Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חכמת ההמונים בהחלפה לרכב חסכוני (הסתיים בייבוא BMW 330e)

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוא רוצה להיות בטוח שהוא לא "שכח" נעלם במשוואה. לגיטימי. בשביל זה יש פורום

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השוואה בין הקורולה 2014 לקורולה היברידית 2019, מבחינת העלויות הכוללות הן יהיו דומות, אז ברור שעדיף קורולה 2019.

אנשים לא עושים חישוב פשוט ולא מבינים שהחסכון בדלק של רכב היברידי לעומת רכב בנזין ובייחוד רכב בנזין ישן, ובייחוד בנסיעות עירוניות ששם רכב בנזין צורך הרבה דלק, הוא מאד מהותי ואסביר:

מחיר המחירון של קורולה gli 2014 לפי מחירון יד 2 הוא 74 אלף ₪.

לאחר 6 שנות אחזקה (פותח השרשור דיבר על 5-7 שנות אחזקה) ירידת הערך תהיה של כ- 44 אחוז לעומת מחיר זה (9 אחוז ירידה לשנה לעומת כל שנה לפניה בממוצע) כלומר ירידת ערך של כ- 32 אלף ₪.

מחיר המחירון של קורולה היברידית 2019 ספייס פלוס הוא כ- 137 אלף ₪. לאחר 6 שנות אחזקה ירידת הערך תהיה של כ- 47 אחוז לעומת מחיר זה (15 אחוז ירידת ערך בשנה הראשונה ו- 9 אחוז כל שנה לאחר מכן) כלומר ירידת ערך של כ- 64 אלף ₪.

בקילומטרז של כ- 17,500 ק"מ לשנה (פותח השרשור ציין 15 עד 20 אלף ק"מ), ב- 6 שנים 105,000 ק"מ, לפי 6.3 ₪ לליטר בממוצע (המחיר בפועל כיום הוא 6.51 ₪) צריכת הדלק תהיה:

בקורולה 2014 לפי 1 ליטר ל- 10 ק"מ= 10,599 ליטר שעלותם 67,000 ₪.

קורולה 2019 לפי 1 ליטר ל- 19 ק"מ= 5,526 ליטר שעלותם 35,000 ₪.

סה"כ עלויות קורולה 2014: 32 אלף ₪ ירידת ערך ועוד 67 אלף ₪ דלק= 99 אלף ₪.

סה"כ עלויות קורולה 2019: 64 אלף ₪ ירידת ערך ועוד 35 אלף ₪ דלק= 99 אלף ₪.

במקרה יצא דומה על השקל :)

עלות הביטוח ומימון או הפסד תשואה על הקורולה 2019 יהיו גבוהות יותר ואולם מצד שני עלות האחזקה והתיקונים בקורולה 2014 יהיו גבוהות יותר. נניח שיוויון בפרמטרים אלה.

לגבי המרצדס אני מבין שביבוא אישי היא תהיה יד שניה (פותח השרשור ציין שהיא מגיעה עם 5,000 ק"מ) וזה משנה את התמונה. אתה יכול להשיג מרצדס יד שניה פלאג אין גם בישראל או רכבי פלאג אין אחרים יד שניה בישראל או להמתין קצת ולרכוש קורולוה 2019 יד שניה שבוודאי יהיו כאלו בטווח של חצי שנה (מכל מיני סיבות יש אנשים שמוכרים רכבים חדשים כבר לאחר כמה חודשים), אז אתה חוסך את ירידת הערך הגדולה יותר של רכב חדש בשנתו הראשונה. צריך להשוות תפוזים לתפוזים.

אני היום גם הייתי פונה לכיוון של רכבי פלאג אין, לדעתי עדיף תצורת הסטיישן על הסדאן למשפחה ובישראל אין דגמים כאלה, אז האפשרות של מרצדס c קלאס סטיישן פלאג אין נראית לי אפשרות טובה בכפוף לבעיה של חלקי מרכב מסויימים.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב שלך מעט WISHFULL THINKING. אף אחד לא קונה ומוכר במחירון. בטח לא רכבים עם נתונים סטנדרטיים. וזה רק ילך ויחמיר בעתיד.

המחירון של הקורולה 2014 הוא 74 אבל בפועל היא נמכרת עם נתונים סבירים ב-55 אלף. לאחר 3 שנים אני אזרוק שהיא תימכר סביב ה-20 אלף(ממה שאני רואה ביד 2 פחות או יותר) שזה ירידת ערך של 35 אלף, שזה קצת יותר ממה שרשמת.

אין מן הסתם נתוני יד 2 עבור הקורולה ההיברידית, אבל יש עבור איוניק מיד 1 שהיא מוצעת למכירה סביב ה-10 אחוז פחות מהמחירון, ומניח שתימכר בפועל אחרי משא ומתן סביב ה-12-13 אחוז פחות. ז"א קח את הירידת ערך שציינת ותוסיף לה עוד סביב ה-7-8 אלף ל-71 אלף שקל.

דבר נוסף. ההשפעה של הפקקים ניראת לנו מאוד דרמטית כי היא לוקחת זמן, אבל מבחינת קילומטראז היא לא כזאת גבוהה. אני לא מכיר אף אחד שנוסע 17 אלף בשנה ו-100 אחוז מהם בפקקים. אין דבר כזה. זה אחוז משמעותית נמוך יותר.

אני נסעתי בקורולה כזאת הרבה מאוד, גם בשעות הפקקים, והיא עשתה כתלות בפקקים 1 ל-12.5 עד ל- 1 ל-14.5. בבינעירוני ללא פקקים(טיולים בסופ"שים מה שפותח השרשור ציין, היא גם יכולה לעשות 1 ל-16)

לכן לקחת נתון של 1 ל-10, זה מאוד מחמיר. 1 ל-12 יהיה מחמיר אבל הרבה יותר הגיוני.

במצב כזה צריכת הדלק היא לתקופה :

55 אלף שקל עבור קורולה 2014

35 אלף שקל עבור קורולה היברידית 2019

סיכום כולל:

קורולה 2014- 35+55 = 90 אלף

קורולה 2019- 35 +71= 105 אלף שקל

אחזקת יתר לקורולה 2014 אני לא מציין כי זה מתקזז על אקסטרה ביטוח מקיף שצריך לעשות עם הקורולה 2019( בעוד שב-2014 זה צד ג')

אם פותח השרשור רוצה להתחדש מסיבות שלו, זה מצויין, אבל נטו מבחינת חיסכון בכסף- אין פה שום חיסכון, אלא רק הוצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה בצריכת הדלק היא שרוב השבוע בעמידה בפקקים עם מזגן, מבלים הרבה זמן ברכב שלא נוסע אך צורך דלק, והיום הטכנולוגיות יכולות למנוע את זה. אני מתלבט כי אחרי תקופת זמן ארצה למכור את הרכב ולקבל חלק מהכסף בחזרה. ובינתיים גם אחסוך דלק, גם אסע ברכב חדד עם לפחות שנתיים אחריות ושקט

רק אומר שגם ב-2014 הטכנולוגיה יכלה למנוע את זה (אוריס, פריוס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות המפורטות והרצינות שבה רובכם עונים. אני באמת מתלבט בין החלופות - 140K לבין 190K זה לא כזה הבדל ענק עבורי, אבל כמובן שלא ארצה להפסיד הרבה מדי כעבור כמה שנים. צריכת הדלק של הקורולה שלי היא 10.5 אמיתי בכל תדלוק, 80 אחוז בעיר והשאר בסופש. יש לי דגם GLI שכנראה צורך יותר ממה שהיה למגיבים פה כי הצמיגים הם בחתך 205 לעומת 195 בדגם SUN. וגם המזגן שפועל כמעט תמיד והפקקים גורמים לזה. שער היורו בירידה כל הזמן ואני עדיין מתלבט, יכול להיות שלהמתין לטויוטה היברידית יד שניה בעוד מספר חודשים - תהיה ההחלטה הכי נכונה. דרך אגב הרכב שלי יימכר ב 80,000 שח בלי הרבה בעיות, ולא כפי שהגיבו פה. תודה למגיבים, וכן הפורום עוזר לי לגבש החלטה ואני מודה לכם.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלך ימכר ב-80? מעולה.

מוכרים עכשיו את היונדאי איוניק ב-0 קילומטר ב-116 אלף. קח את ה-80 אלף+ מימון על היתירה ל-5 שנים, וההפרש בדלק בין הקורולה שלך לאיוניק יכסה כמעט את כול התשלום החודשי של המימון.

לדעתי אתה תגלה שלא רק אני ואתה החכמים היחידים, וקורולה בת 5 קשה לי להאמין שתימכר ב-80. אבל שמע, יש הרבה משוגעי קורולה שלא מתסכלים ימינה או שמאלה, ואתה צריך רק אחד כזה, אז אולי יעבוד לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אתה מערב שיקולים רגשיים -מרצדס... וכלכליים- חסכון בדלק.

שני השיקולים לגיטימיים למדי כמובן כתלות ביכולת אישית. אממה שכרגיל הם די סותרים אחד את השני. צריכת דלק עם כל החשיבות הוא רק נתון אחד באחזקת רכב. הירדת ערך והאחזקה עלולים להיות כאובים הרבה יותר. סתם דוגמא תקלה בבולמי האויר המהוללים עלולה למחוק בבת אחת חסכון בדלק של כמה שנים.

אם אתה מספיק רוצה ויכול... מרצדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I found this offer at mobile.de:

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=273643207&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

Mercedes-Benz C 350 e 7G Avantgarde *NAVI*SHD*AIRMATIC*

First Registration: 03/2018

Mileage: 8.400 km

Fuel Type: Hybrid (petrol/electric)

Price: ‏38,360 €

רק אני מופתע שמרצדס שהמחירון שלה כחדשה הוא 327,000 נמכרת יד שניה ביבוא אישי עם 5000 קמ ב 190,000?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והמחיר הזה ביבוא לישראל מתכנס ל 190,000 שח?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

אכן, בתור תושב ישראל אתה מזוכה 19% מעמ גרמני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שלום לכולם, אוסיף להשוואה רכב זול יותר מהמרצדס, ב מ וו 330e עם 25000 קמ משנת 2018. הרכב קטן בהרבה משני הרכבים האחרים, אך נוסע יותר טווח על חשמל. את הטויוטה מכרתי מעל המחירון ב 74000₪

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מחיר המחירון של הרכב וכמה רוצים בפועל?

זאת יכולה להיות קניה אטרקטיבית מאחר והדגם החדש צפוי להתייקר בינואר בכ- 30 אלף ₪, דבר שיגרום לעצירת ירידת הערך של הרכב שתקנה לזמן מסויים ואולי אפילו לעליית מחיר שלו לאחר שתקנה.

לגבי הרכב עצמו, יש את רוברט מהפורום שיש לו רכב כזה ולמיטב זכרוני הוא מאד מרוצה ממנו ואף מתכוון לרכוש רכב חדש כזה.

טווח הנסיעה על חשמל קטן יחסית ממה שקראתי סביב 25 ק"מ מחוץ לעיר, בתוך העיר אמור להיות גדול יותר.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...