Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ממתי היבואן מאלץ לטפל רק במוסך מרכזי? סובארו BRZ

brzon
שימו לב! השרשור הזה בן 1829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי סובארו BRZ שעכשיו כבר לא תחת אחריות,

אבל אני עדיין רוצה לטפל בתקלות ובאופן שוטף במוסכים מורשים.

דיברתי עם מספר מוסכים מורשים וכולם אמרו שהיבואן לא נותן להם אישור לטפל בBRZ אלא רק במוסך המרכזי.

הבעיה היא שהייתי במוסך המרכזי ובלשון המעטה לא אהבתי את השירות והמקצועיות שלהם (לא נכנס למה, סיפור ארוך, אבל התייצעתי עם כמה מביני עניין אחרי זה שהבהירו לי שדיברו שם שטויות וגם הראו למה).

בנוסף גם שמעתי כמה סיפורי זוועה על המוסך הזה מאנשי מקצוע אחרים שלא היה להם אינטרס.

אז אני תוהה מה לעשות -

לטפל בכל זאת במוסך מרכזי למרות שאני לא סומך עליהם ולא נהנה מהשירות שלהם,

או שיש חיה כזו מוסך שמתמחה בסובארו ולא מורשה?

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה לפנות למשרד התחבורה בעניין הזה באמצעות מכתב רשום.

לא נשמע לי סביר שיבואן יכול להכריח אותך לטפל במוסך אחד בלבד, כמובן יכול להיות שאני טועה. במשרד התחבורה בטוח ידעו.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שיש רק מוסך מורשה יבואן אחד שמוסמך לטפל ב BRZ אבל בהחלט יכול להיות מצב שלא כל המוסכים המורשים של סובארו עברו הסמכה לטיפול ב BRZ.

לדעתי יש מספר מוסכים מורשים שכן מוסמכים לטפל, אפשר דרך שרות הלקוחות של היבואן לבדוק את זה.

משרד התחבורה לא קשור פה, המצב הזה די מוכר. אם יש דגם כלשהו יחסית נדיר ומיוחד, ויש 50 מוסכים מורשים ע"' אותו יובאן, ממש לא חייב שכולם יעבור הכשרה לטיפול באותו "דגם מיוחד" אלא רק 5 או 10 מוסכים מתוך 50.

מוסך שלא עבר הסמכה עדיין יכול לתת שרות של מוסך מורשה משרד התחבורה לאותו דגם אבל לא שרות של מוסך מורשה יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בתופעה הזו לפני שנים גם בלובינסקי.

בגדול - כל מוסך אחר ברשת של סובארו הוא מורשה מטעם משרד התחבורה ו"על הנייר" אין שום מניעה לעשות שם טיפול, זה חארטה של היבואנים.

במוסך מורשה משרד התחבורה אתה יכול על פי חוק לבצע כל עבודת מכונאות (ברקסים, טיפול וכד') ללא בעיה.

דברים יותר קריטיים שדורשים התמחות ספציפית - לרוב ההסמכות הפנימיות של היבואן נעשות לצוות של המוסכים המרכזיים.

במבחן החיים: אם הרכב עדיין באחריות, לדעתי אין סיבה להתעקש לטפל במוסך אחר (שהוא לא המרכזי) - לטווח הרחוק (או הקרוב) שהרכב עדין באחריות, זה יכול למנוע בעיות מיותרות של בירוקרטיה מטופשת (שהם מאוד אוהבים) אם תהיה לך תקלה שתצטרך לטפל בה במסגרת אחריות.

אני לא מכיר את שגרת הטיפולים ומה בדיוק עושים ב BRZ, אך החלפה של שמן או טיפול בבלמים לא דורשים בד"כ הסמכה של נאס"א-יבואן-הרכב לביצוע. אם באמת מדובר במשהו יוצא דופן בענף הרכב - שים אותו במרכזי ותשכח מהעניין.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בתופעה הזו לפני שנים גם בלובינסקי

גם אני זוכר את זה מלובניסקי: C6.

היו רק 3 או 4 מוסכים בארץ שהוסמכו לטפל ב C6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם 607 בהתחלה הוגבלו

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...