Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אי הימצאות רשיון רכב עדכני באוטו

שימו לב! השרשור הזה בן 1821 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי רכב בן פחות מ3 בטויוטה סלקט. העברתי בעלות על שמי כמובן.

חזרתי הביתה ושמתי לב שרשיון הרכב שבידי הוא זה של שנה שעברה שתוקפו נגמר ב7.18.

בנוסף ראיתי שאין לי מדבקה של טסט על השמשה

שאלות:

1. זה שאין מדבקה של טסט זה תקין כי הרכב עלה על הכביש לפני פחות מ3 שנים נכון?

2. זה שאין לי רשיון רכב עדכני באוטו זה לא תקין נכון? אם אני הולך לרשיומט בסופר פארם ומדפיס את הרשיון ואני מניח שיהיה כתוב עליו "שולם" זה יהיה מספיק נכון?

עוד דברים שאני צריך לדעת על זה?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הם בתל אביב ואני בחיפה ואני רוצה לקצר תהליכים

עריכה: אני כמובן אצור איתם קשר מחר בבוקר, אולי יוכלו לשלוח לי צילום אבל לא ארצה לנסוע לתל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"תוקף רישיון הרכב עד תאריך 25/07/2019, באפשרותך לבקש כפל רישיון"

זה אומר שהוא שולם נכון?

אבל אני עדיין צריך שיהיה לי אותו ברכב אחרת אקבל קנס נכון?

ומה לגבי מדבקה? לא צריכה להיות על השמשה עד הטסט הראשון נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"תוקף רישיון הרכב עד תאריך 25/07/2019, באפשרותך לבקש כפל רישיון"

זה אומר שהוא שולם נכון?

אבל אני עדיין צריך שיהיה לי אותו ברכב אחרת אקבל קנס נכון?

ומה לגבי מדבקה? לא צריכה להיות על השמשה עד הטסט הראשון נכון?

זה אומר שהרשיון שולם. אם לא נדרש טסט הרכב בעל רישוי, לכל היותר עבירה טכנית של אי המצאות הרשיון ברכב. גש ל"רישוימט" הקרוב עם כרטיס אשראי על שם בעל הרכב והוא כפל, וחסל סדר דאגות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שים לב שמופיע המשפט "כשיר לתנועה" שמשמעותו פטור מטסט או שבוצע טסט.

קשה לי להאמין ש"טויוטה סלקט" תמכור לך רכב ללא רישוי תקף בלי ליידע אותך על כך. רכב בן פחות מ-3 שנים שהיה בבעלות פרטית אינו נדרש לטסט, אבל אם היה בהשכרה או ליסינג כן חייב בו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר מזמן לא בודקים רשיונות. רואים הכל במסוף. מי כאן יכול להגיד מתי פעם אחרונה בדקו לו מסמכים של רכב ולא עצרו לאיסוף מספרי טלפון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שלא בודקים, גם בוטלה החובה להחזיק את הרשיון ברכב:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5285313,00.html

אם כי לדעתי האישית כדאי להחזיק, למקרה שהפרטים ידרשו, אבל אין סיבה לרוץ להוציא תעודה מעודכנת.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך מדבקה.

יש לך טסט עוד שלושה חודשים, אם אני זוכר נכון, החל מחודשיים לפני התאריך אפשר להדפיס רישיון חדש. חכה חודש, ולך לרישיומט לשלם ולהדפיס רישיון עד יולי 2020.

עריכה תוך כדי תנועה. מסתבר שאפילו יותר פשוט מזה.

נכנס לאתר, משלם, נוסע לעשות טסט (בלי הרישיו? לא יודע, יכול להיות...) ואחרי זה שולחים לך רישיון משולם. די מגניב האמת.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר - צריך רשיון. לא חייב להיות עם אישור תשלום מוטבע (כמובן - בתנאי ששולם ומופיע במערכות משרד הרישוי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שים לב שמופיע המשפט "כשיר לתנועה" שמשמעותו פטור מטסט או שבוצע טסט.

ב"כפל רישיון" שיוצא לרכב עם טסט בתוקף לא מופיע המשפט "כשיר לתנועה".

מה שמופיע זה "תאריך תשלום" ו"תאריך מבחן".

זאת אומרת תאריך תשלום האגרה ותאריך ביצוע טסט. ברגע ששני אלו מופיעים - זה רישיון בתוקף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דייקתי, תודה שתיקנת

בכפל הרשיון - לפחות זה שאני מקבל אחרי הטסט - מופיע תאריך המבחן (כלומר, למעשה, אישור שעברתי את הטסט, מקביל לחותמת "כשיר לתנועה" של מכון הרישוי). אם זכרוני אינו מטעני ברכבים בני עד 3 שנים מצויין פטור ממבחן שנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1821 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...