Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פענוח בדיקה - סיטרואן C4, תותבים קדמיים

kobyba
שימו לב! השרשור הזה בן 1818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מועדים לשמחה חברים,

סיטרואן C4 גרנד פיקאסו 7 מקומות, עלייה לכביש 02/2016 עם 42 אלף ק"מ.

בטופס הבדיקה (נבדקי רכב) מצאו במתלה הקדמי חופש תותבים בציר הקדמי, סימנו לא תקין ובעל-פה אמרו לנו שהתותבים קרועים לגמרי.

במקום שממנו אני מתכוון לרכוש את הרכב הכניסו למוסך מטעמם לאחר הבדיקה ובצורה (לא?) מפתיעה שלחו לנו הודעה שלא מצאו שום בעיה.

הרמתי טלפון לאיזשהו מוסך כדי לשאול לגבי זה. אמרו לי שאי אפשר להחליף את התותבים עצמם וצריך להחליף את המשולשים. העריכו סדר גודל של 1,500 שקל לשני משולשים חליפיים, כולל עבודה וכיוון פרונט לאחר מכן.

אמרו לי שמשולש מקורי של סיטרואן יעלה פי שלושה יותר.

השאלה העיקרית שיש לי היא האם באמת לא ניתן להחליף רק את התותבים? מקריאה בפורום ראיתי שעדיף להישאר עם המשולשים המקוריים ככל שניתן, ועל-פניו בהם אין שום בעיה.

השאלה השנייה היא האם זו באמת עלות תיקון סבירה, כי אם כן -אני הולך להוריד את המחיר שדורשים ממני בהתאם...

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להחליף רק את התותבים ואפילו די בקלות.

ביצעתי את העבודה הזו ברכב שלי לפני פחות משבוע.

הבעיה שבעלי מקצוע מעדיפים לא להתעסק בזה ובוחרים להתקין זבל חליפי מסיבות שלא לגמרי ברורות לי.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להחליף רק את התותבים ואפילו די בקלות.

ביצעתי את העבודה הזו ברכב שלי לפני פחות משבוע.

הבעיה שבעלי מקצוע מעדיפים לא להתעסק בזה ובוחרים להתקין זבל חליפי מסיבות שלא לגמרי ברורות לי.

תודה!

תוכל לשתף היכן עשית את זה וכמה זה עלה? (אפילו בהודעה פרטית אם אתה לא רוצה לכתוב בצורה גלויה)

יעזור לי לקבל החלטה לגבי הרכישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי את החלפים מחו"ל והחלפתי בעצמי בעזרת חבר. רק לשם המחשה, תותבים לשני המשולשים מיצרן תואם מקורי עלו לי 280 ש"ח כולל משלוח.

לטובת ההחלפה נדרש פרס - כלי שלא לכל אחד יש. אבל ניתן לפרק את המשולש ולגשת לחרט והוא יחלוץ ויחליף לך את התותבים (שתביא לו).

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, המשולשים בפיקאסו בשנה הזאת הם שונים מהמשולשים אצלך.

בפיקאסו הזאת בדרך כלל הבוקסות האחוריות במשולש נקרעות, צריך לבדוק אם אפשר לרכוש בנפרד בוקסות מקוריות , עד כמה שזכור לי אין מק"ט נפרד לבוקסות.

משולשים חליפיים מסויימים למשל מגיעים עם בול ג'ויינט לא מתאים כך שצריך להישאר עם המקורי שהוא אמין מאוד בפני עצמו. (משולש מקורי מגיע ללא הבול ג'ויינט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיקאסו הזאת בדרך כלל הבוקסות האחוריות במשולש נקרעות, צריך לבדוק אם אפשר לרכוש בנפרד בוקסות מקוריות , עד כמה שזכור לי אין מק"ט נפרד לבוקסות.

משולשים חליפיים מסויימים למשל מגיעים עם בול ג'ויינט לא מתאים כך שצריך להישאר עם המקורי שהוא אמין מאוד בפני עצמו. (משולש מקורי מגיע ללא הבול ג'ויינט)

הרכב הוא 02/2016, אז שלוש שנים חלפו לא מזמן. לא מצליח להבין אם האחריות של סיטרואן היא מלאה לחמש שנים, או רק לשלוש הראשונות.

1111.JPG

עריכה אחרונה על ידי kobyba
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחריות על הרכב הסתיימה לפני חודשיים וחצי, הוא נמכר במסגרת טרייד של היבואן ועבר לטריידמוביל.

[ATTACH=CONFIG]518128[/ATTACH]

אגב, בדקתי בקטלוג החלפים של סיטרואן/לובינסקי ויש חלק שנקרא תותב לציר פיתול (מק"ט

5094E0, מצרף אפילו תמונה)

. אולי זה לא בדיוק מה שצריך להחליף, לא יודע...

זו גומיה של מוט מייצב. אין קשר למשולש

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לשתף מקט של המשולשים הקדמיים של הגרנד פיקאסו?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה המשולש של הפיקאסו המדוברת?

כי אם כן, אז אני רואה מק"טים לכל התותבים..

c4_picaso_arm.JPG

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://spareto.com/t/vehicles/citroen/citro-c4-grand-picasso-ii-1-dot-6-thp-165/axle-mounting-steering-wheels/control-arm-swing-arm-joint?brand=lemforder

בדיוק המק"טים מההודעה של יגאל.

בשביל הספורט - משולש חליפי של דלפי 90 אירו האחד. וזה עוד לפני שבדקנו אצל ידידנו מרחוב דרוביארסקה בוורשה.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התשובות.

אז אפשר להסיק מהמק"טים השונים שאפשר פיזית להחליף רק את התותבים.

מישהו מכיר מוסך שעושה את זה בלי להתעקש להחליף את המשולשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב בדקתי עם מספר מוסכים כולל מומלצי הפורום וכולם ממליצים פה אחד להחליף את המשולש לחליפי(תורכי). טוענים שהוא מאד איכותי ומחזיק הרבה זמן (בניגוד לסיני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה מוכרת. אם תחליט שאתה לא רוצה להחליף רק את התותבים (זה בעדיפות עליונה לדעתי) אז משולש תורכי זה אפשרות הגיונית לאור המחירים בארץ. קח בחשבון שאם אתה מתכנן להחזיק ברכב יותר משנתיים, תצתרך להחליף את הדרעק התורכי אחרי כשנתיים שוב.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...