Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוויק 2003 אחרי ניקוי מצערת טורים קופצים

Danieltz19
שימו לב! השרשור הזה בן 1828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

הרכב היה רועד לי מכל הפעלת חשמל ברכב, המכונאי רכב לפני שבוע הגביהה לי מעט את הטורים מ 600 (היה צריך להיות על 700) ל 950rpm בסרק, הרעידות נותרו קיימים אך פחות מורגשים,

היום ביצעתי ניקוי מצערת באמצעות ספריי קרבורטורים וניקיתי טוב טוב גם בתוך המצערת, הרעידות הפסיקו אבל מישום מה זה יצר בעיה אחרת!, לחיצה קלה על הטורים מזניקה אותו ל 2000rpm למשך 2 שניות ואז הוא צונח ל 900, (גם אם אלחץ ל 6000rpm הוא ירד ל 1500 ויעלה ל 2000 ואז ירד ל 900).

כשאני במצב נסיעה אני לוחץ קלות על הגז והרכב מגיע ל 1500rpm וממשיך לנסוע לבד ללא לחיצה על הגז, אפילו ההילוך עובר מ 1 ל 2!

בתחילת נסיעה על 1500rpm הרכב משתנק קצת (נחנק) לסירוגין מספר פעמים עד שזה עובר לו.

השאלה האם כל זה נובע כי המכונאי הגביהה לי מעט את הטורים או שעשיתי נזק כל שהוא (לא נגעתי בכלום מלבד ספריי במצערת בלי לפרק כלום)

מעלה כמה סירטונים:

לחיצה במצב סרק מזניקה את הטורים ל 2000rpm גם אם הגעתי ל 3000rpm ויותר הטורים יורדים ועולים מייד ל 2000rpm

[video=youtube;TuWI-e8FzLA]

לחיצה קלה במצב D והטורים לא יורדים מ 1500rpm והרכב ממש נוסע ומחליף הילוך מ 1 ל 2

רכב משתנק בלחיצה קלה על הגז באיזור 1500rpm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונאי נגע בכיוון הפרפר של המצערת, אין שום צורך לגעת בו.

יש לחזור למצב התחלתי שלו(אולי נשארו סימנים של היצרן על בורג הכיוון).

אחר כך נתק מינוס של המצבר למשך כמה דקות, תחבר ותניע את הרכב ללא שום צרכן חשמלי עד שהטורים יתייצבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון הסלד בסיויק במצב ברירת מחדל הם נמוכים כך קבע היצרן. התופעות שקורות זה ככל הניראה בגלל ששיחקו בטורים. חזור למוסכניק שלך אני מקווה שמה שהוא עשה זה רק מתיחה קלה לכבל ולא נגע באחד הברגים או בחיישן זוית הפרפר (TPSׁׂ). הרעידות שאתה חווה יכולה להיות גם בגלל תושבות בלויות אז כדאי לבדוק את הכיוון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונאי נגע בכיוון הפרפר של המצערת, אין שום צורך לגעת בו.

יש לחזור למצב התחלתי שלו(אולי נשארו סימנים של היצרן על בורג הכיוון).

אחר כך נתק מינוס של המצבר למשך כמה דקות, תחבר ותניע את הרכב ללא שום צרכן חשמלי עד שהטורים יתייצבו.

אם אני זוכר נכון הסלד בסיויק במצב ברירת מחדל הם נמוכים כך קבע היצרן. התופעות שקורות זה ככל הניראה בגלל ששיחקו בטורים. חזור למוסכניק שלך אני מקווה שמה שהוא עשה זה רק מתיחה קלה לכבל ולא נגע באחד הברגים או בחיישן זוית הפרפר (TPSׁׂ). הרעידות שאתה חווה יכולה להיות גם בגלל תושבות בלויות אז כדאי לבדוק את הכיוון הזה.

היי תודה רבה לכם! אני יבקש מהמכונאי רכב שיחזיר את המצב לקדמותו, הוא הגביהה את הטורים על ידי מין בורג קטן כזה שפותחים אותו ומסובבים בתוכו חלק ברזל וסוגרים את הבורג בחזרה,

אבל נראה לכם שזה יפתור את הבעיה? כי הבעי הזו לא הייתה גם אחרי שהוא עשה לי את ההגבהה, זה קרה רק אחקי שניקיתי את המצערת..

מה שכן הניקוי מצערת פתר את הבעיה של הרעידות.

צירפתי תמונה של הבורג שהוא שיחק בו

SK2-309-05-1030.jpg

עריכה אחרונה על ידי Danieltz19
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הבורג שמשמש לסטופר של הקשת כבל. סגור את הבורג על מנת שהקשת תגיע עד הסוף וכך הזלד יחזור למצב טבעי. אם לא ניקית את המצערת על ידי פירוק שלה מהסעפת אז זה זה הניקוי שאתה צריך לבצע ולאחר מיכן לבצע איפוס על ידי ניתוק מצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבורג הזה אסור ליגוע הוא מגיע מכוייל מהיצרן לכיוון מאוד ספציפי בדיוק רב כאשר הפרפרית נסגרת אך לא נתקעת, שים לב שההברגה שלו היא מאוד עדינה וצפופה מה שמעיד על כיוון עדין מאוד.

לאחר כיוון הבורג הנ"ל, יש צורך וחובה לבדוק את כיוון חיישן tps כי גם הוא משתנה בגלל אותו בורג.

ישנו עוד בורג על המצערת והוא כיוון כמות אוויר בסרק, בורג זה מכוונים ע"י פקודה בסורק תקלות ייעודי של מצב לימוד, זה נקרא כיוון סרק בסיסי בסיווק ניתן ללא סורק ע"י סדר פעולות מסויים לכוון את אותו בורג זרימת אוויר בסרק.

בכל מקרה כל כיוון שאינו בטווח הנחיות היצרן יגרום לתופעות שליליות מאוד.

מי שנגע בבורג הזה שהעלת בתמונה לא הייתי ממליץ לך לחזור אליו הוא אינו מבין דבר וחצי דבר הפעם הוא יגרום לתפועות חמורות יותר.

פנה לבעל מקצוע מומחה כמו מכון להזרקות דלק שמבינים עניין.

את חיישן tps ניתן לכוון בעזרת סיוע של אבומטר(רב מודד) לאחר שפרפרית המצערת מכוונת היטב, למתח מסויים שהגדיר היצרן לזכרוני בסיוויק זה 0.35-0.45v.

לאחר כל הכיוונים, יש לנתק מצבר למספר דקות, לאחר מכן לחבר בחזרה ולהתניע את המנוע למשך כ 10 דקות מבלי ליגוע בגז ולא להפעיל אף צרכן( אלא אם כן יש סורק ייעודי שמבצע הכל בפשטות)

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...