Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גרניק של BOSCH EASY AQUATAK 110 - מישהו מכיר ?

שימו לב! השרשור הזה בן 189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המשך עדכונים:

כפי שציינתי מהבדיקה הקודמת שעשיתי, מצאתי הבדלים גדולים בעוצמת המכשיר בין הצינור של ה 9 מ' (3+6 מחוברים) לבין ה-3 מ' המקורי לבדו.

העוצמת עם הצינור 3 מטר היא מעולה, המכשיר מרגיש בהחלט חזק.

בפעם האחרונה ביצעתי תחזוקה מונעת וניקיתי את המעבה מליכלוך של שנים שהצטבר בתוך הרשת לצורך שיפור יעילות הקירור של הרדיאטור בעומס מלא ובימי שרב.

יום למחרת המזגן לא עבד בכלל ועם ההפעלה נשמע בתא הנוסעים "פססססס" -> חסר גז (והרבה).

ההיגיון אמר לי ללכת מיידית למקום האחרון שהתעסקתי איתו, המעבה.

מבחוץ - לא רואים כלום. מבפנים - פירקתי 2 ברגים ו-2 אומים והזזתי את הרדיאטור.

מצאתי דליפה רצינית בדיוק באמצע המעבה (הסיבה שלא ראיתי את זה מבחוץ זה בגלל שזה נמצא בדיוק מאחורי המנוע החשמלי של המאוורר מנוע).

אז... אני באמת לא יודע אם מדובר בצירוף מקרים, או מכשיר חזק, או חומר ניקוי חזק, או מעבה שהיה על ערש דווי... אני רק יודע שהניקוי הרג אותו - ולא סתם הרג אותו, הרג אותו ברגע !

אולי המכשיר לא כ"כ חלש כמו שחלק נוטים לחשוב, או שבאמת עם צינור ארוך הוא נראה להם חלש (ובצדק), אך ללא ספק יש לו עוצמה מעולה.

להגנתו של המעבה אני חייב לציין שמדובר במעבה תחליפי (עלום שם לחלוטין, סיני) שהורכב אצל הבעלים הקודם של הרכב (בהיסטוריה זה מופיע בדיוק לפי 102,000 ק"מ, בינואר 2014) אבל מדבקת אחריות שנמצאה על המעבה עצמו הסגירה בכלל תאריך שונה לחלוטין (יוני 2011) כך שאני דיי מבולבל.

אם נוציא לרגע הצידה את המקרה של הניקוי והשבתת המעבה, אני רק רוצה לציין שביחס למחיר החלק- המעבה הסיני עשה עבודה מעולה (הוא עולה בסביבות 1/3 מחיר ממקורי במוסך, ואני קניתי אותו עוד בפחות מזה) והחזיק כמעט 5.5 שנים (ואולי היה מחזיק יותר אם לא הניקוי שדחף אותו למצב הזה).

עוצמת הקירור ברכב היתה ללא דופי לכל אורך ה 4+ שנים אחרונות שהרכב אצלי. האמת ? הופתעתי לטובה.

אבי חלקי חילוף (רחובות) סיפק לי היום מעבה חדש, שהורכב בערב, והמזגן חזר להקפיא כמו בשבוע שעבר.

איציק

WhatsApp Image 2019-05-20 at 20.49.52.jpg

WhatsApp Image 2019-05-20 at 13.21.23.jpg

WhatsApp Image 2019-05-20 at 18.29.07.jpeg

• מעניין 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נהנתי לקרוא את השרשור והעדכונים של שניכם אודות המכשיר.

לשמחתי, לבת זוגתי יש כרטיס "חבר" שנותן 30% הנחה באייס, לכן מאוד התבלטתי איזו מכונה לקנות וקיבלתי המלצה ל-33-11, אז אני שוקל זאת לחיוב.

רציתי לשאול - האם המקציף מאליאקספרס באמת כל כך איכותי? ראיתי המלצות על שלל מקציפים מפירמות יותר מוכרות, למרות שכולם נראים אותו דבר. האם יכול להיות שמדובר סתם במיתוג של אותו המוצר השני?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מקציף יקר יחסית שקניתי באוטוסטור המחובר למכונת שטיפה של קרצ'ר - דגם קצה חזק מאוד ומשוכלל.

מולו יש לי גם את המכונה הפשוטה ביותר של בוש ומקציף זול מאליקבפרס.

ברמת ההקצפה אני לא רואה שום יתרון בסטאפ היקר יותר. אני מקבל תוצאה זהה בשתי המכונות ושני המקציפים.

ההבדל מגיע לידי ביטוי רק ללא המקציף בלחץ המים שיוצא מאקדחי המים.

קבל השוואה טובה מהרשת, גם שם לא נמצא יתרון משמעותי למקציף היקר:

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי באייס וראיתי שהם מוכרים רק את דגם ה-EasyAquatek 110, לא את ה-33-11. הבנתי מהמוכר (שלא היה נראה מתמצא כל כך) שמדובר באותו מכשיר, אך עם אבזור שונה. מישהו יכול לאמת?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי ה Easy Aquatak 110 הושק באיזור 2018 ואילו הדגם 33-11 בוודאות כמה שנים לפניו.

באייס מוכרים מק"ט שיש לו 2 פיות ומקציף (נגמר ב 3246) , ומק"ט נוסף שיש לו רק מקציף (וכנראה פיה 1 בלבד).

שניהם אותו המחיר בדיוק ואותו מפרט טכני (מבחינת עוצמה וכד'), לכן כמובן שעדיך לקחת את המכשיר המאובזר יותר.

בכל מקרה עדיף לרכוש דרך האתר, שם יש מבצעים ואפשר להשיג אותו באיזור ה 409 ש"ח בד"כ (גם היום, עד 12 בלילה).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אז אתמול בשעה טובה רכשתי את המכונה בסניף אייס כפר סבא, לאחר שהייתי בשתי סניפים שונים שלא היה להם אותו במלאי. מסתבר שבאייס לא ניתן לבדוק מוצר במלאי בסניף; המוכר אשכרה אמר לי ״בספק אם יש. המלאי עודכן לפני שבוע ואין לי אפשרות לדעת״... ביזיון.

בכל אופן, ניסיתי לחבר את המכונה לבדיקה בחניון אצלי ומשהו קצת לא הסתדר לי.

ראשית כל, יש לציין שהשתמשתי בצינור מסולסל די ארוך שאני משתמש בדירה לצורך השקייה אז יכול להיות שזה קרה בגלל זה, אבל כשהפעלתי את המכונה היא מיד החלה לרעוש (למרות שלא לחצתי על שום דבר). חשבתי שמדובר בפעולה יניקה ראשונית, אבל היא לא הפסיקה לרעוש כמה דקות והמים יצאו בזרם של ילד משתין.

החזקתי את היד על הפיה של בכניסת מים ולא רק פעולת יניקה מסויימת.

רציתי לשאול מה עשיתי לא נכון? החשש שלי שהצינור שהשתמשתי בו ארוך מדי ובגלל שהוא מסולסל אז זרם המים לא עבר כמו שצריך. היום אני מתכנן לרכוש צינור גינה פשוט 3 מטר ולבצע בדיקה. אשמח לדעתכם.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון יש לנקז אויר.

לפי ההוראות שקראתי בחוברת ההפעלה, ביניקה מאולצת ע"י המכשיר מומלץ שאורך הצינור יהיה לא יותר מ-3 מטרים.

בהזנה של ברז מים רגיל - אין חשיבות לאורך הצינור. אתה פותח את הברז ובמקביל לוחץ על ההדק רצוף עד שיוצאים מים ורק לאחר מכן מפעיל את המכשיר.

אני לקחתי דלי והרכבתי לו ברז ואני מניח אותו על משהו גבוה יותר מהרצפה.

אני מנקז את האויר שיש בצינור וברגע שיוצאים מים (ללא אויר) מהקצה השני של הצינור - אני מחבר אותו למכשיר.

השלב הבא שאני נוקט הוא "פולסים":

לוחץ על ההדק רצוף אבל במכשיר נותן פולסים קצרים של הפעלה\כיבוי עד שהוא מנקז אויר ואז יוצא לדרך.

המטרה היא לשמור על המכשיר שלא יעבוד על יבש, לכן אני מנקז בפולסים.

בשום אופן לא לתת למכשיר לעבוד בלי מים לכמה דקות.

איציק

נ.ב.

ככל שתשתמש בצינור לחץ גבוה (השחור שמתחבר לאקדח מים) יותר ארוך, לחץ העבודה (בקצה) יורד. הצינור המקורי (3 מ') יתן לך את הלחץ החזק ביותר.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון יש לנקז אויר.

לפי ההוראות שקראתי בחוברת ההפעלה, ביניקה מאולצת ע"י המכשיר מומלץ שאורך הצינור יהיה לא יותר מ-3 מטרים.

בהזנה של ברז מים רגיל - אין חשיבות לאורך הצינור. אתה פותח את הברז ובמקביל לוחץ על ההדק רצוף עד שיוצאים מים ורק לאחר מכן מפעיל את המכשיר.

אני לקחתי דלי והרכבתי לו ברז ואני מניח אותו על משהו גבוה יותר מהרצפה.

אני מנקז את האויר שיש בצינור וברגע שיוצאים מים (ללא אויר) מהקצה השני של הצינור - אני מחבר אותו למכשיר.

השלב הבא שאני נוקט הוא "פולסים":

לוחץ על ההדק רצוף אבל במכשיר נותן פולסים קצרים של הפעלה\כיבוי עד שהוא מנקז אויר ואז יוצא לדרך.

המטרה היא לשמור על המכשיר שלא יעבוד על יבש, לכן אני מנקז בפולסים.

בשום אופן לא לתת למכשיר לעבוד בלי מים לכמה דקות.

איציק

נ.ב.

ככל שתשתמש בצינור לחץ גבוה (השחור שמתחבר לאקדח מים) יותר ארוך, לחץ העבודה (בקצה) יורד. הצינור המקורי (3 מ') יתן לך את הלחץ החזק ביותר.

תודה, אכן חיברתי צינור גינה פשוט שנרכש באייס עבור 30 שקלים וזה עשה את העבודה עם הדלי. אני משתמש בדלי של 20 ליטר ולצערי הוא לא מספיק, אפילו לא לכל רביעיית הג׳אמטים ושטיפה ראשונית, שלא לדבר שנשאר לי בתהליך עוד סיבון ושטיפה נוספת, לכן אני משער שאצטרך לפחות 50 ליטר לשטיפה נורמלית.

מחפש רעיון למיכל פלסטיק שאני יכול לרכוש ולאחסן בו מים, אותו ארכיב על עגלה שאבנה ואוכל להזיז בעת הצורך ולאחסן עליה חומרים ואת המכונה עצמה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אחרי קריאה כאן התחדשתי לפני כשבועיים ב

Bosch קצת יותר חזקה מדגם 37 (130 באר), בעיקר בגלל שלא היה לי כח להתחיל לנסות ולראות את ההשפעות של צינור 3/6 מטר. זה מגיע עם 6 ולחץ מתאים יותר ל 6.

הזמנתי גם את המקציף שהומלץ כאן (הגיע אתמול) - עכשיו אני מנסה להבין איך להשתמש בו וכמה סבון צריך לשים.

תודה לכולם עם האינפורמציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
אחרי קריאה כאן התחדשתי לפני כשבועיים ב

Bosch קצת יותר חזקה מדגם 37 (130 באר), בעיקר בגלל שלא היה לי כח להתחיל לנסות ולראות את ההשפעות של צינור 3/6 מטר. זה מגיע עם 6 ולחץ מתאים יותר ל 6.

הזמנתי גם את המקציף שהומלץ כאן (הגיע אתמול) - עכשיו אני מנסה להבין איך להשתמש בו וכמה סבון צריך לשים.

תודה לכולם עם האינפורמציה.

היי

אני שוקל לרכוש מכונת שטיפה מאותה סיבה שאיציק רשם כי גם לי יש את הבעיה של מקור מים.

האם דגם 37 של בוש מסוגל לעבוד ממקור מים ללא לחץ ?

איציק

בסופו של דבר האם אתה מרוצה ממכונת שטיפה ?

אם היה לך תקציב כפול על איזה מכונה רצוי ללכת שמסוגלת לדחוף מים בלחץ מדלי עם מים ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

מעדכן:

בעוד שבועיים בערך תמלא שנה לבעלות על המכשיר - והוא עדיין עובד כמו חדש.

בזכות הגרניק, התחלתי להשתמש בציפוי דוחה מים (SONAX Spray and seal) עם ניקוי חד-פעמי מקדים (הכפפה המפורסמת של farecla).
אגב, השתמשתי גם בתכשיר של מגווירס שמגיע בתרסיס על אותו העיקרון (Hybrid ceramic wax) והוא היה סבבה לגמרי.
לאור זאת - המכוניות מתלכלכות באופן משמעותי פחות. הציפוי הזה עושה עבודה - והוא מאוד קל ליישום.
מאחר והמכוניות מתלכלכות הרבה פחות מהר - אז אני לא שוטף כל שבוע, אבל כאשר אני שוטף אז מצטרף אליי לפחות חבר נוסף ואז יש לנו בשקט 3 רכבים לשטיפה (במקרה הטוב).

מאז הפעם הראשונה שנסתמה דיזה במכשיר, העניין לא חזר על עצמו בשנה האחרונה - מה שמאשש את החשד שזה אכן היה "גרד" מתכתי מתהליך הייצור של המכשיר.

כמה טיפים:

אני מקפיד לנקות את הסנן בכניסה למכשיר - בכל הפעלה שלו (!).
מסתבר שאם אני ממלא דלי מברז קרוב אליי בחניה, שם כנראה אין תנועה עירנית של זרימת מים, הסנן נסתם בג'יפה כמו שומן. זה לא חול ולא משהו גס, אלא מעין קרום שמצטבר בפנים וסותם בעדינות את הרישתית.

חשוב לציין שכל פגיעה ביכולת היניקה של המכשיר, תקצר את חייו. זה כמו מנוע ברכב שיעבוד בלי שמן.

לא רק זה, אני מרגיש שאם הסנן סתום בג'יפה, המכשיר לא מספק את אותו הלחץ מים שאני רגיל אליו.
לכן, אני ממליץ בכל הפעלה (ביניקה מדלי) - להוציא את הסנן ולנקות אותו בעדינות מבפנים עם מברג עדין שמלבישים עליו חתיכת בד\סמרטוט וכמובן לעבוד בזהירות בשביל לא לקרוע את הרישתית בפנים. זה לוקח בדיוק חצי דקה אבל מאוד חשוב.

כמו כן מצאתי, בהתחלה, שהלבשת האביזר בקצה האקדח וניתוק שלו  - מאוד קשים.
לכן, היה לי גריז (במקרה גריז נחושת, אבל לא זה העניין) בהישג יד, ושמתי ממש "נגיעה" על נקודת החיכוך  (כל נקודות החיבור) - ומאז (כבר כמעט שנה) כל האביזרים מתחברים ומתנתקים ממש בקלות. לדעתי כל משחת שימון (גריז) אחרת תעשה את העבודה, רק שתהיה עמידה למים.
חשבתי שמריחת הגריז תדרוש ריענון תכוף, אבל באמת שרק פעם אחת נגעתי בנקודות החיבור עם הגריז ועד היום זה מתחבר ומתנתק ללא מאמץ. לציין שנקודות החיבור הן "חיצוניות" ולא נשטפות בזרם המים (בנקודות החיבור עצמן יש גומיות O-RING שגם אותן אני ממליץ מעט לסכך עם גריז מתאים).

נכון לעכשיו אני מאוד מרוצה מהמכשיר ונראה שהוא בנוי טוב ומחזיק טוב.
המכשיר (מבפנים) בנוי מחלקי מתכת ופלסטיק. ה"גיר" עצמו נמצא בתוך מבנה פלסטיק, אך מבפנים הכל ממתכת.
מצאתי בחור שכבר פירק מכשיר כזה - אז אם זה מעניין מישהו, יש סירטון בלינק הזה.
במחיר שלו ולאור האילוצים הקיימים (יש חשמל 220V אבל אין ברז מים) זו האופציה הטובה ביותר מבחינתי.
לא התרשמתי כלל מהמכשירים הנטענים ולכן הם לא אופציה עבורי (התחלתי עם מכשיר פשוט 12V מעליאקספרס, ועברתי ישר לזה).

טיפ לאמיצים: המכשיר מבצע מעולה שטיפות מנוע ושטיפות גחון לרכבים פרטיים (ראו הוזהרתם: רק אם אתם יודעים מה אתם עושים ויודעים מה לכסות או לפרק טרם השטיפה). לערבב בתוך מיכל לחץ לריסוס ביחס של 1:1 מים וסנט מוריץ מסיר שומנים, ולרסס ולהמתין כמה דקות ואז לשטוף. להקפיד על ביצוע שטיפה ממרחק מינימאלי של 20 ס"מ, במיוחד באיזור של תקעים\שקעים\חיבורי חשמל וכד'. אתם לא רוצים מים תוך תקע חשמלי.

איציק

• רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המכשיר שלי חגג שנה לא מזמן. 
   עדיין עושה עבודה מעולה למרות שאצלי הוא עובד פחות קשה, יש לי עוד שתי מכונות שטיפה. 

לא ניקיתי את הפילטר, משתמש בצינור גינה בלבד.   בהזדמנות אבדוק מה מצבו.

נתקלתי  בתקלה אחת בצינור שהזמנתי מעלי אקספרס.  הוא החל לנזול בנקודת החיבור לאקדח השטיפה.

ה O- Ring נקרע והפסיק לאטום. 

שלפתי את ה O-Ring מהצינור המקורי הקצר של בוש כדי להשמיש את הצינור הארוך.

בהזדמנות אחפש O-Ring חליפי שיהיה זמין לתיקון הנזילה הבאה. 

• רעיון טוב! 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתכם לגביו?https://www.ace.co.il/index.php/catalog/product/view/id/38911/s/2292609/

ואיך אני יודע מה הסוג הגרניק, בכדי שאדע איזה מקציף להזמין מעלי אקספרס

או שעדיף את זהhttps://www.ace.co.il/2214083.html?gclid=EAIaIQobChMIh9Gw-afh6AIVh0PTCh3dnABsEAQYAiABEgI8I_D_BwE

עריכה אחרונה על ידי Shahar Matana
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...