Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה ספייס פלוס

green
שימו לב! השרשור הזה בן 825 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם זה אכן הרישוי אז יש לך את המספר הכי מיוחד בארץ.

פוטושופ (הצילום של הלוחית הקדמית די מסגיר את זה).

תתחדש ותהנה, green!

מבחינה עיצובית משהו טוב עובר על הקורולות החדשות, בייחוד העצ'בק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה לכולם!

שכחתי לציין כי כל חלונות הצד מתחילים מגובה נמוך במיוחד ועקב כך שדה הראיה החוצה מעולה.

גיליתי משהו קצת מעצבן, יש ברכב פיצ׳ר של כניסה ויציאה ללא מפתח, אבל לוקח לעיתים כמה שניות עד שהרכב מזהה את השלט וניתן לפתוח את הרכב וכך נאלצים לעמוד בחוץ ליד הרכב בזמן הזה (או לפתוח ישירות עם השלט).

הפתיחה דרך אגב היא פשוט על ידי פתיחת ידית הדלת באופן רגיל ולא על ידי לחיצה על כפתור שנמצא בידית הדלת.

הסגירה היא על ידי נגיעה עם האצבע במקום מסויים בידית הדלת.

מאד נוח.

מעבר לכך אני ממשיך להנות מהרכב :wink:

כבר ככה רוב הסאלונים של מכוניות המיובאות לארץ הם שחור-על-שחור.

רק אציין שבקורולה בצבע חיצוני לבן או שחור ניתן לקבל דשבורד ודיפוני דלתות בצבע לבן.

האם הצלחת למצוא חברת ביטוח שמבטחת את הרכב ללא המיגונים האלו?

אם כן, מה היה ההפרש במחיר בין חברה שדורשת את המיגונים לבין חברה שמוכנה לבטח ללא המיגונים?

יכולתי לבצע ביטוח ישירות דרך מקום העבודה שלי בלי לשלם בעבורו כלל (המעסיק משלם ישירות) ואולם החברה המבטחת את רכבי טויוטה היא מגדל ושם דרשו קודן ולא היו מוכנים לוותר.

אז עשיתי ביטוח בעצמי באמצעות סוכן ביטוח ואני אקבל החזר ממקום העבודה (ההחזר אולי לא יהיה מלא אבל זה שווה לי את זה).

באופן אבסורדי סוכן הביטוח דרכו עשיתי את הביטוח הציע לי ביטוח גם דרך חברת מגדל ללא מיגון כלל, אבל בסוף עשיתי דרך איילון. הסוכן הזה יכל לעשות לי ביטוח דרך עוד חברות ביטוח ללא מיגון ללא כל בעיה.

יש גם סוכנת ביטוח שנמצאת ממש באולם התצוגה של טיוטה שהציעה לי הצעת ביטוח ללא מיגון.

לא שאלתי אפילו כמה עולה ביטוח עם מיגון מפני שזאת לא הייתה אופציה בשבילי (בעיקר לא הייתי מוכן לשמוע על קודן, מה שווה כפתור הנעה עם צריך ללחוץ לפניו על 5 מקשים כל פעם מחדש?), בשני המקרים פשוט אמרתי שאני רוצה ביטוח ללא מיגון ולא הייתה לסוכני הביטוח כל בעיה עם זה.

אני בחרתי להוסיף פרמיה לביטוח שמשות מקוריות, אחרת הביטוח כולל רק שמשות חילופיות.

תתחדש.

האם הסוללה בסטיישן היא ליטיום יון או ניקל מטאל. אני יודע שבסדאן זה ניקל מטאל, אבל נדמה לי שקראתי שבסטיישן וההאצבק זה ליטיון יון. אשמח אם תעדכן.

בסטיישן הסוללה היא ליתיום יון.

האם ליושבים מאחורה בצדדים יש מספיק מרווח ראש? בסדן זה ממש דיל ברייקר מבחינתי, בגלל שהחלון נגמר יחסית מוקדם והראש נתקע בקורה לכל מי שמעל גובה 1.70.

ובכלל, איך מרחב פנים ליושבים מאחורה?

יש לי הרגשה שהוא הצטמצם יחסית לדגם הקודם של קורולה, בה גם הרצפה בשורה השניה היתה שטוחה לגמרי, ודומה לאוריס.

ל- 4 נוסעים גם בגובה ממוצע אין בעיה עם מרווח הראש בצדדים, כלומר תהיה קירבה של קורות הרכב מעל חלונות הצד לראשיהם אבל היא לא תגע בהם.

לעומת זאת אם ייסעו 3 נוסעים מאחורה, תהיה אכן בעיה לנוסעים בגובה ממוצע שישבו בצדי הרכב קרובים לדלתות (ולא בשני השקעים אשר נמצאים יותר במרכז הרכב), הראש שלהם פשוט ייגע בקורה מעל חלון הצד שהיא בולטת מאד כלפי פנים הרכב. הרכב אכן לא מתאים להרכב כזה של נוסעים. (באופן כללי בהרכב של 3 נוסעים מאחורה הייתי רוכש רק מיניוואן עם 3 מושבים נפרדים).

הריצפה בספייס גם די שטוחה, מרחב הרגליים נראה דומה לקורולה הקודמת, בכפוף למה שציינתי לגבי המרחב של הנוסע ליד הנהג וכפועל יוצא מכך המרווח של הנוסע מאחוריו.

האם מדדת צריכת דלק בפועל בצורה של חילוק מספר הקילומטרים בליטרים שצריך למלא?

מחשבי הדרך ברכבים בד"כ נוהגים לזייף כלפי מעלה.

האם אתה בטוח שמערכת המולטימדיה היא מקורית ולא קומבינה מקומית אם היבואן התקין עליה וויז?

מעניין גם לשמוע התרשמותך ממערכת המולטימדיה ביחס לנערכת המקומית המותקנת בסדאן.....לא ברור למה בסדאן יש התקנה מקומית ובהאצבק וסטיישן יש מקורית) לפחות בהתייחסות לחומרה)

עוד לא מדדתי צריכת דלק בפועל במשאבה, שעון הרכב הראה שטווח הנסיעה על מיכל אחד הוא כ- 1,100 ק"מ :shock: ועוד לא הגעתי לכך.

מערכת המולטימדיה היא בוודאות מקורית ואולם הוויז הוא בהתקנה מקומית.

היום השתמשתי בו לראשונה ונוכחתי כי הווליום של הוויז שאינו מהמשובחים מגיע כנראה מרמקול בהתקנה מקומית ונראה לי שכיוון הווליום של המולטימדיה המקורית לא שולט עליו ומדובר בווליום בעוצמה קבועה (אבדוק בהמשך).

דרך התפעול של הוייז דרך מסך המולטידמיה נוח מאד ועובד חלק ומהר.

הכפתורים הפיזיים במערכת המולטידמיה לרבות כפתור ווליום עגול משפרים את השימוש.

במערכת המקומית שמותקנת בסדאן לא השתמשתי, אבל ראיתי שאין לה כפתורים פיזיים כלל. היתרון שלה אולי הוא שאפליקציות הרדיו האינטרנטי כן עובדים בה ובמערכת המקורית לא.

גירסת הסטיישן והאצ'בק מיוצרות באנגליה והסדאן בטורקיה (למיטב ידיעתי). כנראה שבאנגליה לא עושים קומבינות ושומרים על רמה מסויימת ומוכרים את הרכב שלם עם מערכת מולטידמיה מקורית.

ואגב, המספר מזוייף או שזה באמת המספר של האוטו? ראיתי את המספר על רכבי תצוגה.

אם זה אכן הרישוי אז יש לך את המספר הכי מיוחד בארץ.

פוטושופ (הצילום של הלוחית הקדמית די מסגיר את זה).

ארמוז ואציין כי כל יבואן רכב מקבל כל שנה הקצאה בלעדית של מספרים לגבי שלוש הספרות השמאליות ביותר בלוחיות הרישוי של הרכבים שהוא מוכר.

יוניון מוטורוס יבואן טויוטה קיבלו בשנת 2019 טווח ספרות של בין 755 עד 759...

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע כל הלוחיות של ה-8 ספרות מסתיימות ב-01.

מאמין שאחרי זה יהיו סדרות עם סיומות של 02.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הם היו חייבים לעשות את הקומבינה העקומה הזאת בהתקנה מקומית, רק בשביל שיהיה וויז?

זה כמו במאזדה שלי שכנראה שבשביל לחסוך כמה שקלים, עשו קומבינה מוזרה של מערכות הבטיחות המקוריות של הרכב ביחד עם מובילאיי ואז יש מישמאש לא ברור של צפצופים והתראות ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בנתיים טויוטה עוד לא מטמיעים אנדרואיד אוטו. (הברלינגו עם סמלי טויוטה כנראה יהיה הראשון אבל זה כי זה סיטרואן מתחת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים, אבל אפשר ורצוי להשתיק את ההתראה של המובילאיי על סטיה מנתיב ולהשתמש בזו של מאזדה (מדוייקת יותר). התראת הקירבה (הקולית) של המאזדה לעומת זאת לא נראה שהופעלה פעם אחת, לא משנה מה הגדרתי - Far/Med/Near וכמה התקרבתי לרכב שמלפני.

Sent from my Tricorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה הכריזו על אנדרואיד אוטו, אבל רק לכמות מצומצמת מאוד של דגמים

https://www.android.com/auto/toyota/

מניח שעם הזמן יתווספו עוד דגמים, אבל חבל שהם לא נותנים להוסיף רטרואקטיבית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

לגבי ההתקנה המקומית של הוייז, לא שאלו אותי, פשוט אמרו לי שיש וייז ברכב ואני לא נתתי לכך תשומת לב וחשבתי שמדובר יהיה רק בעדכון תוכנה.

בכל אופן כנראה שהייתי עושה את זה בכל מקרה כי אין אפשרות אחרת להפעיל את הוייז דרך המולטימדיה וזה נוח מאד, מסך המולטימדיה ממוקם גבוה מאד ונוח להסתכל עליו ולתפעל את הוייז.

לגבי מסך המולטימדיה, יש אנשים שלא אוהבים את המסך הצף, אני מאד אוהב, הוא ממוקם כאמור במקום אידאלי וגובה הדשבורד נשאר נמוך ולא מכביד.

פתחי המיזוג נמצאים מתחתיו, אבל אין בכך בעיה מאחר ופתחי מיזוג אפשר לכוון כלפי מעלה ולא צריך "לתפעל אותם" כמעט.

יש אצל יצרני הרכב כמה גישות של מיקום מסך המולטימדיה וזו לדעתי הצורה הטובה ביותר ויצרני הרכב מתכנסים לצורה הזאת.

הגישה הקודמת המיושנת מיקמה את פיתחי המיזוג מעל מסך המולטימדיה וכך נוצר מצב שמסך המולטימדיה ממוקם נמוך מדי הן מבחינת קו הראיה והן מבחינת התפעול (למשל בגולף ובאוקטביה שמהללים את הנדסת האנוש שלהם).

יש גישת ביניים שבה מסך המולטימדיה ממוקם גבוה כאשר פתחי המיזוג נמצאים בצידיו, אבל אז פתח המיזוג שנמצא בצד שמאל של מסך המולטימדיה מול הנהג מופרע על ידי ההגה וזרימת האויר לנהג נפגעת (למשל בקיה נירו, סקודה קארוק, סקודה קודיאק, סיאט אטקה ועוד).

דרך אגב לגבי מה שכתבתי על חוסר זיהוי השלט בכניסה לרכב, כנראה שזה קורה כשהוא נמצא בתוך תיק אבל אם הוא בחוץ ביד, המערכת מזהה אותו. שזה די מייתר את היתרון של המערכת כי אם אני מחזיק את השלט ביד אני יכול כבר ללחוץ על כפתור הפתיחה בשלט. (בקיה נירו המערכת זיהתה את השלט גם בתוך תיק).

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

לגבי ההתקנה המקומית של הוייז, לא שאלו אותי, פשוט אמרו לי שיש וייז ברכב ואני לא נתתי לכך תשומת לב וחשבתי שמדובר יהיה רק בעדכון תוכנה.

שאלה קצרה - במערכת שהותקנה, יש יציאת USB ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שקע usb ברכב עצמו באזור תחתון של הדשבורד וגם במגירה המרכזית למיטב זכרוני.

במערכת המולטימדיה המקורית אני לא רואה שהוסיפו משהו פיזי גלוי לנהג (כנראה הוסיפו במקום נסתר).

גילתי שאין שאין אפשרות לשלוט בווליום של הוייז עם כפתור הווליום הפיזי של מערכת המולטימדיה אלא ניתן לשלוט בו רק במסך של המפה של הוייז עצמו על ידי "לחצן מגע" שמופיע בצד שמאל של המפה של הוייז.

אם שומעים רדיו במולטימדיה באותו הזמן, אז גם הרדיו וגם הוייז נשמעים יחדיו והרדיו לא מונמך אוטומטית.

פחות אידיאלי, אבל הוייז עובד תקין.

המראה החיצוני של הרכב פשוט סקסי לטעמי :lol: אני כל פעם מתרשם מחדש. אני אוהב במיוחד את החלק האחורי צדי, מלא במקומות הנכונים :wink:

ככל שאני נוהג בו יותר אני מתרשם שנוחות המתלים טובה מאד, וחל בה שיפור מאז קבלת הרכב, כך שהכל נספג יפה מאד וללא חבטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב קבעתי מחר תור להתקנת חיישני חניה אחוריים שמגיעים לי ללא עלות מטויוטה.

(חיישנים רגילים ללא צג מרחק במסך המולטימדיה, אני לא צריך את זה מספיק לי הצליל של החיישנים ואמרו לי שההתקנה עם צג מרחק גם יותר מסובכת כי היא מצריכה העברת כבל מהחיישנים למסך המולטידיה ובחיישנים שאני בחרתי ההתקנה היא רק מאחורה ואני מעדיף כמה שפחות התעסקות ברכב).

מסרטון שראיתי על התקנת חיישני חניה, ישנה התעסקות לא קטנה ברכב, מדידות, חורים בפגוש, פירוק דיפונים, התחברות לחוט חשמל של הפנס האחורי (יש רכבים שקודחים גם בחלק פח בתוך תא המטען מאחורה אם אין חורים מתאימים שם).

יש הערות או הארות למישהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם החיישנים שטוחים (מה שמכונה תואמי מקור) או רגילים? לטעמי האפשרות השנייה מכוערת מאד לרכב חדש.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 825 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...