Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה ספייס פלוס

green
שימו לב! השרשור הזה בן 825 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחדשתי בקורולה ספייס (סטיישן) דגם הליסינג.

אני לא מצליח לשמוע את המוסיקה דרך האפליקציה באמצעות הרמקולים של הרכב אלא רק באמצעות הרמקול של המולטימדיה וזה נשמע רע, למרות שלחצתי על AUX, אשמח אם מישהו יוכל להנחות אותי מה לעשות?

האם לחצת על aux במסך שמופיעים בו עוד אפשרויות כגון am, fm?

אחרי לחיצה על aux אתה אמור לשמוע דרך הרמקולים של הרכב, תגביר את הווליום באמצעות הכפתור הפיזי שבמערכת המולטימדיה.

אם זה יעבוד לך אני ממליץ להשתיק את הרמקול של המולטימדיה באמצעות לחצן השתק במסך המולטימדיה (ציור של רמקול, פדוש ללחוץ עליו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חייבים לנסוע בכביש עם ביטוח? אי אפשר פשוט ללחוץ על הדוושה בניוטרל ב2 דקות בחנייה?

למיטב זכרוני בפרקינג רק מנוע החשמל עובד ולא ניתן להעלות טורים, ניתן רק "להעיר" את מנוע החשמל שיעבוד על סל"ד סרק כמה רגעים עד שיכבה.

בניוטרל ניתן אולי להעלות טורים אבל זה מצב שבו סוללת הרכב לא נטענת ובספר הרכב אוסרים להשתמש בו או הוראה דומה.

בכל מקרה 2 דקות לא מספיק וצריך לפחות חצי שעה לדעתי וזה לא מצב אידיאלי למנוע לעבוד בסל"ד מעבר לסל"ד סרק כשהרכב עומד במקום ואין איוורור למנוע כתוצאה מהנסיעה, בייחוד אם מי שישב ברכב עם דוושת התאוצה לחוצה גם יפעיל מזגן שיעמיס על המנוע.

בסוף השארתי את הרכב במקום והוא יעמוד 17 יום.

נקווה לטוב :cry:

לפחות יהיה מידע נחוץ לבעלי רכבים כאלה שיסתכלו בפורום :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לחצת על aux במסך שמופיעים בו עוד אפשרויות כגון am, fm?

אחרי לחיצה על aux אתה אמור לשמוע דרך הרמקולים של הרכב, תגביר את הווליום באמצעות הכפתור הפיזי שבמערכת המולטימדיה.

אם זה יעבוד לך אני ממליץ להשתיק את הרמקול של המולטימדיה באמצעות לחצן השתק במסך המולטימדיה (ציור של רמקול, פדוש ללחוץ עליו).

קצת מסורבל אבל עובד! תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שתי שאלות:

1. האם ניתן להתקין קובץ apk מבחוץ? ניסיתי לשלוח מהטלפון שלי דרך הבלוטוס אבל המולטימדיה לא קיבלה את הקובץ.

2. שאלה מתוך סקרנות - בגג הפנימי, בחלק האחורי של הרכב יש 4 שקעים עם צורה מוזרה וכיסוי פלסטיק עליהם, אף אחד לא יודע מה זה, גם אנשי המכירות של טויוטה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת המולטימדיה חסומה על ידי גיל קאר ולא ניתן להוריד אפילקציות/קבצים. אפשר כמובן לפרוץ אותה (לא אצל גיל קאר).

תסתכל בשרשור אחורה יש משתמש אחר שכתב שהמערכת שלו הגיעה פתוחה, אולי במקרה גם שלך.

4 השקעים הללו נועדו להתקנת מתקן רשת מקורית מעל גב המושב האחורי ועד הגג כדי שאפשר יהיה להעמיס חפצים בתא המטען עד גובה הגג ושלא יעופו לכיוון הנוסעים במושב האחורי. זה מקובל מאד ברכבי סטיישן באירופה. כמובן שהיבואן לא טרח להציע את הרשת הזאת בישראל.

אם המכסים של השקעים נפתחים אתה צריך לעקם טיפה את הצ׳ופצ׳קים שמותקנים עליהם כלפי חוץ כדי שיתפסו בסגירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מצטער שיצא ארוך :mm_eek:

מעדכן שחזרתי מטיול בחו״ל ולאחר 17 ימים מלאים שבהם הקורולה עמדה ללא תזוזה, היא התמלאה אבק והצטברו אפילו קורי עכביש על אחד הג׳נטים, אני מגיע לקורולה עם דפיקות לב וחשש שהמצבר גמור ושהדלתות לא ייפתחו, החשש התבדה :roflmao:.

הדלתות נפתחו ללא בעיה, הרכב ״הניע״ כרגיל (כלומר לא באמת הניע, רק לוח המחוונים נדלק) והרכב החל נסיעה על המנוע החשמלי כרגיל.

נציג השירות במוסך טיוטה סתם הפחיד אותי.

אני לא מבין מה הצורך בכלל במצבר אם הרכב מתחיל לנסוע על המנוע החשמלי ואין צורך בסטרטר כדי להניע את את מנוע הבנזין?

נחמד לשוב לרכב הביתי ולהיזכר בו מחדש.

בחו״ל נהגתי 16 ימים בפיז׳ו 5008, ג׳יפון 7 מקומות מגודל, מנוע 1.2 ליטר טורבו. השוואה בין הרכבים לא רלבנטית כלל, אבל בכל זאת במעבר לקורולה לאחר זמן ממושך כל כך נוצרה הזדמנות לחוש ביתר קלות בהבדלים בין הרכבים ומצאתי לנכון לציין אותם כי חלקם רלבנטים גם להבדלים בין הקטגוריות (ג׳יפון לעומת רכב משפחתי) למי שמתלבט בין הקטגוריות.

רק אציין שקשה המשימה להשוות בין רכבים, אני לא מקנא בכתבי רכב, יש הרבה פרמטרים שבהם ההבדלים יכולים להיות קטנים בין רכבים מודרניים וברגע שנכנסים לרכב אחד כבר שוכחים קצת איך הרכב השני היה.

בפרמטרים של איכות נסיעה, ביצועים, נוחות, בידוד רעשים וכיוצ״ב לדעתי הדבר הכי מקצועי הוא להשתמש במכשור מקצועי, מדידות ביצועים, מדידת רעש, מדידת ויברציות ותנודות. ההתרשמות האנושית הרבה פחות מדוייקת.

לגופו של עניין,

להיכנס לקורולה הנמוכה דווקא היה בסדר הפעם, אולי בעקבות ההליכות הרבות בטיול, הכושר והגמישות שלי השתפרו :), אבל באופן כללי נוכחתי לאחר שימוש בקורולה כי לא נוח להיכנס ולצאת מרכב בגובה הזה, לפעמים ממש לא נוח וזאת לא סתם קלישאה.

תנוחת הנהיגה בקורולה נמוכה יותר, כלומר המושב קרוב יותר לריצפה ונדמה שהזווית שלו נוטה יותר למטה לכיוון החלק הקדמי של הרכב. שוב לי זה פחות נוח. בנוסף המושב עצמו בפיז׳ו יותר נוח לי. הקורולה בסך הכל ככה ככה בפרמטרים הללו.

הברכיים של הנהג בקורולה קרובים יותר לחלקי הדשבורד שמאחורי ההגה, אבל כמו ב- 5008 אין שום הפרעה לרגל ימין מהקונסולה המרכזית או שום חלק אחר (למרבה הפלא זה פרמטר שקשה להגיע אליו בהרבה רכבים בתנוחת נהיגה נכונה).

בקורולה הקונסולה המרכזית בין המושבים נמוכה יותר מהפיז׳ו וכפועל יוצא מכך גם מוט ההילוכים נמוך יותר. פחות נוח לי אבל לא קריטי כי אני לא עושה שימוש במוט זה מלבד ״דרייב״ ו- ״פארקינג״.

התחושה בקורולה איכותית ומודרנית מאד בדומה לפיז׳ו מלבד הקונסולה המרכזית שעשויה מפלסטיק פשוט יותר. הקורולה יותר מונוטוני בחומרי הפנים, הפיז׳ו יותר מגוון בחומרים והתחושה יותר מפוארת, המושבים בקורולה מבד פשוט בפיז׳ו הם מפוארים יותר (בפיז׳ו מדובר במושבים של רמת האקטיב הפשוטה יותר בישראל).האייקוקפיט בפיז׳ו בו לוח השעונים מוצב מעל ההגה מיוחד יותר ואני אוהב יותר את הסידור הזה.

מתחיל לנהוג בקורולה, נוכח מייד בשקט ובתחושת כוח טובה מאד, תחושה דומה לפיז׳ו. השקט נמשך ונמשך גם כאשר מנוע הבנזין נכנס לפעולה. מעביר למצב ספורט במהלך הנסיעה ונותן קצת בגז, הרכב נוסע מצויין, מנוע הבנזין עובד בצורה אינטנסיבית יותר, אבל נשאר עדיין שקט מאד. במצב זה יש תחושה קלה של קשר פחות ישיר בין מצב הדוושה לפעולת מנוע הבנזין והרגשה פחות קלילה כמו שקיימת בפיז׳ו. אין רעש מהגיר הרציף בכלל כמו שחלק חושבים. יחידת ההנעה שקטה מאד בסך הכל, משמעותית יותר מהפיז׳ו ובכלל שקטה באופן כללי.

נוחות המתלים, חשבתי שבמעבר לקורולה מהפיז׳ו ארגיש מרבד קסמים, זה היה הזכרון שלי. אז לא, מרבד קסמים אין כאן, מרגישים שיבושים בכבישים העירוניים, אבל הרכב נוח מאד יחסית לרכב מודרני שהוא לא רכב צרפתי ישן. וכן הוא מטפל טוב יותר בשיבושי רוחב מהפיז׳ו, פחות קופצני.

בשני הרכבים בידוד רעשי התקלויות במהמורות בינוני לכל היותר והם נשמעים יותר מדי וזה משפיע לרעה על תחושת הנוחות (לא חריג ברכבים עממיים בהם נהגתי, אולי רק בקבוצת רכבי הפרימיום המצב טוב יותר).

בידוד רעשי נסיעה בכביש מחוספס טוב יותר בפיז׳ו אבל ההבדלים די קטנים, הפיז׳ו טובה מאד יחסית, הקורולה טובה יחסית. יש רכבים הרבה פחות טובים (למשל הקיה נירו זוועה בפרמטר הזה).

באופן כללי בקורולה יש חבילת בטיחות מלאה יותר, בקרת השיוט עובדת ממהירות אפס (בפיז׳ו רק מ- 30 קמ״ש), בקרת סטייה מנתיב שומרת על מרכז הנתיב (בפיז׳ו לא) ובקורולה יש מערכת אוטו הולד (בפיז׳ו אין).

דרך אגב בפיז׳ו הייתה מערכת זיהוי שטחים מתים במראות, לא עזרה לי בכלל המערכת הזאת ולמעשה התעלמתי ממנה.

לסיכום טוב לחזור לקורולה, רכב מצויין לדעתי יחסית לקטגורייה שלו.

אבל למבנה הנמוך עצמו יש חסרונות שהתחדדו לאחר הנהיגה בפיז׳ו.

בנוסף למה שציינתי על הכניסה והיציאה לרכב ותנוחת הישיבה, יש דברים נוספים:

מרווח הגחון נמוך בקורולה, הפגוש רגיש לשפשופים ולמכות מהמדרכה (בחניון המקורה בו אני חונה עם הרכב בעבודה, יש נתיבים מעוגלים צרים מאד בין הקומות, כבר הספקתי לפגוע עם הפגוש בסף מדרכה שמפריד בין הנתיבים הללו וכיסוי הבטנה של הכנף יצא מהמקום והפגוש השתפשף בחלק התחתון שלו והצבע ירד. מזל שהצלחתי להחזיר את הבטנה למקומה ואת הפגוש אפשר לצבוע עם מכחול. פעם אחרת בחניה מול מדרכה הפגוש התחכך במדרכה בחלק התחתון שלו).

פעם נוספת בחניה ליד מדרכה משופעת (אזור הררי) אפילו דלת הנהג השתפשפה בחלק התחתון שלה במדרכה כשפתחתי אותה.

כמו כן לאור הג׳נט הקטן יחסית (16) שגובל בגובה המדרכה והחתך הבינוני של הצמיג שלא בולט מספיק הצידה, אין הגנה לג׳נטים. עקב כך שפשפתי את הג׳נט הקדמי ליד הנהג שלוש פעמים במדרכה בעת חניה. בנסיעה אחורה אין בעיה כי ניתן להסתכל במראת הצד ולראות היכן הצמיג האחורי ביחס למדרכה, הבעיה היא שחוזרים עם הרכב קדימה קשה להאריך את מיקומו של הגלגל הקדמי ביחס למדרכה ולאור חוסר ההגנה הנ״ל הג׳נט נשרט בהתקלות עם המדרכה. במאזדה cx5 שהייתה בבעלותי 5 וחצי שנים עם ג׳נט 17 צמיג עם חתך גבוה, לא הייתה אפילו שריטה אחת על הג׳נט.

לחנות עם שני צמיגים על מדרכה אני לא מעז בקורולה.

בקיצור בקורולה צריך לנהוג כמו על קרטון ביצים במצבים הנ״ל.

בפיז׳ו מרווח גחון גדול במיוחד וצמיג גדול מאד ואפשר להיות הרבה פחות זהירים.

הקורולה גם מאד ארוכה, אורך דומה לפיז׳ו 5008!. בחניות מסתדרים ותמיד יש מקום, אבל בתמרונים צרים כמו בחניון הנ״ל זה פחות נוח.

בקורולה גם לא רואים את מכסה המנוע מתא הנוסעים דבר שמקשה על זיהוי מיקום החלק הקדמי של הרכב, בפיז׳ו רואים היטב את מכסה המנוע.

בקיצור מבנה של ג׳יפון גבוה יותר וקצר יותר עדיף בעיני (גודל של ג׳יפון כמו סיאט אטקה, עם נתונים דומים של תא מטען ומרווח פנים, נראה לי אידאלי).

אני מעריך שהרכב הבא שלי יהיה ג׳יפון שוב אפילו אם אצטרך להתפשר בכמה פרמטרים, הפעם הוא יהיה חשמלי לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב"ה

שלום וברכה,

תודה רבה על כל המידע על רכב הזה. מואד עזר! אני מעוניין לקנות רכב כזה (מעדיף בצבע שחור עם הפנים בהיר). אני צריך רכב די מידי והסוכנות מורשא של טויוטה אומרים שאם מזמינים עכשיו הוא אמרו להגיע באוקטובר נובמבר. האם יש דרך אחרת לקנות אותו שיהיה אצלי בתוך שבוע שבועים?

עדיפות:

1. לספייס פלוס שחור

2. ספייס פלוס לבן פנינה

3. ספייס פלוס בצביעם אחרים

תודה רבה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מלאים ואין אספקות מוקדמות יותר לפי מיטב ידיעתי, המכירות לחברות הליסינג הופסקו לחלוטין ונשארו מכירות רק לפרטיים שעליהם הרווח גדול יותר.

בכל מקרה אני לא ממליץ לך לקבל רכב באוקטובר, נובמבר אלא להזמין אותו במחיר הנוכחי ולקבל אותו בינואר 2020 ולהרוויח שנת דגם.

הרכב צפוי להתייקר בכמה אלפי ₪ בינואר 2020 עקב שינוי מיסוי.

גם אם בסופו של דבר ייקרו גם את המחיר של הרכב שתזמין עדיין יהיה משתלם יותר כלכלית להרוויח שנת דגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

זאת צריכת הדלק האמיתית האופיינית בנהיגה רגילה.

נהיגה "זקנה" במצב eco ובמהירות מקסימלית של 80 קמ"ש, תשיג לך צריכת דלק טובה יותר, אבל אז רצוי שתצא חצי שעה יותר מוקדם מהבית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק אכן מושפעת מסגנון הנהיגה אבל גם מתוואי הנהיגה, כמות הנוסעים (ומשקלם :)) ועונות השנה (עם מזגן/ בלי מזגן).

צריכת הדלק שלי בנסיעה שהיא 100 עירונית בתוואי הררי ברובו הגדול, בקיץ עם מזגן, נסיעה מאד חסכונית אבל לא במצב אקו, בערך מחצית הנסיעות בהרכב של 2 מבוגרים ושני ילדים קטנים ומחצית רק אני כנהג, היא סביב 16.8 ק"מ לליטר.

כאשר מתווספות נסיעות בינעירוניות צריכת הדלק משתפרת, כתלות בכמות שלה.

לא יצא לי לבדוק צריכת דלק ביעירונית בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דוקא אוהב את זה שבפרייבט משפחתי לא רואים את מכסה המנוע. נסעתי פעם ברכב שכן רואים את כל המכסה וזה חירפן אותי. גם כי לא הייתי רגיל וגם ההשתקפויות.. בחניות זה די פשוט, אם המדרכה שאני מתמודד איתה היא גבוהה יחסית, אז אני לא מתקרב אליה יותר מדי או שחונה עם החלק האחורי ואז אין בעה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שאת בקרת השיוט האדפטיבית ניתן להפעיל גם כשהרכב עומד במקום ואז היא פועלת על מגבלת מהירות של 30 קמ״ש (אפשר כמובן להעלות את המהירות אם מהירות הפקק גבוהה יותר).

זה טוב למקרים שנוסעים בכביש בלי בקרת שיוט פועלת ואז מגיעים לפקק ונעצרים ורוצים להפעיל את בקרת השיוט כדי שהיא תעבוד בפקק.

כמו כן בקרת הסטייה מנתיב האקטיבית עובדת גם ממהירות אפס וההתראה על אי אחיזת ההגה כמעט שלא עובדת בפקקים.

כלומר בפקקים אפשר לנהוג כמעט באופן אוטונומי לחלוטין.

מלבד מצבים בהם סימוני הכביש לא טובים מספיק ואז מערכת בקרת הסטייה מנתיב לא עובדת ותוך הסתייגות נוספת שבמצבים מסויימים בפקקים מערכת בקרת השיוט עובדת באופן פחות מהוקצע מנהג אנושי (למשל לפעמים לוקח לה זמן לזהות שהרכב לפנים התחיל לנסוע במהירות לאחר שהפקק לפניו השתחרר קצת יותר, ברגע שהיא מזהה זאת היא מאיצה חזק את הרכב, רק כדי לבלום בחוזקה יחסית כאשר היא מזהה שאותו רכב עצר שוב. זה גם גורם לבזבוז דלק מיותר). אבל בהרבה מצבים אחרים המערכת עובדת יפה מד בפקקים ודומה לנהג אנושי.

אסייג שהמסקנות הללו שלי מבוססות על נסועה מועטה בפקקים, למזלי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

נוסע על רכב ליסינג קורולה ספייס הרגילה, מאוד מרוצה מהרכב.

עדיין לא הצלחתי להבין איך פותחים וסוגרים דלתות ללא שלט.

טיפ שלי למי שלא יודע שלחיצה ארוכה במערכת על map

תביד תביא אותך לוייז חזרה.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 825 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...