Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גילוי בדיעבד של תאונות נוספות שהיו ברכב שלי

שימו לב! השרשור הזה בן 1777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני קניתי יונדאי i20 שנת 2009 לפני כשנה. המוכר סיפר לי לפני הקניה על פגיעה אחת שהייתה לרכב בחלק האחורי בעת חניה לא טובה ברוורס. לפני זמן קצר נכנסתי לאתר של מרכז הסליקה של חברות הביטוח וגיליתי להפתעתי שהיו לרכב עוד כמה תאונות וגם בדקתי את זה עם חברת הביטוח של הבעלים הקודם. סביר להניח שאם הייתי יודע מההתחלה על כל התאונות הייתי חושב פעמיים אם בכלל להסתכל על הרכב . השאלה שלי היא האם חוץ מלבוא בטענות לבעלים הקודם ולצעוק עליו בטלפון אני יכול לעשות משהו בנידון כמו למשל לתבוע אותו על הסתרת מידע באופן מכוון?

תודה וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הרכב כרגע יד 01 ?

אולי הבעלים בכלל לא היה מודע לתאונות הללו ?

אולי הרכב עבר במשפחה ללא העברת בעלות למניעת נפילת ערך ?

אולי הוא היה בחו"ל והבן שלו נסע ברכב עשה תאונה ותיקן אותה לפני שהוא חזר ?

הכי חשוב - האם לקחת את הרכב לבדיקה כשרכשת אותו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקשר תצעק עליו ו...מה?

הוא יגיד שהוא לא ידע,אתה תאיים לתבוע.

נניח ובמשפט יחליטו שהוא צריך לפצות אותך על ירידת הערך שהרכב הזה עבר.

כמה הרכב שווה? 16-18? אז תקבל 2000 שקל.

(שזה 15% ירידת ערך).

שווה את כל הבלאגן?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא משהו רציני לא הייתי מתרגש , גם מכות קטנות כאשר מפעילים ביטוח זה נחשב לתאונה , אם זה לא איזה קצה שילדה או הגג אלא רק "תאונות" פח אז לא הייתי מתרגש יותר מידי .

:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

הרכב נפגע בקצה השילדה בעת הפגיעה בחלק האחורי ועל זה דווקא המוכר סיפר לי. אענה על חלק מהשאלות ששאלתם אותי:

1.כמובן שלקחתי את הרכב לבדיקה לפני הקניה והמוסך מצא שהרכב הוא בטיחותי והפגיעה היא קוסמטית בלבד.

2. אני זוכר שהחתמתי אותו על איזשהוא זיכרון דברים אבל לצערי חיפשתי אותו ואני לא מוצא.

3. לא נראה לי שהבן שלו לקח את הרכב ועשה תאונה ותיקן אבל האמת שאין לי מושג ולא יודע איך לאמת את זה והכל יכול להיות.. הרי הרכב לא היה שלי באותה התקופה. מדובר בזוג אנשים מבוגרים בשנות ה60-70 לחייהם.

עכשיו יש לי עוד שאלה: הצלחתי להשיג מחברת הביטוח של הבעלים הקודם אחרי הרבה טלפונים והתעקשות שאני אוכל לראות את התביעות ועל מה היו הנזקים איזה סכומים והאם נקבעו ירידות ערך וכו'. נכנסתי באתר שלהם לכל תביעה ובדוח שמאי לדוגמא באחת התביעות רשום 'אחוז הנזק הגולמי מסתכם ב4.37 אחוז כולל מעמ' (שווי הרכב בפועל באותה התקופה עמד על 74,822 ש"ח שהוא כלל את המחירון של הרכב, תוספת דמי שימוש של 6 חודשים ותוספת 4.5 אחוז בגין מס' ק"מ מועט. אין לי מושג מה זה אומר שני התוספות האחרונות אבל שיהיה..). ושורה מתחת רשום 'ערך רכב גולמי על פי מחירון מקובל עומד על 71,600 ש"ח'. אבל מצד שני רשום עוד כמה שורות למטה 'להערכתנו לא נגרמה ירידת ערך בגין הנזק הנדון'. אז לא הבנתי יש ירידת ערך או אין הרי רשום על אחוז נזק בעקבות הפגיעה? אני עושה פה סלט? אשמח שתסבירו לי את הדברים.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב לודאי ש"אחוז הנזק" מתיחס למחיר התיקון (+ ירידת הערך, שלפי הציטוט שלך היתה אפס) יחסית לערך הרכב. בעצם נכתב כאן "הנזק קטן מ-50% מערך הרכב, אין אבדן מוחלט או אבדן להלכה".

אבל, כפי שכתב קודמי, העלה את הדו"ח, בהשמטת פרטים מזהים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש,

אני כבר ראיתי 4 דוחות כאלה, כתוב שם מתי היתה התביעה (תאריך) מה עלות הנזק בשקלים, ואם יש ירידת ערך, מופיע שם סכום הירידה או אחוזים, אם אין, יופיע 0.

באופן כללי, ברור שעלות תיקון רכב חדש במוסך מורשה תעלה המון, לצורך העניין, מכה קטנה בפגוש קדמי, תעלה לא פחות מ10K לביטוח בכדי לתקן במוסך מורשה, ואין ירידת ערך, אפילו לא גרוש, וזה לא ימנע ממני לקנות את הרכב, תחשוב שקניתה רכב ללא תאונות "בכלל" אפילו לא בפגוש, מה מבטיח לך שתחנה את הרכב איפשהו, ואחרי שתחזור תראה את הפגוש שבור על הרצפה?

קרה לי בקורולה 2008 שהיתה לי, היא היתה עוד חדשה דנדשה עם רק5000 ק"מ על השעון, גררתי את הרכב למוסך מורשה כדי שהתיקון יהיה מקורי, קיבלתי הצעה מטורפת של 11000 ש"ח, ברור שבאותו רגע כבר הפעלתי ביטוח לתיקון, זה השבית את הרכב מן הסתם עד שהגיע שמאי וכו..., בכל מקרה כאשר הגיע השמאי הייתי שם ושאלתי אותו אם זה גורר ירידת ערך, אמר שלא, אפילו לא רבע אחוז כי מדובר בפגיעה שולית בפגוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר שנים אשתי פגעה במישהו מאחור. רכב בן 3 שנים, מטופל תמיד במוסך מורשה (כולל תיקון פגיעה בפגוש האחורי כמה חודשים קודם) . בגלל הפגיעה ברכב האחר הפעלנו ביטוח - אבל הפחח הסביר באופן מפורש: אילו זו היתה תאונה עצמית ללא הפעלת ביטוח התיקון היה עולה כ-1000 ש"ח. כיוון שמופעל ביטוח יוחלפו חלקים, המחיר כ-8000 ש"ח.

מה שאני רוצה לומר הוא שלא תמיד עלות התיקון הרשומה בביטוח מבטעת את העלות ה"אמיתית" - יש איזו נטיה לנפח את המספרים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

הרכב נפגע בקצה השילדה בעת הפגיעה בחלק האחורי ועל זה דווקא המוכר סיפר לי. אענה על חלק מהשאלות ששאלתם אותי:

1.כמובן שלקחתי את הרכב לבדיקה לפני הקניה והמוסך מצא שהרכב הוא בטיחותי והפגיעה היא קוסמטית בלבד.

2. אני זוכר שהחתמתי אותו על איזשהוא זיכרון דברים אבל לצערי חיפשתי אותו ואני לא מוצא.

3. לא נראה לי שהבן שלו לקח את הרכב ועשה תאונה ותיקן אבל האמת שאין לי מושג ולא יודע איך לאמת את זה והכל יכול להיות.. הרי הרכב לא היה שלי באותה התקופה. מדובר בזוג אנשים מבוגרים בשנות ה60-70 לחייהם.

עכשיו יש לי עוד שאלה: הצלחתי להשיג מחברת הביטוח של הבעלים הקודם אחרי הרבה טלפונים והתעקשות שאני אוכל לראות את התביעות ועל מה היו הנזקים איזה סכומים והאם נקבעו ירידות ערך וכו'. נכנסתי באתר שלהם לכל תביעה ובדוח שמאי לדוגמא באחת התביעות רשום 'אחוז הנזק הגולמי מסתכם ב4.37 אחוז כולל מעמ' (שווי הרכב בפועל באותה התקופה עמד על 74,822 ש"ח שהוא כלל את המחירון של הרכב, תוספת דמי שימוש של 6 חודשים ותוספת 4.5 אחוז בגין מס' ק"מ מועט. אין לי מושג מה זה אומר שני התוספות האחרונות אבל שיהיה..). ושורה מתחת רשום 'ערך רכב גולמי על פי מחירון מקובל עומד על 71,600 ש"ח'. אבל מצד שני רשום עוד כמה שורות למטה 'להערכתנו לא נגרמה ירידת ערך בגין הנזק הנדון'. אז לא הבנתי יש ירידת ערך או אין הרי רשום על אחוז נזק בעקבות הפגיעה? אני עושה פה סלט? אשמח שתסבירו לי את הדברים.

תודה!

סלט קומפוט

אחוז הנזק הגולמי = סה"כ הנזק שנגרם לרכב (ללא ירידת ערך ) חלקי ערך הרכב.

ירידת ערך = בכמה מפחיתים את ערך הרכב בגלל התאונה, סכום שהמבוטח מקבל מהביטוח בנוסף על הנזק לתיקון הרכב

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להרחיב מעט על דברי ישה:

לפיצויי הביטוח שני מרכיבים.

1. תיקון הנזק - מחיר החלפים והעבודה.

2. ירידת ערך - אמור לפצות אותך על כך שיהיה עליך להפחית במחיר הרכב כאשר תרצה למכרו. הפיצוי יכול להיות אפס אם לדעת השמאי ערך הרכב לא נפגע, או יותר מזה, אם לדעת השמאי (כמובן בהתאם לכללים מוכרים) יקשה עליך למכור את הרכב ויהיה עליך להפחית ממחירו בשוק היד השניה. הקושי הוא שירידת הערך הנקבעת בדרך כלל היא "טכנית" בהתאם למידת הנזק ואותם כללים, בעוד שהמחיר במכירה עלול להפגע במידה רבה יותר, מה שקרוי "ירידת ערך מסחרית". ההפרשים בין ערכים אלה הוא נושא לויכוחיך ותביעות רבים. זו גם הסיה לכך שחכמי הפורום נוהגים להמלי על שכירת שירותי שמאי פרטי - כזה המחוייב לבעל הרכב הנפגע - אשר יקבעו ירידת ערך בהתאם לאומדן הפגיעה בערכו, ולא שמאי מטעם חברת הביטוח, אשר האינטרס שלו הוא להקטין את הפיצוי ככל האפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורק את המסמך (בסורק או בטלפון, באמצעות אפליקציית camscanner או דומה).

את הקובץ אתה קורא לתוכנת הציור של מיקרוספט, ומעביר קוים עבים על הפרטים המזהים - שם, מספר זהות, מספר רישוי של הרכב, כתובת וכו'.

אופציה שניה - צלם את המסמך במדפסת\סורק והמתח על הפרטים המזהים קו בטוש שחור רחב, ואת המסמך המקושקש צלם או סרוק מחדש.

בכל מקרה, את המסמכים המקוריים שמור שלמים ואל תקשקש עליהם.

כדי להעלות את הצילום לפורום השתמש באייקון התמונה (נמצא בסמוך לאייקוני הקישורים והסרטונים) בתיבת כתיבת התגובות בפורום.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...