Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצוץ בצינורית של המים - סובארו לאונה

Daniel Alchazov
שימו לב! השרשור הזה בן 1818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש ברשותי סובארו DL לאונה שנת 91 מתוחזקת משתדל ככל האפשר

היום כשהגעתי לראשון לציון מתל אביב נסיעה של חצי שעה עם קצת פקקים ללא שום דבר חריג שחניתי את הרכב ראיתי שלולית יחסית גדולה שלא הייתה בעבר.פתחתי את המכסה מנוע ואז ראיתי את אחד הצינורות יוצא ממנו שפריצים של האנטי פריז הירוק[הנוזל קירור] הצלחתי לחזור חזרה אחרי שמילאתי במיכל עיבוי מים וגם וגם במכסה הקטן מלפניו

אז השאלה שלי ממה זה נגרם מבלאי עם השנים?כי בחיים לא החלפתי את אותם צינורות,כמה אמור לעלות כולל עבודה והאם יש מישהו מומלץ?

לפעמים בעיקר בקיץ המחוג של החימום בלוח שעונים היה עולה לחצי,בהזדמנות יעשה ניקוי רדיאטור אך כרגע יותר חשוב לי הנושא הנוכחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מצב הצינור? האם מרגיש קשה ויבש?

אם מעולם לא החלפת צנרת בהחלט סביר להניח שהגיעה שעתו.

הייתי ממליץ בחום לעבור על שאר צנרת המים ולבדוק את מצבה. יתכן ותידרש להחליף כטיפול מונע.

אגב לא ציינת כמה זמן הרכב ברשותך כדי שנוכל להעריך את גיל הצנרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכניס את הרכב למכון ראדיאטורים , תבצע ניקוי רדיאטור , ושייבדקו את הטרמוסטט, הקיץ בישראל מאוד חם, וחבל שבאמצע פקק בשיא החום, יהיו הפתעות,

ברכב בשנתון כזה אתה חייב לבצע אחזקה מונעת, כדי שזה לא יתפוס אותך ברגע שאתה הכי לא מוכן,

(מניסיון של 7 שנים על לאונה)

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף זה היה צינור רדיאטור עליון.היה קרוע כאילו מישהו חתך עם סכין.מעולם לא החלפתי נכון

הרכב אצלי מעל 8 שנים לא זכור לי בדיוק כי היה לנו במשפחה כמה כאלה כרגע זאת כבר שנים טובות אצלנו

רציתי במוסך היום שיעשו לי ניקוי רדיאטור הטענה שלו הייתה שזה פלסטיק כבר לא עושים היום,בכל מקרה אכן אני יעשה את זה בסופו של דבר

ומבחינת תחזוקה איזה בדיקות מומלץ לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרידאטור מתפקד אל תיגע בו יש סיכוי שבפתיחה הוא עוד ייתפורר. אני בספק אם יש רדיאטורים כאלה חליפיים כי אם אין שלא תתקע בלי רדיאטור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרידאטור מתפקד אל תיגע בו יש סיכוי שבפתיחה הוא עוד ייתפורר. אני בספק אם יש רדיאטורים כאלה חליפיים כי אם אין שלא תתקע בלי רדיאטור...

אז אני מבין לפני שאני מבצע ניקוי רדיאטור לוודא קודם אם יש עוד כאלה חליפיים כדי שלא יתקע

בינתיים לא בוער לי אבל מצד שני בחיים לא ניקיתי

תגידו ראיתי בפייסבוק חברה ישראלית שהיא מחברת מין שואב לתוך המנוע משאירים את הרכב מונע שעה בערך שם במקום וזה מנקה את הכל שמעתם על זה?מנקה פחם ממיר וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מצב הצינור? האם מרגיש קשה ויבש?

אם מעולם לא החלפת צנרת בהחלט סביר להניח שהגיעה שעתו.

הייתי ממליץ בחום לעבור על שאר צנרת המים ולבדוק את מצבה. יתכן ותידרש להחליף כטיפול מונע.

אגב לא ציינת כמה זמן הרכב ברשותך כדי שנוכל להעריך את גיל הצנרת.

גיל הצנרת די גדול מעל 8 שנים לפי מה שזכור לי,

אחרי שסידרו לי במוסך את הצינור רדיאטור עליון אתמול שהיה בו חתך

גיליתי היום בבוקר שהמיכל עיבוי התרוקן וגם איפה שהמכסה הכסוף הקטן שממלאים גם שם התרוקן מוזר איזה צינורית זאת עוד יכולה להיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל מקצוע שמכבד את עצמו יעשה בדיקה בלחץ אחרי החלפת רכיבים במע' מים בכדי לוודא את התיקון עצמו ושאין נזילות נוספות.

אם באמת כך היה הדבר סביר להניח שנדרש רק להשלים מים.

בכל מקרה כמו שמאור ציין תעקוב ובמידת הצורך גש לבדיקת לחץ נוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלים מיים ותעקוב תראה אם נעלם שוב..אם אתה לא מזהה נזילה גש לבצע בדיקה בלחץ למערכת הקירור.

הבנתי שהמים שמילאתי אתמול שיצאתי מהמוסך ירדו לתוך הרדיאטור ומסתבר צריך למלא עוד בגלל שהכל התרוקן מאז הפיצוץ יש דבר כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בהחלט!!

אתה חייב אחרי שהגעת הביתה , לחכות שיתקרר המנוע , ואחרי שעה שעתיים למלא שוב מים בראדיאטור ,

אל תשכח למלא מים במיכל עיבוי, עד לאות F

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...