Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה ספייס פלוס

green
שימו לב! השרשור הזה בן 851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קיבלתי את הקורולה ספייס פלוס בצבע שחור (תמונות בקרוב), הצבע השחור מאוד מתאים לרכב (גם לסדאן), הצבע הבהיר בתא הנוסעים בדשבורד+דלתות+תקרה+מושבים, נותן איזה אווירה קצת יותר יוקרתית מהסטנדרט.

שמתי לב שכשאני מכבה את הרכב מהבהבת לי נורית אדומה בצורת מנעול עם רכב, וכשאני מניע הנורה נכבית.

האמת, נלחצתי חשבתי, כבר תקלה !!!

אבל מעיון באתרים בחו"ל הבנתי שזה בסדר, בסה"כ זה מציין שמערכת האמובילייזר ומערכת מניעת גנבות נדרכה, להראות לפורץ שאין לו שום סיכוי להניע את הרכב ללא המפתח המקורי. אז לידיעת בעלי רכב זה, סביר להניח שלא שמתם לב שיש נורה כזו (בולטת רק בחושך), אין מה להילחץ.

בסה"כ אוטו נהדר, שקט (מאוד!), גיליתי משום מה שהוא יותר שקט מהסדאן (ונותן תחושה קצת יותר איכותית) אין לי מושג למה, אבל זאת עובדה.

למרות 122 כ"ס במצב ספורט הוא סוחב יפה, ועוד דבר גיליתי שהוא מסוגל לנסוע על סוללה בלבד במהירויות גבוהות, נהגתי בכביש 6 ב-110 על סוללה בלבד, כמובן שלטווח קצר, אבל עצם העובדה שזה אפשרי הפתיעה אותי.

בקשר לחישוקים הגדולים (והיפים), קחו בחשבון שככול שהחישוקים גדולים יותר זה כרוך במחיר של ירידה בנוחות, ועלייה ברעשי דרך, בהצלחה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

לכל בעלי קורולה היבריד (ספייס/ סדאן/ אקסייט):

האם יש אופציה לכיוון גב תחתון בכיסא הנהג?

באוטו-מקס יש בקורולה ברמת האבזור הבכירה (ואולי גם באמצעית) אופציה לכיוון ניפוח משענת גב תחתון.

האם הדבר קיים באקסייט/ סדאן של יוניון מוטורס?

בנוסף, אשמח לשמוע על אופי תפקוד המערכות הבטיחות. אני בהתלבטות באם לקחת אקסייט/ סדאן, הנטייה היא לאקסייט, אבל מצד שני, התא מטען לא קטן מדי?

הנסועה היא 50% עירוני (קל יחסית) ו-50% בינעירוני (ואז הנסיעות הן של 75+ ק"מ), לכן אפקטיביות ויעילות המערכות הבטיחות חשובה לי. לכן אשמח לשמוע מכם.

תודה.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי שיש אופציה לניפוח גב תחתון.

מערכות הבטיחות טובות מאד,

השבוע ביצעתי נסיעות בתוואי בינעירוני די מגוון ובדקתי את המערכות,

בקרת השיוט האדפטיבית מתפקדת יפה, בולמת בעדינות יחסית ברוב הסיטואציות, לא נבהלת מרכבים נדחפים, עובדת טוב מאד בפקקים כולל עצירה וזינוקים ממהירות אפס.

בקרת הסטייה מנתיב שבהתחלה עבדה אצלי גרוע, עובדת טוב מאד לאחר ששיניתי את ההגדרות שלה, בהתחלה לאחר שמפעילים אותה היא מזגזגת כמו שיכור בין שול לשול ואחר כך מתאפסת על עצמה ושומרת יופי על מרכז הנתיב ומתפקדת יופי גם בכביש בינעירוני עם עיקולים מתונים ואני מתכוון לתפקוד עצמאי שלה כאשר אני מלטף את ההגה ונותן למערכת לסובב את ההגה לבד (וכמובן נשאר ערני לתנאי הדרך).

המערכת גם מתריעה על חוסר מגע מספיק של הידיים בהגה לאחר די הרבה זמן (ואז מספיקה תזוזה קלילה של ההגה על ידי הידיים כדי לנטרל את ההתראה).

למעשה המערכות מאפשרות נהיגה די אוטונומית בכבישים בינעירוניים מישוריים, ישרים או עם מעט עיקולים ובפקקים מדי פעם.

גם מנורת ההתראה על קרבה לרכב לפנים עובדת יפה ומתריאה די מוקדם בניגוד לרכבים אחרים שבה עד שאתה לא נמצא ס"מ מהרכב היא לא עובדת.

תא המטען באקסייט מאד קטן, היבואן בשיתוף עם היצרן עובדים על שינוי החלקים שמתחת לריצפת תא המטען כך שניתן יהיה להוריד אותה יותר למטה.

תא המטען בסדאן פחות שימושי כמובן בהכנסת והוצאת ציוד.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עכשיו בנופש ויוצא לי לבצע נסיעות בינעירוניות בצורה מרוכזת יותר ולבדוק את מערכות הבטיחות ולהגיע לתובנות.

ובכן מצאתי דרך נהיגה נהדרת שמאפשרת פשוט נהיגה כמעט אוטונומית באמצעות בקרת השיוט האדפטיבית ובקרת הסטייה מנתיב ללא שמערכת ההתראה של אי אחיזה בהגה של בקרת הסטייה מנתיב נדלקת.

עד כה פשוט החזקתי בחולשה את ההגה ואיפשרתי לו לבצע תיקוני היגוי בעצמו, הבעיה היא שבדרך זאת המערכת לא זיהתה אחיזה מספיקה בהגה ונדלקה נורת אזהרה כל זמן מסויים.

עכשיו מצאתי דרך אחרת הפוכה, אני מחזיק את ההגה עם כפות הידיים בעוצמה רגילה, אבל מאחר שבטויוטה תנוחת הנהיגה מאפשרת להחזיק את ההגה כאשר מרפקי שני הידיים נשענים על משענות היד (המשענת המרכזית שקצת עזרתי לה :) כאשר הגבהתי אותה עם גליל נייר תועלת ששמתי מתחתיה ומשענת היד שבדלת שמאל) לא נגרם כל מאמץ לידיים, להיפך כפות הידיים פשוט נשענות על ההגה ולא נתלות באוויר.

במצב זה המערכת מזהה מספיק משקל שאוחז בהגה ומבצעת תיקוני היגוי בעצמה כאשר אני בכלל לא מסובב את ההגה אלא כאמור רק משעין עליו את כפות הידיים, ומנורת האזהרה לא נדלקת כלל וזה יכול להימשך כך במשך קילומטרים בינעירוניים רבים, המערכת עובדת מצויין. פשוט נהיגה אוטונמית מבחינת חוסר המאמץ הפיזי (הקל אמנם אבל עדיין) שבתפעול ההגה ודוושת התאוצה (או הבלם) וגם הפחתה של המאמץ המחשבתי הנדרש בעצם ביצוע הפעולות הנ״ל, והכל בכבישים בינעירוניים מתאימים.

מבחינת הצורך בערנות לתנאי הכביש זאת עדיין לא נהיגה אוטונומית מאחר וצריך להישאר דרוך לחלוטין כמו בנהיגה רגילה כדי לקחת פיקוד במידת הצורך. כמובן שהתענוג נוגע לנסיעה בכביש הבינעירוני עצמו, כאשר בהגעה לצמתים אתה צריך לחזור לנהוג בעצמך :wink: מאחר והחולשות הרגילות של בקרת השיוט האדפטיבית באות לידי ביטוי.

כך למשל בהגעה לצומת כאשר אין רכב לפניך אתה צריך לעצור בעצמך. כמו כן גם כאשר יש רכב לפניך אתה תלוי בקצב העצירה שלו ואם הוא מהנהגים שנוסעים 100 קמ״ש ורק במטר האחרון מבצעים עצירת חירום זה מה שייקרה עם הרכב שלך ובכלל אני בתור נהג מזהה את הרמזור או הצומת מאד מרחוק ועוזב את דוושת התאוצה מאד מרחוק. בעליות מערכת בקרת השיט תשמור על מהירות הרכב בכל מחיר כאשר אתה בתור נהג תפחית את המאמץ על הרכב על ידי הפחתת המהירות וכיוצ״ב.

אבל כאמור בנהיגה בינעירונית עצמה זה פשוט תענוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מתנהגת מערכת שמירה על נתיב בטויוטה? האם שומרת טוב על מרכז הנתיב או מזגזגת? האם עובדת טוב רק עם בקרת שיוט אדפטיבית מופעלת, או שעובדת טוב גם בנהיגה רגילה ללא בקרת שיוט פעילה? משהוא אמר לי שבטויוטה, ללא בקרת שיוט, המערכת מזגזגת. מה התרשמותך green ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לבדוק:

צריכת דלק עירונית בלבד: בתוואי הררי בנסיעה מתונה: 1 ליטר לכ- 18 ליטר.

צריכת דלק משולבת: שליש בינעירוני באזור מישורי ושני שליש עירוני באזור הררי, נסיעה מתונה, 1 ליטר לכ- 19 קילומטרים.

צריכת דלק בינעירונית בלבד לא יצא לי לבדוק. (אני מעריך שהצריכה בתוואי מישורי היא סביב 1 ל- 20, 21 קילומטרים בנסיעה במהירות סביב 100 קמ״ש, אבל צריך לבצע בדיקה בפועל).

דרך אגב בתוואי בינעירוני הררי שכולל ירידות, צריכת הדלק יכולה להיות פנטסטית, נסעתי לפני כמה ימים בתוואי של 35 ק״מ, המורכב מירידות בשיפועים שונים שלאחריהן קטעים מישוריים ועליה אחת גדולה של איזה 300 מטר. בכל הקטע הרכב נסע רק על חשמל, מאחר והסוללה נטענה בירידות לגמרי, וכך היה מספיק חשמל שהספיק כדי להניע את הרכב בקטעים המישוריים שלאחר הירידות וכך חוזר וחלילה וזאת מלבד קטע העליה ההוא שבו גם הסוללה וגם מנוע הבנזין עבדו. אני מעריך שצריכת הדלק בקטע הזה הייתה לכל היותר ליטר לכ- 35 ק״מ (גם ברכב לא היברידי הצריכה הייתה טובה מהרגיל בתוואי הזה כמובן לאור הירידות, אבל היחידה ההיברידית מצטיינת במיוחד בתוואי כזה מאחר והיא אוגרת כאמור חשמל מהירידות).

(חבר שלי עם פריוס בתוואי בינעירוני מעורב מישורי והררי, מגיע אפילו לצריכת דלק ממוצעת של ליטר ל- 25 ליטר. לכאורה ניתן להגיע לצריכה כזאת גם בקורולה בתוואי דרך כזה ובנהיגה מתונה).

מערכת בקרת הסטייה מנתיב עובדת בסדר גמור, לעיתים היא סוטה ממרכז הנתיב בהדרגתיות אבל מתקנת ורוב הזמן שומרת את הרכב במרכז הנתיב. היא מזהה את השוליים במרבית תוואי הדרך, גם כאשר הם דהויים וגם כאשר נוסעים מול השמש.

מערכת הסטייה מנתיב עובדת בפונקציה של שמירת הרכב במרכז הנתיב, רק כאשר בקרת השיוט האדפטיבית עובדת (הסימון של המערכת בלוח המחוונים מופיע, ונצבע בירוק כאשר יש זיהוי של שול אחד לפחות, ימני או שמאלי. כאשר אין זיהוי של אף שול המערכת לא עובדת, הסימון בלוח המחוונים הופך ללבן ומופיע גם חיווי קולי, שזה מצויין, אבל אני בלאו הכי מרפרף עם העיניים כל הזמן בין לוח המחוונים לבין תוואי הדרך ומבחין בשינוי הצבע של החיווי).

כאשר מערכת בקרת השיוט לא עובדת אז ניתן להפעיל את מערכת בקרת הסטייה מנתיב אבל היא עובדת רק בפונקציה של תיקון היגוי כאשר הרכב סוטה לצד הנתיב ואז מופיע חיווי קולי והמערכת מחזירה את הרכב למרכז הנתיב אבל לא שומרת את הרכב במרכז הנתיב ולא ניתן להפעיל אותה בפונקציה של שמירת מרכז הנתיב (הסימון בלוח המחוונים של המערכת מופיע אבל נשאר בצבע לבן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את הקורולה ספייס פלוס בצבע שחור (תמונות בקרוב), הצבע השחור מאוד מתאים לרכב (גם לסדאן), הצבע הבהיר בתא הנוסעים בדשבורד+דלתות+תקרה+מושבים, נותן איזה אווירה קצת יותר יוקרתית מהסטנדרט.

שמתי לב שכשאני מכבה את הרכב מהבהבת לי נורית אדומה בצורת מנעול עם רכב, וכשאני מניע הנורה נכבית.

האמת, נלחצתי חשבתי, כבר תקלה !!!

אבל מעיון באתרים בחו"ל הבנתי שזה בסדר, בסה"כ זה מציין שמערכת האמובילייזר ומערכת מניעת גנבות נדרכה, להראות לפורץ שאין לו שום סיכוי להניע את הרכב ללא המפתח המקורי. אז לידיעת בעלי רכב זה, סביר להניח שלא שמתם לב שיש נורה כזו (בולטת רק בחושך), אין מה להילחץ.

בסה"כ אוטו נהדר, שקט (מאוד!), גיליתי משום מה שהוא יותר שקט מהסדאן (ונותן תחושה קצת יותר איכותית) אין לי מושג למה, אבל זאת עובדה.

למרות 122 כ"ס במצב ספורט הוא סוחב יפה, ועוד דבר גיליתי שהוא מסוגל לנסוע על סוללה בלבד במהירויות גבוהות, נהגתי בכביש 6 ב-110 על סוללה בלבד, כמובן שלטווח קצר, אבל עצם העובדה שזה אפשרי הפתיעה אותי.

בקשר לחישוקים הגדולים (והיפים), קחו בחשבון שככול שהחישוקים גדולים יותר זה כרוך במחיר של ירידה בנוחות, ועלייה ברעשי דרך, בהצלחה לכולם.

הי שלום אשמח לתמונות של רכבך.

(בדגש על בפנים)

ואבא שלי גם הזמין טויוטה קורולה ספייס פלוס.

עדיין מתלבטים עם שווה להוסיף לצבע לבן פנינה, או שלהישאר עם הלבן צחור שמגיע סתנדרט. כי בלבן פנינה הריפודים בצבע שונה.

ועוד שעלה ממש מבעס אותי שאין פנסי ערפל. יש גירסאות שיש?

מה נסגר כי ראיתי רכבים שיש להם כאלה.

יש לציין שאני מזמין מבאר שבע את הטויוטה והרכב יגיע רק באוגוסט לפי דיברהם אין במלאי.

ומשהו אחרון אם למישהו יש תמונותשל לבן פנינה אשמח לקבל בשביל להתרשם. כי לא היה בסוכנות. היה שם רק כחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי התקנתי ריפוד במושבים ישר אחרי קבלת הרכב, אז מה שתראה בתמונות זה לא בדיוק מה שתקבל.

אבל בגדול לטעמי הריפוד הבהיר נראה הרבה יותר טוב מהריפוד השחור.

קח צבע לבן פנינה בלי לחשוב פעמיים!! (זה יהיה מהמם לרכב הזה לטעמי),

הרבה יותר מרשים מלבן פשוט אין מה להשוות, גם מבפנים וגם מבחוץ.

מעט מאוד דגמים הגיעו עם פנסי ערפל, אפשר לקנות באינטרנט "כאילו פנסי ערפל" רק בשביל היופי, אם בא לך.

מבחינת הסוכנות, מחיר המחירון של הרכב הוא בונקר! אי אפשר להתמקח. אבל בנושאים של צבע, אביזרים, טיפולים, אפשר ואפשר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני משתעשע ברעיון לרכוש את הספייס +

מישהו יודע מידות מדויקות של תא המטען, ונפח מקסימלי ללא קיפול מושבים?

חשוב לי מאוד ריפדים בהירים, ראיתי את הסרטון החביב הזה:

החל מדקה 4:50 מופיעה שם הספייס

האם גם בארץ יש את הצבע הזה של הריפודים? (לפחות ברכב בצבע פנינה כפי ששמתי לב לשילובים המוגבלים)

עריכה אחרונה על ידי Tiida
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני משתעשע ברעיון לרכוש את הספייס +

מישהו יודע מידות מדויקות של תא המטען, ונפח מקסימלי ללא קיפול מושבים?

חשוב לי מאוד ריפדים בהירים, ראיתי את הסרטון החביב הזה:

החל מדקה 4:50 מופיעה שם הספייס

האם גם בארץ יש את הצבע הזה של הריפודים? (לפחות ברכב בצבע פנינה כפי ששמתי לב לשילובים המוגבלים)

בצבע לבן פנינה מגיעים ריפודים ממש יפים.

חפש בפייסבוק יש שם תמונות של הספייס פלוס בצבע לבן פנינה.

ממש יפה.

לגבי מידות אני אשתדל לבדוק לך בלי נדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הצלחתי למצוא תמונות של הריפודים הבהירים הרלוונטיים בישראל

האם הם זהים לסרטון הנ"ל או אחרים?

אגב, נדמה לי שגם ברכב שחור יש אופציה לריפודים בהירים, או רק בלבן פנינה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הצלחתי למצוא תמונות של הריפודים הבהירים הרלוונטיים בישראל

האם הם זהים לסרטון הנ"ל או אחרים?

אגב, נדמה לי שגם ברכב שחור יש אופציה לריפודים בהירים, או רק בלבן פנינה?

כן גם בצבע שחור נואר יש ריפידים בהירים.

שלח לי בפרטי את המספר שלך אני יראה לך שם ונתכתב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלחתי לך..

השאלה שלי היא האם הריפודים עצמם בהירים או לא

באתר טויוטה בישראל מופיעה תמונה של דיפונים בהירים בחלקם אך מושבים שחורים, כלומר אין ריפוד מושבים בגוון בהיר בארץ?

static-day-interior-0_209_FB10.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...