Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ללמוד להלחים לצרכים אישיים - מאיפה מתחילים?

tepic
שימו לב! השרשור הזה בן 1747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה רבה שוב לכולם.

באופן אישי המלחם ישמש אותי כנראה לעבודות של פעם ב... למטרות כדוגמאת החלפת קבל לספק כוח של טלויזיה או ביצוע הסבה למטען של מברגה, לא דברים מעבר.

אשמח אם מישהו יוכל לשפוך אור על בדיל עם ובלי עופרת ועל דרך השימוש המומלצת בפלקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יוטיוב.

פשוט תתחיל. בלי analysis paralisis.

משהו אידיוטי עם סוללת שעון ו-led,

סיומת של כבל אודיו, משהו, לא משנה מה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה שוב לכולם.

אשמח אם מישהו יוכל לשפוך אור על בדיל עם ובלי עופרת ועל דרך השימוש המומלצת בפלקס.

לחם הלחמה (תיל הלחמה) מיוצר מעשרות סגסוגות שונות של בדיל+עופרת או לחם ללא עופרת לדוגמא בדיל+נחושת או בדיל+נחושת+כסף ביחסי תערובת שונים.

עד לפני עשור או שנים עבודות ההלחמה בתחום האלקטרוניקה בוצעו אך ורק עם לחם מתערובת של 60/40 או 63/37 קרי 63 אחוז בדיל ו-37 אחוז עופרת.

מכיוון שנמצא כי עופרת היא חומר מזיק לגוף האדם הוחלט לעבור לשימוש בלחם ללא עופרת.

הסכנה לנזק במגע עם עופרת בזמן ההלחמה אינו מידי אלא עלול להופיע בעיקר אצל אנשים שעבדו 8 שעות ביממה במשך עשרות שנים ובאו במגע יומי עם לחם המכיל עופרת.

למלחים המזדמן לא קיימת שום סכנה מיידית וברורה בעבודה עם לחם המכיל עופרת ורצוי לעבוד במקום מאוורר ולשטוף את היידים לאחר מגע עם עופרת.

בקצרה מכיוון שבחירת לחם להלחמה זו תורה שלמה...

מבחינה טכנית לעבודות הלחמה עם בדיל המכיל עופרת יש המון יתרונות ורצוי לעבוד רק איתו כאשר מדובר על הלחמה ידנית ובמיוחד כאשר מדובר על מישהו חסר ניסיון ואין ברשותו תחנת הלחמה.

* לחם הלחמה המיוצר מסגסוגת 63/37 טמפ' ההתכה היא בסביבות 188 מעלות צלזיוס לעומת 215-230 מעלות צלזיוס ללחם ללא עופרת שזה חיסרון מהותי בהלחמה ידנית של רכיבי אלקטרוניקה. ככול שהטמפ' של ראש ההלחמה גבוהה יותר קיימת סכנה לגרימת נזק לרכיבים רגישים ובמיוחד למוליכים של המעגל המודפס.

* לחם ללא עופרת מרטיב פחות טוב את פני השטח וגם הצמיגות שלו גבוהה וכושר הזרימה של הלחם המותך נמוך משמעותית מלחם המכיל בדיל+עופרת.

* במידה וראש המלחם שלך אינו ייעודי לעבודות הלחמה ללא עופרת השחיקה והבלאי של ראש ההלחמה מהירה יותר.

בקיצור, עדיין לא קיים בשוק לחם הלחמה ללא עופרת שהינו שווה ערך מבחינה קלות העבודה וחוזק מכני סופי של ההלחמה ועמידות בפני היווצרות סדקים כמו ללחם העשוי מעופרת+בדיל לעבודות הלחמה ידניות.

** ישנם ייצרנים אשר טוענים שלחם מסגסוגת הנקראת Sn100e היא שוות ערך לסגסוגת 63/37 מבחינת קלות ההלחמה ותוצאות ההלחמה הסופיות.

בקיצור מנסיון של 30 שנה וקצת כחובב וגם כבעל מקצוע בתחום האלקטרוניקה קנה בדיל בקוטר 0.8 מילימטר מסגסוגת 63/37 ממקור אמין. כפי שכבר כתבתי קפוץ לת"א וקנה לך גליל של 250 גרם של בדיל.

אם יש לך כסף קנה תיל הלחמה כמו שאני עובד איתו (ראה תמונה מצורפת).

בדיל שקניתי מפר&#1.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק תודה רבה על ההסבר המפורט.

נתת לי את הרעיון להסתכל בדיאגרמת פאזות ואכן עבור סגסוגת בדיל-עופרת מתקבל שעבור 62% בדיל מתקבלת טמפרטורת ההתמצקות הנמוכה ביותר וזה מסביר את האהדה לתילים עם אחוז דומה של בדיל.

ניתן גם לראות בגרפים (אחרים) כי מוליכות הסגסוגת עולה ככל שאחוז העופרת בה יותר גדול - כך שזה נותן סיבה נוספת להשתמש בתיל העשוי סגסוגת במקום בתיל בדיל בלבד.

תודה שוב על ההסבר ועל כך שפתחת לי את הראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודת העבודה הרצויה היא זו שהמעבר, בין מוצק לנוזל, נעשה בצורה חדה. מהדיאגרמה רואים שנקודה זו היא תערובת של 63% בדיל ו-37% עופרת. תערובת זו, בעלת תכונות מעבר חד ממוצק לנוזל ולהיפך, נקראת בשם " תערובת אוטקטית".

שתי סיבות עיקריות שבגללן משתמשים בתערובות אוטקטיות הם: ראשית, זאת הטמפרטורה הנמוכה ביותר בה הלחם יהפוך לנוזלי. שנית, מכיוון שאין ממש תחום פלסטי הלחם עובר מיד למצב מוצק דבר שמונע היווצרות הלחמות קרות בגלל תזוזות או רעידות בזמן ההלחמה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • אחראי פורום

מקפיץ לעניין דומה.

יש לי מכשיר שיוצאים ממנו חוטי (שזר 7 גידים או חוט סוליד כחצי מ"מ עובי) והם מתחברים לכבל עם חוט שזר.

אני רוצה לאבטח את החיבור בינהם אבל ההרכבה דורשת השחלה לאיזור צפוף - ז"א אי אפשר עם שרוול לחיצה או קונקטור כלשהו.

חשבתי על הלחמה בטבילה וראיתי סרטונים, נראה תהליך מהיר יחסית והציפוי דק.

יש לכם המלצות לאמבטיית טבילה טובה? מה הנתונים שאני צריך לחפש? איזה סוג בדיל הכי צפוי להתאים לי?

הרכישה תהיה בארץ. ראיתי מנעד גדול של מחירים והלכתי לאיבוד.

תודה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לא, מדובר על כ-160 הלחמות ליום.

אשתדל להעלות תמונה בהמשך אבל מדובר על חוטים גידיים דקים, אחד לשני. ליפוף אחד על השני וטבילה ביחד בבדיל.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...