Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה ספייס פלוס

green
שימו לב! השרשור הזה בן 825 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי את הרכב לפני כמה ימים, מדובר בקורולה "ספייס פלוס" (הדגם המפואר יותר), או בשמו הלועזי "טורינג ספורט" (ts).

מדובר בנגלה הראשונה של דגמי ספייס שהגיעו לישראל כך שנכון לעכשיו מדובר ברכב קורולה נדיר בכבישי ישראל :-)

-צד-קדימה-שמאל-קרוב-מוקטן.jpgפרופיל-מוקטן.jpgצד-ימין-אחורה-קרוב-מוקטן.jpgאחורהמוקטן.jpgתא-מטען-גבוה-מוקטן.jpgתא-מטען-נמוך-מוקטן.jpgפנים-קרובמוקטן.jpgפנים-נוסעמוקטן.jpgדשבורד-קרוב.jpgדיפון-דלת-מוקטן.jpgדיפון-דלת-אחורית.jpgמושבקדמימוקטן.jpg

בהמשך אביא התרשמות ראשונית שלי מהרכב. למי שלא מעוניין לקרוא את כל החפירה שתהיה בהמשך אכתוב כבר את המסקנה הסופית שלי מהתרשמות זו:

טיוטה יודעים דבר או שניים בתכנון וייצור רכבים והשתפרו מאד בקורולה ספייס הנוכחי.

מדובר ברכב איכותי, מעודן ונעים (ריג'קט לגבי יחידת ההנעה בהמשך). תנוחת הנהיגה טובה מאד, המושבים נוחים, המרווח טוב מאד בציר האורך (ריג'קט לגבי הנוסע מול הנהג) כאשר מרווח הרגליים במושבים האחוריים טוב מאד (ריג'קט לגבי המרווח בציר הרוחב בחלק העליון של המרכב), תא המטען גדול ושימושי, מערכת המולטימדיה טובה ונוחה מאד לשימוש, יחידת ההנעה נעימה, זריזה, מגיבה ושקטה בנסיעה מנהלתית (בנסיעה נמרצת היא רק בינונית), הרכב שקט מבחינת רעשי רוח וברמה מקובלת מבחינת רעשי כביש ואלי אפילו נמוכה.

עיצוב חיצוני:

ברגע שראיתי את הרכב נעלמו לי מייד כל ההתלבטויות שעדיין היו קיימות אצלי, בין הרכישה שלו לעומת רכישת ג'יפון ולאור כך שאת העיצוב של גירסת הסדאן לא אהבתי. נדלקתי על המראה של הרכב, אהבה ממבט ראשון :oops: עיצוב מוצלח מאד לטעמי, ספורטיבי, שרירי ובעל נוכחות (במציאות הרכב נראה אפילו טוב יותר מהתמונות).

פנים הרכב:

נכנס לתוך הרכב ומרגיש תחושה מחניפה, איכותית ומוקפדת, אני מתחיל לפענח את המקור לתחושה ונוכח כי בוצעו ברכב מספר שינויים מהותיים לעומת גירסת הסדאן שהרגישה פחות טוב:

דיפון הגג, קורות הרכב, וסוככי השמש הוא בצבע שחור יוקרתי כמו בגירסת האצ'בק, לעומת צבע לבן בגירסת הסדאן.

דיפון כל הדלתות (גם האחוריות! דבר שלא קיים אפילו ברכבי וואג ואולם כן היה קיים בקיה נירו) עשוי מחומר מסיבי ובעל רכות מסויימת. בדלתות הקדמיות נוסף תפר בצבע לבן (בגירסת הסדאן דיפון כל הדלתות עשוי מחומר נוקשה. בגירסת האצ'בק רק דיפון הדלתות הקדמיות רך וזהה לגירסת הספייס ואולם דיפון הדלתות האחוריות נוקשה וזהה לגירסת הסדאן).

ריפוד משענות היד על הדלתות ועל משענת היד המרכזית עשוי מבד כמו בגירסת הסדאן וכמו בגירסה הפשוטה של האצ'בק בניגוד לעור סינטטי בגירסת האצ'בק.

כל הדשבורד עשוי מחומר מאסיבי ורך במיוחד ואיכותי במיוחד (רך יותר מרכבים אחרים לרבות רכבי וואג) עם תפר לבן (זהה לגירסת האצ'בק, בגירסת הסדאן יש תפר שחור. ייתכן גם שצבע הדשבורד הוא כהה יותר קצת מגירסת הסדאן ששם הוא אפור יותר).

בריפוד המושבים ישנה דוגמת מעויינים שקיימת גם בבסיסי המושבים (בכל המושבים- גם הקדמיים וגם האחוריים) דבר שמוסיף למראה ולתחושת האיכות (כמו שקיים בגירסת האצ'בק, בגירסת הסדאן דוגמת המעויינים קיימת רק במשענות המושבים ואילו בבסיס המושבים קיים ריפוד אפור חלק שנראה פשוט. טויוטה חוסכים בשטויות בגירסת הסדאן).

תנוחת הנהיגה:

מתגלה כמוצלחת מאד, מוצלחת יותר ממה שזכרתי, כאמור משענת היד המרכזית מתכוונת קדימה לטווח גדול מאד ומאפשרת את הנחת יד ימין עליה בצורה נוחה מבחינת ציר האורך. כדי לא לשבת נמוך מדי, שמתי גליל נייר תועלת מתחת למשענת היד, דבר שמגביה אותה, ומאפשר להניח עליה את היד בצורה טובה מאד גם בתנוחת נהיגה בגובה בינוני. גובה תנוחת הנהיגה מתגלה כנוח מאד מבחינת היחס בין המושב לריצפת הרכב ולגובה הדשבורד. משענת יד שמאל שחששתי שהיא רחוקה מדי שמאלה, מתגלה כנמצאת במיקום מצויין. אין כלל הפרעה לרגל ימין מהדשבורד או הקונסולה המרכזית, גם לא בתנוחת הנהיגה המומלצת בה אני נוהג (תנוחת נהיגה יחסית קרובה להגה, משענת גב יחסית זקופה.) כך יוצא שאני נוהג במרחק הנכון מההגה, כאשר מרפקי שני הידיים נשענים על משענות היד ונתמכים על ידם והידיים לא מתעייפות. תענוג.

מרחב פנימי:

המרחב הפנימי שגרם לי לתחושת מחנק מסויימת בבדיקות קודמות, מתגלה כאוורירי יותר בפרמטרים מסויימים, גובה הגג טוב מאד למרות גובה מרכב חיצוני נמוך, כנראה בגלל שריצפת הרכב נמוכה יחסית לכביש, החלון הקדמי גדול, כאמור לנהג אין כל הפרעה לרגל ימין, המרחב לרגליים לנוסעים מאחור גדול מאד (המושבים נוחים ותנוחת הישיבה טובה, גובה המושב טוב, לא נמוך מדי).

תחושת המרחב נפגמת בפרמטרים אחרים, כאשר מול הנוסע הדשבורד פולש קדימה בחלקו העליון. הנוסע יכול לשבת פשוט אחורה יותר, אבל אז נגזל מרווח הרגלים של המושב מאחוריו, או לשבת קדימה יותר כאשר רגליו מתחת לדשבורד. לאנשים נמוכים (נשים) אין כל בעיה עם תנוחת הנהיגה הקדמית הזאת, לגבר בגובה ממוצע (1.80) יכולה להיות הפרעה אם הוא ירצה לשבת עם רגלים בתשעים מעלות ממש.

החלק העליון של המרכב מתכנס כלפי פנים, ייתכן בצורה גדולה יתר מחלק מרכבים אחרים, דבר שגורם לקירבה לראשי נוסעים גבוהים. בפועל נוכחתי שלי בתור נהג זה לא מפריע ושאר נוסעי הרכב אצלנו נמוכים ולא מופרעים מכך בכלל.

תא המטען:

לתא המטען ריצפה מתכוונת למצב גבוה או מצב נמוך יותר. אני העברתי את ריצפת תא המטען למצבה הנמוך וכך אני מתכוון להשאיר אותה. לא רואה סיבה להשאיר אותה במצבה הגבוה. תא המטען גדול מאד אם כי נראה פחות גדול ממה שציפיתי מ- 600 ליטר!). בחלק שקרוב למשענות הראש ישנו תא ארוך וצר שמתפרש לרוחב כל תא המטען עם סגירה ופתיחה. את החלק הזה אפשר להוציא לגמרי כמו מגירה מאחר והוא גוזל אורך מתא המטען כאשר ריצפת תא המטען במצבה הנמוך.

נסיעה:

בנסיעה מנהלתית- לחיצה ראשונה על דוושת התאוצה ומתקבלת האצה שקטה לחלוטין, חלקה ומאד לינארית וזריזה, מאחר ורק מנוע החשמל עובד. במישור התחושה הנ"ל ממשיכה להתקיים כאשר השתלבות מנוע הבנזין בהמשך הדרך מורגשת בצורה מאד קלה (תחושת חספוס ורעש קלים נוספים). בעליות השתלבות מנוע הבנזין מורגשת יותר בהתאם למידת הביצועים אותה הנהג דורש. התחושה היא של מנוע גדול עם מומנט גדול בסל"ד נמוך.

מאחר ויש ברכב מד סל"ד, נוכחתי כי בכל עזיבה של דוושת התאוצה, מנוע הבזנין מתנתק לגמרי ולא עובד אפילו על סל"ד סרק (סל"ד אפס). עקב כך מתקבלת נסיעה שקטה נעימה במיוחד. מנוע החשמל משתלב הרבה מאד בזמן הנסיעה והסולללה נשארת טעונה ברמה גבוהה בכל הנסיעה. טיוטה הגיעו כאן לאומנות מבחינת היכולת להשתמש במנוע החשמל במינונים הנכונים במצבי הדרך השונים. הסוללה גם נטענת במהירות רבה מאד.

זה מגיע לכך שאפילו בנסיעה במהירות בינעירונית ישנם קטעים שמנוע הבנזין מתנתק לחלוטין (אפס סל"ד) ורק מנוע החשמל עובד ובקטעים אחרים מנוע הבנזין מטעין את הסוללה גם בנסיעה בינעירונית. הסל"ד של מנוע הבנזין בנסיעה בינעירונית נמוך במיוחד והוא אינו קבוע למהירות הנסיעה, דהיינו באותה מהירות קבועה, הסל"ד שלו משתנה די משמעותית (בניגוד למנוע בעירה רגיל שבו הסל"ד קבוע למהירות הנסיעה) כנראה כתלות בכוח שהוא מקבל ממהמנוע החשמלי (במהירות של 100 קמ"ש נוכחתי בינתיים כי הסל"ד נע בין 1,400 סל"ד ל- 2,000 סל"ד). בכל אופן לאור הסל"ד הנמוך יחידת ההנעה לא נשמעת.

לעומת זאת, בנהיגה נמרצת יותר- בשילוב של מצב ספורט אבל עדיין עם רגל די קלה על דוושת התאוצה (שלב הרצה) מה שקורה הוא שמנוע הבנזין נכנס לפעולה נמרצת יותר ואולם לא מורגש כי מנוע החשמל נכנס לפעולה נמרצת יותר ועקב כך תופעת החספוס והרעש מתגברים ותחושת העידון נפגמת. אין ממש שיפור ניכר בביצועים. בשני הפרמטרים של עידון וביצועים במצב זה התחושה דומה ליחידת הנעה עם מנוע אטמוספרי רזה ועם גיר רציף :cry: (בניגוד לקיה נירו שבו במצב ספורט הורגשה ממש מכה בגב והביצועים היו מעולים , בשרניים במיוחד ושקטים מאד). מצד שני אני לא נוהג כך אז זה לא יפריע לי :-). (ואולם מסקנה זו היא בכל מקרה בסימן שאלה, בנסיעת המבחן שערכתי בעליה ממושכת ובנהיגה נמרצת יותר לא הרגשתי את התפעות הנ"ל).

נוחות ובידוד רעשי דרך:

מנסיון שלי ברכבים חדשים נוחות המתלים תמיד פחות טובה בהתחלה (המתלים והצמיגים צריכים לעבוד ולהתרכך). בגדול כרגע הרכב סופג היטב את מרבית מפגעי הכביש, הכיול נוטה לסגנון הגרמני ולא הצרפתי, אין רכות וגיהוץ מוחלט של השיבושים ובכביש משובש מאד יש עדיין קופצנות. במפגש ראשוני עם פסי האטה יש עדיין מכה קטנה, בחלקים שקועים בכביש הספיגה טובה מאד (בקיה נירו זה היה להיפך). אם נותנים לכך תשומת לב מיחדת ניתן לשמוע רעשי מתלים במפגש עם מפגעים, ברמה מקובלת. בידוד רעשי הכביש מתגלה כטוב למדי בסך הכך, בכבישים משובשים נשמעים רעשי הדרך אבל ברמה מקובלת ואולי אפילו נמוכה, פשוט יחידת ההנעה מאד שקטה ואין את רעשי הרקע שלה.

חסכון בדלק:

כרגע מד צריכת הדלק הממוצעת מראה צריכה של ליטר ל- 22 קילומטרים, בנסיעה עדינה וחסכונית, מחיצתה בינעירונית, מחציתה ערונית באזור הררי.

מערכת בטיחות אקטיביות:

מערכת בקרת סטייה מנתיב אקטיבית: עובדת באופן בינוני בלבד (הרבה פחות טוב מבנירו שמאפשר ממש נהיגה אוטנומית עם ליטוף ההגה בלבד דבר שמאד אהבתי מבחינת הנוחות שזה הקמה בנהיגה), שמירת מרכז הנתיב (כיוונתי את המערכת למצב זה) מלווה בהרבה תיקוני היגוי קטנים, לעיתים הרכב משייט לשול הימני או הנתיב השמאלי, עובר אותו ממש ואז נזכר לתקן ולהחזיר את הרכב למרכז הנתיב בליווי מנורה צליל אזהרה, בסיבובים בכביש זה יכול להגיע אפילו למצב של יציאה חזקה מהנתיב. אני שינתי את ההגדרות של רגישות המערכת וחל שיפור מסויים. ייתכן שהבעיה נובעת מכך שכאשר מורידים את הידיים מההגה לחלוטין ונוסעים בכביש בינעירוני (לצורך הבדיקה בלבד) הרכב נוטה ימינה לשול הימני ולא שמר על מרכז הנתיב אפילו בכביש ישר, אולי זה גורם לצורך בתיקוני היגוי התכופים של המערכת פשוט כדי למנוע את הסטייה ימינה (בבדיקה במוסך ביצעו בדיקת פרונט וביצוע כיוון קטן ואמרו שזה תקין ואמרו שהסטיה נובעת משיפוע הכביש ימינה לצורך ניקוז מים- אני אבדוק ברכב נוסף). אני אבדוק בהמשך את תפקוד המערכת עוד.

בקרת שיוט אדפטיבית: עובדת יפה מאד (יותר טוב מהנירו, הטרייד אוף פחות עדיף בעיני, אני מעדיף בקרת סטייה מנתיב טובה יותר מאשר בקרת שיוט אדפטיבית טובה, הסבר מייד), מבחינת בלימת רכב מעודנת כאשר היא מזהה רכבים שנוסעים לאט יותר לפני הרכב (הנירו היה בולם באגרסביות). ואולם יש פיצ'ר שאני לא אוהב והוא כאשר מאוטטים שמאלה כדי לעקוף את הרכב שלפניך הרכב מייד מאיץ בעצמו, למה שהמערכת לא תתן לי להאיץ לבד עם דוושת התאצה במינון שאני רוצה, למה אני צריך אותה לשם כך? אילו הפיצ'ר הזה לא היה קיים, אני פשוט הייתי שומר על מהירות הנסיעה הגבוהה יותר מהרכב לפני, עובר לנתיב השמאלי ועוקף אותו. הפיצ'ר הזה גורם לצריכת דלק גבוהה יותר ולהתנידות מיורת של מערכת ההנעה.

הייתי מוותר על השימוש בבקרת השיוט האדפטיבית ומפעיל את בקרת השיוט הרגילה, העניין הוא שבקורלה בקרת סטיית מהנתיב האקטיבית עובדת רק כאשר בקרת השיוט האדפטיבית עובדת :shock:.

בקיצור אני צריך לסגל צורת נהיגה שבה אני אעבור לנתיב השמאלי לצורך עקיפה כדי לעקוף רכב איטי לפני, הרחק לפני שמערכת בקרת השיוט האדפטיבית מזהה את הרכב לפני (או לוותר על הפעלת המערכות הללו או לוותר על איתות שמאלה :?).

אבזור נוחות ומערכת מולטידמיה:

הרכב מצוייד ברוב אבזור הנוחות המקובל.

הרושם הראשוני ממערכת המולטימידה טוב, המערכת בעברית, החיבור של הטלפון למערכת נעשה בבלוטוס והוא מהיר מאד, רשימת אנשי הקשר מופיעה בעברית ואותיות גדולות ואפשרות החיפוש (זכויות מגדלת) מאד נחה (בנירו האתיות היו קטנות מדי והקשו על התפעול). אפשר לעשות קיצור דרך בפינה השמאלית תחתונה של מהסך של 4 אנשי קשר מועדפים).

בפנקציית תחנות הרדיו השתשתי מעט (העדפתי להאזין לשקט של הרכב :-)), בינתיים נראה פחות אינטואטיבי, אבדוק בהמשך.

הוייז מופעל על ידי לחיצה ארוכה על לחצן הבית ולא על ידי לחצן על קיצור דרך MAP ועוד לא ניסתי אותו.

מבחינת אבזור ישנם עדיין חוסרים:

אין חישני חנייה מקורים, אפילו לא מקוריים. אני זכאי להתקנה בחינם של חיישנים אחוריים. אני מתלבט אם להתקין לצורך מניעת חורים בפגוש בהתקנה מקומית "משובחת". אני בינתיים מסתמך על המצלמה האחורית ואולם עדיין קיים חשש שיהיו מצבים של חוסר תשומת לב שיגרמו לפגיעה שחיישני חנייה ימנעו.

אין אפשרות לכוון נעילת דלתות אוטמטית לפי הגדרות מסויימות, למשל כאשר שמים מצב D בגיר (היה בנירו).

כאשר הדלתות של הרכב נעולות והנהג פותח את הדלת באמצעות ידית הדלת כדי לצאת מהרכב, העילה של שאר הדלתות לא משתחררת.הנהג צריך לחזור ולפתוח את הנעילה (או לזכור לפתוח את נעילת הדלתות).

אין תצוגה של מידת לחץ האוויר המדוייקת בגלגלים, יש רק התראה על לחץ האוויר נמוך כמו בכל רכב. (בנירו היה פיצ'ר כזה וזה היה מאד נוח).

אין חייני גשם (לא נורא, בנירו הם לא עבדו בהרבה מצבים בהם ירד גשם).

אין מראה מונעת סינוור אוטמטית (לא נורא, לא שמתי לב להרבה הבדל בנירו ויש עדיין אפשרות לכוון ידני של המראה).

זהו נכון לעכשיו.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על השיתוף.

תיקון סטייה מנתיב עובד מעל 60 קמ"ש בלי קשר להאם בקרת השיוט האדפטיבית מופעלת או שלא.

מוזר שאין מראה מתכהה אוטומטית בתהחשב בכך שזה היה בקורולה היוצאת.

איך אתה מסתדר עם לוח המחוונים ? לטעמי הוא מסורבל ומכיל יותר מדיי מידע ומהווה פאול בהנדסת אנוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף.

תיקון סטייה מנתיב עובד מעל 60 קמ"ש בלי קשר להאם בקרת השיוט האדפטיבית מופעלת או שלא.

מוזר שאין מראה מתכהה אוטומטית בתהחשב בכך שזה היה בקורולה היוצאת.

איך אתה מסתדר עם לוח המחוונים ? לטעמי הוא מסורבל ומכיל יותר מדיי מידע ומהווה פאול בהנדסת אנוש.

לפי מה שניסתי תיקון הסטייה האקטיבי לא עובד גם במהירות מעל 60 קמ"ש אם בקרת השיוט האדפטיבית לא עובדת, נדלקת נורה שנשארת לבנה (דהיינו המערכת לא פעילה) ולא הופכת לירוקה, אבל אני אבדוק שוב.

לא התייחסתי ללוח המחוונים באמת, כל החלק המרכזי שלו, שטח די גדול (7 אינ'צ) הוא בעצם מסך דיגיטלי.

מד המהירות נמצא במסך הדיגילטי הנ"ל והוא דיגיטלי אבל הוא נראה כמו מד מהירות אנלוגי ואני פחות אוהב את זה, הייתי מעדיף פשוט מד דיגיטלי שיראה את המהירות בספרות דיגיטליות.

המסך הדיגטלי הזה אכן מסורבל לפחות בהתחלה, בין היתר מבחינת הגדרת מערכות הבטיחות האקטיביות ומבחינת הבנה של הפונקציות השונו. בין התר ההגדרה של המערכות הללו מתבצעת במסך אחד של הגדרות אשר משפיע על המסך בו מוצג המצב של המערכות (זה היה כך במידה מסויימת גם בנירו), במקום שהכל יהיה במסך אחד.

לאחר תרגול מסויים התרגלתי אליו יותר. בהמשך אסיק מסקנות מבוססות יותר לגביו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקורת טובה ומפורטת, האם יש התקנות מקומיות? הלוחית רישוי גם מרשימה.

תודה :)

אין שום התקנות מקומיות, גם לא קודן, כספת או שאר מרעין בישין, מלבד הוייז שהוא התקנה מקומית של היבואן. יש גם אפליקציות נוספות של רדיו אינטרנטי ואולי עוד דברים, אבל בהדרכה על הרכב אמרו לי שהן לא עובדות בפועל.

לוחית הרישוי היא מתנה מאליהו הנביא לכבוד פסח :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שנראה מפנק ומרשים חבל רק שהמנוע מסורס טיפה.

ועוד יותר הזוי שברכב של 2019 מפואר אין אבזור בסיסי! אפילו לא בתוספת תשלום מקורי.

לא חיישני חשנייה, לא חיישני גשם וכו'.. הייתי משלם בכיף עוד 5 אלף בשביל איבזור מקורי מהיצרן

ולא עבודה חפרית של מתקין מקומי שיהרוס חצי מהאוטו ויתקין מערכת סינית שעולה 10$ באליאקספרס ברכב שעולה סביבות ה130 אלף שח.

ואגב, המספר מזוייף או שזה באמת המספר של האוטו? ראיתי את המספר על רכבי תצוגה.

אם זה אכן הרישוי אז יש לך את המספר הכי מיוחד בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הסקירה המפורטת.

אם יש משהו שאני שונא זו האופנה האחרונה של דיפוני גג שחורים. כבר ככה רוב הסאלונים של מכוניות המיובאות לארץ הם שחור-על-שחור, אז גם הגג צריך להיות? זה אולי מתאים למדינות ארופאיות חורפיות אבל אין לזה שום קשר למזג אוויר מזה"תי טיפוסי. מה גם שזה דווקא גורע מהאווריריות ולא מדגיש אותה.

חוץ מזה, לדעתי העיצוב מצויין. כרגיל סטיישנים (והאצ'בקים) מצליחים להראות הרבה יותר טובים מאחיהם הסדאנים שיושבים על אותה פלטפורמה, והקורולה הזו כנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה :)

אין שום התקנות מקומיות, גם לא קודן, כספת או שאר מרעין בישי....

האם הצלחת למצוא חברת ביטוח שמבטחת את הרכב ללא המיגונים האלו?

אם כן, מה היה ההפרש במחיר בין חברה שדורשת את המיגונים לבין חברה שמוכנה לבטח ללא המיגונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

האם הסוללה בסטיישן היא ליטיום יון או ניקל מטאל. אני יודע שבסדאן זה ניקל מטאל, אבל נדמה לי שקראתי שבסטיישן וההאצבק זה ליטיון יון. אשמח אם תעדכן.

לטעמי, רכבי סטיישן יפים יותר מסדאן. בחירה נכונה לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ליושבים מאחורה בצדדים יש מספיק מרווח ראש? בסדן זה ממש דיל ברייקר מבחינתי, בגלל שהחלון נגמר יחסית מוקדם והראש נתקע בקורה לכל מי שמעל גובה 1.70.

ובכלל, איך מרחב פנים ליושבים מאחורה?

יש לי הרגשה שהוא הצטמצם יחסית לדגם הקודם של קורולה, בה גם הרצפה בשורה השניה היתה שטוחה לגמרי, ודומה לאוריס.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה!

הסטיישן נראית הרבה יותר טוב מהסדאן בחלקה האחורי.

הרגת אותי עם לוחית הרישוי :lol:

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי בונה על נדירות שעכשיו התחילו למסור מוניות קורולה סטיישן.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מדדת צריכת דלק בפועל בצורה של חילוק מספר הקילומטרים בליטרים שצריך למלא?

מחשבי הדרך ברכבים בד"כ נוהגים לזייף כלפי מעלה.

האם אתה בטוח שמערכת המולטימדיה היא מקורית ולא קומבינה מקומית אם היבואן התקין עליה וויז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין גם לשמוע התרשמותך ממערכת המולטימדיה ביחס לנערכת המקומית המותקנת בסדאן.....לא ברור למה בסדאן יש התקנה מקומית ובהאצבק וסטיישן יש מקורית) לפחות בהתייחסות לחומרה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 825 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...