Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת אופנוע ראשון, מתלבט בין כמה דגמים

ESTK
שימו לב! השרשור הזה בן 1702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה, יש לי A1, אין לי ניסיון רכיבה, מאז שהוצאתי רישיון לא רכבתי, חוץ מפה ושם על אופנוע של חבר ,

אני מתלבט אם לקנות A מוגבל A1, כי אני צריך לעשות טסט על A , ובהמשך להוריד את ההגבלה, או A1 רגיל

אני מתלבט בין MT-03 , לבין MT-07 מוגבל A1,

או נינגה 650של קוואסאקי מוגבל , או CBR 500 הונדה,

בקיצור, אני ממש לא יודע איזה מומלץ למתחיל, בנוסף אני חייב אחזקה זולה טיפולים עם מרווחי זמן גדולים, ועלויות ביטוח זולות, חובה וצד ג'.

אופנוע ראשון, שאפשר להתגרזן עליו (לא מבחינת "לקרוע את האופנוע בכביש" , יותר בכיוון שלא יהיה עדין מידי) ושמתאים לרוכב מתאים.

כמה אמור לעלות כלי ?מחיר סביר ושנתון, כמה נחשב ביטוח יקר וכמה זול?

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, יש לי A1, אין לי ניסיון רכיבה, מאז שהוצאתי רישיון לא רכבתי, חוץ מפה ושם על אופנוע של חבר ,

אני מתלבט אם לקנות A מוגבל A1, כי אני צריך לעשות טסט על A , ובהמשך להוריד את ההגבלה, או A1 רגיל

אני מתלבט בין MT-03 , לבין MT-07 מוגבל A1,

או נינגה 650של קוואסאקי מוגבל , או CBR 500 הונדה,

בקיצור, אני ממש לא יודע איזה מומלץ למתחיל, בנוסף אני חייב אחזקה זולה טיפולים עם מרווחי זמן גדולים, ועלויות ביטוח זולות, חובה וצד ג'.

אופנוע ראשון, שאפשר להתגרזן עליו (לא מבחינת "לקרוע את האופנוע בכביש" , יותר בכיוון שלא יהיה עדין מידי) ושמתאים לרוכב מתאים.

כמה אמור לעלות כלי ?מחיר סביר ושנתון, כמה נחשב ביטוח יקר וכמה זול?

קודם כל, במדינת ישראל אי אפשר לשנות הגבלה ברשיון, שמעתי על חברות כמו BMW שהבעלים שלהם כנראה קומבינטורים ויש להם דיל של "כפל רשיונות", ככה שהם יכולים להסיר את ההגבלה ולשלוף לך מאיפשהו רשיון חדש עם ההגבלה החדשה.

מה כן, הרבה אנשים קונים אופנועים מוגבלים ופשוט נוסעים על הכלי שההגבלה מוסרת. אם זה לא מפריע לך במישור החוקי, "תפדאל", בתאונות קטנות (שמסתכמים בעיקר בנזק לך ולאופנוע שלך או נזק סביבתי קל) אני מניח שאת אף אחד לא יעניין מה עשית לכלי, אבל למרות שלא שמעתי על מקרה כזה אי פעם, אני לא חושב שזה כזה תלוש שחברת ביטוח אולי תחליט להציץ בכלי אם הנזק משמעותי, כי לשפוך כמה "שקלים" על בדיקה של כלי ולפסול לך את הביטוח זה הרבה יותר כלכלי מלשפוך כמה "עשיריות".

בגדול, לפי ההצעות שלך אני רואה שאתה לא ממש סגור על כלים מאותה הקטגוריה, נינג'ה 650 וMT07 רחוקים שנות אור אחד מהשני, אחד עם פיירינג ומנוע חביב לטורינג (הנינג'ה), והMT07 אופנוע נייקד, סופר קל, אבל עם מומנט של טיל.

שים לב שאופנוע A יהיה לרוב בעל מכלולים עדיפים על אופנוע A1, גם אם הוא מוגבל, מכיוון שהמכלולים צריכים לעמוד בסטנדרט של ההספק שהמנוע נותן, אז מתלים טובים יותר ובלמים חזקים יותר, לרוב גם רמת הגימור תהיה בהתאם.

נקודה נוספת היא שאופנוע A לעתים יהיה כבד יותר מאופנוע A1, כי שוב, מנוע שמספק עד 47 כ"ס יכול להיות ממש קומפקטי, ומנוע A מוגבל יכול להגיע עד ל95 כ"ס במצב המקורי שלו.

לנסוע על אופנוע כמו הKTM Duke 390 ששוקל בסביבות ה150 קילו עם מנוע שמייצר הספק מקסימלי של 47 פונים יהיה נחמד יותר לדעתי מלרכב על בהמה ששוקלת 200 קילו עם מנוע שמייצר גם כן 47 סוסים (המומנט בין המנועים יהיה שונה, מן הסתם, ככה שזה לא לגמרי שחור ולבן)

מאלה של ה-A1 הדיוק 390 הוא אחלה של אופנוע, מנסיון, כיף וקל לרכיבה, מועדון הרכיבה של KTM גם כן לא רע בכלל.

הMT03 אמור להיות גם כן מעולה, בהתחשב שהוא גרסה ערומה של הR3 ששמעתי עליו דברים טובים מאנשים שרכבו איתי.

מה-A, הMT07 אופנוע מדהים לדעתי, נסעתי על הלא מוגבל, אופנוע קל בטירוף וזריז לאללה, המתלים שלו היו קצת "אע" אבל בהתחשב בעלות שלו, מתקבל על הדעת.

CBR500 של הונדה זה ליין די "בוגר", אם אתה מחפש פרקטיות זה יהיה אחלה אופנוע לטווח הארוך, בעיקר גרסת ה-X שאפשר להלביש עליה בכיף ארגז שלא יכער את הכלי ולהרביץ איתו נסיעות מנהלתיות בנוחות.

אם יש לך כסף, יש לך את הליין של הCBR650 של הונדה החדש ל2019, הכלים ממש חדשים אז אין לי הרבה מידע לגביהם, אבל בגרסאות הקודמות הם היו לא רעים בכלל, יש להם הרבה יותר פלפל מה-500, בעיקר כי ה500 הוא 2 צילינדרים וב650 אתה כבר מקבל 4.

לגבי הנינג'ה 650.. זה כמו ליין ה500 של הונדה, זה פחות חוליגני, יותר "בוגר", בזמנו כשרכבתי הצעירים לא מתו על הכלים שלהם והם לא היו הכי סחירים.

הSV650 של סוזוקי כלי סולידי ביותר, מנוע אמין בטירוף עם חלקים בשפע (חברה מאוד שמרנית, הכלים שלהם לא עוברים עדכונים דרסטיים)

בקיצור, לך תעשה רכיבות מבחן ותראה לאיזה אופנוע אתה מתחבר מבחינת אופי, לכל אחד יש טעם אחר.

אה, ותשקלל את עניין המיגון ברכישה, עם הזמן שתרכב ייצא לך מדי פעם לשמוע על אירועים מצערים כאלה ואחרים, תדאג לתחת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"קטע" של אופנועים מוגבלים היה נסיון להנגיש מכלולים איכותיים יותר לרוכבים חדשים אבל זה "תופס" רק אם אתה קונה איזה F800R, ויסטרום 650 או CB650 שמגיעים עם מכלולים איכותיים יחסית אבל גם עולים הרבה כסף.

SV650, MT07 ונינג'ה 650/Z650 הם אופנועי תקציב שמגיעים עם מכלולים די גרועים (כמו שסער רשם בצדק על המתלים של MT). בערך כל מה שיש להם זה מנועים טובים יחסית. בארה"ב לא קיימת הגבלת הספק ואנשים קונים אותם כבסיס לשדרוגים הדרגתיים (שעולים לא מעט כסף). הגרסאות המוגבלות שלהם, שנמכרות בארץ ובאירופה, מסרסות 80% מהיתרונות של המנועים האלה ומעבירות 80% מהחסרונות שלהם. זה פשוט חבל על הכסף.

אופנועים קטנים יותר כמו הדיוק 390, הZ300, הMT03 והG310 מגיעים עם מנועים חלשים יותר אבל מכלולים יותר טובים והם הרבה יותר נכונים ומתאימים לרוכבים מתחילים. הם גם עולים פחות. תחזוקה שונה יחסית בין הדגמים...

הCB500 הם אופנועים סולידיים ואמינים מאוד שממוקמים איפשהו בין לבין. עולים פחות מהמוגבלים אבל יותר מאלה עם המנועים הקטנים. תחזוקה זולה, מרווחי טיפולים גדולים.

מבחינת הביטוחים, חובה וצד ג' יהיו זהים לחלוטין לכל הכלים האלה. צד ג' זה כמה מאות שקלים ואת הסכום המדויק של החובה אתה יכול לבדוק במחשבון של הפול (תלוי מאוד בפרמטרים האישיים שלך אבל מדובר בהרבה אלפים).

כלים חדשים יעלו בין 30K (עבור איזה TNT300) לאיזור ה50K (עבור מוגבלים וCB500). כלים משומשים חווים ירידת ערך שתלויה בגיל ובקילומטראז' (אתה יכול לבדוק מחירונים בלוי יצחק - זה חינם עבור אופנועים). רק אתה יודע להגדיר מה זה סכום סביר של כסף עבורך...

הערה אחרונה, בתלות ביבואן ובדגם דווקא אפשר לשנות הגבלות ברשיון (דו כיוונית). זה לא נובע מקומבינות אלא מנכונות של יבואנים לדאוג לטיפול מתאים מול הרשויות. BMW עושים את זה כבר שנים ולאחרונה גם אבניר ומאיר הודיעו שהם מוכנים לעשות את זה. זה רק עולה לא מעט כסף כשהסכומים ששמעתי עליהם נעים בין 2000 ל7000 שקל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית ענו לך כאן נכון מאוד על רוב הדברים אז רק אוסיף כמה דברים.

ראשית יש להתחיל בתקציב שלך. כמה כסף אתה מוכן להשקיע?

מתוך זה, תוציא כ-5 אלף עבור מיגון (קסדה נורמלית, כפפות קיץ (כי החורף מאחורינו ותוכל להשלים את זה עד שנה הבאה אם תמשיך בתחום), מעיל קיץ/רב עונתי (וכאן תעשה את החישוב שלך האם לקנות מעיל רגיל או מתפנח), נעליים גבוהות, מגיני ברכיים ואולי אף מכנסי רכיבה פרופר).

ביטוח כנאמר לך, יש לך מחשבון של הפול, תבדוק בגוגל.

לגבי איזה אופנוע- היות ואתה ממש לא ספציפי (וזה בסדר, גם אני לא הייתי ספציפי כשחיפשתי אופנוע ובסוף קניתי משהו אחר לגמרי ממה שחיפשתי) פשוט גש לסוכניות ובצע רכיבות מבחן. רוצה הכוונה? תגיד מה אופי הנסיעות שלך.

אם רוב הרכיבות שלך בינעירוניות ארוכות אז הבנלי TRK מדהים, אם אתה בעיקר בתוך גוש דן אז אתה תסבול ממנו לא מעט פשוט כי הוא כבד ורחב... בקיצור, תן עוד פרטים ונוכל לכוון אותך יותר.

כל הכלים שרשמת הם טובים בסך הכל אבל אולי כלל לא מתאימים לצרכים האישיים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום:

ביטוח החל מנפח של 251 סמ"ק יהיה זהה. זה לא משנה אם זה 300 או 1300.

פתיחה של כלי מוגבל היא לא חוקית. (נכון להיום חוקית רק בבמוו)

יתרונות של כלים מוגבלים: אם אתה בן 18 שלא יכול להוציא רישיון לא מוגבל ואתה יודע שאתה הולך לפתוח הגבלה באופן לא חוקי (כי אתה חסר סבלנות ובטוח שאתה רוכב על)\ אתה בעל עסק שמזדכה במע"מ ורישיון a1 מקנה זיכוי מלא, ולא בא לך לרכוב על "צעצוע" אז אתה קונה מוגבל כדי לקבל זיכוי ובפועל מסיר את ההגבלה (מה נקרא שם קצוץ). מעבר לשני הסיבות האלו, ובמידה ואתה משאיר את ההגבלה, הכלים האלו חסרי יתרון באופן מובהק.

אני ממליץ, להתחיל בקטן וסלחן, ולהתקדם משם, זה לא התחום למהר בו ולקפוץ מעל הפופיק.

היום אתה רוכש ב31 אש"ח (במבצע) KTM DUKE 390 חדש בשקית, שנתיים אחריות, מרווח טיפולים של 7.5 קטן ו15 גדול. אם אתה מחפש משהו "לא עדין מדי", לדעתי זה הכיוון.

ההונדות מאוד סולידיות, גם הם כבר לא עולות 50, אלא 45 במבצע.

תעשה סיבוב בחנויות, יש מלא מבצעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלק פותחים את ההגבלה בצורה חוקית לב.מ.וו.

גם אבניר עושים את זה למגוון הדגמים שהם מוכרים החל מהשנה הזו.

סביב ההשקה של הCB650R, מאיר טענה שהיא מוכנה לבצע את זה עבורו (יש להם מעט כלים ברי הגבלה מלכתחילה)

ולפחות משמועות, גם ליגל היתה מוכנה לעשות את זה.

מטרו וד.ל.ב. לא מוכנים ואין שום סיבה לקנות מהם מוגבלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אבניר עושים את זה למגוון הדגמים שהם מוכרים החל מהשנה הזו.

צודק, וזאת בניגוד למה שנכתב כאן למעלה (שזה לא חוקי ושזו קומבינה וכו').

כלים שמגיעים מראש כשהם מתאימים ל-A1 ושכדאי לפותח האשכול לקחת בחשבון: הוסקוורנה 401 (הלבן והשחור). מוזמן ליצור קשר במייל הפרטי (למטה) אם אתה רוצה רכיבת מבחן על גביהם :)

כלים שמגיעים לא מוגבלים, אבל אפשר להגביל אותם לרישיון A1 (ולפתוח חזרה כשמגדילים את רישיון הרוכב):

הוסקוורנה 701 - כל הדגמים

אפריליה Shiver 900 ו-Dorsoduro 900

מוטו גוצי V7 ו-V9 - כל הדגמים

סוזוקי DL650 ו-SV650

תומר - כרובי - [email protected]

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

רציתי לעדכן,

במקום לפתוח שרשור חדש

איזה מומלץ ל A ? (מזל טוב לי :wink:)

קראתי על הנינגה 650, הבנתי שזה כלי שממש לא כמו השם שלו, אלא יש לו את המנוע של ה ER הישן, וזה סתם אופנוע פוזה (שזה לא שממש אכפת לי)

יותר אכפת לי, זול אמין ומרווח טיפולים גדול)

הונדה CB 650F

או שאלך על כיוון הימאהה MT 07,

קראתי על הימאהה שהוא לא הכי מומלץ לרוכב מתחיל, אבל מרווח טיפולים גדול יותר, ובכללי הוא אופנוע יותר יקר משני הקודמים.

בקיצור אני די מבולבל , מצד אחד אני באמת מחפש להינעל על דגם מסויים , ולא סתם ללכת ולראות את כל הדגמים, מצד שני אני לא רוצה להתפזר ובסוף לקנות כלי שאתבעס עליו.

אני לא מתכוון לקנות את הכלי ולתת לו לשבת בחניה ולעשות עליו סיבוב בערב, אני מתכוון להוריד את השימוש ברכב למינימום הדרוש , ואת הנסיעות לעשות עם האופנוע,

חובה שיהיה נוח לנסיעות של 40-50 ק"מ ברציפות

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על נסיעות קבועות של 40-50 ק"מ אז תלך על אדוונצ'ר/טורר כמו סוזוקי ויסטרום 650 או הונדה NC750X. שניהם אמינים מאוד, נוחים לנסיעות ארוכות ומרווח טיפולים ארוך. אופנועי נייקד או ספורט יהיו פחות נעימים בנסועה יומיומית ארוכה.

וברכות על הרשיון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח כאשר אתה מגדיר את התקציב שלך (לא צויין בשרשור )

תשאיר סכום גם לציוד מיגון אישי (קסדה ומעיל במינימום רצוי יותר ) ולאופנוע (שרשרת/ מנעול / אזעקה )

ואם אתה קונה משומש , צריך תמיד גם קצת לישור קו.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי על הנינגה 650, הבנתי שזה כלי שממש לא כמו השם שלו, אלא יש לו את המנוע של ה ER הישן, וזה סתם אופנוע פוזה (שזה לא שממש אכפת לי)

יותר אכפת לי, זול אמין ומרווח טיפולים גדול)

הונדה CB 650F

או שאלך על כיוון הימאהה MT 07,

קראתי על הימאהה שהוא לא הכי מומלץ לרוכב מתחיל, אבל מרווח טיפולים גדול יותר, ובכללי הוא אופנוע יותר יקר משני הקודמים.

בקיצור אני די מבולבל , מצד אחד אני באמת מחפש להינעל על דגם מסויים , ולא סתם ללכת ולראות את כל הדגמים, מצד שני אני לא רוצה להתפזר ובסוף לקנות כלי שאתבעס עליו.

אני לא מתכוון לקנות את הכלי ולתת לו לשבת בחניה ולעשות עליו סיבוב בערב, אני מתכוון להוריד את השימוש ברכב למינימום הדרוש , ואת הנסיעות לעשות עם האופנוע,

חובה שיהיה נוח לנסיעות של 40-50 ק"מ ברציפות

הנינג'ה באמת לא אופנוע ספורט אלא אופנוע כביש נטו.

זה קצת משעשע שכתבת "יותר אכפת לי, זול אמין ומרווח טיפולים גדול" . ואז פסלת אותו מיידית.

דיברת על זול - הוא הכי הרבה אופנוע לשקל שקיים היום בשוק (משומשים), אמינות - הוא קיים איזה 15 שנה וחוץ מדגמי 11-14 שהיה להם בעיה בשסתומים יש לו אמינות מוכחת, מרווח טיפולים - אחת ל12,000, המרווח הכי גדול שיש היום בשוק.

50 ק"מ ברציפות לא יהיו כיפיים במיוחד באופן קבוע על אופנועי נייקד, הרוח די מתעללת אבל זה קצת עניין אינדיבידואלי ויש כאלה שמתרגלים.

במקום cb650f שקול את הcbr650f.

לפתוח הגבלה (אם אפשר), עולה כמה אלפים, קח את זה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...