Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת בעלות על רכבים, נוסח "קל אוטו", פרק "ב".

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 1771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בפרק הראשון כולנו ראינו, איך מתבצעת העברת הבעלות בחברה הזו.

גם כאן בפורום, לגבי הרכב שקניתי מהם,{אימפרזה},ואפילו שודר בטלוויזיה, בזמנו, בתוכנית "הכל כלול",וגם בערוץ השני.

האימפרזה נמכרה די מהר 4 חודשים לאחר הרכישה, ב-1000 ש"ח פחות ממה ששולם עבורה.

לאחר מכן אנשי "קל אוטו" הצליחו לשכנע אותי די מהר ש"זו מעידה חד פעמית" ו "הפעם נפתיע אוותך עם רכב במצב מעולה".

וכך היה.

הביאו לאילת רכב באמת במצב ממש טוב עם מעט ק"ם,[ספייס סטאר, 71000 ק"ם]. גם המחיר היה בסדר.

הרכב התגלה כמצויין. נמצא אצלי כ-3 חודשים, ומה אני אגיד? אין מילים. הכל בסדר. בינתיים.

כל מה שיוליאן כתב על הרכב בזמנו, הכל נכון. הרכב הפתיע בחסכון בדלק, ונוסע ממש טוב.

רק "ששכחו" להעביר עליו בעלות על שמי. שכחו? ממש לא. הרי כדי להעביר בעלות, צריך לשחרר שיעבוד, נכון?

לשחרר שיעבוד, פירושו להעביר כסף לגוף אחר. אבל כנראה ש-להוציא כסף זה ממש קשה.

אין צורך להדגיש, שכל ניסיונותיי בכל דרך אפשרית, לזרז את הנושא, עלו בתוהו.

"קל אוטו", יש להם נציג בפורום? או שה"נציגים" היחידים שנראה, יופיעו שוב בטלוויזיה, במצלמה נסתרת, בפרק "ב".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיי שאני לא מבין אותך.

אין כח בעולם שיחזיר אותי לספק או נותן שירות שיצאתי ממנו בתחושה לא טובה.

לא חנות מקרמה, לא ירקן, לא פלאפליה, ולא יבואן רכב או חברת ליסינג.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשחרר שיעבוד, פירושו להעביר כסף לגוף אחר. אבל כנראה ש-להוציא כסף זה ממש קשה.

איזה כסף צריך להעביר, ולמי?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני מבין כדי להסיר את השעבוד כנראה צריך לחסל את ההלוואה . אני משער שצריך להעביר את הכסף למלווה.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אמור להיות אינטרס של המוכר להעביר בעלות בהקדם האפשרי. אם הקונה יסע בכביש אגרה, למשל, החשבונית תגיע לבעל הרכב לפי הרישום במשרד הרישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כל כך מדוייק במקרה של חברת השכרה/החכרה של רכבים.

במועד מכירת הרכב הם מחתימים את הקונה לגבי העברת חיובים ודוחות על שמו.

בנוסף הקונה גם מתחייב לשלם להם 50 משהו ש"ח דמי טיפול בהעברת החיובים על שמו.

ולכן זה לא כל כך מטריד אותם ..

אני קניתי מקל אוטו בתל אביב, ותוך שבועיים נתנו לי ייפוי כח חתום ע"י עו"ד .

פשוט הלכתי לדואר והעברתי את הרכב על שמי .

לדעתי הבעיה היא הסוכנות באילת.. כנראה יש להם בעיה,

אבל זה מסוג הבעיות שהגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות מסדרת תוך כמה ימים.

פשוט קפוץ לבית המשפט, תמלא כתב תביעה על איש קיום החוזה.

תתבע 5,000 ש"ח + 100 ש"ח לכל יום איחור בהעברת הבעלות.

שהעו"ד שלהם יקבל את התביעה הוא ישלח לך ייפוי כח להעביר את הרכב על שימך תוך יומיים ויבקש ממך להסיר את התביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אענה כאן לכמה חברים,

אין קשר לעיר אילת. זה קורה בכל הארץ.

החברות הללו רוכשות את הרכבים, לא מכספם הפרטי, אלה בעזרת הלוואות.

הלוואות, כנגד שיעבוד הרכבים לבנק, או בנקים שונים.

אבל במעמד המכירה, או תוך הרווח שהם עושות על חשבון הליסינג או ההשכרה, הם אמורים כבר להחזיר את ההלוואות הללו.

הם אינם עושים זאת, ומשתמשים בכספים שהם מרוויחים על הרכבים, למטרות אחרות.

וככה הם מייבשים את הלקוחות שלבסוף משלמים במיטב כספם על הרכבים הללו, עוד ועוד,

DISCO

הפיתוי היה חזק. הם הביאו רכב במצב מעולה. עם ק"ם נמוך מאוד. נקי. רכבים כאלה מאוד נדירים בחברות הליסינג.

גם תומחר בצורה אגרסיבית, כפיצוי מסויים{אם אפשר לקרוא לזה ככה} על רכב ה"LEGO" שמכרו לי בפעם הראשונה.

אבל לאחר העברת הבעלות הנוכחית, כף רגלי לא תדרוך יותר ב "קל אוטו". ולא משנה מה יהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כל כך מדוייק במקרה של חברת השכרה/החכרה של רכבים.

במועד מכירת הרכב הם מחתימים את הקונה לגבי העברת חיובים ודוחות על שמו.

בנוסף הקונה גם מתחייב לשלם להם 50 משהו ש"ח דמי טיפול בהעברת החיובים על שמו.

בתכל׳ס הם מוכרים רכב שאינו שלהם. באותה המידה אני יכול למכור את גשר הירקון.

שתי שאלות:

1. למה שמישהו יחתום על כזה דבר שאומר בעצם הרכב לא באמת שלו אבל כל החיובים והדוחות שלו.

2. למה משרד התחבורה מסכים לסידור העקום הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) הם מתחייבים להעביר בעלות תוך 14 יום. לי אישית אף פעם לא עשו בעיות עם זה. בטויוטה סלקט אפילו לא נתנו לי לקחת את הרכב עד שעובד שלהם חזר מהדואר עם אישור העברת בעלות.

ב) זה זכרון דברים סטנדרטי - כל החיובים והדו"חות הם על אחריות הקונה מרגע קבלת הרכב.

ג) זאת דרך מאוד הגיונית לנהל עסק, והמון חברות עובדות ככה - במקום להשקיע הון עצמי, לתת לכסף מושאל לעבוד בשבילך. בעצם כל חברה ציבורית עובדת ככה.

לעכב העברת בעלות זה עדיין לא תקין.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיי שאני לא מבין אותך.

אין כח בעולם שיחזיר אותי לספק או נותן שירות שיצאתי ממנו בתחושה לא טובה.

לא חנות מקרמה, לא ירקן, לא פלאפליה, ולא יבואן רכב או חברת ליסינג.

כנ"ל בטח ובטח כשמדובר ברכישת רכב וכד'.

לא מצליח להבין את פות"ש.

now: Honda Jazz 2011 1339 i-vtec 99 HP CVT

past: Honda Jazz 2009 1339 i-vtec 100 HP manual

opel corsa C 2001 EcoTec 75HP manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לשמוע סיפור על עלילות קל אוטו וההעברה החמקמקה?

יש לי איזה חבר שקנה מהם רכב, בחור אמריקאי שעשה עלייה לישראל. אחלה גבר. אפילו התנדב לצה"ל.

שילם להם את כל הכסף טבין ותקילין בצ'ק בנקאי.

העברת בעלות? החתימו אותו על יפוי כוח ואמרו לו "נבצע בקרוב"...

הבחור הלך שמח וטוב לב, ביטח את הרכב שלו במקיף והכל טוב ויפה.

עברו שבוע ימים והרכב עבר תאונה - הרכב טוטאל-לוסט (ואפילו לא באשמת חבר שלי... נהג שיכור נכנס בו בעצמה)

הבנאדם היה צריך לעבור שבעה מדורי גהנום מול חברת הביטוח להסביר להם מה בדיוק הסיפור עם העברת הבעלות.

בשן ועין הוא ניצל מחברת ביטוח שמנסה להתנער מהמבוטח שלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

בדיקת העברת בעלות היא די פשוטה - מנסים לבצע חידוש רשיון או הנפקת כפל רשיון באמצעות הצלבה של מספר הרישוי עם תעודת הזהות של הבעלים או הח"פ של החברה ממנה נרכש הרכב. אם בהצלבת נתוני תעודת הזהות עם מספר הרישוי ניתן להתקדם לתשלום בעבור חידוש הרשיון/כפל רשיון - הללויה. יש לקחת בחשבון שבחלק מהמקרים יש חלון של חודשיים או שלושה בהם לא ניתן להנפיק כפל רשיון ותוצג הודעה שאומרת שהרכב פטור, שזה גם תקין. לאחר פרק זמן זה ניתן יהיה להנפיק כפל רשיון ברשיומטים או דרך אתר משרד הרישוי.

כנ"ל לגבי מקרים בהם מכרתם רכב לטריידאין/מגרש/whathaveya ואתם רוצים לדעת אם הוא כבר לא רשום על שמכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שזה נראה, המצב הכלכלי שלהם גרוע, הם מנסים לשחק על הכסף של המכוניות שהם מוכרים לדברים אחרים מהחזרת ההלוואה לבנק, השיטה לא יכולה לעבוד לאורך זמן, מתי שהוא כנראה הם יפשטו ככה רגל. ואז הבנק יכול לטעון שהרכב שלו ויעקלו לך את הרכב.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...