Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה ספייס פלוס

green
שימו לב! השרשור הזה בן 847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אולי אתה על המצב האמצעי, של אורות חניה?

כמדומני שבקורולה הזו המצבים הם:

אורות דולקים

אורות חניה

אוטומטי

אתקן את עצמי, אורות חניה ממשיכים להיות דולקים, אם אתה במצב אורות דולקים, לאחר כיבוי ונעילת הרכב.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין בספר רכב של טויוטה. במצב אורות חניה נדלקים אורות יום( הלדים הלבנים באמצע ולא בפנסים) זה בעצם תאורת יום שלהם. ואם מעבירים את המתג למצב תאורת אורות דולקים, במצב של כיבוי הרכב, אורות חניה ימשיכו להיות דולקים וייכבו לאחר 20 דקות. במילים אחרות, במצב של חובת הדלקת אורות, מתג האורות צריך להשאר במצב auto.

השאלה האם זה תופס מבחינה חוקית?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הרכב, תעלה תמונות שנהנה :)

לא יודע את התשובה, אבל בעצמי זיהיתי בעיה שקשורה לכך בקורולה, לא ראיתי שיש מצב של כיבוי אורות בזמן נסיעה??!!

״כיבוי״ האורות הוא במצב ״אוטומטי״ אבל במצב זה האורות נדלקים אוטומטית בכל מצב של חשיכה מסוימת, אפילו בנסיעה של איזה כמה מטרים ספורים מתחת עצים, או סתם מנהרה של כמה מטרים ספורים הם נדלקים ומיד נכבים ביציאה מאותו קטע וזה סתם מציק וגם נראה לי שגורם לתמיהה מהנהגים שחושבים שאני מהבהב להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאצלי מדובר ברכב עבודה.

טויוטה ספייס לבנה, כמו שיש כבר מלא על הכביש.

הנושא של האורות דיי מעצבן, מוזר שאין אחד שיש לו תשובה לזה.

ברכב כל כך משוכלל שלא יהיה כיבוי אורות אוטומטי ברגע של כיבוי מנוע וסגירת הדלתות, נשמע לי מטורף לחלוטין.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו מעצבן, הכפתורים להדלקת תאורת הפנים ליד המראה המרכזית לא מוארים, ומתי רוצים להדליק את תאורת הפנים? בלילה נכון ואי אפשר לראות את הכפתורים, מגששים באפילה.

בקיה נירו פתרו זאת בקלות תוך חסכון בעלויות ייצור, המנורות עצמן שקל להבחין בהן שימשו גם כלחצנים להדלקה וכיבוי התאורה.

לגבי כיבוי אורות החוץ, אצלי כשהאורות על מצב אוטומטי ואני מכבה את הרכב ויוצא האורות כן נכבים לגמרי. אני לא משתמש במצב של אורות דלוקים.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו מעצבן, הכפתורים להדלקת תאורת הפנים ליד המראה המרכזית לא מוארים, ומתי רוצים להדליק את תאורת הפנים? בלילה נכון ואי אפשר לראות את הכפתורים, מגששים באפילה.

בקיה נירו פתרו זאת בקלות תוך חסכון בעלויות ייצור, המנורות עצמן שקל להבחין בהן שימשו גם כלחצנים להדלקה וכיבוי התאורה.

לגבי כיבוי אורות החוץ, אצלי כשהאורות על מצב אוטומטי ואני מכבה את הרכב ויוצא האורות כן נכבים לגמרי. אני לא משתמש במצב של אורות דלוקים.

ומה תעשה אחרי שתצא חובת הדלקת אורות?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בדקתי ואצלי במצב אורות דלוקים, עם כיבוי הרכב נשמע צפצוף התראה על אורות דלוקים.

חוץ מזה אני ממשיך להנות מהרכב, לדעתי רכב מאד מעודן, הן מבחינת יחידת ההנעה החלקה ובעלת זמינות כוח יפה וגם הרבה יותר מכך כשצריך, ההרגשה לדעתי הרבה יותר בשרנית ממנוע אטמוספרי, אפילו ממנוע 2 ליטר אטמוספרי (הרכב נסע בקלילות מחיפה לאילת ובחזרה, לרבות עליות ארוכות בדרך חזרה מאילת), שמאפשרת נהיגה של שגר ושכח ללא צורך בתפעול ידני של הגיר שלא קיים ממילא (כאשר החסרונות של גיר רציף לא מורגשים כמעט לחלוטין למעשה לדעתי) והן מבחינת נוחות המתלים.

מעבר לכך האפשרות להגיע לתנוחת נהיגה נכונה, הן מבחינת המרחק מההגה ומהדוושות והן מבחינת כיוונון גובה מושה הנהג, כך שאפשר להניח את הידיים על משענות הידיים תורמים מאד לנוחות הנהיגה.

זה בשילוב עם "אוטו הולד" שהוא ממש פיצ'ר נוחות חובה לטעמי (לא להתבלבל עם "היל הולד"), בצירוף בלם יד חשמלי שנפתח אוטומטית עם שילוב לדרייב ונסגר אוטומטית עם שילוב פארקינג, בשילוב עם כניסה ויציאה ללא מפתח, מערכת מולטידמיה טובה עם תחנות רדיו אינטרנטיות שרק בהם אני משתמש למעשה כאשר המסך ממוקם גבוה במיקום נוח, ובנוסף חומרי איכותיים, בצירוף מרווח יפה ל- 4 אנשים ותא מטען גדול ושימושי (תתפלאו שאת ה- 600 ליטר הללו ניצלתי לא אחת לנסיעות לים או לבריכה עם מתנפחים למיניהם, כסאות ושמשיות וציוד נלווה וכן בנסיעה לאילת שחזרתי ממנה בין היתר עם ציוד נוסף שנרכש ללא מע"מ :)) וחומרי פנים איכותיים, סוגרים חבילת נוחות ושימושיות מלאה ומוצלחת ללא חסרונות למעשה למר ישראלי הממוצע.

גם הכניסה והיציאה מהרכב הנמוך היא בסך הכל בסדר, זה ממילא אירוע שלוקח 5 שניות, מאמץ קל וזה נגמר.

את תנוחת הנהיגה עצמה הייתי מעדיף יותר גבוהה, אבל גם היא עדיין בסדר.

ויש כמובן את החסכון הרב בדלק.

רכב מוצלח מאד לדעתי.

נ.ב.

חסר לי תפעול חשמלי לתא המטען עם הרגל, פיצ'ר נחוץ מאד לטעמי כאשר מוציאים דברים מתא המטען עם שני הידיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
חייבים לנסוע בכביש עם ביטוח? אי אפשר פשוט ללחוץ על הדוושה בניוטרל ב2 דקות בחנייה?

ברכב הזה אין אלטרנטור ואין צורך לנסוע בו כדי להטעין את מצבר ה12 וולט.

מספיק להפעיל את האוטו במצב Ready (לחיצה על הבלמים ולחיצה על כפתור ההפעלה).

במצב זה הdown converter מטעין את ה12 וולט באמצעות הסוללה ההיברידית, ואם זו נחלשת מופעל המנוע בשביל להטעין אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן חסר מאד, בקיה נירו למשל ישנעילת דלתות אוטומטית בהעברת הגיר לדרייב ופתיחת דלתות אוטומטית בהעברת הגיר לפארקינג (ואפשר להגדיר גם הגדרות אחרות של הנעילה).

עוד משהו שחסר לי, ישנו בקורולה מסך ״כוח״ שמראה, בין היתר, שמבוצעת טעינה רגנרטיבית של הסוללה עם לחיצה על לחצן הבלם ואולם הוא לא מראה מתי הבלם עצמו מתחיל לעבוד, כלומר מתי מבוצעת שחיקה של רפידות הבלם.

זה היה יכול לעזור כדי לנסות להימנע מלהגיע לשלב של בלימה על ידי רפידות הבלם, על ידי בלימה הדרגתית ומוקדמת יותר.

אני משתדל לבלום כך בכל מקרה, אבל לדעתי קצת אכילת רפידות הבלם, בניגוד למה שחושבים, יהיה אצלי גבוה יותר מרכב לא היברידי, כי ברכב לא היברידי הייתי מקבע בכל ירידה הילוך נמוך ששמר על מהירות הרכב ובקורולה אני מסתמך רק על דוושת הבלם ללא בלימת מנוע כי אני רוצה לטעון את הסוללות. (ברכב קודם לא היברידי בגודל של הקורולה החלפתי רפידות לאחר 75 אלף ק״מ ועוד באזור הררי).

אני גם רואה שאריות גדולות של החומר של רפידות הבלם על חישוקי הסגסוגת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נעילת דלתות אוטומטית, ייתכן מאד שדרך המחשב שבמוסך ניתן להגדיר זאת. שווה בדיקה.

בספר רכב יש טבלה מה ניתן לשינוי ע"י הנהג או מוסך. אין שם שינוי נעילה.

בראב 4 לדוגמא, יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
  • חודשיים מאוחר יותר...

משהו מוזר שגילתי באמצע עונת החורף: טמפרטורת האוויר שיוצאת מפתחי המיזוג האחורי (למושבים האחוריים) תמיד קרה ולא תואמת את טמפרטורת האוויר החמה מפתחי המיזוג הקדמיים. 

כלומר הקפאתי את הילדות שלי עד ששמתי לב לכך ?

מאז פתחי המיזוג האחוריים סגורים.

מעבר לכך כדי להמחיש את הכוח שיש ליחידה ההיברידית, שלא בא לידי ביטוי בנתונים הרשמיים מול גירסת הבנזין של הקורולה ובכלל מול רכבים אחרים, רצ״ב סרטון השוואת תאוצות בין קורולה 1.8 היברידית לבין קורולה 1.8 בנזין (גירסה שלא נמכרת בישראל עם 139 כ״ס וחזקה יותר מגירסת ה- 1.6 בנזין שנמכרת בישראל) כאשר הגירסה ההיברידית הייתה מהירה יותר בפועל שוב ושוב.

זאת כאמור למרות שההספק הרשמי של גירסת ה- 1.6 בנזין  132 כ״ס ונתון התאוצה הרשמי הוא 10.2 שניות וההספק  של הגירסה ההיברידית הוא רק 121 כ״ס ונתון התאוצה הוא רק 11 שניות.

הנתונים הרשמיים של גירסת ה- 1.8 מן הסתם אפילו טובים יותר ועדיין הגירסה ההיברידית בפועל כאמור מהירה יותר.

את ההבדל עושה כמובן המנוע החשמלי שמצטרף למנוע הבנזין וסה״כ נתון מומנט משולב גדול מאד של מנוע הבנזין והמנוע החשמלי של סביב 30 קג״מ (טויוטה לא מפרסמים נתון מומנט משולב של מנוע הבנזין והמנוע החשמלי ביחידה ההיברידית, אלא נתון מומנט נפרד של 14.5 קג״מ למנוע הבנזין ונתון מומנט משולב של 16.6 קג״מ למנוע החשמלי).

בפועל מרגישים את הכוח במצב ספורט, בזינוק הכוח מיידי, בתאוצות ביניים יש השהייה קלה עד שהכוח מגיע אבל כשהוא מגיע הוא מאד בשרני ועם אופי מסוים של גיר רציף.

אבל הכוח לא זמין בכל המצבים, יש מקרים בהם הסוללה נמצאת בשלב התחתון ביותר שלה ואז הביצועים חלשים ומנוע הבנזין מחוספס ורועש יחסית, עד שהסוללה נטענת לרמה שמאפשרת את הפעלת המנוע החשמלי.

לכן מבחינת ביצועים הקורולה מתאימה לנהגים מנהלתיים שצריכים או רוצים בהזדמנויות שונות ביצועים חזקים יותר. לנהגים שצורכים נהיגה מהירה לווריד, יחידת ההנעה לא מתאימה למרות התוצאה המחמיאה יחסית בסרטון הנ״ל (ובכל זאת הרכב המתחרה היה גם קורולה בנזין בסך הכל ?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...