Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רספברי פי -Raspberry pi

A3ro
שימו לב! השרשור הזה בן 1794 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האזנה בלבד תמנע את שידור ה-SSID, אז הלקוח יצטרך לדעת גם את שם הרשת ושיטת ההצפנה, אבל יכול להיות שזו הכוונה.

בכל מקרה, הפאי יצטרך להשאר דלוק, דבר שיביא לצריכת יותר אנרגיה לעומת שימוש סטנדרטי בנתב.

גם אם איכשהו זה אפשרי טכנית לביצוע (ואני לא בטוח שזה בכלל אפשרי באמצעות הפאי, או בכלל), נקודת המוצא עדיין לא נשמעת הגיונית.

מחיפוש בגוגל נראה כי ה-PI צורך מעט מאוד WATTS ביחס לנתבים האחרים שצויינו (גם בSTANDBY), בהנחה והתוכנה אמורה לכבות כל פיצ'ר למעט ביצוע BRIDGE (בנתב) ובהנחה והדונגל WIFI שיחובר ל-PI(*) יהיה חסכוני - אולי כן יש פה אפקט של "אנרגיה ירוקה"(?).

(*) לדעתי המטרה היא שה-PI יזהה לקוח וידליק את הנדרש בנתב, מבלי להסתמך על האזנה של הנתב עצמו.

הדלקה/כיבוי ב-PYTHON אמורה להשתמש ב-HTTP?

מה הסיבה לתוכנית ב-C? [האמ IOCTL האמ :twisted: ]

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל קריאות המערכת (system calls) זמינים גם בפייתון, ובעצם בכל שפת תכנות שאני מצליח לחשוב עליה ברגע זה.

בכל אופן פות"ש חזר בו מהצורך בשפת C ונעצר על פייתון

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי יותר בכיוון של device driver :lol:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאו דווקא הנתב. אולי על ה-PI?

בכל מקרה הכל זה תיאוריות עד שפותח השירשור ירחיב מעט יותר.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
מחיפוש בגוגל נראה כי ה-PI צורך מעט מאוד WATTS ביחס לנתבים האחרים שצויינו (גם בSTANDBY), בהנחה והתוכנה אמורה לכבות כל פיצ'ר למעט ביצוע BRIDGE (בנתב) ובהנחה והדונגל WIFI שיחובר ל-PI(*) יהיה חסכוני - אולי כן יש פה אפקט של "אנרגיה ירוקה"(?).

(*) לדעתי המטרה היא שה-PI יזהה לקוח וידליק את הנדרש בנתב, מבלי להסתמך על האזנה של הנתב עצמו.

רק הערה קטנה- פיי3 בא כבר עם ווייפיי און-בורד, ואם המטרה היא חיסכון בהספק אז כדאי ללכת על דגמים ישנים יותר.

עריכה: אולי פה יהיה מידע שימושי לפרוייקט הזה:

https://www.instructables.com/id/Use-Raspberry-Pi-3-As-Router/

עריכה אחרונה על ידי flytomars
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גורם לי קצת שוב להצטער על הרספברי פיי שלי שמעלה אבק איפשהו מאחורי ה-pc.

אם אני מבין נכון את הרעיון של הפרויקט, המטרה היא שיהיה אפשר להתחבר לפיי כ-access point והוא בהתאם לצורך יפעיל את הנתב שבאמת יהיה מחובר לאינטרנט, כמו שגורס תיאר. מנחש שלא באמת חייבים c בשביל זה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות חברים!

שנית אני רוצה להתייחס למה Gosser1860 רשם, אכן ה-PI צורך מעט מאוד WATTS ביחס לראוטר שמשדר בערך 40W באופן תמידי (לכן פה בעצם נכנס העניין של "האנרגיה הירוקה").

*אני משתמש ברספברי 2 - אין לו bluetooth ויכולת WI FI לכן אני אשתמש עם התקן הדונגל שיוחבר לאחת היציאות USB שלו.

לגבי ההדלקה והכיבוי של הנתב באמצעות הPI, אני רוצה לקחת את הקוד HTML ב Web Interfance ובחלק של ENABLE/DISABLE להפוך את הקוד ל PYTHON. (מישהו מתמחה בזה? :roll:)

"מה הסיבה לתוכנית ב-C?" - לבקשת המנחה :lol:

עריכה אחרונה על ידי A3ro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-html עצמו כנראה מכיל סקריפט כלשהו שפונה לקוד שרץ בנתב עצמו. אין לי מושג איך זה נראה בנתבים שהזכרת, אבל אולי אפשר להבין מה הפניות שהדפדפן מוציא כשאתה מקנפג משהו בנתב דרכו, ולזייף אותן אחכ מתוך הרספברי.

דרך אפשרית, אבל פחות גנרית, אחרת היא פשוט לשנות את התוכנה של הנתב למשהו אחר שתומך בחיבורי ssh.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות חברים!

שנית אני רוצה להתייחס למה Gosser1860 רשם, אכן ה-PI צורך מעט מאוד WATTS ביחס לראוטר שמשדר בערך 40W באופן תמידי (לכן פה בעצם נכנס העניין של "האנרגיה הירוקה").

*אני משתמש ברספברי 2 - אין לו bluetooth ויכולת WI FI לכן אני אשתמש עם התקן הדונגל שיוחבר לאחת היציאות USB שלו.

לגבי ההדלקה והכיבוי של הנתב באמצעות הPI, אני רוצה לקחת את הקוד HTML ב Web Interfance ובחלק של ENABLE/DISABLE להפוך את הקוד ל PYTHON. (מישהו מתמחה בזה? :roll:)

"מה הסיבה לתוכנית ב-C?" - לבקשת המנחה :lol:

הספק השידור של ראוטר תקני המאושר לשימוש בישראל הוא לכל היותר 200 מיליוואט בתדר 5 ג'יגה ו-100 מיליוואט בתדר 2.4 ג'יגה.

לא יודע מי אמר לך 40 וואט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספק השידור של ראוטר תקני המאושר לשימוש בישראל הוא לכל היותר 200 מיליוואט בתדר 5 ג'יגה ו-100 מיליוואט בתדר 2.4 ג'יגה.

לא יודע מי אמר לך 40 וואט.

תוכל בבקשה להראות לי מקור לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לתת מקור אלא קצת הגיון בריא וידע בחשמל יוביל אותך לאותה מסקנה. בכדי לשדר בהספק של 40 וואט אתה צריך ספק כוח של איזה 200 וואט.

פעם ראית צי'פ להספק של 40 וואט למכשירי קשר ? אם לא חפש ותראה איזה גוף קירור הרכיב צריך להתקין לרכיב בכדי לקרר אותו ותבין לבד.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.myah.co.il/Public/files/%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%99%20%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9%20%D7%91%D7%AA%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9D%20%D7%91%D7%AA%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9D.pdf

אכן מרק צודק, 40 וואט זו עוצמת שידור מטורפת.

אולי אתה מתבלבל בין צריכת חשמל ועוצמת שידור?

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לתת מקור אלא קצת הגיון בריא וידע בחשמל יוביל אותך לאותה מסקנה. בכדי לשדר בהספק של 40 וואט אתה צריך ספק כוח של איזה 200 וואט.

פעם ראית צי'פ להספק של 40 וואט למכשירי קשר ? אם לא חפש ותראה איזה גוף קירור הרכיב צריך להתקין לרכיב בכדי לקרר אותו ותבין לבד.

כבר ענו לך עם קישורים, אז לא אחזור על זה.

המגבלות די דומות באירופה. בארה"ב מותר הספקים מעט יותר גבוהים בציוד לשימוש חיצוני. לא חקרתי כמה, אבל אני בספק שזה מעל 1 וואט - וגם זה קשה לי להאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...