Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת בעלות על רכבים, נוסח "קל אוטו", פרק "ב".

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 1798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

עושים את זה כבר שנים.

כל עוד תימשך המגמה של קניה עיוורת מחברות הליסינג, למה שזה יפסק?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות מליסינג זה נוח, זה לא הנושא פה, אצל חברות אחרות זה לא קיים. ברגע שחברה מתנהגת ככה היא לא אמינה. זה לא טריק שיכול להחזיק הרבה זמן.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מי יקרא את השרשור הזה, אני לא יודע אם הוא קנה רכב מקל אוטו, חושב לקנות, או ממש עכשיו עומד במגרש שלהם ומחפש ביקורות, אבל המסר הוא אחד:

לא משלמים על רכב לפני שהועברה בעלות.

חברות כמו קל אוטו מוכרות מכוניות רגילות לחלוטין, אין להן מלאי של 400 פרארים קלאסיות, ואין שום סיבה להסכים לקנות רכב ולהשאיר אותו בבעלות של מישהו אחר.

הפתרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו למי שכבר נמצא בסיטואציה הזאת, זה למצוא מצלמת מהירות ולהתחיל להנפיק ממנה דו"חות. למהדרין אפשר גם במהלך היום להחנות את האוטו בכחולבן בלי לשלם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקת העברת בעלות היא די פשוטה - מנסים לבצע חידוש רשיון או הנפקת כפל רשיון באמצעות הצלבה של מספר הרישוי עם תעודת הזהות של הבעלים או הח"פ של החברה ממנה נרכש הרכב. אם בהצלבת נתוני תעודת הזהות עם מספר הרישוי ניתן להתקדם לתשלום בעבור חידוש הרשיון/כפל רשיון - הללויה. יש לקחת בחשבון שבחלק מהמקרים יש חלון של חודשיים או שלושה בהם לא ניתן להנפיק כפל רשיון ותוצג הודעה שאומרת שהרכב פטור, שזה גם תקין. לאחר פרק זמן זה ניתן יהיה להנפיק כפל רשיון ברשיומטים או דרך אתר משרד הרישוי.

כנ"ל לגבי מקרים בהם מכרתם רכב לטריידאין/מגרש/whathaveya ואתם רוצים לדעת אם הוא כבר לא רשום על שמכם.

יש מצב שיעבוד גם באתר אונליין, בניסיון לשלם אגרה (לפי הודעת השגיאה הרלוונטית בהצלבת מספר רישוי-ת"ז).

איך שזה נראה, המצב הכלכלי שלהם גרוע, הם מנסים לשחק על הכסף של המכוניות שהם מוכרים לדברים אחרים מהחזרת ההלוואה לבנק, השיטה לא יכולה לעבוד לאורך זמן, מתי שהוא כנראה הם יפשטו ככה רגל. ואז הבנק יכול לטעון שהרכב שלו ויעקלו לך את הרכב.

אני חושב ש"חוק המכר" מגן על רוכשי רכב מעסק כמו ליסינג בפני שיעבוד, יתקנו אותי אם אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מי יקרא את השרשור הזה, אני לא יודע אם הוא קנה רכב מקל אוטו, חושב לקנות, או ממש עכשיו עומד במגרש שלהם ומחפש ביקורות, אבל המסר הוא אחד:

לא משלמים על רכב לפני שהועברה בעלות.

אבל האם החברה תסכים להעביר בעלות לפני ששילמת? האם מוכר פרטי יסכים?

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולכים לבנק, מוציאים צ'ק בנקאי, ונותנים אותו אחרי העברת הבעלות.

במידה שהחברה לא מוכנה לזה, מחתימים אותם על נייר שאומר שיש להם 5 ימי עסקים להעביר בעלות ולא העסקה מבוטלת והם מחזירים את הכסף.

או שעושים את המשפט הראשון עם הנציג מכירות. הולכים איתו לדואר כשהצ'ק הבנקאי ביד.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

"אף אחד לא יסכים להעביר בעלות לפני תשלום מלא"

בדיוק.

אני קניתי רכב מלובינסקי טרייד ואחרי העברת התשלום לא נתנו לי לצאת מהמשרד לפני שספקו לי אשור העברת בעלות.

אין בעייה לשלם לםני העברת הבעלות. הבעייה היא. עם ספקים כמו קל-אוטו ודומים לה.

פשוט להמנע מקנייה משכאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו למי שכבר נמצא בסיטואציה הזאת, זה למצוא מצלמת מהירות ולהתחיל להנפיק ממנה דו"חות. למהדרין אפשר גם במהלך היום להחנות את האוטו בכחולבן בלי לשלם.

ההצעה הזאת טובה רק למי שהרשיון לא חשוב לו והוא במילא נמצא או עומד להיכנס להליכי פשיטת רגל.

הרי ממש קל למצוא מצלמת מהירות, וכבר במעבר הרביעי שלך.. אתה יכול להגיד שלום לרשיון נהיגה (4 כפול 10 זה 40 נקודות),

אומנם הרכב רשום על קל אוטו (כמו אלפי רכבי ליסינג) אבל הדוחות יוסבו על שימך בזריזות.

לגבי חנייה בכחול לבן.. גם פה לא תהיה להם שום בעיה להעביר על שימך את כל הקנסות.

ואת המשטרה/השופט לא ממש משנה על שם מי הרכב רשום, המשפט יהיה אצל מי הרכב היה בשימוש.

וגם אם זה יקרה אחרי שהבנק יעקל לך את הרכב, השופט עדיין יטיל את הקנס עליך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אולי הייתי צריך לכתוב יותר בבירור שזה נאמר בצחוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...