Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חכמת ההמונים בהחלפה לרכב חסכוני (הסתיים בייבוא BMW 330e)

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 564 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הכבוד, נשמח לתמונות...

אני מאוד מרוצה מהרכב, כל יום שאני נכנס אליו יש לי חיוך שקשה להסביר, אני עושה 500 קמ על חצי מיכל ונהנה מאוד מהכח הזמין והשקט הנפלא. הלוואי ויום אחד נוכל להנות ממחירים שפויים גם בארץ

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לעשות ביטוח מקיף יש לעבור בדיקה אצל השמאי לוי יצחק (לא יודע כמה זה עולה) ורק אז ניתן לבטח את הרכב, כמו בישראל רק בישראל.

מיכה, נראה לי שגם זה יעניין את קוראי השרשור - איך נגמר עניין הביטוח?

התקשרתי לכמה חברות ביטוח, חלקן מיד אמרו לא תודה, אנחנו לא מבטחים רכבים מייבוא אישי בשום תנאי (מפתיע, לא? וזה רכב שמגיע בייבוא סדיר לארץ).

החברות שכן הסכימו לבטח התנו את זה בהגשת שומת רכב מלוי יצחק. לוי יצחק (ת"א בלבד) מקבלים רכבים לשמאות אצלם, צריך להגיע עם רישיון רכב ולשלם 950 ש"ח. הם פותחים עבור המבוטח קוד לוי יצחק פרטני מיוחד. אחרי שנה ואחרי שנתיים מוציאים שומה מעודכנת עבור הביטוח ללא תשלום נוסף. אחרי 3 שנים גובים עוד 800 ש"ח עבור בדיקה חוזרת.

את כל זה הסבירו לי טלפונית, עוד לא עשיתי את זה בפועל כי הרכב עוד בדרך לישראל. איך היה הניסיון שלך והאם פרמיית הביטוח הייתה במחיר השוק או עם "תוספת יבוא אישי" מפולפלת?

תודה

רון

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש לעבור הערכת שמאי של יצחק לוי, אז יש לערך השוואת מחירים אצל חברות ביטוח מהסוג הוותיק (״שוקה״ למיניהן), לי עלה 6100₪ לשנה, וביטוח חובה 1100₪. יש לי איתוראן פעיל ורדום בעלות חודשית של כ. 60₪

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף קצת מידע לאחר שעזרתי לקרוב משפחה לייבא גם BMW מארצות הברית.

הייבוא לקח כ 3 חודשים, הרכב שייובא BMW סדרה 4 קבריולט חדשה.

העלות הסופית הייתה כמעט כמו המחיר קנייה בארץ שזה לא היה משתלם כי אין הטבות של רכב פלג אין.

כשהרכב הגיע לארץ והמתין בנמל המכס החליט שלא קיבל מספיק כסף ויש שגיאה בין מחיר הקניה למחיר המוצהר והחליט שמעוניין לקבל עוד 17,000₪ שעד היום קצת מוזר איך הגיעו לסכום הזה אבל הרכב הגיע ובשביל שישחררו את הרכב בנמל מוכנים לשלם כל סכום.

לאחר שהגיע הרכב מקבלים רשיון ל 3 חודשים ובשביל לבטח אותו צריך להגיע ללוי יצחק בתל אביב אבל אם אבללל גדול מאוד שהרכב הגיע לנמל חיפה אף סוכנות לא רצתה לבטח אותו במקיף או לפחות צד ג לפני שיש הערכה של לוי יצחק והערכה לוי יצחק נמצאת בתל אביב ובשביל זה היה אופציות של גרירה בעלות של 1500₪ או רק חובה לרכב של 500,000₪.

בסוף נמצאה סוכנות שהייתה מוכנה לעשות ביטוח חובה ו צד ג לטובת נסיעה ללוי יצחק להערכת שמאי.

לאחר הערכת שמאי לא מקבלים במקום את השמאות אלא אחרי שבוע אם אני זוכר נכון ורק לאחר מכן מבטחים מקיף כל התקופה עד שהיה מקיף הרכב חנה בצורה שהוא חסום שאי אפשר להזיז אותו.

עלות הביטוח מקיף היא כ 12,000₪ בלי חובה.

לאחר שעבר 3 חודשים היה צריך לעשות תקינה שעולה 1000₪ לקח חצי יום את התקינה עשיתי ביהוד.

אחרי התקינה היה צריך לשלם אגרת רישוי בעלות חצי מהאגרה המקורית ועבר עוד 3 חודשים ונגמר הטסט לאוטו והיה צריך לשלם אגרה בסך 4,700₪.

מה שקרה עם האגרה ששולמה הרכב בארצות הברית עלה בתאריך 12/18, הרכב עד שעלה לארץ היה 3 חודשים כלומר מרץ אפריל אחר כך רישוי זמני ל 3 חודשים ואחר כך תקינה ואז חלפה לה שנה ששולם כמעט 7,000₪ רק על אגרות רישוי למרות שנסע חצי מהתקופה בארץ.

בגדול היבוא האישי צריך להיות עם הרבה סבלנות ולהיות מוכן נפשית לכל סכום שתשלם כי אי אפשר להתווכח עם המדינה.

טל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מרוצה מהרכב, כל יום שאני נכנס אליו יש לי חיוך שקשה להסביר, אני עושה 500 קמ על חצי מיכל

ומה עם החצי השני...? ;-)

עשיתי עכשיו קרוב ל1500 ק״מ על מיכל! וחשוב כמובן לציין שהמיכל קטן (41 ליטר)

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהרכב הגיע לארץ והמתין בנמל מס הכנסה החליט שלא קיבל מספיק כסף ויש שגיאה בין מחיר הקניה למחיר המוצהר והחליט שמעוניין לקבל עוד 17,000₪ שעד היום קצת מוזר איך הגיעו לסכום הזה אבל הרכב הגיע ובשביל שישחררו את הרכב בנמל מוכנים לשלם כל סכום.

.

כשהרכב הגיע...

אבל מה הקשר למס הכנסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם החצי השני...? ;-)

עשיתי עכשיו קרוב ל1500 ק״מ על מיכל! וחשוב כמובן לציין שהמיכל קטן (41 ליטר)

איפה גינס עם הספר שלו. לפי החשבון שלי מעל 36 ק"מ לליטר וזה אם נסעת עד הטיפה האחרונה.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישובים שלך נכונים...

אגב אני לא חושב שזה השיא שהוצאתי ממנה.

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך כמובן לקחת בחשבון גם את עלויות הטענת החשמל שאם משקללים אותם עם עלויות הדלק, צריכת הדלק המשוקללת תהיה גבוהה יותר מ- 36 ק״מ לליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעינת הסוללה מ 0 ל 100% לוקחת 7 קוט״ש, שזה 3.85 שח לבערך 30 קמ נסיעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר עלות לק״מ של כ- 13 אגורות.

ואם ניקח צריכת דלק ממוצעת משולבת של רכב היברידי רגיל של 1 ל- 18 ק״מ (בפועל בתוואי מישורי צריכת הדלק הממוצעת היא סביב 20 ק״מ לליטר ומעלה), לפי עלות דלק של 6.18 ₪ לליטר, העלות לק״מ היא 34 אגורות.

כלומר עלות ק״מ ברכב היברידי רגיל גבוהה יותר מעלות טעינת חשמל ברכב פלאג אין בפי 2.6.

אחרי שרכב פלאג אין גומר את הסוללה, צריכת הדלק ההיברידית שלו קצת פחות טובה מצריכת דלק של אותו רכב בגירסה היברידית רגילה והחסכון ההתחלתי הולך ופוחת. (למשל נירו פלאג אין לעומת נירו הייבריד, פריוס פלאג אין לעומת פריוס הייבריד). ספיציפית לבמוו אין גירסה היברידית רגילה.

לרון תתחדש!

האם רכשת את הבמוו סדרה 3 מהדגם הכי חדש?

אם כן, כמה ק״מ אפשר לנסוע בו על הסוללה בלבד?

האם קיבלת בטחונות לכספך או שפשוט העברת את הכסף לדילר וקיוות לטוב?

האם קיבלת טופס בדיקה של הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רון :-) מההודעה שמתחבאת בסוף העמוד הקודם.

אמנון יקר, היה ברור לי שזה עניין של זמן עד שתידלק מהפוסט שלי :-) ושנינו יודעים לעשות חשבון. המספרים פה מסתדרים, אפשר לחסוך עשרות אלפי שקלים ובלי להוציא רבע מיליון על העיסקה.

ראשית, אל יתהולל חוגר כמפתח. הרכב שלי רק מחר יוצא מהנמל באיטליה וגם זה בגדר "אמור", עד שזה לא קורה אני לא מאמין. אח"כ יהיו לו אתגרי בירוקרטיה באשדוד, שאני רק חושב שאני יודע איך להתגבר עליהם - נראה. את הסיכומים נעשה בסוף.

בכל אופן, לא מדובר ב-330e. החלטתי לדלג על שלב הפלאג אין ולעבור לחשמלי מלא (להזכירך יש במשפחה גם X3). קניתי i3s, קטנה ושובבה. מאוד שובבה, 6.9 ש' ל-100. טווח הסוללה מהדגם החדש הוא 260 ק"מ (42kwh). זה בפירוש לא רכב שמתאים לכל אחד אבל לי כרכב שני הוא מתאים, אני נוסע 120 ק"מ ביום במסלול קבוע, חניה פרטית (כבר התקנתי עמדת טעינה תלת פאזית... 5,500 ש"ח), מערכת סולארית על גג הבית להטענת הרכב - אביר איכות הסביבה (והחיסכון במס). כבר לפני שנה עשיתי עליו נסיעת מבחן בת"א ונדלקתי, אבל המחיר בארץ מופרך. אז המשכתי לחלום והזמנתי ניסאן ליף... עד שלפני 3 שבועות הבנתי שבמחיר של ליף חדשה (אין הנחות אגב, כלום) ואפילו קצת פחות אפשר להביא את הרכב שבאמת רציתי, שיצא מהמפעל בפברואר 2019. ביטלתי את הליף ואני מקווה לטוב.

לשאלתך לגבי העברת הכסף לגרמניה, וזו כמובן הנקודה הכי מפחידה - היה לי את המזל ליפול במקרה על דילר גרמני שמייצא דרך קבע מכוניות משומשות לישראל, ויש לו שותף ישראלי. העובדה שקודם הגעתי לגרמני ורק דרכו לישראלי חסכה כמה אלפי אירו שאפשר לקרוא להם פער מידע, או פרמיית אומץ. בקיצור יש לי חוזה רכישה עם דילר גרמני שמייצא את הרכב, וחוזה ייבוא עם מתווך ישראלי מורשה שמתחייב לשחרר ולמסור את הרכב. שניהם חתומים על כך שהרכב נקי מתאונות, יד ראשונה עם 15 אלף ק"מ. יותר מזה אספר כשייגמר הסיפור.

עריכה אחרונה על ידי Cadillac58

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 564 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...