Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חכמת ההמונים בהחלפה לרכב חסכוני (הסתיים בייבוא BMW 330e)

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, כיום יש לי קורולה 2014 שמבחינת גודל מספקת אותי. צריכת הדלק מעצבנת אותי. נוסע 15-20 אלף קמ בשנה, הרבה בפקקים באמצע שבוע וטיולים בסופש. זוג ושתי בנות בנות 7. מתלבט לאיזה רכב לעבור:

1. קורולה סטיישן החדשה ב 140,000₪

הרכב עושה 1:19 בערך

2. מרצדס c350e ביבוא אישי שתעלה כ 190,000₪ עם 5000 קמ והרבה שיכלולים, ואולי דגם סטיישן. הרכב הוא פלאג אין שנוסע 31 קמ על חשמל, עד 120 קמש. יש לי חניה פרטית עם שקע טעינה. צריכת דלק בערך 1:40 קמ.

את הרכב אחזיק 5-7 שנים.

אשמח לתשובות רציניות. תודה רבה

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין שבשביל חיסכון של סביב ה-2000-2500 שקל בשנה על דלק אתה תוציא סביב ה-9000-10000 בשנה בירידת ערך לעומת הקורולה שיש לך עכשיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי. רוצה לעבור לרכב חדש, עם מערכות בטיחות וחסכוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההתלבטות בין שני הרכבים היא נטו שיקול כלכלי קר, ואתה מחליף רכב בכל מקרה, תקנה את הקורולה, תקבל רכב חדש עם אחריות, ירידת ערך נמוכה יותר, ואחזקה זולה משמעותית.

למרות שאני לא ממש מבין איך צריכת דלק בקורולה 2014 הורגת אותך. זאת שלי הייתה עושה 1:13 עם רגל לא עדינה על הגז, שזה מאוד יפה למשפחתומטית 1.6.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה בכלל מקום להתלבטות, כאילו, קורולה מול c class? אם יש לך את היכולת הכלכלית לקנות ולתחזק את המרצדס, זה לגמרי no brainer.

מצד שני, למישהו שמחזיק קורולה 2014 וצריכת הדלק משגעת אותו... רק תוודא שהיכולת הזו קיימת.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה בצריכת הדלק היא שרוב השבוע בעמידה בפקקים עם מזגן, מבלים הרבה זמן ברכב שלא נוסע אך צורך דלק, והיום הטכנולוגיות יכולות למנוע את זה. אני מתלבט כי אחרי תקופת זמן ארצה למכור את הרכב ולקבל חלק מהכסף בחזרה. ובינתיים גם אחסוך דלק, גם אסע ברכב חדד עם לפחות שנתיים אחריות ושקט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינו מעלי, לדעתי זה עניין של יכולת כלכלית, יש לך יכולת להחזיק את המרצדס? לספוג את ירידת הערך מבלי להתלונן?

אין שאלה המרצדס תהיה מפנק ונוחה מהקורולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אם אתה מנסה לחסוך, רכב חדש (אפילו היברידי) זו לא הדרך - חפש איזו אוריס סטיישן בת שנתיים-שלוש במקום. אם מצד שני אתה מחפש "סיבה" לקנות מרצדס חדשה, תתחדש.

השיקולים שלך לא ברורים וההתלבטות שלך לא ברורה. אלו שני רכבים שונים עם עלויות תחזוקה שונות. ואם קורולה בת 5 היא לא מספיק "ראש שקט" בשבילך, תחשוב מה תהיה מרצדס בת 5.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מעלים פה דברים מעניינים, מרצדס עם המנוע החשמלי לא צריכה להיות בעייתית במיוחד מבחינת הטיפולים, היא בטיחותית חסכונית ומאוד מפנקת ומהנה לנסיעות, יש לה בולמי אוויר והיא נוחה מאוד. אני מאמין שגם אחרי 5 שנים היא תמכר במחיר גבוהה, אבל אי אפשר לדעת. הטויוטה היא קניה בטוחה וזה יהיה הרכב השלישי שאקנה מטויוטה. ירידת הערך תהיה תלויה בנסועה שתהיה כשאמכור, אך אני לא דואג.

יש עוד נתון, על רכבי פלאג אין יש הטבת מס היום שאולי תשתנה, לכן המרצדס עשויה לשמור על מחירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא זקוק למרווח הפנימי של הקורולה סטיישן והC הקומפקטיט תספק את הצרכים המשפחתיים שלך - ויש לך את ה190K להוציא עליה - מה עוצר אותך?

תתפנק במותג איכותי - אתה חי פעם אחת בשביל מה התירוצים?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה צריכת הדלק הממוצעת בקורולה שלך?

מה מחיר המחירון שלה?

ייתכן בהחלט לאור החסכון בדלק של הקורולה החדש, כי העלות האמיתית בין רכישת קורולה היברידי חדש לקורולה שלך תהיה דומה בחישוב כולל של ירידת הערך וצריכת הדלק של שני הרכבים).

אוריס משומש יחסוך לך כמובן יותר כסף מקורולה חדש, אבל מרווח הרגליים במושב האחורי קטן מאד והרכב פשוט.

אני הייתי מכניס למשוואה את המיצובישי אאוטלנדר phev, מניסיון ברכבים היברידיים ובייחוד הדבר בולט בטיוטה קורולה סטיישן החדש, הקטעים של הנסיעה על חשמל בלבד היא כל כך נעימה וממכרת, שאני מצטער שלא רכשתי את ה- phev (רכשתי קורולה סטיישן שהוא מצויין כשלעצמו, למרות שהעלויות הכוללות ב- phev יהיו גבוהות יותר אבל עדיין נמוכות יותר מהמרצדס)

ב- phev אתה גם יכול לנסוע עם המנוע החשמלי מהר כי החשמל זול, כל עוד שמדובר בנסיעות בטווח הק"מ של המנוע החשמלי זה פחות פחות מהותי לנסוע לאט כדי לחסוך כמו ברכב היברידי. הביצועים עם המנוע החשמלי זמינים, חזקים ושקטים כמו שאף רכב עם מנוע בערה לא יכול לספק.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שזו פעם ראשונה שאני רואה מישהו שמתלבט בין קורולה למרצדס חדשה. ברור לחלוטין ששני הרכבים האלו לא ברי השוואה.

נראה לי שאתה קודם צריך להחליט מה התקציב.

אם התקציב באזור 140 לדעתי הקורולה או הפריוס יהיו הכי חסכוניות ודיי מפנקות וגם האיוניק תהיה בחירה לא רעה בכלל, אבל כמובן שזה בכלל לא מתקרב למה שאתה יכול לקבל ב 190K שם אתה יכול להוסיף לרשימה גם את המיצובישי outlende PHEV שתהיה הכי חסכונית ברשימה או הראב 4 ההיברידי החדש שלדעתי הוא רכב מדהים וקפיצה אדירה מהדור הקודם.

מבחינת ירידת ערך כנראה שהראב 4 ישמור על הערך הכי טוב והמרצדס הכי פחות (עניין של ביקוש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ראיתי אוריס 2017 ולא ממש התחברתי, מה גם שבמחיר 100+ לרכב מ 2017 זה לא כל כך נראה לי. לחבר את הרכב לחשמל ולנסוע כמו בקלנועית עד 120 קמש, לטווח של 31 קמ מאוד קורץ לי. מיטשובישי גדולה מדי עבורי ואני לא אוהב לשבת ברכבים גבוהים. המרצדס מפנקת ומשוכללת וחסכונית, הטבת הפלאג אין גורמת לה להמכר במיסוי זול. הקורולה עושה 1/10 בערך, העתיד נמצא בסוללות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. תתחדש על המרצדס.

ב. למה בכלל לטרוח לשאול אם אתה רק מנסה לשכנע אותנו?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...