Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ללמוד להלחים לצרכים אישיים - מאיפה מתחילים?

tepic
שימו לב! השרשור הזה בן 1768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

במחילה מפות"ש, אם כבר כל מלחימי הפורום פה, רציתי להתייעץ לגבי איזה עבודה קטנה.

ראו בתמונה, זה שלט של התריס בחניה אצלי. כמובן שזה מצולם ללא המכסה.

המתג השמאלי עליון (שמסומן כ-SB1) כבר עייף מאוד, הוא היחיד שמתוכנת לפתוח ולסגור.

רואים את זה עפ"י הלד האדום, או שהוא לא נדלק או שהוא נדלק חלש והמנוע של התריס כמעט ולא מגיב לו.

שאר שלושת המתגים אינם בשימוש, לחיצה עליהם לא עושה כלום אך מדליקה את הלד בצורה משכנעת. כלומר - הבעיה רק במתג.

מאחר והשלט די מת ומצריך החלפה, חשבתי להשתעשע איתו ולהחליף בין המתגים.

יש מלחמים, יש בדיל טוב של פעם ויש ידיים. מה עושים?

תודה!

[ATTACH=CONFIG]518133[/ATTACH]

במידה ואתה חושד בלחץן אז אין שום בעיה להשיג לחצן חדש ולפתור את הבעיה. בכדי לבודד את הבעיה נסה תחילה בעזרת חתיכת חוט חשמל לקצר את הרגלים שהלחצן "מקצר" ולבדוק האם השלט מגיב טוב ועובד. רצוי כמובן לבדוק את צד ההלחמות של המעגל ולראות שכול ההלחמות תקינות.

האם יש ברשותך שלט נוסף בכדי לבדוק שהמקלט בתריס תקין ?

האם החלפת סוללה ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהליך החימום של איזור ההלחמה והוספת בדיל אכן תהליך פשוט בדיוק כמו להחזיק אלקטרודת ריתוך ולשים מסכה ולהתחיל לרתך. מכאן עד ללדעת להלחים בצורה טובה או מקצועית כול רכיב/מעגל TH המרחק גדול.

למה אתה חושב שיש בחו"ל בתי ספר וגם פרופסורים להחלמה !?

גם לצלם זה תהליך הכי פשוט בעולם ! לקחת מצלמה וללחוץ קליק ועוד קליק ויש לך אחלה תמונה שבעולם אבל בכול זאת הדיונים והספרות בנושא צילום הוא כאורך הגלות.

אף אחד לא דיבר על לדעת שום דבר בצורה מקצועית או להלחים כל מעגל/רכיב.

פות"ש שאל על הלחמה לצרכים אישיים, וזה - בדיוק כמו צילום לצרכים אישיים - לא מסובך. זה בדיוק לחמם את איזור ההלחמה ולהוסיף בדיל, בדיוק כמו שצילום לצרכים אישיים זה להרים מצלמה וללחוץ על הכפתור.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה.

כמו שבטח מובן, אני לא מהתחום וסתם משתעשע עם קצת DIY לפני שכפול שלט חדש.

תרגישו חופשי לרדת ברמת ההסברים.

כאמור, אני לא מכיר את המעגל, אבל בלי סכמה, הייתי מתחיל עם הטרנזיזטור Q2.

מה שמעל הלחצן המדובר? מה לעשות איתו?

במידה ואתה חושד בלחץן אז אין שום בעיה להשיג לחצן חדש ולפתור את הבעיה. בכדי לבודד את הבעיה נסה תחילה בעזרת חתיכת חוט חשמל לקצר את הרגלים שהלחצן "מקצר" ולבדוק האם השלט מגיב טוב ועובד. רצוי כמובן לבדוק את צד ההלחמות של המעגל ולראות שכול ההלחמות תקינות.

האם יש ברשותך שלט נוסף בכדי לבדוק שהמקלט בתריס תקין ?

האם החלפת סוללה ?

בין איזה רגליים לקצר?

יש לי שלט נוסף תקין. היה עוד אחד שהלך לעולמו ולכן אני קצת על הקשקש עם זה. אם זה לא יילך אז אקח לשכפול.

הסוללה די חדשה ואני גם די בטוח שהיא תקינה בגלל ששאר המתגים מגיבים טוב ואותו אחד דפוק יגיב בערך 1 מ-10.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבדוק ולהחליף במידת הצורך.

לא צילמת את הצד השני, אבל מהצד הזה של המעגל אני לא רואה רכיבי מיתוג נוספים, וקשה לי להאמין שהצ'יפ ממתג ישירות את הרדיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

בין איזה רגליים לקצר?

יש לי שלט נוסף תקין. היה עוד אחד שהלך לעולמו ולכן אני קצת על הקשקש עם זה. אם זה לא יילך אז אקח לשכפול.

הסוללה די חדשה ואני גם די בטוח שהיא תקינה בגלל ששאר המתגים מגיבים טוב ואותו אחד דפוק יגיב בערך 1 מ-10.

נסה לקצר בין רגל 4-2 או 4-1. בכול מקרה אתה יכול לנסות גם שילובים שונים מבלי שיקרה כלום למעגל.

סימנתי לך על גבי התמונה את מספר הרגלים.

20190202_121506.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בהמון ליצנים כאלה שמפסיקים להגיב טוב עקב שחיקה אבל זה קורה אחרי עשרות אלפי לחיצות. בשלט של החניה שבשימוש כמה פעמים ביום, סיכוי לשחיקה כזאת לא גדול.

סימן ברור לשחיקה - הלחצן מאבד את ה"קליקיות" שלו.

לבדיקה אפשר להשפריץ פנימה לתוך הלחצן ספריי מגעים, לתת לו להתייבש ולבדוק.

אם התגובה השתפרה, הבעיה בלחצן.

לפעמים ספריי מגעים מסדר את הבעיה לתקופה די ארוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש לי את המלחם הסיני שפות"ש קנה. קניתי בשנת 2011, עדיין עובד. קיבלתי איתו גם כמה ראשים בצורות שונות.

הנורה שמסמנת את היותו עובד- הפסיקה להאיר עוד בשנה הראשונה (מסוכן). מוצר סביר, שלי מצריך מתאם מתקע אמריקאי לישראלי.

בגלל עבודה גדולה שהתחלתי לעשות איתו, שוקל להזמין את מה שיגאל הציע. נראה עדיף על שלי.

אני מלחים מגיל קטן, ממש לא מקצועי, אבל בדרך כלל יוצא לי טוב.

נתקלתי בבדיל שפשוט לא נצמד למשטח שרוצים להלחים וזה ממש מתסכל. חשוב לקנות אחד טוב, אבל אין לי המלצות.

בקשר ללוח של איתי, כבר יצא לי להחליף לחצנים קטנים מאלו, ש "לחצו- לא לחצו" כי פעם יש ופעם אין מגע. בעיה נפוצה בעכברי לוג'יטק למשל. גם בשלט של הרכב החלפתי. כנראה שמתישהו הם פשוט מתעייפים.

קוראים ללחצנים האלו מיקרוסוויצ'ים. אני רואה שיש לך 4 כאלו, אם חלקם לא בשימוש אפשר להלחים החוצה אחד תקין ולהחליף את הבעייתי.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אנסה את ההמלצות שלכם בהקדם, תודה.

השלט בן 6 ולא השתמשתי בו קבוע כי יש לי שלט גם בתוך האוטו. מצד שני יש שם לעיתים קצת לחות, עשוי להשפיע.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את המלחם הסיני שפות"ש קנה. קניתי בשנת 2011, עדיין עובד. קיבלתי איתו גם כמה ראשים בצורות שונות.

הנורה שמסמנת את היותו עובד- הפסיקה להאיר עוד בשנה הראשונה (מסוכן). מוצר סביר, שלי מצריך מתאם מתקע אמריקאי לישראלי.

בגלל עבודה גדולה שהתחלתי לעשות איתו, שוקל להזמין את מה שיגאל הציע. נראה עדיף על שלי.

אם המלחם טוב למה צריך להחליף אותו למלחם שיגאל הציע ? מה הסיבות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי להשתמש במלחם הזה ע"מ לתקן את תחנת ההלחמה הרגילה שלי.

פאר היצירה זה לא, ולא הייתי משתמש בו לעבוד על לוחות בעלי יותר מ-2 שכבות ו/או לעבודה בבדיל נטול עופרת, אבל לאדם שמלחים פעם בעשור, ולא מתכנן לעבוד על לוחות אם או לעשות מזה מקצוע, זה יספיק.

אם 1 זה זבל ו-10 זאת תחנת הלחמה מקצועית, זה איפשהו באיזור ה-3.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אם המלחם טוב למה צריך להחליף אותו למלחם שיגאל הציע ? מה הסיבות ?

גם בגלל צג דיגיטלי, אבל בעיקר כי יש איתו את העריסה הזו. יש לי אותה בעבודה, מאוד נוח וחסר לי בבית.

מבחינת איכות הייצור כנראה שהם יהיו אותו הדבר...

גם סתם להתחדש.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע שאפשר לקנות רק עריסה, כן?

לי יש כזו https://m.banggood.com/Full-Metal-Base-Soldering-Iron-Holder-Stand-Mount-Support-Station-with-Screws-p-1056034.html?rmmds=search

יחד עם המלחם הסיני הכחול שכבר צויין בשרשור. תמיד הספיק לשימושים החובבניים שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סטנד ב-15 שקלים.

https://www.belshop.co.il/Product.aspx?pid=99

אחלה מלחם תוצרת GOOT היפנית ב-90 שקלים לכול החיים.

https://www.belshop.co.il/Product.aspx?pid=2186

תחנת עבודה HAKKO FX-888D לכול החיים מחליפה של תחנת העבודה 936 אשר משמשת אותי כבר 15 שנים לכול העבודות כולל הלחמת רכיבי SMD.

ידית הלחמה HAKKO FX-600 תוצרת HAKKO מצויינת.

http://www.harzion.co.il/,products,67

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...