפתם עליו כאילו הוא מתכנן לפתוח שם ג'ימקנה בכביש ציבורי?

לעניין - סע עם וייז ו\או גלאי רדאר (תצטרך לעשות קצת חיפושים על איזה תדרים [KA\X\K משתמשים באזור שתהיה בו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערנות.

תוכנת ניווט עדכנית.

שהזוגית תסתכל על הכביש ולא עליך.

אתה חוצה את אוסטריה או שוויצריה - לוודא שיש לך vignette בתוקף. כמוכן לבדוק כיצד משלמים על האוטוסטראדות באיטליה.

ובכל זאת, להביא בחשבון קנסות לא צפויים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפים עליו? הגזמת.

מדובר בפאקינג אירופה, לא המזרח הרחוק. השילוט מוכר וברור. נתקלת בשלט ZTL? אל תכנס. תעצור בצד ותבדוק, או פרסס וסע משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להביא בחשבון שגלאי מכמונות ומפות מכמונות אינם חוקיים בגרמניה, אוסטריה ושויצריה (וגם בצרפת). לא יודע מה הסיכון להתפס עם זה, אבל זו עבירה פלילית חמורה. יצרני המפות מודעים לכך, ולא תמצא התראות במכשירי ה-GPS.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי השכרה במינכן ונסעתי הלוך וחזור לונציה. לפני המעבר לאוסטריה תעצור בתחנת דלק ותקנה מדבקה לעשרה ימים. משם לאיטליה והדולומיטים. שים לב בכפרים יש המון הגבלות מהירות והמצלמות בחביות. תעזר בוויז.

עשיתי ביום אחד ממינכן למעבר פורדוי בדולומיטים. יש שם אחלה מלון במגרש החניה ואחרי יומיים לונציה מסטרה. כבישים מעולים ויפים. היה לפני שנה. בינתיים לא קיבלתי דוח

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש צודק - בחלק ממדינות אירופה נורא קל לקבל דו"חות מבלי משים, דווקא פחות באוטוסטרדות, שם השילוט מאוד ברור, אלא בעיקר בדרכים צדדיות שבהן לפעמים גם מסתתרות מצלמות (או שוטרים) בדיוק אחרי שלט (לפעמים זמני) של הורדת מהירות. מספיק שתנהל שיחה עם הנוסע בשביל שלא תשים לב שבדיוק היה שלט של 70 קמ"ש בכביש של 90 ומיד אחריו מצלמה.

הפתרון הכי טוב הוא כאמור וייז - עם ווליום מספיק גבוה שתשמע את האזהרות ובמקום מספיק ברור באוטו בשביל שתראה את המהירות בכל רגע נתון. ממליץ לקחת מעמד לטלפון איתך (וכמובן מטען לרכב).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החמור ביותר הוא "איזור מיתון תנועה", עם שלטי zone 30 (באיטליה zona 30). השלט הזה בתוקף עד שלט מבטל (צומת אינו מבטל את ההגבלה), וכיוון שהדבר הזה נמצא בדרך כלל בשכונות מגורים, ובמיוחד בקרבת בתי ספר, ההקפדה קיצונית והקנסות כבדים.

שוויצריה מפורסמת בהסוואת המצלמות. פח אשפה תמים למראה יכול להיות מלכודת. וכמולדת המולטאנובה יש מצלמות בכל פינה, צומת ורמזור, שאוכפות לא רק מהירות אלא גם רמזור אדום, עקיפה מימין, שמירת מרחק, ומי יודע מה עוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש שיטה שבינתיים מוכיחה את עצמה.

לוקח רק רכב דיזל אוטומט שהוא ממש טוב בלשמור על נסיעה איטית כמו 30 או 50

תמיד לוקח gps מובנה ובנוסף בכניסה לכפרים אשתי מחזיקה וויז שמראה מיקום מצלמות קבועות.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קרא את חוקי הנהיגה בכל ארץ ותדע בגדול את כללי המהירות.

אירופה המערבית (לפחות) מתומררת למשעי. הקפד על ההנחיות של תמרורי המהירות.

*אל תסמוך על הנחיות המהירות בתוכנת הניווט* (אלא רק כלפי מטה אם אינך בטוח). הן לא בהכרח מעודכנות.

אמנם אני משתמש בסייג'יק בחול ולא בוויז אבל מניח שאי הדיוק בהנחיות המהירות שלהן ביחס למציאות יהיה דומה. לפני מספר חודשים הייתי בצפון איטליה והיו מספר מקרים שהמהירות לפי תכנת הניווט לא התאימה לשטח. ממש עכשיו חזרתי מספרד ( מרכז ודרום) והיו המון מקרים של אי התאמה -

היה ער לתמרורים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהגתי באירופה מספר רב של פעמים ותמיד השתמשנו בוויז.

הוא מתריע על כל שינוי קטן ומאד עדכני ולכן לא קיבלתי דוח אחד.

בעיקרון זכור את המשפט אם יש ספק אז אין ספק וסע 10 קמ"ש נמוך יותר ממה שמותר שם.

וגם תמיד תסע בימין ותצמד לרכב שנוסע שם במהירות קבוע ואל תשבור את הראש ותהנה מהנוף.

מקסימום תגיע 30 דקות מאוחר יותר אבל בלי דוחות.

דרך אגב, פאקים תמיד קורים, יש מלכודות של משטרה לפעמים שאין מה לעשות אלא לאכול את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...