Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רחוב מסדה בחיפה - מישהו מכיר?

iluxxxa
שימו לב! השרשור הזה בן 1818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לאחרונה אני שומע הרבה טוב על הרחוב הזה, בעיקר ממודעות של מוכרים ביד2.

כמה שאלות למי שמתמצא באיזור -

1. איך המקום למחיה באופן כללי לזוג צעיר? אוכלוסיה, תחושת ביטוח, צפיפות וכו'.

2. יש נגישות רגלית למקומות חיוניים?

3. תחבורה ציבורית?

4. חניה? הבנתי שזה נושא בעייתי משהו.

רב תודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רחוב עם הרבה אווירה, הרבה אנשים צעירים, מלא בתי קפה. סטודנטיאלי, שמאלני, קצת אנרכיסטי.

גדלתי כמה רחובות משם, אבל כבר שנים שלא גרתי שם. הבנתי שהאיזור ממש התפתח מבחינת אוכלוסיה.

אם אתה יורד רחוב-שניים-שלושה זה כבר שוב עשוי להיות קשוח, ולא בהכרח נעים להסתובב שם בלילה.

מה זה מקומות חיוניים?

יש שם את הכרמלית שהשמישו עכשיו ומביאה אותך תוך שניה למרכז הכרמל שזה טיל.

תחבורה ציבורית יש לך הרבה מאוד מרחוב ארלוזרוב, שני רחובות למעלה משם.

באמצע היום די פשוט למצוא שם חניה, פשוט כי יש המון תנועה. מניח שבערב זה בלתי אפשרי.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדברים שנרשמו בהודעה מעל די מדויקים.

אוסיף כי מדובר ברחוב יחסית צפוף ואכן חלק מן האוכלוסיה היא צעירה וסוג של היפסטרית.

שאר האזור הוא די קשוח ובעל אוכולוסיה מעורבת (יהודים וערבים) מרקע סוציואקונומי נמוך. לטעמי אפשר להסתובב ספציפית ברחוב מסדה ברגל בחושך אבל בשאר האזור המצב לא ממש ככה.

יהיה קשה להתנייד ברגל בגלל הטופוגרפיה של האזור אבל יש תחנה של כרמלית ברחוב עצמו (צריך לקחת בחשבון שהיא סובלת מדי פעם מתקלות משביתות וגם לאחרונה משביתות של העובדים).

בערב קשה מאוד מבחינת חניה, בשאר היום סביר מינוס.

בנימה אישית אני לא כל כך מבין מדוע יש הייפ סביב המקום, סה"כ 3-4 בתי קפה ומסעדות ועוד כמה חנויות "יעני" מגניבות של דברים יד שניה, ממש לא קרוב או מזכיר את תל אביב. כמו כן אני לא הייתי רוצה לגדל לגדל את הילדים שלי בסביבבה הזו (במידה וזה רלוואנטי עבורך).

SINFONI-FOR MUSIC LOVERS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שזה מקום שפחות מדבר אליי.

איזה שכונות נחשבות לטובות בחיפה? בלי בעיות חניה וללא אוכלוסיה בעייתית, עם עדיפות לכאלה שיש בהן דירות קטנות.

תודה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעקרון ככל שאתה מתקרב לקו הרכס השכונה נחשבת עדיפה. כמוכן מרבית השכוות במורדות המערביים של הכרמל נחשבות טובות (חוץ מאת ההקרובות ממש כביש חיפה ת"א שחלקן פחות מומלצות). וכמובן נו"ש, שהיא עצמה שכונה עצומה עם דרגות שונות של אוכלוסיה.

איה סוג של דירה אתה מחפש ובאיזה תקציב? היכן אתם עובדים\לומדים?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום לבחון את נשר. אומנם אני לא אובייקטיבי כי אני מחזיק שם נכס, אבל לדעתי יהיה הרבה יותר טוב עבורך בהרבה מההיבטים בהשוואה למסדה ונשר צמודה לחיפה וחלקים ממנה גובלים אפילו בנווה שאנן של חיפה.

1. מלא זוגות צעירים, ביטחון יש, יש חניה, צפיפות נמוכה.

2. כמעט ולא קיימת. אין הרבה ״מרכזים״ בחלק העליון של נשר, ובגלל הטופוגרפיה של חיפה ונשר יהיה קשה להתנייד רגלית לאזור תל חנן שבו יש סופרים, בתי קפה ומסעדות.

3. יש

4. חניה יש בכמות סבירה+ ואפילו ממוצעת ביחס לאזורים היותר טובים של חיפה.

5. ארנונה - אתה לא משלם ארנונה של חיפה אלא של נשר, שהיא משמעותית יותר נמוכה.

בביקור הבא שלך בחיפה, תעשה סיבוב בנשר.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום הכי טוב בחיפה נמצא בזכרון יעקב...

אני קצת איסטניס, האזור של מסדה וכל הסביבה מבחינתי פח זבל אחד ענק. לא הייתי מתקרב לשם.

לא קשה למצוא דירות קטנות באזור אחוזה, מרכז זיו, גם האזור שנמצא ממש בכניסה המערבית לטכניון טוב (פינסקר-קלישר-מל"ל-אד"ם הכהן ושות'), לאורך כל ציר מוריה ובעצם בכל מקום שיש בו בניה ישנה. גם האזור של מרכז הכרמל טוב.

תקפיד לחפש קרוב לצירים ראשים, מאוד מפתה נניח לחפש דירה במעמקי כרמליה, אבל זה סיוט מבחינה תחבורתית.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמת אלון יופי של שכונה. קירבה מטר מהטכניון, וממרכז זיו. חניות יש למיטב ידיעתי לכולם לפחות אחת פרטית. בתים קטנים בד"כ. ארנונה כמו נווה שאנן, חוץ ממגדלי שרביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום הכי טוב בחיפה נמצא בזכרון יעקב...

אני קצת איסטניס, האזור של מסדה וכל הסביבה מבחינתי פח זבל אחד ענק. לא הייתי מתקרב לשם.

לא קשה למצוא דירות קטנות באזור אחוזה, מרכז זיו, גם האזור שנמצא ממש בכניסה המערבית לטכניון טוב (פינסקר-קלישר-מל"ל-אד"ם הכהן ושות'), לאורך כל ציר מוריה ובעצם בכל מקום שיש בו בניה ישנה. גם האזור של מרכז הכרמל טוב.

תקפיד לחפש קרוב לצירים ראשים, מאוד מפתה נניח לחפש דירה במעמקי כרמליה, אבל זה סיוט מבחינה תחבורתית.

זכרון? אפילו אין רכבת ישירה לחיפה. צריך לנסוע לבנימינה (הכיוון ה"לא נכון") או לעתלית ולהחליף רכבת. או לנסוע לפחות 40 דקות ברכב (בשעות הרגועות. בבוקר בהחלט יותר).

אם כבר במושבות אז בנימינה, יש קשר ישיר ברכבת.

לגבי שכונות מגורים, כפי שכתבתי, ככל שמתקרבים לקו הרכס - עדיף. עד כמה שזכור לי השכונות הקרובות לכניסה לטכניון לא ממש זולות, אבל לא בדקתי את האיזור כבר הרבה שנים. איני ידע גם מה מתרחש ברמות רמז, עם פרוייקט הפינוי - בינוי העצום המתרחש שם כבר כמה שנים, השלבים הראשונים כבר מאוכלסים. רמת אלון מצויינת (גרתי בשכונה בעבר, וכנראה שהיא לא פחות טובה כיום). נוה שאנן עצמה מגוונת מאד, משכונות העוני של מורדות נו"ש ועד האזורים היוקרתיים למדי בשכונת זיו ועד הטכניון. וכיון שהשכירות בחיפה זולה יחסית לזו ששבמרכז הארץ כנראה שיש אפשרות למצוא מקום טוב.

בכל מקרה - אני מסכים לחלוטין שלא הייתי מתקרב להדר הכרמל, אלא אם התקציב אינו מאפשר לי משהו יותר טוב.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שזה מקום שפחות מדבר אליי.

איזה שכונות נחשבות לטובות בחיפה? בלי בעיות חניה וללא אוכלוסיה בעייתית, עם עדיפות לכאלה שיש בהן דירות קטנות.

תודה לכולם!

אם זה כל מה שאתה מחפש, תבדוק את רמת גולדה. מצד שני אני חושב שאין שם אפילו מכולת. תנסה להיות קצת יותר מפורט.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמות גולדה, אלמוגי, אשכול, סביוני דניה - שכונות מצויינות, ואפשר להוסיף עליהן את כל מה שקשור לאחוזה ומרכז הכרמל וחלק ניכר מנו"ש. המחירים בהתאם.

בחלק מהשכונות תמצא פרישה מינימלית של שירותים בתוך השכונה, אבל יש כל מה שצריך ברדיוס של דקות בודדות ברכב.

עכשיו אני קולט שאתה מחפש דירה לרכישה - בשום אופן לא הייתי מחפש בהדר הכרמל. רק על הרכס או בנו"ש. מהשכונות במורדות המערביים הייתי מוסיף את נאות פרס (שמשום מה כנראה יקרה מאד) ואולי את רמת הנשיא, שאיני מכיר אותה כל כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לציין טווח תקציב..

באזור נו"ש, רמות רמז ומה שביניהן (מרכז זיו, "עוטף טכניון" וכיו"ב) יש דירות 2-3 חדרים, התשתיות טובות יחסית, האוכלוסיה סבירה (מגוונת שכן יש לא מעט חרדים, דתיים, עולים, צברים, סטודנטים זרים ומה לא) ובטוח להסתובב בכל יום ובכל שעה..

יש מספר סופר מרקטים, פאבים ובתי קפה, חומוס ופלאפל (מהטובים בארץ), בתי מרקחת, מרפאות ותחבורה ציבורית טובה.

קל מאד להשכיר אם הכיוון הוא השקעה.

באזור יש מספר פרוייקטים חדשים אם זה מעניין (מרכז זיו ורמות רמז), מדובר בפינוי בינוי ובדירות חדשות במחיר סביר לחלוטין (מתאים מאד למשפחה שיש לה רכב אחד כי באזורים הללו קשה למצוא חניה בגלל הגדלת מספר הדירות והקבלנים נותנים חניה אחת.

שכונה טובה נוספת היא רמת חן, 5 דקות הליכה ממרכז זיו, יש מספר בניינים בהבם יש דירות 3 חדרים, מעט יקר יותר (סביב 1.25 מיליון..).

היתרון בגוש השכונות הללו (נו"ש, רמות רמז ורמת חן) היא נגישות מצויינת לכל מקום, למפרץ, לכרמל ולאוניברסיטה, לטכניון, להדר, לעיר התחתית,, לגרנד קניון שיש בו הכל וכן הלאה.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפה עיר מאוד גדולה, וגם אם על המפה היא לא נראית ככה - הטופוגרפיה שלה גורמת להגעה בין שני מקומות מאוד קרובים בקו אוירי להיות ארוכה עד אימה.

מה מוקדי העניין שלך בעיר? מה אתה מחפש? כמה חדרים? מה התקציב? לצד איזו אוכלוסיה? משפחות? משפחות צעירות? סטודנטים? הולכים להתנייד ברכב? תחב"צ? אופניים?

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס, ככל שאני חושב על זה יותר, חוץ מכמה שכונות סגולה שהם ממש פחי אשפה אנתרופולגיים (הדר בכלל ומסדה בפרט הם אחד מהם) חיפה כולה עיר פחות או יותר סבבה. יש שכונות יותר טובות ופחות טובות, אבל אין ממש מקומות נוראיים. הדר הוא אחד מהם, ויש גם את חליסה, ואיזור גשר פז. חוץ מזה (והשכונות הערביות המובהקות כמו ואדי ניסנאס וכאלה, אם אתם לא בקטע של לגור בשכונה ערבית, שזה מובן) באמת שאני לא מצליח לחשוב על מקומות שהייתי שולל על הסף.

עריכה: ספציפית לגבי מסדה, כדי שחלילה לא תתחרט ותחליט שאתה כן רוצה לגור שם. העברתי באיזור הזה 6 שנים מהחיים שלי (חטיבה+תיכון), וכמה שנים אחרי זה הייתה לי חברה היפסטרית (אל תשאלו... החלמתי מאז) שמרכז חייה סבבה היה פחות או יותר על הקו של מסדה-ת"א. לקחו רחוב, כנראה הזול והמגעיל ביותר שמצאו, והתחילו לשכנע את חברים שלהם כמה שקירות מתקלפים מלאי עובש ופחי אשפה שלא מפונים זה כזה-מגניב-אתה-פשוט-לא-מבין-את-זה ובום נהיה רחוב של חיב"סים שלא יכולים להרשות לעצמם לגור במרתף בדרום תל אביב.

בקיצור, אם אתה לא בקטע של חולצות פלנל, גופיות מהגוש הסובייטי ובגדי יד שניה שאתה פשוט בטוח שמישהו גרר מהפח הקרוב ואפילו לא טרח לכבס, זקנים (Beards, לא old people), בתי קפה שכאילו בכוונה מתחוזקים להיראות כאילו כמו סוזוקי סוויפט שנת 92 שאתה לא מבין איך כל הגלגלים שלה עדיין מחוברים, אז לא כ-ז-ה הייתי ממליץ לך על מסדה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...