Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הקריטריונים של כישלון בטסט לרכב?

ronenfe
שימו לב! השרשור הזה בן 1818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריכה להיות איזו שהיא מדידה ונתונים מינימליים או מקסימליים שקובעים מה נכשל ומה לא, איפה זה מפורסם?

נכשלתי על צמיגים אחוריים למרות שהרכב בקושי נסע עליהם ונקנו לפני פחות מ 3 שנים והצמיג עדיין לא ירד אל גובה סמן השחיקה שעליהם.

מה לגבי לוחית רישוי עם כמה שריטות, הכשילו אותי גם עליה.

בנוסף נכשלתי על זיהום אוויר עם CO גבוה מהסף ויש לי תחושה שהבדיקה לא נעשתה כמו שצריך. נראה לי שהסל"ד שהחזקתי היה גבוה מהצורך ולא ראיתי מסך שמציג את הנתונים תוך כדי. המנוע אחרי שיפוץ ונקי לחלוטין, האם תוסף יכול לעזור במצב כזה? רנו טווינגו 95.

הבוחנים גם לא טורחים להסביר מה סיבת הכישלון במקרה של הצמיגים והלוחית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הצמיג יבש/סדוק אז פוסלים.

לגבי זיהום אוויר- יש נתונים בטופס הבדיקה של הטסט -מה היה הסל"ד וכמה ערך הלמבדה - בלי נתונים כאלו קשה להציע פתרונות .

מה כן ? אם הגעת למכון הרישוי עם רכב קר, לא חיממת את הממיר לפחות 15-20 דקות בנסיעה בינעירונית יש סיכוי שזו הסיבה.

לוחית בד"כ לא מכשילים על שריטות אלא אם חלק מהספרות שעליה מחוקות- טוש שחור,שאיתו עוברים על ספרות הרישוי יכול למנוע את העניין ואם בכל זאת צריך להחליף אחת כזו עולה כ 50-60 ש"ח.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג מתבלה ומאבד מתכונותיו עם הזמן גם אם נוסעים ממש מעט.

לוחית - לא ברור בדיוק מה מצבה, אבל ההחלפה מהירה ובעלות שולית.

לגבי הזיהום - מה ש colauti 9 אמר.

לגבי הבוחנים - לא מדויק מה שאתה אומר. אם תיגש לבוחן ותשאל, הוא יגיד לך בדיוק מה הבעיה בסעיף שעליו נפלת. אחרת איך תדע מה בדיוק לתקן לפני שתיגש לטסט חוזר?

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיג לא סדוק ולא יבש. הבוחן נעלם אחרי הבדיקה. ואחרים לא ידעו מה לומר לי. לא אכפת לי מהמחיר. זה עיקרון. לא רוצה להחליף סתם דברים, זה לא טוב לסביבה. נכשלתי גם על אורות גבוהים חלשים והם ממש חזקים. אי אפשר לדעת אם הם בדקו כמו שצריך . הבדיקת זיהום אויר נעשתה עם מנוע חם. הבעיה היחידה במנוע זה קומפרסיה נמוכה בשני צילינדרים. הלמבדה גבוהה אבל מתחת למקסימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים שמחפשים בכח להוריד מהכביש ולהכשיל בטסט כדי לייאש את בעל הרכב.

אצלי למשל מאחר והרכב יחסית חדיש, נכשלתי אסט על כיוון אורות והבוחן אמר שהוא מתבאס שלא עברתי[emoji53]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שאין סיבה לפסול את הצמיג, אתה תמיד יכול לגשת לטסט חוזר.

על צמיגים לא דורשים הוכחה להחלפה.

כן, אעביר אותם קדימה ואשים את הקדמיים מאחורה. גם כה קראתי שעדיף שצמיגים חדשים יהיו מאחורה, והקדמיים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כה קראתי שעדיף שצמיגים חדשים יהיו מאחורה, והקדמיים חדשים.

תלוי את מי אתה שואל.

יש הרבה ויכוחים על זה, גם פה בפורום.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שאין סיבה לפסול את הצמיג, אתה תמיד יכול לגשת לטסט חוזר.

על צמיגים לא דורשים הוכחה להחלפה.

אני די משוכנע שאתה טועה. למה שיעביר אותך בטסט החוזר בלי לבדוק צמיגים??? אני כבר לא מדבר על קבלה מפנצ'ריה שאכן החלפת (שזה מה שלדעתי ידרשו ממנו), אבל אתה לא חושב שהוא יסתכל שוב ויראה שעדיין הצמיגים לא תקינים?

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שיעביר אותך בטסט החוזר בלי לבדוק צמיגים???

פותח השירשור טוען שהצמיגים תקינים והבוחן הכשיל אותו שלא בצדק. אם הצדק איתו, הצמיג אמור לעבור בבדיקה חוזרת. אם לא אז לא.

אני כבר לא מדבר על קבלה מפנצ'ריה שאכן החלפת (שזה מה שלדעתי ידרשו ממנו)

על צמיגים לא מבקשים אישור תיקון.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי בוחן ורב בוחן שם למה הוא הכשיל אותי על הצמיגים והם לא ידעו לומר. אם אגש שוב, בוחן אחר יכול להעביר אותי, אני יכול לטעון שהחלפתי אותם בצמיגים משומשים שהיו לי. חוץ מזה אעביר אותם קדימה בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכה להיות איזו שהיא מדידה ונתונים מינימליים או מקסימליים שקובעים מה נכשל ומה לא, איפה זה מפורסם?

נכשלתי על צמיגים אחוריים למרות שהרכב בקושי נסע עליהם ונקנו לפני פחות מ 3 שנים והצמיג עדיין לא ירד אל גובה סמן השחיקה שעליהם.

מה לגבי לוחית רישוי עם כמה שריטות, הכשילו אותי גם עליה.

בנוסף נכשלתי על זיהום אוויר עם CO גבוה מהסף ויש לי תחושה שהבדיקה לא נעשתה כמו שצריך. נראה לי שהסל"ד שהחזקתי היה גבוה מהצורך ולא ראיתי מסך שמציג את הנתונים תוך כדי. המנוע אחרי שיפוץ ונקי לחלוטין, האם תוסף יכול לעזור במצב כזה? רנו טווינגו 95.

הבוחנים גם לא טורחים להסביר מה סיבת הכישלון במקרה של הצמיגים והלוחית.

הבוחנים בד"כ לא מכשילים סתם -

אורות, המכשיר קורא מה שהפנס נותן. אולי הפנס דהוי? או לא מכוון?

זיהום אויר, לא עמדת בערכים אין כאן חוכמות. עובר או לא עובד. אם המנוע היה חם זאת אומרת שהוא מזהם אפילו אחרי השיפוץ שעשית קל וחומר שאתה מציין שהקומפרסיה נמוכה

צמיגים- אתה טוען שהם פחות מ 3 שנים והנסועה נמוכה. סבירות נמוכה שהם לא תקינים, אלא אם מלכתחילה הם לא היו חדשים אלא מחודשים וכד', אפשרות שנייה שיש פצע/חתך בדופן הצמיג ועל זה הכשילו אותך

לוחית, יכול להיות שהיא מעל 5 שנים, או דהויה?

יש מנהל לבוחנים ( הרב בוחן) או מנהל המכון והוא רשאי לשנות החלטות הבוחנים בבדיקה שלו, כך שאם הצדק איתך הוא היה משנה. הם לא אוהבים לריב בשביל הכיף עם לקוחות עצבנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותה הדיקה, יש מכשיר שמציבים מול כל פנס ומבקשים ממך להדליק אורות. אם זה רק כיוון, אמורים לכוון בזמן הטסט ללא תשלום. רשום לך בטופס ליקויים מה בדיוק הבעיה, לדעתי באורות גבוהים נמדדה עוצמת תאורה נמוכה מהתקן.

תנסה להחליף נורות ראשיות לנורות טובות ותבדוק את מצב הרפלקטורים. לאורות גם לא צריך אישור תיקון, צריך רק להגיע לטסט חוזר ולהראות שתוקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...