Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חכמת ההמונים בהחלפה לרכב חסכוני (הסתיים בייבוא BMW 330e)

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רון :-)

נעים מאוד [emoji4]

תתחדש ונשמח לשמוע עדכונים.

יש לי חבר עם אחת והוא מבסוט מאוד. בעברו סדרה 3 שהוחלפה בסדרה 5, שהוחלפה בX5, ועכשיו i3...

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר עלות לק״מ של כ- 13 אגורות.ואם ניקח צריכת דלק ממוצעת משולבת של רכב היברידי רגיל של 1 ל- 18 ק״מ (בפועל בתוואי מישורי צריכת הדלק הממוצעת היא סביב 20 ק״מ לליטר ומעלה), לפי עלות דלק של 6.18 ₪ לליטר, העלות לק״מ היא 34 אגורות.כלומר עלות ק״מ ברכב היברידי רגיל גבוהה יותר מעלות טעינת חשמל ברכב פלאג אין בפי 2.6.אחרי שרכב פלאג אין גומר את הסוללה, צריכת הדלק ההיברידית שלו קצת פחות טובה מצריכת דלק של אותו רכב בגירסה היברידית רגילה והחסכון ההתחלתי הולך ופוחת. (למשל נירו פלאג אין לעומת נירו הייבריד, פריוס פלאג אין לעומת פריוס הייבריד). ספיציפית לבמוו אין גירסה היברידית רגילה.לרון תתחדש! האם רכשת את הבמוו סדרה 3 מהדגם הכי חדש?אם כן, כמה ק״מ אפשר לנסוע בו על הסוללה בלבד?האם קיבלת בטחונות לכספך או שפשוט העברת את הכסף לדילר וקיוות לטוב?האם קיבלת טופס בדיקה של הרכב?
הרכב שלי יכול שלא להגיע ל 0% סוללה מכיוון שכל פעולת האטה, בלימה או סתם ירידה בכביש מטעינה את הסוללה. לחשב את מחיר הנסיעה המדויק זה כמעט בלתי אפשרי:אני יוצא בבוקר עם 100%, נוסע בפקקים והסוללה יורדת לאט. יוצא לכביש מהיר ושם לפי סדר היום אני מחליט - האם לעבור למצב היברידי בו הרכב מניע את המנוע ונוסע על כ 1500 סל"ד עד 120 קמ"ש בערך - או להשאר במצב חשמלי שסוחב עד 130 או קצת פחות - אבל אז הסוללה מתרוקנת מהר.להערכתי עד מהירות 70 קמש שווה לי לנסוע רק על חשמל, ומעבר, לעבור להיברידי. המצב השלישי הוא מצב חסכון בסוללה - בו שווה להשתמש בנסיעה בכביש מהיר שבסופה יש תוואי עירוני/פקוק.קשה לחשב - אבל הרכב מפנק מאוד מאוד, זו בהחלט חוויה שלי עדיין לא קרתה עם רכב בכבישי ישראל עריכה אחרונה על ידי Michazzz

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רון :-) מההודעה שמתחבאת בסוף העמוד הקודם.

אמנון יקר, היה ברור לי שזה עניין של זמן עד שתידלק מהפוסט שלי :-) ושנינו יודעים לעשות חשבון. המספרים פה מסתדרים, אפשר לחסוך עשרות אלפי שקלים ובלי להוציא רבע מיליון על העיסקה.

ראשית, אל יתהולל חוגר כמפתח. הרכב שלי רק מחר יוצא מהנמל באיטליה וגם זה בגדר "אמור", עד שזה לא קורה אני לא מאמין. אח"כ יהיו לו אתגרי בירוקרטיה באשדוד, שאני רק חושב שאני יודע איך להתגבר עליהם - נראה. את הסיכומים נעשה בסוף.

בכל אופן, לא מדובר ב-330e. החלטתי לדלג על שלב הפלאג אין ולעבור לחשמלי מלא (להזכירך יש במשפחה גם X3). קניתי i3s, קטנה ושובבה. מאוד שובבה, 6.9 ש' ל-100. טווח הסוללה מהדגם החדש הוא 260 ק"מ (42kwh). זה בפירוש לא רכב שמתאים לכל אחד אבל לי כרכב שני הוא מתאים, אני נוסע 120 ק"מ ביום במסלול קבוע, חניה פרטית (כבר התקנתי עמדת טעינה תלת פאזית... 5,500 ש"ח), מערכת סולארית על גג הבית להטענת הרכב - אביר איכות הסביבה (והחיסכון במס). כבר לפני שנה עשיתי עליו נסיעת מבחן בת"א ונדלקתי, אבל המחיר בארץ מופרך. אז המשכתי לחלום והזמנתי ניסאן ליף... עד שלפני 3 שבועות הבנתי שבמחיר של ליף חדשה (אין הנחות אגב, כלום) ואפילו קצת פחות אפשר להביא את הרכב שבאמת רציתי, שיצא מהמפעל בפברואר 2019. ביטלתי את הליף ואני מקווה לטוב.

לשאלתך לגבי העברת הכסף לגרמניה, וזו כמובן הנקודה הכי מפחידה - היה לי את המזל ליפול במקרה על דילר גרמני שמייצא דרך קבע מכוניות משומשות לישראל, ויש לו שותף ישראלי. העובדה שקודם הגעתי לגרמני ורק דרכו לישראלי חסכה כמה אלפי אירו שאפשר לקרוא להם פער מידע, או פרמיית אומץ. בקיצור יש לי חוזה רכישה עם דילר גרמני שמייצא את הרכב, וחוזה ייבוא עם מתווך ישראלי מורשה שמתחייב לשחרר ולמסור את הרכב. שניהם חתומים על כך שהרכב נקי מתאונות, יד ראשונה עם 15 אלף ק"מ. יותר מזה אספר כשייגמר הסיפור.

הייתי שמח לקשקש מעבר לסקופ של הדיון הזה אבל תיבת ההודעות שלך מלאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון אתה משתפר מפעם לפעם, התעלת אפילו על מיכה שבעצמו הצטיין :)

מיקסמת לא רק את החסכון בעלויות רכישת הרכב אלא גם את החסכון בעלויות הנסיעה (100% חשמלי) וגם את החסכון בעלויות החשמל (פנלים סולארים) :shock:

חבל שלא פירסמתם את הפוסטים שלכם לפני שרכשתי את הרכב שלי בחודש 04/2019, כי הייתי קונה בעצמי בדרך הזאת למרות שיש סיכון מבחינת העדר בטחונות לכסף (אבל עכשיו לא אמכור את הרכב שלי לאחר 8 חודשים בלבד שהוא אצלי ונקרע במחיר, אבל מדגדג לי לעשות זאת, למרות שאם הייתי מחליף אז רק לרכב חשמלי ואין בינתיים רכב חשמלי משומש שמתאים לצרכים שלי ושמיובא גם לישראל).

נראה לי שדבר אחד פוגע באטרקטיביות הכלכלית של העיסקה שלך, הרכב עצמו, לא חושב שקיים או יהיה קיים ביקוש לרכב הזה כמשומש יד 2, לא משנה מה יהיה המחיר שלו :?, הוא יותר מדי מוזר ומפוזר בין קטגוריות (ביקום הזה לפחות :)), אבל אולי אני טועה כי עובדה שאתה ועוד כמה "משוגעים" :wink: קנו אותו אפילו במחיר המטורף שהוא נמכר בישראל.

דרך אגב, השוואת המחיר של הרכב שקנית צריכה להיות לרכב משומש שנת 2019 ולא לרכב חדש שנת 2019.

הדגם שלך נמכר כחדש בישראל במחיר של 274 אלף ₪.

55 אחוז ממחיר זה יוצא כ- 151 אלף ₪.

מחיר מחירון של הרכב שלך 2019 משומש הוא 230 אלף ₪.

יוצא שקנית במחיר מופחת מהמחירון "רק" של כ- 79 אלף ₪, שזה יפה מאד! (אבל בפועל ההפרש כנראה נמוך מכך כי שוב לא נראה לי שאפשר למכור רכב כזה במחיר מחירון).

אם תוכל להרחיב שוב על הדוגמאות המספריות שציינת בהודעה הראשונה. לא הבנתי איך הגעת לסכום של 76 אלף ₪ וכיוצ"ב.

כמו כן למה לא קיים בשר על נירו, טויוטה (איזה?) ופאסאט, הרי מדובר בהטבת מס זהה לסוג הרכב (פלאג אין או חשמלי) ללא תלות ביצרן?

תוך כמה זמן אתה צופה שהרכב יגיע לישראל מרגע ההזמנה?

רוברט: לא כדאי לך לייבא במוו 330e סטיישן בדרך הזאת?

מיכה: אם אפשר לדעת מה היתה הערכת המחיר של הרכב שלך ע"י יצחק לוי?

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוכב קלות על השרשור. האם ההטבות מס עדיין בתוקף? כי אמרו שהתקבלה הארכה לשנתיים נוספות אבל לא בטוח בפרטים. האם יש 7 מקומות היברידי מעניין? מעדיף עממי יותר (לא פריוס), קצת קשה לי ללעוס בימרים וכד', ומתעניין אם יש גם משהו באזור של 150-170 אלף. יש חניה פרטית בבית אז גם אפשר פלאג אין אם זה מוסיף הנחה.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לספר למי שחושב בכיוון יבוא אישי, שב-1.1.20 מתוכננות להיכנס לתוקף תקנות מס חדשות שישנו את המשוואות (ואגב עוד יש אפשרות להתחיל עכשיו תהליך שיסתיים לפני סוף השנה, אבל צריך למהר ולהתקשר עם האנשים הנכונים):

המס על רכבי פלאג אין יעלה מ-20% ל-25%, לכאורה עלייה מינורית, אבל לראשונה תוטל תקרה בשקלים לגובה ההטבה: 60,000 ש"ח. בדוגמא של מיכה, מי שמייבא רכב שעלותו כולל משלוח נניח 35,000 אירו, אזי חישוב של 25% מס לעומת 83% (בניכוי קב' זיהום 2) פלוס מע"מ אומר שההטבה שנגזרת היא כ-76,000 ש"ח - כלומר 16,000 מעל לתקרה ולכן מס הקנייה שישולם בפועל הוא 25% ועוד 16,000 שקל, ועל זה מע"מ 17%...

אתם עוד איתי? אז נמשיך לחשמלי מלא: ב-3 השנים הקרובות מס הקנייה יישאר קבוע 10%, אבל ב-1.1.20 תיקבע תקרת הטבה בשקלים של 75,000 ש"ח. החישוב יביא לתוצאה שרק רכבים שמחירם כולל משלוח הוא עד 32,000 אירו ישלמו באמת רק 10% (עם ניצול מלא של התקרה), ורכבים יקרים יותר, כמו אאודי אי-טרון, יגואר איי-פייס וטסלה ישלמו עוד עשרות אלפי שקלים ובעצם הם די מחוסלים. ודאי יתייקרו גם אצל היבואנים בארץ.

אגב בדקתי אפשרויות לייבוא רכבים עממיים כגון נירו, טויוטה ופאסאט פלאג אין - לדעתי אין שם בשר וזה לא כדאי. ב-BMW יש בשר ועוד איך. השילוב של קיזוז המע"מ הגרמני (19%) כבר בשלב הקנייה יחד עם מס קנייה של 10% בארץ פלוס שער אירו קרוב לשפל כל הזמנים, מביא למחיר רכב בארץ שקרוב מאוד למחירו באירופה - מי היה מאמין. צריך אומץ והחלטיות :)

בתשובה לשני השואלים מעלי: אלו התקנות שאישרו באוצר, אבל קראתי שיש לחצים פוליטיים לשנות אותן. היבואנים עצמם לא יודעים מה יהיה ובדלק מוטורס למשל הפסיקו את הייבוא של i3 נכון לעכשיו עד שתתבהר התמונה. המס על רכבים היברידיים שאינם נטעני רשת יעלה בינואר מ-30% ל-45%, כעבור שנה ל-50% וכעבור שנתיים ישתווה למיסוי הרגיל של 83% בניכוי זיכוי לפי קבוצת הזיהום (1-15) - שוב, אלא אם האוצר ישנה את המתווה.

הסברתי למעלה על ה"עז" החדשה - גובה הטבה מקסימלי בשקלים. הרעיון הוא להקל על חדירת רכבים חשמליים עממיים (הכל יחסי, כן?), מבלי לצ'פר במאות אלפי שקלים את קוני הרכבים החשמליים ברמה של האיטרון והיגואר. אפשר להודות שיש בכך אפילו הגיון. כנ"ל לגבי הפלאג אין, שם בין המרוויחים: מיכה "שלנו", שיהנה משמירת ערך פנטסטית. ככל שמחכים ההטבה מצטמצמת עד שתיעלם, כך שמי שבאמת רציני כדאי שיזוז.

חישוב גובה ההטבה בשקלים, לפי הפרשנות הבריאה שלי ותו לא, צריך להתבצע ע"פ השוואת מס הקנייה לפי נוסחת רכב רגיל (83% פחות זיכוי קבוצת זיהום) לבין מס הקנייה לפי נוסחת רכב מחושמל (10% לחשמלי מלא, 25% לפלאג אין - ואין זיכוי נוסף לקבוצת זיהום). התקרה המותרת נכון לעכשיו היא 75 אלף לחשמלי ו-60 אלף לפלאג אין.

אמנון - מה קנית באפריל? שים עין על הפולקסוואגן ID3, סביר שגם תיובא לארץ במהלך 2020. נכון שאין כל ודאות לגבי שוק היד שנייה של רכבים חשמליים בכלל ו-i3 בפרט, ממנה נמכרו בארץ רק 24 יחידות בייבוא סדיר. אני יוצא מהנחה שבעוד 3 שנים אני כבר לא ייחשב משוגע, יהיו הרבה עמדות טעינה ברחבי הארץ והרבה יותר אנשים יהיו פתוחים לרעיון וכך יתפתח גם שוק משומשות. ה-early adapters ירוויחו לדעתי. לגבי החישובים שעשית, ה-i3 נמכרת בחו"ל בארבע רמות גימור, מתוכן רק השתיים התחתונות משווקות בארץ. אני הזמנתי את רמת הגימור העליונה (עור מלא, עץ, חלון גג ועוד) וגם לזה יש השפעה על המספרים.

למה אין בשר בייבוא מכוניות ממותגים עממיים? כנראה שמחירן בארץ, בהתחשב ברמת המיסוי, לא כזה גבוה, פשוט מאוד. כנס לאתר הגרמני mobile.de, יש גרסה באנגלית, מצא רכב מעניין וחשב כך: קח את המחיר נטו אחרי קיזוז 19% מע"מ גרמני; הוסף אלף יורו על משלוח; הכפל את הסכום ב-3.88; הכפל ב-1.287 (10% מס קנייה ו-17% מע"מ) עבור חשמלי או ב-1.4625 עבור פלאג אין (25% פלוס מע"מ), הוסף לתוצאה 7,000 שקל עלויות שחרור בארץ ויש לך את המחיר בשקלים.

אפשר לשלוח הודעות פרטיות, שבוע טוב.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה, אבל עכשיו (מלבד מחיר הרכישה הגבוה) זו התקופה הכי טובה עבור רכבים חשמליים.

ברגע שהמיסוי ישתנה, כדאיות כלכלית של רכישת רכב חשמלי תהיה מוטלת בספק אל מול הרכבים עם הדלק הנוזלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר. חוזר על השאלה אם מישהו מכיר דגם 7 מקומות פלאג אין / או היברידי רגיל שנמכר באירופה ולא כאן? סדר גודל של 35 אלף יורו כמשומש בן שנה-תיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסיפיקה ההברידית היא Plug-In וככזאת הטבת המס תוגבל מ-1 בינואר ל-60000 ש"ח. בנוסף יובאו כאלה בייבוא מקביל וגם ככה המחיר יוצא לא נמוך: כ-270000 ש"ח.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש שתיים כאלו ב mobile.de שעלו כבר בחיפוש הראשוני, אבל זה לא משהו שככל הנראה הייתי מכניס לי בחניה. גם בגלל התפלצות (5.20 מטר אורך) וגם בגלל שלא צריך את כל זה בשביל פעם בחודש. מימדים של smax או סורנטו מספיקים בהחלט. למשל אם היו משיקים 5008 היברידי זה היה נהדר, אני יודע שה 3008 בדרך אז יש למה לצפות. הבעיה שעד שיגיעו לכאן ההנחות יגומדו וכבר לא ישתלמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב גובה ההטבה בשקלים, לפי הפרשנות הבריאה שלי ותו לא, צריך להתבצע ע"פ השוואת מס הקנייה לפי נוסחת רכב רגיל (83% פחות זיכוי קבוצת זיהום) לבין מס הקנייה לפי נוסחת רכב מחושמל (10% לחשמלי מלא, 25% לפלאג אין - ואין זיכוי נוסף לקבוצת זיהום). התקרה המותרת נכון לעכשיו היא 75 אלף לחשמלי ו-60 אלף לפלאג אין.

למה אין בשר בייבוא מכוניות ממותגים עממיים? כנראה שמחירן בארץ, בהתחשב ברמת המיסוי, לא כזה גבוה, פשוט מאוד. כנס לאתר הגרמני mobile.de, יש גרסה באנגלית, מצא רכב מעניין וחשב כך: קח את המחיר נטו אחרי קיזוז 19% מע"מ גרמני; הוסף אלף יורו על משלוח; הכפל את הסכום ב-3.88; הכפל ב-1.287 (10% מס קנייה ו-17% מע"מ) עבור חשמלי או ב-1.4625 עבור פלאג אין (25% פלוס מע"מ), הוסף לתוצאה 7,000 שקל עלויות שחרור בארץ ויש לך את המחיר בשקלים.

מבקש להבהיר, כי שאלו אותי בהודעות פרטיות, לגבי מיסוי רכבי פלאג אין בשנת 2020: לא מספיק לעשות את החשבון רק לפי הפסקה השנייה, צריך להתחשב גם בראשונה לצערנו. חישוב שעשיתי מצא את "נקודת השבר" ב-28,720 אירו, כלומר: רכב שערכו הכולל לצורך חישוב מס בישראל (כולל הובלה וביטוח, אבל ללא מע"מ אירופי שאותו מקזזים בקנייה) הוא 28,720 אירו - ינצל את מלוא הטבת המס של 60,000 ש"ח ולכן ישלם רק 25% מס קנייה פלוס 17% מע"מ. העלות הכוללת של ייבוא רכב במחיר הזה תהיה כ-170,000 ש"ח כולל שחרור מהנמל, עמילות מכס, תיווך (הוגן) וכו'. אגב קשה אבל אפשר למצוא באירופה 330e בת שנה-שנתיים (אסור לייבא רכב בן יותר משנתיים, למעט אספנות!) במחיר הזה, עם אבזור בסיסי.

כל אירו נוסף מעבר ל-28,720 יעלה ליבואן כולל מיסים 2.14 אירו (1.83X1.17), מה שגורם לירידה תלולה בכדאיות היבוא ככל שעולים במחיר. למשל, ערך של 40,000 אירו כולל הובלה וביטוח כבר יעלה בארץ כ-265,000 ש"ח. העלייה היא ליניארית. וכן, נלקח בחשבון שהרכב יקבל זיכוי ממס בגין קבוצת זיהום 2 (הטבה של 16,000 שקל).

לגבי הצפוי בשנים הבאות ראו כאן: http://www.oto.org.il/?CategoryID=160&ArticleID=1500

* אני פה על תקן מחשבון בלבד ולא יועץ יבוא. ממליץ להיעזר באיש מקצוע או בבעל ניסיון. טל"ח :-)

עריכה אחרונה על ידי Cadillac58

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאין זיכוי בגין זיהום, אבל לא סגור על זה

Sent from my iPhone using Tapatalk

נכון, אין זיכוי בגין זיהום עבור רכב שכבר מקבל הטבת מס על ניקיון סביבתי - היברידי, פלאג אין וחשמלי.

אבל התקרה החדשה להטבה, 60,000 שקל לפלאג אין, צריכה להיות מחושבת כהשוואה בין שיעור המס לפלאג אין (25%) לבין שיעור המס המלא (83%) בניכוי בגין קבוצת זיהום. במספרים למעלה התחשבתי בכך, זה מה שאני אומר.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...