Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלת תזמון שסתומים ביונדאי i30 [כותרת נערכה]

yakovd
שימו לב! השרשור הזה בן 1822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב יונדאי i30 ונדלקה לי נורה של המנוע..חיברתי למחשב רכב וזה ההודעה שהופיעה לי:"b camshaft position - timing over-advanced or system performance" אשמח לעזרה מה הבעיה?

תודה לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב מדווח על תקלה במערכת תזמון שסתומים.

אם הייתי צריך להמר, הייתי אומר שהמנוע מכיל בוצה, והבוצה סתמה את מעבר השמן לסולינואיד של תזמון השסתומים. אבל זה כמובן בגדר ספקולציה מתוך היכרות עם מחלות הדגם.

יתכן גם כשל בסולינואיד תזמון השסתומים, בחיווט אליו, בגלגלת הדיפייזר ועוד

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו שנה הרכב וכמה ק"מ עבר ?

בדור ה 1 2008-2012 ( לפחות עד מתיחת הפנים המשמעותית ויציאת הצורה ה"חדשה" הראשונה באמצע 2012) הזהירו מכשל בשרשרת התזמון אם הרכב לא זכה לקבל שמן מנוע סינתטי מלא.על אף שהרכב הקודם שלי (2009) לא טופל ביבואן ובגלל שידעתי שעשו לרכב רק טיפול אחד וגם הוא באיחור לא קטן (הרכב נקנה מליסינג עם 31,000 ק"מ כאשר עשו טיפול ראשון רק ב 20,000 או אחרי שנה וחצי כאשר לדגם הזה היתה הנחיה לביצוע כל 15,000 או שנה, התעקשתי לראות שמשתמשים בשמן 5W30 סינתטי מלא בלבד ואצלי לפחות (טוב נו היו הרבה דברים אחרים) לפחות מהכיוון הזה היה שקט.

זה קשור למה שכתב יגאל כי שמן לא איכותי/לא הוחלף בזמן הנכון גורם לבוצה,שאופיינית למנועים הללו (לפחות בדור הראשון) ומכאן הנזקים הבאים הם רק שאלה של זמן.

בכל מקרה,אל תזניח,פנה למוסך מומחה בדגם (לא חייב מורשה) כדי שהתקלה גם אם עכשיו יקרה לא תהפוך ליקרה מאוד.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה שכמו שיגאל משער מדובר בבעיית הבוצה הידועה שגורמת למסנן שסתום תזמון שסתומים להיסתם ומשם לעבודה לקויה של השסתום. תראה במיקרה אם מדובר בקוד תקלה שמיספרה P0012..אם אני זוכר נכון. בכל מיקרה בבוצה צריך לטפל בצורה יסודית הכוללת פירוק אגן שמן וניקוי שלו כולל ניקוי רשת המשמרת וניקוי של מסנן שסתום VVT והשסתום עצמו. אם זו אכן הבעיה אז ייתכן והשלב הבא אם לא תטופל היא נזק למנוע בשל לחץ שמן נמוך ומעברי שמן שנסתמים להם..אז לבדוק טוב ולא לחכות עם זה יותר מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...