Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רספברי פי -Raspberry pi

A3ro
שימו לב! השרשור הזה בן 1835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב וחג שמח חברים,

לא יודע למי יש פה נסיון אבל אנסה את מזלי.

אני רוצה לחבר את הרספברי פיי לנתב באמצעות כבל Ethernet, מעוניין לדעת אם יש אפשרות לכבות את ה - WiFi של הנתב באמצעות הרספברי פי?

אני יכול לבחור את אחד מהנתבים האלו:

Edimax BR-6504n

D-Link DIR-645

Linksys EA-6900

האם הם תואמים לעבוד עם הרספברי פי?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את הדרישה.

אתה רוצה לכבות את ה-wifi כדי לחבר את הפיי באת'רנט? כי אין שום צורך כזה. הראוטר עובד (כמובן) עם שניהם בו"ז.

או שאתה רוצה לכבות את ה-wifi ע"י הפיי שמחובר באת'רנט? ואז איך אתה מתכוון לשלוט בפיי?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך לא ממש ברורה,

אבל אם הבנתי נכון, אתה רוצה להתחבר לנתב דרך הרספברי ולבטל את ה WIFI ?

אתה עושה את זה עם דפדפן רגיל, לא צריך שום דבר מיוחד בשביל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם למערכת ההפעלה ברספברי יש דפדפן (ולרספביאן יש), אתה פשוט נכנס לכתובת של הנתב כרגיל ועושה בו מה שאתה רוצה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

כנראה לא הבנתם אותי, אז ארד יותר לעומק הדברים.

יש לי לעשות פרויקט "אנרגיה ירוקה" והדרישות של המנחה זה לחבר את ה - רספברי פי דרך כבל Ethernet ל- WI FI ולעשות אותו כ Access Point.

ז"א ברגע שהנתב לא מזהה תנועה הוא מנתק את עצמו והרספברי פי משמש כנתב.

הנתבים שהמנחה מבקש שנעשה את הפרויקט הם הבאים, והייתי מאוד שמח לדעת איזה מהם לבחור?

Edimax BR-6504n

D-Link DIR-645

Linksys EA-6900

יש גם צורך לרשום תוכנית בשפת C.( אם מישהו מבין אשמח לעזרה).

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי A3ro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

כנראה לא הבנתם אותי, אז ארד יותר לעומק הדברים.

יש לי לעשות פרויקט "אנרגיה ירוקה" והדרישות של המנחה זה לחבר את ה - רספברי פי דרך כבל Ethernet ל- WI FI ולעשות אותו כ Access Point.

ז"א ברגע שהנתב לא מזהה תנועה הוא מנתק את עצמו והרספברי פי משמש כנתב.

זה רק נהיה יותר מבלבל. תנסה להסביר מה המצב ההתחלתי של הסטאפ המוזר הזה, מה מטריג שינוי ואיך הוא נראה אחרי השינוי (והאם זה אמור להיות רברסבילי)

הנתבים שהמנחה מבקש שנעשה את הפרויקט הם הבאים, והייתי מאוד שמח לדעת איזה מהם לבחור?

Edimax BR-6504n

D-Link DIR-645

Linksys EA-6900

במקומך הייתי בודק איזה מהם יכול בקלות להפוך ל-access point (מה-web), ולאיזה מהם יש גישת root ב-telnet/ssh. יכול מאוד לפשט את החיים בהמשך הדרך.

יש גם צורך לרשום תוכנית בשפת C.( אם מישהו מבין אשמח לעזרה).

אתה חייב להיות קצת יותר ספציפי מזה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק נהיה יותר מבלבל. תנסה להסביר מה המצב ההתחלתי של הסטאפ המוזר הזה, מה מטריג שינוי ואיך הוא נראה אחרי השינוי (והאם זה אמור להיות רברסבילי)

במקומך הייתי בודק איזה מהם יכול בקלות להפוך ל-access point (מה-web), ולאיזה מהם יש גישת root ב-telnet/ssh. יכול מאוד לפשט את החיים בהמשך הדרך.

אתה חייב להיות קצת יותר ספציפי מזה.

באמת קצת התבלבלתי, אז אנסח את עצמי מהתחלה.

הדרישה היא בעצם כזאת, לחבר את הרספברי פי לנתב באמצעות כבל ה Ethernet. ברגע שאין התקנים שמחוברים לנתב, הרספברי פי אמור לנתק אותו (ובכך אין שידורים "סתם"), ברגע שיש זיהוי של התקן לנתב, הרספברי פי מדליק את הנתב.

ההדלקה עצמה - המנחה ביקש לכתוב תוכנית ב - python.

מקווה שהפעם הסברתי את עצמי טוב :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאני מפספס פה משהו ממש בסיסי או שיש משהו לא הגיוני בנקודת ההנחה לפרוייקט הזה, איך הנתב יידע שלקוח רוצה להתחבר אליו, אם הוא לא משדר או אפילו כבוי?

אולי הכוונה היא ליצור SSID נוסף עבור הפאי שהתחברות אליו תדליק את הרדיו באמצעות SSH לנתב, או את הנתב עצמו באמצעות ה-GPIO, אבל יישום כזה לא יחסוך באנרגיה, אלא להפך.

גם בחיבור חוטי הרעיון לא ממש הגיוני.

מי הגה את הרעיון לפרוייקט?

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאני מפספס פה משהו ממש בסיסי או שיש משהו לא הגיוני בנקודת ההנחה לפרוייקט הזה, איך הנתב יידע שלקוח רוצה להתחבר אליו, אם הוא לא משדר או אפילו כבוי?

זה תלוי מאוד במערכת הניהול של הנתב, אבל כעיקרון יש אפשרות לכבות שידור ולהשאר בהאזנה.

השאלה היא מה הטריגר להדלקה חזרה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האזנה בלבד תמנע את שידור ה-SSID, אז הלקוח יצטרך לדעת גם את שם הרשת ושיטת ההצפנה, אבל יכול להיות שזו הכוונה.

בכל מקרה, הפאי יצטרך להשאר דלוק, דבר שיביא לצריכת יותר אנרגיה לעומת שימוש סטנדרטי בנתב.

גם אם איכשהו זה אפשרי טכנית לביצוע (ואני לא בטוח שזה בכלל אפשרי באמצעות הפאי, או בכלל), נקודת המוצא עדיין לא נשמעת הגיונית.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אניח לרגע שלנתבים האלו יש גישת ssh (לפחות לdlink מצאתי את הפוסט הבא: https://superuser.com/questions/1247967/how-do-you-ssh-into-an-d-link-router)

ברגע שיש לך ssh אתה יכול לעשות את הדברים הבאים:

ifconfig

ולזהות איזה interface הוא של הרשת האלחוטית, נניח וזה en0

עכשיו אם היית רוצה לדעת האם כרגע יש אנשים שמחוברים אתה יכול להשתמש ב tcpdump על הinterface

tcpdump -i ens0 ואז לראות אם עוברות פקטות או לא. בהנחה ולא אתה יכול להריץ פקודת ifdown ens0 ולכבות את הinterface או ל ifup ens0 ולהעלות אותו.

השאלה המעניינת היא איך תדע שיש מישהו בסביבה כדי להעלות את הinterface בלי שהinterface רץ.

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש גישת ssh אז תתקין ansible ותעשה הכל עם הplaybooks שלו. אנסיבל כתוב בפייתון כך שהמרצה שלך אמור להיות מבסוט [emoji6]

זה גם רעיון מעניין אבל לא בטוח שיש מספיק זכרון במכשיר, או שיש apt-get / yum שיאפשר להביא את כל הdependencies ואז ההתקנה תהיה סיוט

שווה לבדוק אם יש הפצה של dd-wrt שמתאימה לנתבים כי אז יש חופש פעולה מלא ואפשר לעשות הכל גם ב HTTP POST וגם ב SSH ואתה יכול להתקין עוד חבילות לפי הצורך

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וברצינות, גישת SSH לא תעזור אם אתה צריך פונקציות שטיפה פחות סטנדרטיות מ ip link/ifconfig. לדוגמא אם תרצה לכבות משדר ולהשאר בהאזנה אתה חייב את ממשק הניהול של היצרן כי רק לו יש גישה לדרייברים וAPIs רלוונטים.

לכן אם יש גישת HTTP רגילה לממשק ניהול, עדיף לעבוד עם HTTP post

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נקודות:

הגדרת התרגיל עדיין לא ממש ברורה. כמו שכבר אמרו, אם אתה מכבה את ה-WiFi, לא תוכל לדעת שיש מישהו שצריך אותו. בהנחה שאין לך גישה לדרייבר WiFi הספציפי לאחד מהראוטרים האלו, אין כמעט שום סיכוי שתוכל לעשות משהו כשה-WiFi כבוי, וגם אם כן זו: א. חתיכת חפירה, ו-ב. תצטרך למצוא מישהו שינסה לדבר איתך כשאתה לא משדר כלום, וגם זה ממש לא טריוויאלי (מעבר לסריקות של כל הרשתות).

מעבר לזה, על ראוטר כמו שהוא מגיע מהמפעל יש מעט סיכוי שתמצא הרבה כלים, גם אם יש לך גישת root. הייתי מתחיל בלשחק קצת עם גרסאות פתוחות (ראיתי שdd-wrt תומך בלינקסיס שהצעת) לראות מה הן נותנות.

מצד שני, אולי באמת קצת חפירה בממשק ה-WEB של הראוטר תהיה מספיק שימושית לצרכיך וקלה יותר.

בקיצור, תתחיל לחפור.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...